[ belaj @ 25.04.2004. 13:28 ] @
ovako imao sam neku verziju win98 i u njoj su se mogli praviti direktoriji i fajlovi sa nasim slovima č,š itd.. e sada sam stavio drugi win98SE koji ne moze da procita fajlove ni direktorije gdje god ima nase slovo veliki mi je to problem posto nemogu da procitam stare fajlove..

cuo sam da moze preko central european kada podesim to prilikom instalacije win98 ali sta sada da radim postoji li neki laksi nacin da rijesim taj problem
hvala unaprijed
[ MMX @ 25.04.2004. 19:32 ] @
Ne znam bas napamet kako to ide na Windows-u 98, ali probaj ovako. Odes u Control Panel, pa na Regional Options i tu za locale stavis Croatian ili Slovenian (ukoliko su imena direktorijuma pisana latinicom) ili Serbian (ukoliko su imena pisana cirilicom). Posle ovoga, trebalo bi da radi ok.
[ belaj @ 25.04.2004. 23:52 ] @
jeste to radi ali kada hoces da pises u word a kada treba da otvoris direktorji sa nasim slovima ili file sa nekim od nasih slova jednostavno izbaci neki eror.. fazon je u coding treba prebaciti central european pan ali ima li ikakva sansa da se to prebaci preko win98 bez ponovne instalacije
[ someone_bl @ 26.04.2004. 07:25 ] @
Pokusaj da stavis XP office ili kansije verzije. Mislim da je problem do office-a. A ako ti ni to ne pomogne pocni da prepravljas imena fajlova i foldera u imena bez nasih slova...
[ kUdtiHaEX @ 26.04.2004. 22:49 ] @
Nema ti pomoci. Ljudi su neverovatni majke mi, milion puta smo rekli da se ne pisu nasa slova u nazivima fajlova ali niko te ne shvata ozbiljno. E pa sada izvoli pa rename-uj fajl po fajl....
[ belaj @ 02.05.2004. 13:22 ] @
evo mene,
odma da kazem za ovo da nepises nasa slova u nazivima nemozes to reci zeni koja radi kao glupa sekretarica ;) lol uglavnom problem sam rijesio tako sto sam reinstal win98 i u opcijama custom stavio coding central europian i poslje toga
svi direktoriji su prepoznani i fajlovi sa nasim slovima..
znaci nije bilo dugog rijesenja..
toliko
poz
[ kUdtiHaEX @ 03.05.2004. 08:47 ] @
Nevazno da li je neko sekretarica ili spremacica magacina, uz malo volje sve se moze. Najbolja stvar koju si mogao uraditi je da joj dash te fajlove pa da se snama snadje sa njima. To bije sigrno naucilo pameti i ne bise se glupirala vise. A mozda joj niko nije napomenuo da to ne sme da radi?