[ pirgos_madden @ 22.04.2004. 21:02 ] @
Zanima me da li Windows "vodi evdenciju" o svim aktivnostima po hard-u (nesto u vodu log-ova) kao sto su brisanje, premestanje, i svako drugo cackanje fajlova na "tvrdome" disku? U kojim fajlovima se nalaze te evidencije i postoji li neki programcic koji automatski (bez mnogo blejanja u hiljade redova teksta) iscitava ove informacije?
[ filo @ 22.04.2004. 23:29 ] @
jedino ako ti ukljucis i podesis na folderima
a imas u event vieweru
[ labud @ 23.04.2004. 02:06 ] @
Control Panel/ Admnistrative tools/Event viewer

Baš kako Filo reče.

pa gledaj do mile volje
[ zlatousti @ 25.06.2004. 02:25 ] @
Citat:
Zanima me da li Windows "vodi evdenciju" o svim aktivnostima po hard-u (nesto u vodu log-ova) kao sto su brisanje, premestanje, i svako drugo cackanje fajlova na "tvrdome" disku?


Nisam primetio da u Event Viewer-u ima takvih podataka!??
Tu su tri sekcije Application, Security i System i beleze se samo neki uslovno receno bitniji dogadjaji, a ne podaci za koje je covek pitao, a i mene interesuje??

...
[ filo @ 25.06.2004. 07:27 ] @
cini mi se da se ponavljam ali...
treba da ukljucis u lokalnoj/grupnoj polisi a onda da podesis i na folderu
e onda ces imati i u event vieweru
[ zlatousti @ 26.06.2004. 10:47 ] @
Hvala puno na odgovoru, nisam iz prve shvatio. Podesio sam auditing, sad imam i te dogadjaje u Event Vieweru.
Ako moze jos jedno pitanje... podesim samo List folder/Read data npr. i u Winampu otvorim jedan mp3 fajl, zatvorim winamp. U Event Vieweru ima 20tak novih dogadjaja u vezi winamp.exe i otvorenog mp3 fajla, a pritom winamp nije u folderu za koji sam podesio auditing, nego samo taj mp3 fajl. Pitanje, da li se moze nekako podesiti da imam manje tih dogadjaja, recimo winamp.exe otvori jedan mp3 file i da u vezi toga imam samo jedan dogadjaj?