[ Dusan Aleksic @ 26.05.2004. 01:31 ] @
Kako da vratim onu strelicu iz systray-a koja sakriva ikonice koje nisu aktivne?

evo i screenshot da vidite na sta mislim:


[Ovu poruku je menjao Dusan Aleksic dana 27.05.2004. u 03:11 GMT]
[ BytEfLUSh @ 26.05.2004. 03:01 ] @
Ako su to sve ikonice koje imaš u systray-u, rešenje je jednostavno - pretrpaj systray ikonicama i strelica će se vratiti.

Međutim, pošto vidim da na screenshot-u fali i mixer, i konekcija, itd. mislim da bi mogao da uradiš desni klik na taskbar i isključiš Hide inactive icons (ili tako nešto). Naravno, ako je već bilo isključeno - nije ni čudo što se ne vidi strelica :)

Klikneš OK, ponovo otvoriš isti prozor i sad uključiš Hide inactive icons. Strelica bi trebalo da bude tu...

[ Dusan Aleksic @ 26.05.2004. 12:35 ] @
Ukljucio iskljucio isto mi je!
[ Dusan Aleksic @ 26.05.2004. 12:44 ] @
Zaboravio sam da napenem da je na pocetku tu samo ZA, pa onda tek kada rucno pokrenem Kaspersky antivirus control centre, pojavi se i njegova ikonica u Systray-u, iako je on pre toga startovan (vidim u task manager-u, i ukljucena je opcija u njemu), pa onda redom kad se konektujem pojavi se konekcija (bio sam offline u prvom post-u).
Mixer sada imam izvucen na desktopu, bas me nervira, i tamo je lepo cekirano da stoji u tray-u.
Jel imao neko slican problem?

[Ovu poruku je menjao Dusan Aleksic dana 27.05.2004. u 03:10 GMT]
[ Shadowed @ 26.05.2004. 14:35 ] @
Nece ti biti skrivane ikone dok ne prodje neko vreme da sistem vidi koje retko koristis. Ako hoces da odredis sam koje da ti skriva uvek a koje da ne skriva klikni na Customize...
[ Dusan Aleksic @ 27.05.2004. 00:36 ] @
Sistem je instaliran vec nekoliko meseci i on vrlo dobro zna koje ikonice cesto, a koje retko koristim. Ranije je bila tu strelica, i odjednom je nestala, mislim da je zadnji program koji je instaliran pre toga bio VMware (mada mislim da on nema veze sa tim). Bilo sta da uradim u Customize, njemu ravno do Kosova.
[ Dusan Aleksic @ 27.05.2004. 13:08 ] @
Ja ne znam sta se desava, juce oko 3 sata ujutru se strelica pojavila iz cista mira i nestala posle pet minuta.
I stvarno ne mogu daverujem da se prokletinja pojavila dok ovo kucam.
evo slicice:

Jedino sto sam uradio je bilo da sam izbacio language bar, koji sad ne mogu da vratim, jel zna neko sto?
[ BytEfLUSh @ 27.05.2004. 16:13 ] @
Pa ajde opet pretrpaj taskbar pa će se pojaviti...

Sasvim je normalno da nestane kada ima mesta na taskbar-u. Mada, kod mene je uvek aktivna... :)

[ RAGE @ 27.05.2004. 21:23 ] @
pa sad gledajte hmm klikni propertis na taskbar i onda tamo di imas opciju hide inactive ikons stisnes na kustomajz i onda s onog popisa izaberes nest i stavis na always hide i kuca(strelica) će ti stajat cijelo vrijeme tamo ;)
[ kUdtiHaEX @ 28.05.2004. 09:55 ] @
Stavi drugu temu, resetuj masinu, pa vrati na classic. Mozda pomogne.
[ Dusan Aleksic @ 29.05.2004. 16:41 ] @
Odustajem, probacu jos ovo od kudita i gotovo, nerviram se bezveze.

@RAGE
Evo lepo se vidi da je pun da punije ne moze biti, a nema strelice. Namestao sam i u customize da se neke strelice nikad ne vide, neke kad su inactive, a neke da uvek prikazuje i nista. Nekada se stvori strelica, a obicno ne bude nista. Takodje se na slici ne vidi mikser, ustvari on se nikada ne vidi iako je stalno ukljucen.


Hvala vam svima na pomoci.
[ BytEfLUSh @ 30.05.2004. 13:22 ] @
Taskbar ti nije dovoljno popunjen da bi se pojavile strelice. Vidiš da imaš još mesta.

[ kUdtiHaEX @ 30.05.2004. 21:16 ] @
To nema veze sa popunjenoscu taskabara! Moj taskbar nije ni upola popunjen kao njegov, i imam manje ikonica u systray-u od njega pa imam strelicu.
[ Dusan Aleksic @ 30.05.2004. 21:34 ] @
Tacno tako, medjutim tvoj trik sa zamenom tema je upalio, sada je strelica tu stalno.

Hvala!