[ zaraza @ 21.04.2004. 00:34 ] @
pa evo jednostavno pitanje, ne mogu tacno da kazem konfiguracije koje se tamo nalaze, posto ce biti velikih izmena uskoro, ali ipak...xp ili 98?
[ Milan Andjelkovic @ 21.04.2004. 00:42 ] @

XP
[ matija-s @ 21.04.2004. 00:44 ] @
xp



Matija
[ DjordjeRd @ 21.04.2004. 08:34 ] @
XP, slažem se. Obavezno je i šišanje većine default servisa koji su u datoj konfiguraciji bespotrebni. Mislim da već ima tema o tome...
[ lazza @ 21.04.2004. 13:53 ] @
Ajde ako vam nije problem malo opširnije o tome zašto je bolji XP za igraonicu. Baš me zanima.
Koliko znam sve igraonice u Nišu su win98 "based"... Why?
[ zaraza @ 21.04.2004. 14:16 ] @
ja se isto razmisljam da stavim xp...al nesto bas i nisam siguran kako ce to da se ponasa kada radi non stop i kada ga archi ko stigne. Kao jedinu referncu imam moj xp koji imam od otrpilike 4-5 meseci i nisam imao vecih problema sa njim, a ukljucen je bukvalno 24h. I stalno nesto radi, makar skida svasta sa Interneta...
[ Milan Andjelkovic @ 21.04.2004. 14:32 ] @

Ako te brine stabilnost, bolje obrati pažnju na hardware nego na softver. XP, kao što si i sam primetio, sasvim fino radi 24h dnevno.
Ako te zanimaju prednosti xp-a u odnosu na 98, imaš dovoljno tema na es-u i uopšte textova na netu koji govore o tome. S druge strane, postoji li neki razlog zašto bi 98-ica bila bolja opcija?
[ pctel @ 21.04.2004. 14:38 ] @
98, obavezno, ne mogu tacno da se setim zasto. Znam preko 20 ljudi koji imaju igraonice i svi koriste 98. Mogu da proverim za dan-dva kod nekog ko se time vise bavi pa da napisem...
XP u kucnoj upotrebi nije referenca, to je potpuno drugacije, Mislim da se upravo ne slaze bas najbolje sa programom za kontrolu igraonice.
[ filo @ 21.04.2004. 14:57 ] @
E razlog je do moga.Tih 20 ljudi su instalirali win98 jer im je komsija "strucnjak" rekao
Citat:
pctel:
98, obavezno, ne mogu tacno da se setim zasto.

Slobodno udri xp
1.noviji je
2.stabilniji
3.imas system restore
4.sve bitnije igre rade pod njim iako neki smatraju da to nije tacno
5.softver za kontrolu radi savrseno normalno sem neke egzoticne napravisam varijante
6.imas lokalne polise

Ima prijatelja koji ima igraonicu u kojoj vec duze vremena bez problema rade winxp i win2k3 server a dan kad je presao sa win98 na xp je zaokruzio u kalendaru da ga se seca ;)
[ Marko_L @ 21.04.2004. 15:49 ] @
Definitivno XP.To da igre rade bolje pod 98-com datira iz vremena kada su prosek bile masine na 950Mhz-1.2 Ghz i 128MB RAM-a, a opste je poznato da XP jede vise resursa od 98-ice, pa je svaki MB viska bio dobrodosao.Danas mislim da se ne isplati u igraonici drzati masinu bez 512MB+ RAMA zbog hardverske zahtevnosti danasnjih igara, a samim tim ne bi trebalo da bude problema sa XP-om, a prednosti su mnoge:stabilniji sistem, mogucnost restore-a, bolji drajveri, bolja mogucnost zastite od nezeljenog cackanja po racunaru itd...
[ labud @ 23.04.2004. 02:27 ] @
9X ili XP?

Dvije godine u internet klubu sam imao instaliran XP i radilo je perfektno sve do prije dvije sedmice. Dok korisnici nisu provalili da se sa F8 moze sve zaobići podizanjem systema u safe modu. I ne mozes je ničim staviti van funkcije (osim šamarima ali bi to dalo negativne efekte)

Vratio sam se na Windows 98, stari, ali još uvijek pouzdan. U DOS okruženju mozes sebi "isprogramirati" korisnike PCTEL je dobro rekao, kontrola je vaznija

Stoga , ostaje W98 (sve dok ne pronađem rješenje za F8 na XP
[ djolep @ 23.04.2004. 10:42 ] @
Prastara je to fora. Ili skini dugme F8 (što ne izgleda lepo) ili otvori tastaturu i izoluj taj kontakt.
[ zaraza @ 23.04.2004. 11:00 ] @
:) ako ga skine, opet ce neko moci olovkom ili necim slicnim da ga pritisne :)
bolje da skroz ukine...
bole da ga izoluje, to moze da uradi obicnim papiricem koje ce da uglavi izmedju ploce i one gume..
[ labud @ 23.04.2004. 11:10 ] @
ISprobano i ne funkcionise. Jer na tastaturama je nesto poput svjetlosnog kontakta tako da ako stavim papirić onda automatski ide u meni sa opcijama bootanja.

Rjesenje je Win9X
C:\msdos.sys
Dodati sljedeću liniju u (options)
BootKeys=0


Pa nek pritišću do mile volje.
I kad još WinLock odradi svoje..........

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 23.04.2004. u 16:10 GMT]
[ pctel @ 23.04.2004. 11:15 ] @
dobra je to fora, ali eto, mnogi se nisu setili...
Osim toga, kod novijih tastatura sa folijom, izolovati kontakte i nije bas jednostavan posao! A kome poispadaju tasteri po podu, ima da psuje i XP i onoga ko mu ga je preporucio
Nisam proveravao, ali moguce da ima jos problema sa iskljucivanjem nekih sistemskih tastera u XP-u, naprimer "Windows","CTRL+Alt+Del", "Alt+F4"...
Ako nastavite sa izolovanjem svih kriticnih tastera, na kraju ce vam ostati samo 5-6, ali dobro, priznajem, i to je dovoljno za igranje
[ zaraza @ 23.04.2004. 11:18 ] @
labude, kakav svetlosni kontakt?

ma ako papir ne radi :) mzoe i da zafarba nekim lakom taj kontakt...

[ zaraza @ 23.04.2004. 11:20 ] @
a evo sad nesto gledam ovaj taster..
on ima onaj kao valjak sto ulazi u rupu u tastaturi i pravi kontakt na ploci
mozda da isece njega, samim tim, taster ne radi :)
[ vujke @ 23.04.2004. 21:42 ] @
Uvek mozete da iskoritite neki od programa za tweak-ovanje windows-a i da skinete boot menu.
Jedna igraonica u kojoj sam ja radio win radi sasvim lepo sa kombinacijom security administrator + caffe suite.
[ VRKY @ 23.04.2004. 21:48 ] @
Xp
[ Dark_Runger @ 23.04.2004. 22:34 ] @
XP definitivno,nove igre i ne podrzavaju 98-cu dok se 98se jos uvek dobro drzi sto se podrske tice ali ona je ocajna za igranje isto kao i ME.

XP ima POLISE!!!
Sa polisama mozes da radis sta ti je volja a to u vezi F8 moze takodje da se resi skriptom,koju je sigurno neko vec napisao,treba Googlovati.

Polise + dobar program za vodjenje igraonice = mirno spavas!
[ mordor @ 23.04.2004. 22:50 ] @
Definitivno XP... pa valjda zelis da ti mreza lepo radi... bez ntfs-a nemogu da zamislim win mrezu
[ labud @ 24.04.2004. 02:09 ] @
Citat:
Dark_Runger:
XP ima POLISE!!!
Sa polisama mozes da radis sta ti je volja a to u vezi F8 moze takodje da se resi skriptom,koju je sigurno neko vec napisao,treba Googlovati.

Polise + dobar program za vodjenje igraonice = mirno spavas!


Radim sa Polisama ali nigdje ne pronađoh da se F8 moze zabraniti. Riječ je o tome da se funkcija F8 aktivira prije svake "police" a onda Safe mode. Džaba! Isto je sa skriptama pogotovo sto XP ima samo emulaciju MSDOS-a ne i DOS. Stoga neku jacu skriptu zaboravi. Googlovanje? I to zaboravi! Sve i jedan software ili skriptu koju sam našao može zabraniti F8 ili F5,F4 ali na platformi Win9X.
Dobar menadžer? Zar CyberCafePro 3.8.5-ici fali nešto ako je u kombinaciji WinLock 4.04 + DeepFreeze Ake neko ima preporučiti bolju nek izvoli ali uz objašnjenje zašto

Inače do prije neki dan nisam imao ama baš niti jednu jedinu restrikciju. Oni koji vode klubove znaju da korisnici ne vole restrikcije. Međutim veliki sam protivnik "Skript Djece", onih koji pokušavaju glumiti tamo neke "Crackere" (ne Hackere, za mene su hackeri pošten soj) tako da mi baš i prija što se neko vrijeme vraćam staroj ljubavi, DOS-u.

Do tada ne odustajem od iznalaženja "how to disable F8" u XP-u a i svima koji saznaju ili znaju kako ova tema na forumu

P.S.
Ostadoh duzan ZARAZI.
Ne znam nesto slicno fotoceliji. Sta god ili cime god ostvaris kontakt sa povrsinom funkcionira. Probao sam papir,selotejp, izolir traku,...eto pokušaću i lak ali moram kakvu trebu sa dugim noktima prvo odraditi jer 20 tastatura i nije bas mala površina
[ kUdtiHaEX @ 24.04.2004. 08:04 ] @
Danas razmisljati o Windowsu 98 kao igrackoj platformi je glupo. Razlozi su mnogobrojni, prvi na listi je podrska hardvera i kako taj haedver radi na Windowsu 98 a kako na Windowsu XP. Windows 98 je zastarela tehnologija, i sve te price kako su igre brze u Windowsu 98 nego u Windowsu XP su budalastine. Opskrbite tu vasu igraonicu XP Home edition verzijom sistema i boljim hardverom i nece biti problema.

A sto se tice tih glupih programa za igraonice... Ima ljudi koji ne koriste programe uopste, i posao im fino ide...
[ streetspirit @ 29.04.2004. 13:53 ] @
ajde neka mi neko objasni sta se dobija time sto se podize racnar u safe modu?!?!?!

da nepricam sto se u safe mode ulazi pod lokalnim administratorom i dovoljno je samo da stavite password !!!!!

naravno XP professional, jel 98 u mreznom okruzenju je uzas, i da nepricamo da je OS totalno zastareo
[ olly @ 30.04.2004. 21:23 ] @

Ne znam da li ste vi ljudi ikada bili u igraonici, ako ne znate zasto se koristi 98-ica, a ne XP. Odnosno, mozda ste i bili, ali ne znam sta ste tamo trazili....

Postoji jedan sitan razlog za postavljanje win98 u igraonici, a to je Counter Strike. Mis, tj. pokreti u igri se ponasaju vrrlllloooo razlicito, i to oseca svako ko ima malo duzu igracku praksu. Naravno, favorit je win98.

Mozda se u vasim igraonicama igra neka druga igra? :)

Neka me neko ispravi ako gresim.
[ Marko_L @ 01.05.2004. 12:43 ] @
Gresis, mis, odnosno njegova osetljivost, se moze proizvoljno podesavati kako kome odgovara.
[ olly @ 01.05.2004. 18:45 ] @
Citat:
mis, odnosno njegova osetljivost


Ako si mislio na sensitivity, ja nisam. Miš se drugačije ponaša. Dobija neko čudno ubrzanje, inerciju, šta već, u svakom slučaju, teži je za kontrolisanje, a pogotovu nekom ko je navikao da puca na 98-ici :).

Inače, sve ostalo što ste naveli kao prednosti XP-a za igraonicu, slažem se u potpunosti. Da li je neko negde instalirao linux sa klijentske strane. Koliko je to upotrebljivo, s obzirom da se može naći 10-ak igara koje su sasvim dovoljne za opstanak?
[ filo @ 01.05.2004. 21:16 ] @
pa taj glavni razlog za neprelazak na xp isto tako ne postoji na linuxu
drugim recima - couterstrike nema za linux, sem ako neces da teras dedicated server
a i softver za kontrolu je do qrca
najbolji je zeiberbude koji nije ni prici win programima
[ labud @ 01.05.2004. 21:27 ] @
Citat:
streetspirit:
da nepricam sto se u safe mode ulazi pod lokalnim administratorom i dovoljno je samo da stavite password !!!!!


Neci ti traziti taj password da udješ u safe mode.
[ Banatski rendzer @ 02.05.2004. 00:30 ] @
XP

Pokazao se kao mnogo stabilniji i bolji sistem. Napomenuo bih da govorim iz licnog iskustva (2 igraonice gde odrzavam sistem).
[ streetspirit @ 12.05.2004. 09:05 ] @
Citat:
labud:
Citat:
streetspirit:
da nepricam sto se u safe mode ulazi pod lokalnim administratorom i dovoljno je samo da stavite password !!!!!


Neci ti traziti taj password da udješ u safe mode. ;)


Trazi, trazi.
Upravo sam restartovao mainu i pokusao da udjem u safe modu i naravno da trazi password. Jedino ti netrazi password ako ti je password prazan.