[ stdlib.h @ 11.05.2004. 00:36 ] @
moze biti od koristi ljudima koji ne preferiraju toolbar... ili vec... ne koriste Win/IE:

http://www.freelance-help.com/google-ranking-report/page-rank.php
[ Vukan Karadžić @ 11.05.2004. 09:09 ] @
Ne bih rekao.
Algoritam za PR nije javan, tako da nema sanse da neko napravi skriptu koja ce ga sa 100% preciznosti racunati.
Glavni problem kod ovakvih skripti je da se ne mozes osloniti na njih ;)
[ broker @ 11.05.2004. 13:03 ] @
Meni se cini da ova skrpta samo procita google PR umesto Google toolbar-a te uopste ne moze da se dovede u pitanje tacnost podatka.
[ Gojko Vujovic @ 11.05.2004. 14:06 ] @
To je onda samo aproksimiran PR koji ti nista ne znaci. Sta znaci da sajt ima PR7 na primer kad ih ima jos milion takvih? Mora onaj PR u hiljadama da se sazna nekako kako ga oni interno drze, i po mogucstvu da bude vezan za kljucne reci. Dzaba ti dobar PR kad nije na pravim kljucnim recima.
[ stdlib.h @ 11.05.2004. 14:14 ] @
Citat:
Vukan Karadžić:
Glavni problem kod ovakvih skripti je da se ne mozes osloniti na njih ;)

U kom smislu? Ako mislis sto se tice valjanosti podataka, gresis. Proverio sam X sajtova i X puta mi je dao tacan PR. Jedina mana je sto ne da frakcioni PR, to bi bilo znatno korisnije.

Ako mislis u smislu da se ne zna koliko ce 'trajati', sa tim se slazem.

Mislim da si pogresno protumacio moj post - nigde nisam rekao da skripta koristi svoj algoritam za racunanje Page Rank-a - ja isto mislim da samo pokupi Google-ov, preko cheksuma ili neceg drugog...

Citat:
Gojko Vujovic:
Mora onaj PR u hiljadama da se sazna nekako kako ga oni interno drze...


Da, mora biti takav da bi ti iole nesto znacio za SEO, i stvarno mi nije jasno zasto to nije uradjeno, ako su vec odradili checksum, uz malo zezanja su mogli da dobiju i frakcioni. Mada ono, link sam postovao vise zbog ljudi kojima treba PR na basic nivou - znaci nemam Windows, nemam IE, a hocu da vidim valjanu aproksimaciju. Ili imam Windows, imam IE, ali necu da instaliram Google Toolbar.
[ broker @ 11.05.2004. 15:14 ] @
Ma skript je sasvim svrsishodan, samo bi blio lepo jos kad bi se dokopali sorceta :)
[ Vukan Karadžić @ 11.05.2004. 20:19 ] @
Da ne spekulisemo dalje, evo proveri tacnost: http://www.elogodesign.com/dir/index.php?c=4 - toolbar kaze 3, skripta kaze 2.
Jeste prilicno tacna (mozda najtacnija od svih koje sam probao), ali da se mozes osloniti na nju ...
[ stdlib.h @ 11.05.2004. 21:03 ] @
u pravu si - veruj mi da je to prvi url za koji sam video da daje fake rezultat. sta znam, pitanje oslonca je pitanje mogucnosti & izbora... vrtim istu recenicu, ali zamisli da ne mozes da imas toolbar... ili da neces da ga imas... na sta bi se u tom slucaju oslonio a da pritom bez problema mozes da tvrdis da je to 100% valjani oslonac?
[ Vukan Karadžić @ 11.05.2004. 22:46 ] @
Pa sta mislis zbog cega ja drzim IE instaliran? :) Sigurno ne zato sto je dobar browser. Palim ga samo kad menjam linkove.
A u slucaju da nemam IE ... Skripta je, kao sto rekoh, jedna od boljih, tako da bih verovatno nju koristio u te svrhe i nadao se da nece da me zavrne.
[ Dragan Varagic @ 12.05.2004. 07:46 ] @
IE ne mora da se koristi direktno ako se instalira MyIE 2 koji kupi tool-ove iz IE-a. Google Toolbar sasvim lepo radi ovde, a Alexa pravi probleme (bar meni).
[ stdlib.h @ 12.05.2004. 15:47 ] @
Meni isto (mislim na MyIE2 - krajnje simpatican dodatak za IE, bez kojeg ga ne bih uopste koristio), mada je tek od skorasnje verzuje uspeo bez problema da prihvati Google toolbar... a dao Bog, njima verzije izlaze bukvalno na svakih deset dana, a jos ni do 'prve' nisu stigli :)

Mozda malo preterujem, ali citam po stranim forumuma - mnogo ljudi vole te toolbarove sa PageRankovima i slicnim zajebancijama... mislim da ide dotle da su i za Mac napravili neko cudo, koje izmedju ostalog, daje Google PR po keywordovima... ljudi odlepili :)