[ euripyd @ 26.04.2004. 21:23 ] @
Ima li neko iskustva sa ovim programom?
Ima li neko iskustva sa Audition i sa Sound Forge (6) da napravi uporedjenje??
[ djdrale @ 27.04.2004. 02:10 ] @
Pa Cool ko Cool ja ga preferiram u odnosu na SF 7 ili 6-ica nije vazno.
Nego samo su se nazivi promijenili(valjda) - za Adobe Audition.
[ Ni ten ichi ryu @ 27.04.2004. 03:33 ] @
Audition = cool edit pro.

Sound Forge -> stereo
Audition -> multi-track

eto poredjenja.
[ euripyd @ 27.04.2004. 11:09 ] @
Za obradu zvuka, koji vam je bolji?
[ vindic8or @ 27.04.2004. 16:39 ] @
adobe je kupio cool edit pro, i sada ga valja pod imenom audition. nisam se cimao da ga nabavim, jer mi ne treba, ali sam ga dobio bundled uz premiere pro. nisam pre toga bio ni zagrizeni korisnik cep-a, ali pod utiskom sam da nisu mnogo menjali od poslednje verzije. sto se poredjenja sa sf tice, oba su wave editori, s tim sto kao sto rece neko iznad sf radi samo za 2 stereo kanala, a audition ima multitrack editor, pa mozes i (malo primitivnije) da sekvenciras zvuk. za razliku od "pravih" sekvencera, audition ti nudi samo linearno sekvenciranje, kao tape machine.
drugo, cini mi se da je broj opcija i kvalitet built-in efekata veci i bolji kod SF nego kod audition. mada, za malo komplikovanije efekte ces i ovako koristiti VST, zar ne :)

inace, za wave editing koristim WaveLab :) ako jos nisi izabrao koji program ces koristiti za ovu primenu, obavezno cekiraj i ovo :)


P.S. ako ti je presudna jednostavnost koriscenja, tu CEP zauzima ipak 1. mesto, posto mu je interfejs prilagodjen pocetnicima. ako si u ovoj kategoriji, i vec imas audition, mozes da naucis terminologiju i koncept na njemu, a onda posle cekiras neki veci paket?
[ Ni ten ichi ryu @ 28.04.2004. 01:46 ] @
what he said :)

sf je jednostavan za upotrebu ali je ogranicen sa ta dva kanala, i ako ti jednog dana zatreba jos jedan, nemaa....
audition je neverovatno jednostavan za upotrebu, i ta mogucnost multitracking-a je super, cak i ako ti ne treba.
wavelab je takodje simpatican softver.
pro tools je ipak najbolje resenje, iako malo skuplje od prethodnih... m-box sada kosta vec oko $400 sa softverom, koji je bukvalno idiot-friendly.

ipak, za cut'n'splice, nema nista jednostavnije od audacity-ja (http://audacity.sourceforge.net).