[ escobarba @ 22.05.2004. 20:53 ] @
Racunar mi je prikljucen na LAN u domu , u radu ZoneAlarm mi prijavljuje odlazecu konekciju od strane rundll32.exe na server od doma nakon toga sa mog racunara odlaze paketi koji takodje napadaju server u domu . U task menageru prijavljuje mi rundll32.exe dva put . Ja pretpostavljo sam da je neki virus ili crv . Inace instaliran mi je BitDefender kojim sam skeniro sve i on ne pronalazi nista bili su neki java.exploiti koje je uredno ocistio osim toga ne prijavljuje nista. Posto znam da ima crva koje ne pronalaze antivirusni alati skino sam i virus i worm removal vccleaner on takodje nije pronasao nista. Imali neko neku sugestiju ili savjet bio bi jako zahvalan jer ovo "cudo" ne steti meni nista samo obara konstantno server u Domu i ovi ovde misle da ja to namjerno radim. Unaprijed hvala!
[ mitar1982 @ 23.05.2004. 15:13 ] @
Koliko ja znam runddl32.exe služi za korišćenje dll fajlova kao aplikacija. Znači da problem nije u rundll32, već u nekom dll fajlu koji se startuje preko njega. Skeniraj komp sa antivirusom, ali i sa Spybot-om i AdAware-om.