[ Pecaeps9 @ 08.05.2004. 16:12 ] @
Ne mogu da pronađem ovo integralno kolo: OP279G, inače dvostruki operacioni pojačivač. Ima li neko ideju gde da tražim i koja je zamena obzirom da nigde nisu ni čuli za ovo kolo? Tražio sam u: ITC-u, Radio klubu, Mikroprincu, Japan-elektroniku...
[ guja011 @ 12.05.2004. 10:25 ] @
he, izgleda da ces ga malo teze naci.
izgleda da polako ide u istoriju.
recimo sta kazu u farnelu:

wird nicht mehr hergestellt Bitte auf Bestell-Nr. klicken um Alternativen anzuzeigen

znaci, ne proizvodi se vise.
ako skines datasheet:

http://www.farnell.com/datasheets/754.pdf

videces da osime velike izlazne struje od +/- 80mA i dobre voznje kapacitivnih opterecenja do 10nF ostalo i nije toliko vazno.

ukoliko bas hoces da ga kupis , mozes preko monsa (www.monselektronik.co.yu)
da ga narucis iz holcingera posto se holcinger bavi prodajom starudija (i pomalo deru, naravno)

https://ssl.kundenserver.de/sh-halbleiter.de/index1.php

a mozda je koji komad preostao ipak u farnelu
[ Pecaeps9 @ 12.05.2004. 10:49 ] @
Zvao sam već Mons i ljubazna gospa mi reče da nema ništa niti je ikada čula. Da li znaš koja mu je moguća ''normalna'' zamena obziromda mi ne treba ni velika izlazna struja, niti vozim neko opterećenje naročito kapacitivnog karaktera i kapaciteta. Drugim rečima, pošto već imam urađenu štampu, treba mi neko normalno kolo (dupli OP) sa istim rasporedom pinova kao i OP279G.
Aj' pa 'fala ti onoliko!
[ guja011 @ 12.05.2004. 11:08 ] @
imaju 2 ljubazne tete. ako oces original op, kazi ti njima da ti to hoces iz holcingera
da tamo pogledaju,posto je to starudija.
u holcingeru ga imaju
a za zamenu, hmmm sta znam, trebo bi da zvirnem u shemu tog tvog chuda pa da ti kazem. razpored nozica je standardni ali pored onog navedenog ima jedna sitna finta koju sam prevideo a to je da mu ulazi i izlaz kucaju rail-to-rail, znaci treba da vidish svoju aplikaciju dal je zbog toga izabran
[ Pecaeps9 @ 12.05.2004. 12:40 ] @
Ma to je za onu moju parking-šklopociju. Poslaću ti na mail pa vidi please, ja nisam siguran da znam o čemu pričaš (jer sam energetičar, ne zameri...al' šta ću kad ovo volim)
[ Pecaeps9 @ 12.05.2004. 13:42 ] @
Evo link http://www.infoelektronika.co....irect.php?file=1998/27/27.html
pa kad' skineš ''kompletan sadržaj'' naći ćeš parking.pdf. Vidi, preporuči neku zamenu ako možeš...
E, ajd' sad' zdravo živo i blagodarim...
[ Vukalovic @ 12.05.2004. 20:59 ] @
Pin kompatibilan satraženim IC-om je TL 072 (TL 082) , ali mi se čini , da bi najbolje odgovarao CA 3240 koji je također kompatibilan.
S obzirom na 40 kHz koje taj IC pojačava , preporučio bi ti CA.
[ Pecaeps9 @ 13.05.2004. 12:56 ] @
A da li CA 3240 podržava onu funkciju o kojoj Guja priča ''da mu ulazi i izlaz kucaju rail-to-rail'' i da li je to uopšte važno za ovu šemu u kojoj se koristi?


P.S. Evo je i okačena šema!
[ guja011 @ 13.05.2004. 15:36 ] @
ne kuca bash.

http://www.intersil.com/data/fn/fn1050.pdf

ma ima nekih u cmos varijanti, TLC i LTC.. strpi se malo naci cemo ti neku dzabanu koja odradjuje posao
[ Pecaeps9 @ 16.05.2004. 20:45 ] @
E super, a da li je uopšte za ovu šemu potrebna ta funkcija “rail to rail clock” i da li je potrebna tolika izlazna struja od 80mA? Jesi li video šemu i šta misliš jeli bolja od onih za koje sam ranije davao link?
Ako nije potrebno gore navedeno onda možda može i samo pin-kompatibilno kolce, npr. ono CA3240...
[ guja011 @ 16.05.2004. 22:39 ] @
amajok.
cela sprava se napaja sa 6 volti i taj op vozi ono logičko kolce iza i imalo je nešto o tome al me pravo da ti kažem malko mrzelo da gledam kroz txt.
radi se o izlazu koji se namešta na vcc/2 a ono kuca na tih +6v i masu što je potrebno logici. ništa te ne košta da probaš. uzgred takav sličan kit u konradu je ispod 10€.
[ Pecaeps9 @ 17.05.2004. 10:16 ] @
Citat:
guja011:
uzgred takav sličan kit u konradu je ispod 10€.

Aj' daj neki kontakt sa konradom ili link da vidim kako to izgleda i može li se naručiti, molim Te...
P.S. nemam pojma sa nemačkim jezikom pa mi zato treba direkt-link ako je moguće...
AJ fala ti...!
[ guja011 @ 17.05.2004. 11:07 ] @
[ Pecaeps9 @ 17.05.2004. 11:15 ] @
U što dobro izgleda, eeee..., baš kulturno!
Kako da dođem do ovoga? Mogu li i kako da naručim?
Daj molim Te neki kontakt... 'fala...
[ guja011 @ 17.05.2004. 11:17 ] @
www.conrad.com
pa desno dole klikni za "prodavnicu" pa kad se otvori ukucaj kataloski broj 114456
otvorice ti stranu sa svim detaljima.
ako kliknes na strani ono info , dobices stranicu gde mozes da skines

114456-as-01-ml-ultraschall-abstandswarner_de-en-fr-nl.pdf

sa svim potrebnim detaljima

ako te to mrzi idi ovako direktno:

http://www.produktinfo.conrad....abstandswarner_de-en-fr-nl.pdf
[ guja011 @ 17.05.2004. 11:20 ] @
ako je tamo oko 10 evra preko monsa bi te izashlo oko 13.
ukoliko oces da narucujes, rok ti je ponedeljkom do 18.00
ako narucujesh koristi samo kataloshki broj!
[ Pecaeps9 @ 17.05.2004. 15:08 ] @
Super, video sam sve ...hvala Ti, vrlo iscrpno s' Tvoje strane...
Ova šema je jako jednostavna i nema veze sa onom ''mojom''. Prosto da ne poveruješ da ovo može ovako jednostavno da radi, bez ijedne ''bube''...
Da li može i ovoj šemi da se doda buzer kao zvučna opomena i da li mora da bude onaj sa integrisanim oscilatorom? Takođe me zanima da li može da se stavi više od jednog senzora i kako se tebi čini ova njihova šemica?
I još nešto ako si već naručivao od njih: šta ide u komplet, da li je isto kao u radio klubu ...pločica i svi delovi ili...?

P.S. Ako nađeš nešto za onaj OP, Ti javi jer za to već imam pločicu pa da ne propadne.
Aj' sad 'fala Ti, dosta sam Te gušio...
[ Pecaeps9 @ 18.05.2004. 12:03 ] @
Citat:
Pecaeps9:
Aj' sad 'fala Ti, dosta sam Te gušio...

E nisam dosta, još nešto zaboravih: šta je ono kolce IC 41 BB ili IC 41 BF u ''konradovoj šemi''?
[ kuratilo @ 19.05.2004. 15:52 ] @
Citat:
Pecaeps9:
šta je ono kolce IC 41 BB ili IC 41 BF u ''konradovoj šemi''?

Nisam nigde našao ali možda neki oscilatorčić na 40kHz, šta ti misliš,a!
[ Kosta Kojot @ 19.05.2004. 22:09 ] @
Imams neku semu na
http://www.web-ee.com/Schemati...nge%20Finder%20II/slaa136a.pdf
izgleda mocno nije kao ove seme sto ste stavljali nego ima mikrokontroler i lcd.I bre kakva je ovo bruka, jesi li ti Pecaeps9 musko ili nisi. kakav parking sonar to je za zene, ne i za nas muske mi imamo talenat za voznju.One su sve pipave za njih je to i napravljeno a ti Pecaeps9 oprosteno ti je jedino ako to pravis za zenu!!!
[ guja011 @ 20.05.2004. 13:09 ] @
Kosta,

pod jedan,
sajt ti trokira. kada kačiš link gledaj da bude upotrebljiv a ne
"This domain name has been temporarily suspended for exceeding the daily bandwidth quota. The site will be automatically turned on again at 12:00AM PST (unless the site's allocated monthly limit is reached)."

pod dva,
to što nudiš je daljinomer a kao takav je nepotrebno komplikovan. mašio si temu.

pod tri,
probaj da postiraš malo uviđavnije, nisu svi genijalci koji prave spejsšatl da bi njime tovarili ugalj u podrum. znači ako postavljača teme zanima lakša varijanta koja odgovara njegovom nivou znanja ili recimo iskustva, nisi ti merodavan da to određuješ. o veštini parkiranja važi isto.

pozdrav.

[ Kosta Kojot @ 20.05.2004. 16:11 ] @
gujo ,

1.
moguce ali kod mene radi normalno
2.
ja sam samo pokusao da pomgnem ako nisam onda *ebi ga
3.
Pravo da ti reknem nisam ni znao na kojem levelu moras da budes da bi napravio ovo sto sam zakacio.A sto se tice vestini parkiranja u to sam siguran da je tako.Jedino je bilo malo prozivke ali stvarno je bruka da musko ne zna di tera ;)
[ Pecaeps9 @ 20.05.2004. 16:35 ] @
Nema veze, ne ljutim se...
Vozim od '92, Bogu 'fala, vrlo uspešno a i moja žena isto (iako znam da malo ko veruje ovo za ženu, al tako je), a ovo me zanima zato što volim da ''budžim'' auto što više... Za sada imam el. podizače, el. retrovizore i grejače u istim, alarme... i svašta još što nije skupo a mogu sam da ugradim (skoro kao Steva Žigon u majstorskoj radionici, samo nisam baš tako pedantan). Valjda svako ima svojih slabosti, a inače nije sve komplikovano i dobro, a pogotovo nije bolje od jednostavnog ako vrše istu funkciju jednako dobro. Sve ''velike'' stvari su jednostavne, npr. točak.
'AJ sad vozdra, i valjda nisam ugušio mnogo..., a inače ono kolce ne znam šta je.
[ Kosta Kojot @ 20.05.2004. 19:21 ] @
Pa da , prepozno sam se u prici ... i ja volim da budzam auto ... stavio sam mu muziku dobru (pioneer zvucnici 120w pojacalo sto sam pravio iz R.K. woofere ali ne jako nego tezim ka kvalitetu zvuka) planiram da stavim i komp.(laptop).Aj ako te ne mrzi i ja bih voleo imati el.podizace i slicne drangulice po kolima pa ako mozes da me uputis malo(nije da nemam maste sta da stavim nego ne znam kako to da realizujem) a sto se parkinga tice nekako mi je suvisno jer pokusavam da vozim kao sumaher bre! *ebi ga ti si dawio guju sad motra neko tebe Pecaeps9 :)
[ Pecaeps9 @ 21.05.2004. 16:43 ] @
E pa Šumi, 'vako stoji stvar:
ja volim Japance i smatram da su daleko najbolji na svetu ma koliko se Švabe trudile pa zato vozim Nissan... Nissan nije težak za budžing (ali je skup) jer ako nemaš dodatnu opremu ugrađenu za nju postoji predviđeno mesto pa sve što nabudžiš i ne liči na budževinu nego na fabričko stanje. Ja sam od tipa koji se bavi alarmima, bravama itd. kupio motorčiće, a tastere na otpadu iz stare Primere... slično je i sa retrovizorima s tim što sam za ovo morao da usesam rupu za preklopnik R/L u tabli. Ako te zanimaju adrese i telefoni dobiješ na mail, samo javi da iskopam po vizitkama...

Lako je ugraditi bilo šta ako imaš predviđeno mesto.

Ali ne skreći mi temu jer ja ipak volim moje parking senzore...ako ništa dižu cenu autu bar za par stotki (zavisno od klase auta), pa sad ti vidi Šumi... (F1 ionako nema rikverc)
[ Kosta Kojot @ 21.05.2004. 20:48 ] @
Zanimljivo, ali ne znam da li se ford uklapa u sve to.Ma iskopiraj pa cu vidim milemix(et)panet.com A sto se tice japanaca i nemaca sve su to ista ... ljudi.
Ma mani se parkiranja kad ugradis klimu onda javi kako si to izveo jer postaje wroce :(