[ chovasie @ 28.04.2004. 00:20 ] @
problem koji imam svako ko se bavi shopom mi verovatno lako moze srediti i pitanje je verovatno glupo ali meni ne uspeva!!!!

kako da kada imam 2 renderovane slike ( jedna koja je ispred sa alfa kanalom, i druga koja ide iza kao pozadina bez alfe ili sa) da ih ukompozitujem da mi alfa kanal koristi kao masku.... znam za selekciju ali onda nije smooth i mucenje je svaku "rupu" posebno selektovati....

nadma se da je jasno napisano....

pomoc????

[email protected]
[ djolepiv @ 17.07.2004. 02:36 ] @
bas sam to danas provalio ;)))
ne bas idealno ali 99%(!)
open: slika.tga (ili neki drugi format koji ima alfu)
selektuj samo alfa kanal, zatim select-color range pa fuzziness na 200, a ispod chekiraj image i stavi na grayscale i imas selekciju oko objekta.
selektuj osale kanale RGB,R,G,B i deselekuj alfu, zatim selektuj layer pa ctrl+c pa ctrl+v i imas objekat u transparentnom lejeru ;))))))))
to je sasvim ok za alphe tipa bw, ali za gray ne znam, ali ako se bas ukaze potreba to uradim u premiere-u pa exportujem jednu sliku sa objektom na cemu god hocu (kazi ako te zanima ta procedura sa premiereom).

p.s. javi ako skontas najbolju varijantu u photoshop-u

poz! ;)
[ djolepiv @ 20.07.2004. 23:27 ] @
ja ti odgovaram, a tebe bas briga...
imam atn file koji automatski (a kako drugacije rade atn fajlovi u photodhop-u ;))))) odradjuje transparentne psd-ove od tga 32-bitnih slika, i to sve sto je pomenuto iz prethodnog posta, cak i...
javi se na mail ako ti treba!