[ ducka @ 18.05.2004. 23:31 ] @
Cao ljudi.Imam jako veliki problem.Naime imam dva racunara,jedan sa Lucentom i drugi sa Intex modemom i ne mogu da se nakacim na net a da konekcija bude veca od 14.4 kbps,i tako oba kompa ????Inace centrala je digitalna,ukucano je ATX3, a sem toga svi oko mene se kace normalno na 45 i net im je jako brzi.Da li je to uzrok i mojih bezbrojnih neuspelih pokusaja da se nakacim na yahoo fucking mail server i proverim postu???
[ broker @ 19.05.2004. 00:35 ] @
Proveri malo kablove i spojeve na konektorima. Najbolje ako mozes zameni sto se da zameniti.
[ hollowdo @ 19.05.2004. 00:48 ] @
imao sam sličan problem.hm,isti.

Stvar je u sledećem:
Tvoj telefonski broj radi najvjerovatnije preko PCM uređaja.To ti je uređaj koji dijeli jednu paricu na 2,4,6,8 brojeva... i shodno tome dijeli i propusnost linije.Za običan telefonski razgovor on ne stvara probleme ali ovako za modemsku vezu je zlo.

Najbolje da nazoveš u Telekom i provjeriš da li je tvoj tel. broj na PCM-u,tako ćeš biti siguran. Ako jesi na PCM onda ti nema pomoći dok Telekom ne bude vršio neka proširenja sistema.

To je jedino što mi u ovom trenutku pada na pamet.(Ja sam PCM iskusio čak dva puta na dvije različite lokacije)

Javi šta si napravio.
[ broker @ 19.05.2004. 10:26 ] @
Sumnjam da je PCM. Ako se ne varam, u Sevojnu nema cak ni dvojnika. Imaju savremenu digitalnu centralu i sve sto ide uz to.
[ Ivan Dimkovic @ 19.05.2004. 10:28 ] @
Pa PCM bas ide na moderne digitalne centrale (to je kvazi-ISDN uredjaj) :-) PCM sluzi za povecanje kapaciteta (ako nema dovoljno bakra), a ne za modernizaciju mreze :)

Mozda se bas desilo da do njegove kuce / zgrade nema dovoljno bakarnih parica, a bakar je skup za razvlacenje, PCM je daleko jeftinija solucija.
[ ducka @ 02.12.2004. 10:27 ] @
Ma nisam ih zvao posto mi je Ivan sve rekao.
Zamisli tek ironiju,u Sevojnu postoji valjaonica jebenog bakra.
Strashno!!!
ZDR