[ Dylan Dog @ 12.05.2004. 19:22 ] @
Koliko sam shvatio on prikuplja podatke o tome šta neko radi na netu.Otkrio sam da imam jedan takav fajl pa sam ga obrisao.Da li Alexa može da zloupotrebi podatke koje skupi?
[ drdrksa @ 12.05.2004. 19:57 ] @
Net je pun spyware-a .... tako da ... pazi se
[ Gojko Vujovic @ 12.05.2004. 20:45 ] @
I da i ne. Ja bih to nazvao zloupotrebom podataka i kršenjem osnovne privatnosti, ali pošto pre instalacije Alexa toolbara prihvataš određenu TOS ili EULA (kako li je već zovu..), zakonski im je to kao dozvoljeno. A već na početku tog dokumenta piše da mogu sve što otkucaš po web formularima da prikupljaju za svoje analize i prosto ne znam kako se neko usuđuje da klikne na accept kad ono pročita. Verovatno ljudi uopšte ne čitaju to do kraja već samo klikću next next next kako bi što pre došli do rezultata. Eto šta učini windows od čoveka, naviknu te na next next next finish automatizam i na kraju ispadne da si prihvatio raznorazne "uslove korišćenja" bukvalno iz nehata.

Zato predlog, čitajte sve što kažu a i tada budite obazrivi tj. verujte samo potvrđenim izvorima.
[ WWWAdministrator @ 26.03.2009. 14:29 ] @
Da,

kao sto je rekao g.Gojko, alexa pre instalacije Add-ona nudi citanje korisnickog ugovora ali kao sto i sami znamo dosta ljudi ne zna engleski ili jednostavno ne cita korisnicki ugovor u kom je lepo naglaseno da mogu da koriste sve vase privatne podatke sto je ludost.

Moj savet Vam je da ako niste jos instalirali alexa add-on, da i ne cinite to, a ako ste ga vec instalirali slobodno ga deaktivirajte u vasem FireFoxu ili Internet exploreru.