[ djordjes @ 24.05.2004. 20:26 ] @
Instalirao sam XP Professional i raspored ikonica u SysTray-u je kao u ogledalu — ikonice se umesto sa desne, pojavljuju s leve strane. Kako to da ispravim?
[ kUdtiHaEX @ 25.05.2004. 11:41 ] @
??? Daj neki shot, bas me interesuje na sta to lici :D
[ BytEfLUSh @ 26.05.2004. 02:47 ] @
Ma kontam da se nije dobro izrazio (barem u topic-u).

Stvar je u tome što se u XP-u nove ikonice u systray-u pojavljuju sa leve strane, dok se u ostalim Windows-ima pojavljuju sa desne. Znači, nisu same ikonice okrenute, već je jednostavno raspored postavljanja ikonica obrnut od onog u 9x Windows-ima. Ja lično ovo nisam ni primetio dok djordjes to nije pomenuo. Pogledao sam neke 9x screenshot-ove - vid stvarno...

Što se samog pitanja tiče - ne znam da li ima načina da se raspored ikonica u XP-u obrne, mislim da je u pitanju "feature", a ne bug.

[ djordjes @ 26.05.2004. 14:55 ] @
Evo snimka ikonica, naročito nervira pogrešan raspored dugmića za prethodnu/narednu pesmu kod Winamp-a. Postoji li način da se prebacivač tastatura smesti u SysTray, jer se ovako „čudno“ ponaša — ma koliko mu slobodnog prostora dodelio, ako pokrenem određen broj programa koji prikazuju ikonicu u sistemskom području, onaj poslednji će ga delimično „pokriti“.
[ kUdtiHaEX @ 27.05.2004. 08:17 ] @
Ja ovde ne vidim bas nista cudno....
[ RAGE @ 27.05.2004. 21:29 ] @
djordjes

desni klik na taskbar->propertis i odčekiraj hide inactive icons i rijesit cete muka :)
[ djordjes @ 04.06.2004. 10:33 ] @
Evo da odgovorim vama koji ste odvojili koji minut minut vremena za ova pitanja.

Kao sto je BytEfLUSh lepo razumeo okrenut je raspored ikonica, tj. pojavljuju se
u suprotnom redosledu od uobicajenog. Dakle, svaka ikonica je okrenuta kako valja tj. nije pojedinacna ikonica okrenuta naopako nego je njihov redosled suprotan.
To se najbolje vidi kod winamp-a na slicici koja je prilozena gde se vidi da prvo ide
ikonica za sledecu pesmu, a tek posle nje ikonica za prethodnu pesmu. Mada ovo
u sustini i nije nesto mnogo bitno, eto da pitam mozda neko od vas zna u cemu je stvar jer kod ranijih verzija windows-a ikonice u Sys Tray su se pojavljivale sa leva
na desno, a kod XP sa desna na levo (unazad). I to bi bio odgovor za kUdtiHaEX
sta mi je tu izgledalo cudno i gde se to najbolje uoci...

RAGE to sto ti kazes sam probao i zaista kada se u XP odabere XP izgled to
preklapanje ne pravi problem. Ali ako se odabere klasicni windows izgled onda i dalje postoji problem oko ovog preklapanja, cak i kada se odcekira ono sto ti kazes.