[ Misterio @ 04.01.2002. 22:53 ] @
Imam jedno laicko pitanje.
Da li je neko instalirao neku verziju linuxa na masinu koja vec ima multi boot za win 98 i win 2000 ?
Kako ce se Lilo uklopiti u sve to i ko ce tada preuzeti kontrolu bootovanja Lilo ili multi boot windowsa 2000 ???
Linux bi bio na posebnom hard disku.

Pozdrav
[ Dusan Marjanovic @ 04.01.2002. 23:57 ] @
Ja jesam...i to tako da prvo u LILO-u biraš da li hoćeš windows ili linux a onda ako izabereš win, biraš u win2k-ovom boot loaderu da li hoćeš win2k ili win98
[ finis @ 05.01.2002. 00:33 ] @
A mozes i napraviti boot disketu pa uopce ne dirati MBR ...
[ Simke @ 05.01.2002. 02:16 ] @
Mozda je najbolje prvo da napravis boot disketu, pa onda kasnije mozes da sredis da startujes linux preko nt boot loader-a.
[ kalkulus @ 05.01.2002. 14:29 ] @
Citat:
Misterio:
Imam jedno laicko pitanje.
Da li je neko instalirao neku verziju linuxa na masinu koja vec ima multi boot za win 98 i win 2000 ?
Kako ce se Lilo uklopiti u sve to i ko ce tada preuzeti kontrolu bootovanja Lilo ili multi boot windowsa 2000 ???
Linux bi bio na posebnom hard disku.

instalirash lepo linux na hard koji hocesh i kada te pita za Lilo kazesh mu da instalira na tom hardu. zatim namestish da ti je ta particija/hard butabilna i pri startovanju mashine prvo ce te lilo pitati da birash win ili linux. kad izaberesh win onda te nt loader pita koji cesh win i to je to