[ positive @ 22.04.2004. 20:42 ] @
Drugar i ja hocemo da se povezemo wireless-om (razdaljina izmedju nas je oko 400 m sa optickom vidljivoscu).
Sad malko da zakomplikujemo stvar...

Meni bi trebalo da uskoro stigne kablovki modem (nadam se). Naravno hteli da obojca pristupamo net-u i kad je meni ugasen komp.
Da stvar bude jos malo koplikovanija, drugar je zapeo da se povezemo i na BG Wireless mrezu, ciji AP se vidi sa njegove terase idealno.
E sad ako bi se mi povezali sa G standardom, a BG wireless-ov AP radi na b standardu, kako to da izvedemo?
Razmisljamo da obojca uzmemo po jedan AP, pri cemu bi kod mene bio i jedan swich (koji vec imam) i kablovski modem.
Znaci veza izgleda ovako: kabl. modem -> swich (1 komp, 1 AP) -> AP -> AP (vezan za komp) -> BG wireless.

Da li je ovakva veza uopste moguca ili nam treba jos opreme (jos jedna kartica i antena ili nesto drugo) ?
Kako uskladiti da 1 AP radi na g kada smo samo on i ja u mrezi, a kad se vezujemo na BG wireless da radi na b?
Sta mislite o D-Link AP : DWL-2000AP+/E AirPlus XtremeG+ (oko 100e)?
S obzirom u deklaraciji ovog modela kaze da radi do 400m na otvorenom, do 100m u zatvorenom, da li bi bio dovoljno jak signal ako bi stavili dva AP koji su na oko 400m udaljeni ili nam treba dodatna antena?

Unapred zahvalan
[ shera037 @ 05.07.2004. 23:08 ] @
pozdrav

Sto setice DWL-2000AP+ uredjaja, skoro da uopste ne radi kao klijent na b uredjaje. Ja imam DWL-2000AP+ i jos uvek imam problema sa konekcijom na b Access Point . Stvar je u tome sto posle izvesnog vremena AP-u prestane da radi ethernet port, tada moram da ga iskljucim i ponovo ga ukljucim. Do sada najbolje radi sa Firmware Version: 1.10, kao klijent sa b Access Point-om.


A sto se tvoje konekcije tice, spomenuo si samo 2 AP uredjaja kojima verovatno hoces da se povezes sa drugarom u Wireless Bridge modu, tako da ti nedostaje jos jedan AP. DWL-2000AP+ odlicno radi u Wireless Bridge modu sa Firmware Version: 1.10, a kao treci uredjaj predlazem ti DWL 900AP+ koji bi ti radio kao Wireless Client prema BG Wireless mrezi.

Sto se tice razdaljine od 400 metara (posto imas opticku vidljivost) nije nikakav problem, jednostavno napravi bi-kvad antenu i radice odlicno.
[ xtraya @ 06.07.2004. 09:38 ] @
da da ima taj problem sa ethernet portom, kaci se normalno , sve radi cool ali posle nekog vremena prestane da radi i posle ga AP ispise iz liste aktivnih

e sad sto se to desava pojma nemam, ali dobar je to uredjaj, ima brdo opcija u firmweru.
[ Mitar Ostojic @ 09.07.2004. 07:26 ] @
Isti problem,samo mi se cini da se taj problem javlja kada je aktivan ali nema protoka neko odredjeno vreme pa kao da udje u neki sleep mod ili sta vec iz koga nece da se probudi