[ m4rk0 @ 26.04.2004. 17:14 ] @
Imam v-stream 878 tv karticu i zanima me kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran, to jest koji mi kabal za to treba i gde da ga prikljucim.

Uzgred : Tv ima sledece ulaze - video-in-audio i scart, a kompjuter tj. tv kartica :
audio in ,audio out , fm in, remote in, AV in , TV cable in.
[ zaraza @ 26.04.2004. 17:19 ] @
Citat:
m4rk0:
...a kompjuter tj. tv kartica : audio in ,audio out , fm in, remote in, AV in , TV cable in.


??
[ m4rk0 @ 26.04.2004. 17:25 ] @
To sto sam napisao su ulazi i izlazi na tv kartici
[ zaraza @ 26.04.2004. 17:27 ] @
pa zato i kazem ?? :)
ne mozes na tv ako imas samo audiou out :)
[ zaraza @ 26.04.2004. 17:32 ] @
a sta ce ti uopste sa tv karte na tv?
da ne mislis na gledanje divxa na tv?
za to ti ne treba tuner, samo graficka da ima tv izlaz...
[ m4rk0 @ 26.04.2004. 17:56 ] @
Imam dosta snimljenih spotova na kompu pa je sigurno bolje gledati na 72cm nego na 17 inca. A imam i graficku sa tv izlazom pa problem mogu resiti,samo mi reci koji mi ulaz treba na tv-u i kako izgleda kabal za povezivanje.
[ Marko_L @ 26.04.2004. 18:25 ] @
Treba ti video out na grafickoj i video in na TV-u.Kakav OUT (izlaz) imas na na grafickoj kao i kakav IN (Ulaz) imas na TV-u utice na to koji ces kabl koristiti.Nisi naveo koju graficku imas, ali na novijim grafickim od izlaza uglavnom imas S-VHS izlaz, a na vecini TV-a imas CINC ulaz, pa ti takav kabl i treba.Ako je CINC-CINC varijanta onda uxzmi takav kabl.Isto to moras da uradis i za zvuk tako sto ces iz zvucne karte (izlaz) nakaciti na TV AUDIO IN (treba da imas dva, levi i desni).Naravno zvuk mozes vezati i na muzicku liniju (sto preporucujem) tako sto ces iz zvucne karte (izlaz) dovesti na ulaz muzicke linije (ako ga ima naravno, a trebalo bi da ima).Tu ti treba kabl bananica (po mogucstvu stereo) - DOUBLE-CINC.
[ Marko_L @ 26.04.2004. 18:28 ] @
E da, za to povezivanje mozes koristiti i skart ako ti je to laksa varijanta i dovesti i video i audio na TV.
[ m4rk0 @ 26.04.2004. 18:37 ] @
Graficka mi je geForce 4 i ima s-vhs izlaz , a na tv-u imam skart.Jel to OK.?
Kako sam ja ukapirao potreban mi je kabal koji sa jedne strane moze da se ushteka na skart a sa druge na s-vhs.



PS.
A liniju sam vec ranije povezao sa racunarom i to je najbolja stvar.
Zvuk je fascinantan.
[ Marko_L @ 26.04.2004. 19:27 ] @
Pa trebalo bi da si uz karticu dobio kabl, i to S-VHS sa jedne, a CINC sa druge strane, posto si pomenuo da tvoj TV ima VIDEO IN i SKART odvojeno znaci da je taj VIDEO IN cinc, sto u prevodu znaci da ti nikakav drugi kabl nije potreban.E sad posto si resio pitanje zvuka, najjednostavnije resenje ti je da samo ustekas S-VHS dzek u graficku, a CINC sa druge strane u VIDEO IN na TV-u i resen problem, da se ne zezas sa skartom.Postoji univerzalno resenje sa skartom (univerzalni skart prikljucak koji sa zadnje strane ima prikljucak za 3 cinca - audio l, audio r i video i S-VHS) koje mozes upotrebiti i u slucaju da imas kabla S-VHS prema CINC ili S-VHS prema S-VHS.