[ gargamel011 @ 03.05.2004. 20:56 ] @
Pošto vidim da na ovom forumu sve može da se saazna mam jedno pitanje.
Kako da sliku u boji, Photoshopu 7.0, prebacim u crno belu. Može i još jedno pitanje kako da smanjim rezoluciju slike u boji i da je smestim u Word a da pritom imam jasan tekst odnosno da mi se ne izgubi jasnoća teksta?

Unapred hvala svima!!!
[ Trunks @ 04.05.2004. 14:53 ] @
Postoji više načina. Jedan od njih je Image > Mode > Grayscale.
Što se tiče smanjivanja - ukoliko sliku smanjuješ proporcionalno, ne bi trebalo da bude problema.
[ sheep @ 27.12.2005. 10:55 ] @
CRTL + SHIFT + U = Desaturate, to znaci da si sliku pretvorio u crno-bijelu ali ona ostaje RBG modu tako da je možeš dodavat boju, recimo to je prednost u odnosu na "Grayscale" mod. Što se tiče smanjivanja selektiraj layer i onda CRTL + T, drži SHIFT i tako smanjuj sliku (ali smanjuj iz kuta) jer tako se proporcijonalno smanjuje tj. kako se amnjuje visina tako i širina. To je to.
[ BBS @ 30.12.2005. 00:17 ] @
Posle ovih opcija koje su ti ponudili trunks i sheeps obavezno fotografiju doteraj sa Image - Adjustments - Levels, Curves, Brightnes/Contrast


Jos jedna opcija (daje ti najvecu kontrolu pogotovu ako zelis da se vide pojedini prelazi npr refleksije na vodi)
Image - Adjustments - Channel Mixer pa stiliras Monochrome i smanjis po jednom kanalu a povecas ostala dva.
Posle ovog idi na Image - Adjustments - Gradient Map odaberi crno beli prelaz pa klikni na njega i ovim ces dobiti Gradient Editor u kome mozes da podes kontrast u svetlim ili tamnim delovima fotografije

isto postizes i sa Layer - New - Adjustment Layer pa Channel Mixer. Stikliraj Monochrome i IGRAJ SE

[ broker @ 30.12.2005. 00:19 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...ografija-prilicno-lak-postupak
[ savanah @ 14.01.2006. 19:04 ] @
mozda je moguce da ti digitalna kamera poseduje izmedju ostalog i mod kojim ces odmah i snimiti crno belu fotografiju.Moj Fuji ima 150 modusa snimanja al iskreno se ne secam da sam videla da ima i to al nije iskljuceno