[ LaMpiR @ 20.04.2004. 08:14 ] @
Imam problem sa registracijom domene na nic.yu pa me zanima da li postoji nekakav yu domen koji ne zahtijeva da imam firmu?
[ chupcko @ 20.04.2004. 08:18 ] @
Pa prvo cu primetiti da nisi iz yu :), a ima puno yu domena koji ne zahetvaju da imas firmu, recimo
org.yu zahteva da imas organizaciju registrovanu na teritoriji yu.

Zatim ac.yu zahteva da si drzavna akademska ustanova, a edu.yu zahteva da imas registorvanu skolu ili neku edukativnu ustanovu.

Na kraju vj.yu zahteva da budes pri vojsci jugoslavije :).

http://www.nic.yu/
[ broker @ 20.04.2004. 11:10 ] @
Citat:
LaMpiR:
Imam problem sa registracijom domene na nic.yu pa me zanima da li postoji nekakav yu domen koji ne zahtijeva da imam firmu?


Samo firme mogu da registruju .yu domene.
[ madamov @ 20.04.2004. 13:59 ] @
i to po principu jedna firma, jedan domen. S tim da se u firme računaju i SZR, STR, SUR i slično.
[ ppavlovic @ 02.05.2004. 14:09 ] @
Citat:
madamov:
i to po principu jedna firma, jedan domen. S tim da se u firme računaju i SZR, STR, SUR i slično.


Super. Znaci, da otvorim trafiku da bih registrovao domen. :-)

Moze li neka firma da ima vise registrovanih domena ? Npr. ja imam riblji restoran, bavim se uvozom cackalica iz Kine, prodajem hardver i registrovan sam za web dizajn, sve to u jednoj firmi. Moze li da se registruje vise od jednog domena u ovom slucaju ? Kako je Astra-Simit kompanija registrovala nekoliko domena?
[ chupcko @ 02.05.2004. 16:48 ] @
Pa sve lepo pise na www.nic.yu, sta tamo pise, tako je, osim ako nisi hackovao neki njihov server, a to je po sadasnjem krivicnom zakonu kaznjivo delo i goni se po prijavi.