[ blaza @ 18.05.2004. 20:51 ] @
Ako u Task Manager-u vidis proces lsass.exe, nadji lokaciju tog fajla. Posto je proces aktivan, a kako kazes ne mozes da ga prekines, probaj da mu promenis lokaciju - npr. prevuci ga na desktop sa originalne pozicije, te restatruj racunar. Sada pri statrup-u nece doci do startovanja lsass.exe, posto se sada nalazi na novoj lokaciji, a referenca za start pri ucitavanju Windows-a pokazuje na staru, pa ces moci da ga obrises. Na kraju mozes odstraniti referencu za start pri ucitavanju Windows-a, a i ne moras.
Drugi nacin je da sprecis start lsass.exe pri startovanju Windows-a. Probaj sa Start->Run : msconfig.exe, Startup Tab. Ovde nisu pokriveni svi nacini startup-a. Posebni programi, kao npr. Startup Manager pokrivaju veci broj nacina na koji se programi mogu startovati pri startup-u.
[ reiser @ 18.05.2004. 21:03 ] @
Kopiranjem/pomeranjem isass.exe na desktop nikako ne mozes da ga izbrises, posto je on aktivan.
Udji u safe mode, odatle startuj registry ili msconfig i izbrisi proces iz autoruna. Posle toga izbrisi ga i sa hard diska.
[ reiser @ 18.05.2004. 21:23 ] @
Citat:
Ako nisi znao, fajlove aplikacija koje su aktivne ne mozes da brises, ali mozes da premestas na drugu lokaciju. Ako ne verujes, probaj.

Vidis, to nisam znao. Hvala.

[ Zex @ 19.05.2004. 21:39 ] @
imao je mikis pravo, to je LSASS sto radi kod mene! znaci nije isass virus.
Ali kao sto rece nekad mi je PC veoma spor. Ali da zaboravimo to sad.

Da neotvaram novu temu u forumu vec cu da postavim ovde...
Jos jedan problem mi je da imam jedan veliki AVI fail (digitalizovo kasetu), koi nemogu vise nikako da izbrisem! Taj fail je oko 1,2 GB velik, tako da mi zauzima puno harda. Neda se nazalost izbrisati, kad pokusam uvek mi kaze: da taj fail druga osoba upravo koristi ili drugi program koristi. Restartovao sam vise puta PC ali mi isto javi. Kako mogu da ibrisem taj obicni .AVI fail??? iz DOS-a?
Koristim WIN XP

hvala u napred
zex
[ blaza @ 19.05.2004. 23:28 ] @
Probaj: Ctrl+Alt+Del ->
Windows Task Manager Dialog Box se pojavljuje.
Zatim idi na: Processes -> End Process: explorer.exe
Nakon sto "ubijes" explorer, idi na : Applications -> New Task : command,
a zatim koristeci DOS komande pronadji fajl i izbrisi ga.
Zatim, idi na : Applications -> New Task : explorer
i sve bi trebalo da se vrati na normalu.