[ drazha @ 03.05.2004. 17:20 ] @
Pozdrav,

Zanima me dali je neko naleteo ikada na pouzdanog provajdera eMerchant usluga tipa 2co, ili ikobo, ali da je bio u stanju da prima evre (umesto dolare)?

Pozdrav,
--Dragutin
[ Gojko Vujovic @ 03.05.2004. 19:35 ] @
Uplate na 2co mogu da se vrše i u drugim valutama mada nešto imam utisak da se to konvertuje u dolare kad legne na tvoj račun.
[ drazha @ 04.05.2004. 16:22 ] @
Jesi li siguran za 2CO i evre? Ja sam stekao utisak da primaju uplate samo u USD. Ali opet ako se pare tamo taloze u USD iako je on primio pare u EUR, ni to mi se ne isplati jer kako se krece trziste novca, cini mi se da ce USD uskoro opet da prsne, a time ce moji EUR da nestanu :)

Tezak je zivot u EU :)

D.
[ Gojko Vujovic @ 04.05.2004. 16:59 ] @
Siguran skroz. Nisam siguran da li je po defaultu ukljuceno ili moze preko admin interfejsa da se ukljuci, ali postoji opcija primanja uplata u drugim valutama. Pogledaj tamo sta sve ima, nije mi pri ruci sad nalog da nadjem tacno gde je to, ali znam da na mom store-u postoje ikonice razlicitih drzava i onda korisnik sam klikom na zastavicu bira u kojoj valuti zeli da izvrsi placanje, i cenovnik i ukupna suma koja se izracunava se automatski onda prebacuju u izabranu valutu, za tu sesiju.
[ drazha @ 07.05.2004. 11:10 ] @
Slazem se, medjutim posle daljeg cackanja i par emaila sa njima, iako se uplate primaju u evrima, ti novci se drze na racunu u dolarima.

Kraj price.

Na kraju sam provalio da MoneyBookers-i imaju gateway za merchante, a izgleda i da OSCOmmerce ima modul za njiih, tako da sam se za njih opredelio.