[ dr katz @ 03.05.2004. 22:53 ] @
Koliko cesto radite Windows Update?Poznanik je to ucinio sa Microsoft sajta i kaze da mu je u tom momentu sistem oboren posto Windows 98 koji poseduje nije bio legalan!Ima li istine u ovome ili je pad sistema slucajan i nema veze sa apdejtom?Hvala.
[ DjordjeRd @ 04.05.2004. 08:32 ] @
Majkrosoft je pre par godina prestao da daje podršku za Windows 98, i jedina 9x platforma koja je još uvek u milosti kompanije je Windows ME. To znači da tvoj prijatelj nije trebao i mogao da odradi apdejt. Mnoge ilegalne kopije mogu da koriste taj servis, ali čak i ako OS bude odbujen na apdejt serveru, neće biti oboren, naravno.

Krpim svoj XP redovno, makar dva puta mesečno.
[ Nikola Denić @ 04.05.2004. 10:55 ] @
Win 98 ima jedan nezvanicni SP koji radi odlicno .... ako nadjem link negde da vam predovim sta sve moze mali zmaj :)

a update ... pustim ga da sam dzara,posle ih ubijem ako mi se ne svidja kako mi dise moja makina :)
[ djdrale @ 04.05.2004. 13:49 ] @
Eh da ga ja krpim to bi bilo super(hehehe) - nego tu i tamo koju zakrpu instaliram, a kada bi on sam radio to ni moji praunuci nebi docekali.
[ kUdtiHaEX @ 07.05.2004. 08:11 ] @
Necu reci cesto, ali sto cesce mogu. To je postalo u zadnjih par meseci MUST, pa tu nema sta da se razmislja...
[ hajvan @ 14.05.2004. 01:37 ] @
Nikad.
[ Simke @ 14.05.2004. 02:21 ] @
Kad dobijem mail od microsofta da je izasao novi security patch.
[ VRKY @ 14.05.2004. 05:25 ] @
Rijetko-
[ Slobodan Miskovic @ 14.05.2004. 05:30 ] @
1 mesecno
[ Reljam @ 14.05.2004. 05:34 ] @
Nema, pogotovu sto Win98 nema nikakvu aktivaciju, pa samim tim nije ni poznato da li je kopija legalna ili ne.

A inace treba drzati automatski update u WinXPu ukljucen da sam radi posao.
[ Ni ten ichi ryu @ 14.05.2004. 06:23 ] @
automatic update.
[ Marenović Slaviša @ 14.05.2004. 18:27 ] @
Po potrebi. To vam najbolje mogu reci sledecim primerom:
Instaliram ja neku igru, ne svidi mi se, nakon toga je obrisem ali uzmem i eradictor da pobrisem directX staru verziju koja je dosla sa igrom..Naravno obrisem i novi, obrisem directX u potpunosti.
Instaliram directX 9.0 sa diska casopisa DIGITAL! i krenem da igram neku igru..kad ono
Entry point not found
u zaglavlju poruke a u njoj pise
procedure entry point MakeCriticalSectionGlobal could not be loaded in the dinamyc link lybraryKERNEL32.dll

Najpre nisam znao u cemu je fora.
Izadjem na net, odskeniram da vidim sta moze da se updejtuje, kad ono directX u listi mogucih.
Jednostavno directX instalacija koju sam imao nije bila dobra, skinuo sam novu sa update-a kao i neke zakrpe.
Pa opet do nekog novog sassera.
[ kUdtiHaEX @ 15.05.2004. 07:52 ] @
Ne kapiram zasto brises DX kada ne mozes instalirati DX 7 preko DX 9.0 :) Dovoljno je instalirati DirectX 9.0b i sve igre ce da rade sasvim ok.

Inace za ostale koji ne rade update uopste, mala napomena da je to poprilicno losa navika.
[ Marenović Slaviša @ 15.05.2004. 10:47 ] @
Fora je u tome sto je on toboze bio instaliran, u stvari instalacija koju sam imao je losa i on nije bio instaliran. Zato sam ga morao ovako instalirati...
[ degojs @ 15.05.2004. 14:27 ] @
Od nedavno, MS izdaje zakrpe 1. mesečno - čini mi se svakog 11. ili 12. u mesecu. U pravilu, jednom mesečno je dovoljno.
[ BluesRocker @ 16.05.2004. 11:12 ] @
Citat:
DjordjeRd:
Majkrosoft je pre par godina prestao da daje podršku za Windows 98, i jedina 9x platforma koja je još uvek u milosti kompanije je Windows ME. To znači da tvoj prijatelj nije trebao i mogao da odradi apdejt. Mnoge ilegalne kopije mogu da koriste taj servis, ali čak i ako OS bude odbujen na apdejt serveru, neće biti oboren, naravno.

To nije tačno. Majkrosoft je to najavljivao, ali se ipak predomislio. Podrška za win 98 još uvek postoji. Ja sam pre mesec dana skinuo kompletan apdejt za win 98, i takođe nema nikakve veze koji je serijski broj zato što se legalizuju u firmama windowsi koji svi imaju malte ne isti serijski broj, pa onda oni sa onim što su platili ne bi mogli da skinu apdejt.