[ TheBatA @ 24.04.2004. 19:20 ] @
Šta mi je od opreme potrebno za dvosmerni satelitski link, i koliko to od prilike košta? Da li mi za takvu vezu treba neko odobrenje od ministarstva za saobraćaj i telekomunikacije (tako sam nešto čuo)?
Predpostavljam da mi treba neka veća antena i dodatna oprema za nju, kao i neka kartica koja ide u komp...
[ sasa022 @ 25.04.2004. 00:12 ] @
Da se samo nadovezem pitanjem - Ko je trenutno najbolji provajder ( cuo sam da se uplacuje direktno u Nemackoj ) i na koliki period se sklapa ugovor i kako ide placanje ( mesecno,pola godine..... )

MOZDA JE BOLJE ovo premestiti na http://www.elitesecurity.org/forum/19 jer tamo ima dosta slicnih pitanja...
[ amater @ 26.04.2004. 23:19 ] @
Za svako satelitsko emitovanje ti je potrebna dozvola ministarstva za telekomunikacije, mada je bilo vreme kad su ljudi to radili i bez neke eksplicitne dozvole
[ Free_Sex @ 10.05.2004. 10:30 ] @
Jesi li siguran za tu informaciju o dozvoli.

Koliko ja znam, kod nas jos uvek nije donesen zakon o tome, a u evropi, kojoj mi toliko tezimo je twowat satelitski sasvim normalna stvar. Bez ikakvih dozvola, jer je predajnik u odredjenim limitima ...
[ Gojko Vujovic @ 10.05.2004. 10:54 ] @
Postoji vec zakon o tome i za svako odasiljanje u svemir (vsat stanica) je potrebna dozvola koju izdaje odgovarajuce ministarstvo.