[ PavleBgd @ 26.05.2004. 16:55 ] @
Koji od banner exchange programa kod nas su dobri?
Nasao sam www.klik.co.yu i www.pcberza.co.yu.
Kakva su vasa iskustva sa ovima i da li ima jos nekih?
Pozdrav
Pavle
[ yucash @ 07.07.2004. 01:32 ] @
Postoji jos yulink.co.yu baner razmena, ali bih ti preporucijo da pogledas
razmena.at.tt razmenu, neces pogresiti?
[ pyc @ 31.08.2004. 13:43 ] @
Pogledaj zanimljivu 1:1 razmenu na http://adz.vizio.biz
[ fantomas @ 03.11.2004. 21:45 ] @
Takodje ti preporucujem da pogledas i Tuls razmenu banera
http://tuls.net
Jedini domaci servis koji ti dozvoljava vise banera odjednom za reklamu sajta na istom acountu, dozvoljavaju i do 7 banera za jedan sajt .

Ovo ce ti sigurno povecati broj klikova po prikazu , jer da se vrti samo jedan baner, neizmenicno rotiraju svi baneri koje prilozis . Uz to baner je velicine do 18Kb.

U svakom slucaju pogledaj.
[ pyc @ 04.11.2004. 07:10 ] @
Citat:
fantomas: Takodje ti preporucujem da pogledas i Tuls razmenu banera
http://tuls.net
Jedini domaci servis koji ti dozvoljava vise banera odjednom za reklamu sajta na istom acountu, dozvoljavaju i do 7 banera za jedan sajt .


Na sajtu pomenutom u potpisu ove poruke moguce je da imas 9 razlicitih bannera u 3 velicine (3x3)
[ Miloje Sekulic @ 05.11.2004. 09:19 ] @
Mi smo pre godinu dana usli u saradnju sa Klikom i zadovoljni smo posetama koje nam preko njih stizu.

Miloje
[ fantomas @ 05.11.2004. 19:54 ] @
Problem je u tome sto samo na nasim prostorima mozete naci sistema za razmenu u odnosu 1:1 pa uz to Vam jos daju i do 5000 kredita pri uclanjenju.

Posto na sajtu koji sam pomenuo gore, a nalazi se i u mom potpisu, postoji sistem
za razmenu, iz iskustva znam da 1:1 nije moguce pa cak ni 4:3, idealno je 2:1 ali
to nije posteno, pa smo odredili da se koristi odnos 3:2 . Ali i u tom slucaju se u odredjenim slucajevima javlja problem sa prevelikom akumulacijom kredita pojedinih clanova . Da ne navodim ime sajta , ali desilo se da novi korisnik zaradjuje 10000-15000 kredita dnevno, a da svi ostali sajtovi zarade jedva toliko.

Ali sada u razmeni se nalazi nesto preko 300 sajtova, a i mi smo na nasem sajtu povecali broj prikaza banera iz razmene, i sve funkcionise bez problema.

A i ta opcija sa tri velicine, na istom akountu, moze proci za manje sajtove, ali za velike, dolazi u obzir jedan sistem i to onaj koji prodje test webmastera zainteresovanog sajta.

U svakom slucaju dobro je sto je neko napokon pokrenuo ovu temu. Da se napokon razjasne neke zablude .

Pozdrav Svima.
[ cajic @ 06.11.2004. 17:51 ] @
KHM..... posto sam webmaster gorepomenutog KliK.co.yu sistema za razmenu bannera, cisto da se izreklamiram: :)

01. Mozete imati "n" razlicitih bannera.

1. Za svaka 3 prikaza necije reklame na Vašem sajtu, dobijate 2 prikaza Vaše reklame na sajtu nekog od clanova razmene.

2. Banneri su velicine 468x60 pixela, JPEG ili GIF, do 15kb

3. Trenutno imamo preko 700 clanova u razmeni

Pozdrav!
[ bluesman @ 07.11.2004. 02:17 ] @
KHM.... posto sam webmasteru gore pomenutog klik.co.yu poslao nekoliko poruka na koje ne odgovara mozda je bolje da pocne prvo sa tim, a onda cu pitanja koja sam postavio u tim mailovima da postavim i ovde. Vrlo neozbiljno - ni jednom nisam dobio nikakav odgovor.

BTW, smao ukratko, vise je nego ocigledna da se obilato koristi "burazerski sistem" poslovanja, a ako pogledas moju statistiku vidi se da je odnos mojih bannera prikazanih na drugim sajtovima sa bannerima prikazanim na mom sajtu umesto 1:1,5 skoro 1:2 (tacnije 1.97). Trebalo bi malo da poradite na algoritmima za prikazivanje bannera.

Pored toga, ima ih dosta koji se ni ne prikazu, kao i onih koji se prikazu ali posle klika vode na 404. Ne bih ni primetio da mi korisnici nisu skrenuli paznju "imas broken linkove na sajtu".
[ fantomas @ 07.11.2004. 02:39 ] @
bluesman:
Slazem se sa time, pa mozda je i to razlog malog Clickrate, primera radi, za svoje banere koje sam prikazivao na kliku bio je u najboljem slucaju 1 na 1000.

Takodje ja zameram i to sto su velicinu ogranicili na 16Kb , a desilo se da sam za neke sajtove, cije banere prikazuju, naleteo na banere u jednom slucaju 94Kb , a par puta i na velicine 468x240.

A sto se tice odnosa prikazivanja do kog si dosao , pa verovatan, je problem u potraznji placenih prikaza sto se vise trazi i odnos je nepovoljniji, mada i ceste nedostupnosti njihovog servera , su stvarno problem, jer u ocima neupucenih posetilaca se stvara slika daj je sajt u stanju raspada kada ugledaju poziciju gde se prikazuje baner iz razmene. Ja bar nebih voleo da to neko pomisli za moj sajt.

cajic
Vidim da ste na moj tekst gore reagovali iznosenjem nakakvih statistickih podataka. Ja uopste ne planiram da budem konkurencija nikom, ja nudim ono sto nudim i to nije komercijalno, vec samo razmena banera, i trudim se da to uradim sto je moguce bolje. A ko zeli dobro je dosao. I nikada necu reci da sam najbolji to neka procene korisnici.

Pozdrav Svima.
[ Dragan Varagic @ 07.11.2004. 09:11 ] @
Ovde još nije spomenut www.yulink.co.yu, koji je pored Klik.co.yu najveći banner exchange servis kod nas (istina, nisam proveravao u proteklih godinu dana).
[ bluesman @ 07.11.2004. 21:53 ] @
Citat:
fantomas:
cajic
Vidim da ste na moj tekst gore reagovali iznosenjem nakakvih statistickih podataka. Ja uopste ne planiram da budem konkurencija nikom, ja nudim ono sto nudim i to nije komercijalno, vec samo razmena banera, i trudim se da to uradim sto je moguce bolje. A ko zeli dobro je dosao. I nikada necu reci da sam najbolji to neka procene korisnici.


Jednostavno ne znam sta da ti kazem, posle poruke gde se reklamiras kao "vrlo profesionalan, kvalitetan, fleksibilian..." kazes nesto ovako... Onda je bolje da nista vise nisi rekao.

Ja sam pokusao da ti ukazem na propuste, slao sam ti bar 3-4 maila, a i ako ne zelis komercijalizaciju, ti imas neki servis i nudis
Citat:

Imate pitanja u vezi našeg servisa?
Pitajte webmastera ...

a onda ne odgovaras ni na jedan mail?

Znam da je najlepse, veruj mi i ja sam takav, da primas samo cestitke, ali nekada moras da odgovoris i na neku poruku drugog tipa. Pri tom sam pitao kulturno "sta se desava".

a onda nudis i:
Citat:

Paketi reklama Broj prikaza Vašeg bannera Broj klikova na Vaš banner Cena (bodovi)
ekonomik 100.000 1000 50
poslovni 200.000 2000 75
EXTRA 300.000 3000 125

sto mi lici na sve osim "neprofitni servis".

Kada smo kod toga, neverovatno mi je da banner chillout stoji na mom sajtu na svakoj drugoj strani, cak vise od beogradcafe, a koliko vidim nisu bas toliko poseceni. Cak i vise od toga, na chillout cak i nema vaseg bannera (bar ja ga nisam video) pa ne znam ni kako generise te silne impressions.

Napomena: nemam nista protiv, ni tebe ni chillout, naprotiv njih koristim samo kao primer jer mi strahovito bode oci.
[ fantomas @ 07.11.2004. 22:21 ] @
bluesman:

Doslo je do zabune . Ja na tulsu nisam komercijalizovao razmenu .
A citirali ste moj tekst.

Izvinjavam se , ali morao sam da ispravim zabunu.

Nadam se da nema problema.
Pozdrav.
[ bluesman @ 07.11.2004. 22:58 ] @
Ups, izvinjavam se sa slagom i jagodom. Mislio sam da ste vas dvojica zajedno :-) Ocigledno sam se zbunio i izvinjavam se jos jednom.
[ exPirat @ 08.11.2004. 00:20 ] @
Neko se gore pohvali da je webmaster Klik.co.yu

pa neka malo obrati paznju ... skoro svaki drugi klik na banner vodi na:

Invalid Destination
--------------------------------------------------------------------------------
Sorry, but the server encountered an error while trying to redirect you to the destination of the banner on which you clicked! The most likely cause of the problem is that you attempted to click on a banner before the graphic image loaded. Another possibility is that you attempted to click on an old banner which was reloaded from your browser's cache.
--------------------------------------------------------------------------------

*****

inace, nema blage veze da je u pitanju
"...click on a banner before the graphic image loaded..."


[ pyc @ 08.11.2004. 07:47 ] @
Citat:
exPirat: Neko se gore pohvali da je webmaster Klik.co.yu

pa neka malo obrati paznju ... skoro svaki drugi klik na banner vodi na:

Invalid Destination


+ su yu slova na sajtu "broken", meni bar.

pyc
[ fantomas @ 08.11.2004. 11:27 ] @
Sto se tice klika izgleda da metod GET ne radi kako treba. Moguce da je register_globals u postavci na serveru postavljen na OFF ako je u pitanji Apache , ili da je problem sto je zaobidjen Cgi-Bin direktorijum i ovako odradjeno postavljanje cgi skripti, moguca je greska.

cajic - ovo je dobronamerna sugestija, jer sam i ja imao slican problem, ali sam ga resi.

A ako nije greska sa prosledjivanjem varijabila, necu da komentarisem bilo bi suvisno.
[ pyc @ 09.11.2004. 07:52 ] @
Citat:

Kada smo kod toga, neverovatno mi je da banner chillout stoji na mom sajtu na svakoj drugoj strani, cak vise od beogradcafe, a koliko vidim nisu bas toliko poseceni. Cak i vise od toga, na chillout cak i nema vaseg bannera (bar ja ga nisam video) pa ne znam ni kako generise te silne impressions.


silne impressions chillout generise sasvim sigurno na forumu. izuzetno je aktivan.

pyc
[ shoba @ 11.11.2004. 17:23 ] @
Pre neki dan sam se uclanio u yulink.co.yu razmenu.
Evo mojih, na zalost, losih utisaka!

* Na sajtu im ne rade nasa slova (kao kod klik.co.yu ) pa su umesto njih ili neki hijeroglifi ili nasa cirilicna slova (pa ti sad procitaj ugovor sa takvim cirilicno latinicnim pismom).

* U tri mejla sam ih pitao gde mogu videti ko je clan mreze odnosno na kojim se sve sajtovima moze pojaviti moj banner - Nisi odgovorili.

* Na stranici "Primeri bannera", ti isti banneri uglavnom pokazuju na ugasene sajtove i slicno!

* Statistika se sastoji od:

- broja priznatih poseta
- ukupnog broja poseta
- trenutnog broja kredita
- broj prikazivanja mog bannera
- broj klikovana na moj banner

i nista o broju sajtova koji su u mrezi niti o tome gde mi se prikazuje (ako se uopste prikazuje) moj banner

* Sa druge strane - na mom sajtu je bio banner nekog sajta i kada sam kliknuo na njega vodio me na www.halooglase.co.yu. Ponovio sam isto posle nekoliko sati i isto se desilo - klik na neki drugi banner vodio me na halo oglase !!!

Zakljucak: Statistika ne daje potpune podatke, webmaster ne odgovara na mejlove, sajt je neprofesioanalno odradjen, cenim da su sajtovi-clanovi zatrpani placenim reklamama i free clanovima uguseno reklamiranjke zbog toga, ako ti se banner i pojavi pozeljno je na njemu napisati URL jer on nije link do tvog sajta, verovatno cu biti jos nekoliko dana clan da jos malo vidim kako sve funkcionise i napustiti ih.
[ bluesman @ 12.11.2004. 12:15 ] @
@shoba: Upravo sam hteo da napisem poruku gotovo identicnog sadrzaja. Isti zakljucak smo izveli, ako se ovako nastavi jos koji dan - iskljucujem se iz te razmene.

Meni se ipak cini da je ovo za halo oglase namerno odradjeno - neko zeli da zaradi na jeftine fore.

Sta god da sam rekao za klik.co.yu - taj servis bar funkcionise sto se bannera tice i bolji je od yulink razmene.

Zakljucak: ceka se neko ko ce da odradi pravi banner exchange, po svim profesionalnim standardima, bilo da je free ili da se placa.
[ shoba @ 12.11.2004. 12:58 ] @
@bluesman: A ja sam upravo hteo detaljnije da napisem ono sto si ti rekao u poslednjoj recenici!

Dakle, narode eto prilike i skoro gotove forme buduceg uspesnog banner exchange servisa !!!

Organizujte kako se to sad popularno kaze "transparentnu" razmenu bannera. Evo moguceg recepta:
Za sledeci poduhvat potrebno nam je:

- nekoliko stranica profesionalnog i prakticnog tzv "korporativnog" dizajna web sajta

- precizno odredjena pravila bez nedorecenost

- "transparentna" i precizna realtime fer statistika u kojoj ce pored ostalog obavezno biti spisak sajtova koji su u mrezi i na kojim se prikazao banner klijenta odnosno na kojim sajtovima se desio klik na banner klijenta. Ta stvar se realizuje jedva malo komlikovanijim redom od sledeceg
" SELECT * FROM baza WHERE aktivan=true "
Tako sticete neverovanu prednost u odnosu na trenutnu konkurenciju jer to i najprofesioanlniji konkurenti nemaju, zatim poverenje kod klijenata jer poslujete bez tajni i mutnjih radnji...

- vremenom kada steknete mnogo klijenata mozete uvesti i placene bannere ali ih necete ugurati u tekucu mrezu preko besplatne razmene vec potojecim klijentima ponuditi prikazivanje placenih bannera a zauzvrat ponuditi procenat (nesto kao affiliate) ili ponuditi bodove za prikaze njihovih bannera

Moguce da sam nesto zaboravio ali u principu to je to.
E sad ce neko mozda reci - pa sto ne napravis kad si toliko pameta?!
A ja kazem - moza i bih da imam bar i malo slobodnog vremena. Ali eto obecavam da kad neko to napravi bicu prvi koje ce ceo projekat pohvaliti i uci u mrezu!

Uzdravlje!
[ boccio @ 12.11.2004. 15:25 ] @
Banner exchange sistemi su vec polako stvar proslosti. Abuse je dosta visok a sistemi zastite od toga moraju konstantno da se usavrsavaju. Graficke reklame donose sve manji CTR (vec je solidno ispod 1%) i da bi tu uradio nesto jednostavno moras imati dobre, "highly clickable" banere, sto znaci dodatnu investiciju, jer ti webmasteri retko kad to obezbede. A cak i sa tim nemas nikakve garancije.

Cak i hibridni sistemi tipa trafficswarm.com su se lose pokazali. Kvalitet traffic-a je ocajan, i kad se sve svede - skuplja dara nego mera.

A jos o svemu tome pricati u srpskim uslovima...ne bih da budem trovac, ali necete se tu leba najesti...meni vec godinu dana stoji jedan link exchange skript u "fioci", i to kobajagi odlican fazon...sa onim slide-in reklamama (ne klasicni baneri), biranje niche-a, geo-targeted traffic...pa ne znam sta s tim da radim...Lako je napraviti sajt i privuci klijente (webmastere) male i srednje posecenosti koji ce za dzabe da se uclane, a sta cemo posle?

Jedino sto ima smisla (iako nema puno veze sa ovim) je napraviti nesto po uzoru na CJ, ali daleko smo mi od toga da budemo kvalitetno trziste za to...ajde stavi treshold za publishera da mora ima 100K poseta mesecno da bi usao u CPM program, pa da vidim koliko njih ce da se prijavi :)
[ Dragan Varagic @ 14.11.2004. 14:48 ] @
Kvalitet ovakvih programa i njihovo održavanje (kao i u slučaju ostalih sistema online servisa) zavisi od zarade. Kako ovde još toga baš i nema u naročitim srazmerama - takvi su i servisi. Čim se ovde budu pojavila sredstva, pojaviće se i kvalitetni online servisi. Mislim da ćemo u narednoj godini videti neke pomake u tom pravcu.
[ blazoni @ 04.12.2004. 18:18 ] @
RAZMENA BANERA
468x60
1:1
1000 prikaza gratis!


http://www.blaza.co.yu/exchange/
[ bluesman @ 08.12.2004. 15:03 ] @
Ne mogu da odolim a da ne zapitam ovo javno?

Da li su me to vlasnici pomenutih servisa iskljucili iz svojih servisa (bez najave i obavestenja) zato sto sam ih kritikovao ovde ili je nesto drugo u pitanju? Vrlo je cudno da mi jednostavno gase naloge jedan po jedan, odmah posle ove teme.

Da li mogu da dobijem odgovor ovde, na email ili na private, posto mi na emailove ne odgovarate?
[ bluesman @ 08.12.2004. 15:53 ] @
Sve je to jasno, vec smo upoznati sa tim vise puta, ali reklama nije dobar odgovor na moje pitanje.
[ blazoni @ 08.12.2004. 16:20 ] @
Sam si smomenuo "chillout"... (nesto ga nevidjam vec dva dana )

Sve je jasno...Kakav god odnos razmene da imas ako dodas sebi jedan jedini kredit koji te ne sleduje nekog moras da "pokrades"...

Jedino ako neko misli da kradja nije ako sebi ili nekome dodas par desetina hiljada prikaza/ nikom nista nisi uzeo... )


p.s u slucaju sa vrha poruke pre bih rekao par miliona...




[ Goran Aničić @ 08.12.2004. 21:34 ] @
Citat:
bluesman: Ne mogu da odolim a da ne zapitam ovo javno?

Da li su me to vlasnici pomenutih servisa iskljucili iz svojih servisa (bez najave i obavestenja) zato sto sam ih kritikovao ovde ili je nesto drugo u pitanju? Vrlo je cudno da mi jednostavno gase naloge jedan po jedan, odmah posle ove teme.


Po ko zna koji put: "Srbija brale!"
U svoje vreme isprobao sam većinu domaći servisa ove prirode i kada sam uvideo da tu nisu "čista posla", odustao sma od istih.
[ pyc @ 08.12.2004. 22:28 ] @
Citat:
Goran Aničić: Po ko zna koji put: "Srbija brale!"
U svoje vreme isprobao sam većinu domaći servisa ove prirode i kada sam uvideo da tu nisu "čista posla", odustao sma od istih.


U tom slucaju, mogu samo da ti kazem da nisi probao http://adz.vizio.biz :).

Kod mene jesu cista posla: sve je javno, tj. za svakog clana se zna koliko prikaza ima, i vodi se detaljna statistika. Odnos razmene je 1:1 i pri tom imam par mojih sajtova gde "zrtvujem" oko 200-300 prikaza dnevno, tek da bi imalo i da "pretekne". Nije da se hvalim, ali mislim da je realno tehnicki gledano to najbolji sistem kod nas.

Cudi me samo da je interesovanje ipak ispod ocekivanja, iako sam sproveo prilicno opsezne akcije oko promocije. Sticem utisak da domaci web opasno stagnira, ako ne i da se smanjuje..., sto je i za ocekivati, s' obzirom da nam cela ekonomija ide nizbrdo.

pyc
[ Tony @ 09.12.2004. 10:07 ] @
Sto se tice banera i razmene banera, mene cudi sto se vi ljudi uopste smarate sa banerima, ali ako vec nekog interesuje, jedna vazna napomena:
Nortonov anti-spam i firewall program "eliminise" banere standardne velicine tj. postoji u okviru Nortona anti-ads program koji sa source koda web stranica surfera jednostavno uklanja HTML kodove koji prikazuju baner pa surfer ni ne vidi banere standardne velicine. Ima oko 20% posetilaca koji koriste Norton, pa je to oko 20% manje prikaza banera. O tome procitajte vise ovde:
http://www.frontpagewebmaster.com/m_216969/tm.htm
[ Dragan Varagic @ 10.12.2004. 07:37 ] @
To je tačno sa blokiranjem banera, i nije samo u pitanju Norton, tu je veliki broj programa i ekstenzija za browsere. Ja konkretno ni ne znam koji mi program trenutno blokira banere, ali radi...
[ kopija @ 12.12.2004. 20:52 ] @
Evo slučajno nabasah na ovu temu (iako bi možda trebalo da budem upućeniji), i želim da demantujem neke od mogućih, ali ipak zlonamernih, navoda povodom internet izdanja Halo oglasa.

Citat:
shoba:* Sa druge strane - na mom sajtu je bio banner nekog sajta i kada sam kliknuo na njega vodio me na www.halooglase.co.yu. Ponovio sam isto posle nekoliko sati i isto se desilo - klik na neki drugi banner vodio me na halo oglase !!!


Verovatno je u pitanju neka greška na sajtu za baner exchange prilikom postavljanja linkova iz prostog razloga što sajt Halo oglasa nema nikave pretenzije da se bavi "napumpanom" popularnošću i dobijanjem klikova kroz tuđe banere. Pre svega krivicu za ovako nešto snosi vlasnik pomenutog banner-exchange programa. Ovakvom neozbiljnošću je doveo do toga da ljudi posumnjaju da je on u nekakvom dogovoru sa Halo oglasima i da se je dobio ko zna kolike pare za to. Verujte mi da nije tako.

Citat:
bluesman:
Meni se ipak cini da je ovo za halo oglase namerno odradjeno - neko zeli da zaradi na jeftine fore.


Ja ne vidim šta bi Halo oglasi mogli da dobiju ovim "jeftinim" forama osim da izgube na ozbiljnosti svog izdanja?! Mislim da Halo oglasi imaju puno jaču promociju internet izdanja preko samog navođenja adrese sajta na novini i na bilbordima koji su bili po gradu u protekloj reklamnoj kampanji. Nevezano sa ovim, je pre nekoliko dana (pre nego sto sam saznao za ovu temu) skinut kod za razmenu banera na yulink exchange-u. Uočeno je da CTR enormno mali kao i ukupan broj klikova na baner (mislim da je cifra oko 48000 za otprilike 2. godine).

E sada malo mog empirijsko-subjektivnog utiska. Ja mislim da je prostor za ozbiljnije bavljenje banerima i reklamom na internetu kod nas u SCG još uvek jako mali. Ovo pre svega zavisi od toga što ozbiljne firme nemaju ozbiljne B2B sajtove. Uglavnom se posedovanje sajtova svodi zbog "...imamo web adresu i email na vizit karti..."-razloga, a ne ideji da se kroz sajt trguje i da to bude ozbiljno sredstvo komunikacije sa poslovnim subjektima i fizičkim licima.
Jedini ko nešto može da zaradi od reklamiranja na internetu kod nas su jako posećeni domaći informativni sajtovi koji su u sprezi sa velikim marketinškim agencijama. Znači ovde ne funkcioniše sistem (kod agencija) - ovaj klijent treba da ima baner na ovom sajtu zbog toga i toga ili na nekom drugom zbog nekog drugog razloga već se svi klijenti guraju na jedan (možda dva-tri) sajta.

Razlozi za ovakvo ponašanje agencija:
1. ne moraju da se cimaju osmišljavanjem ovog vida promocije klijenta.
2. imaju budžet za naredni period pa je zgodno da ga potroše celog zbog toga što naplate i klijentu svoju uslugu i dobiju rabat od medija na kom daju reklamu/baner.
3. visoke cene za držanje banera na takvom sajtu odgovaraju stavci 2. (veća cena - više para od rabata).
4. zamislite da kažu klijentu da im se baner vrti na elitesecurity forumu!!?? (bez omalovažavanja foruma pošto mislim da je broj 1 na prostoru Balkana) - Verovatno bi ih klijent (čitaj: marketing menadžer u klijentskoj firmi) zbunjeno pitao šta je to. Još ako je jeftino... (poslovica: Ako ne znaš šta je dobro uzmi ono što je skupo!).

Verovatno ima još razloga ali...

Znači osnovni razlog neuspešnosti ovakvih servisa je nepostojanje ideje o reklami na internetu i mogućnošću poslovanja preko njega. Verujem da ima više pokušaja pojedinaca da implementiraju ovakav servis sa nadom da će kad tada zarađivati od ovog načina reklamiranja nego što ima ljudi koji hoće da se reklamiraju na internetu kod nas - ovo odmah dovodi do frustracije kada čovek vidi da je napravio servis ali da ne može da nađe ni jednoj klijenta kome može da naplati baner - onda su mu drugi "zaverenici" krivi što je on neuspešan, a ne realno stanje na tržištu.

Problem je u tome što niko neće da napravi ovakav servis, koji bi bio maksimalno profesionalno urađen, a da zna da neće na kraju svega zaraditi. Sve ostalo su priče za malu decu.

Puno pozdrava svima,

Zoran Miljković
webmaster at halooglasi.co.yu
[ bluesman @ 13.12.2004. 01:10 ] @
Zorane, da li si ti procitao postove koje citiras?

Niko nije optuzio halo oglase za jeftine fore, problem je script koji generise sadrzaj i link bannera, a ne verujem da halooglasi imaju tu puno veze. Mogli su da budu i korv oglas i bilo sta. Znaci, zar nije cudno da se na tvom sajtu prikaze banner sajta A a kada klines na njega odes na sajt B? Pa onda probas malo pa vidis da se prikaze banner C koji opet vodi na sajt B, pa tako, koji god banner kliknes ide na halooglasi (sajt B u primeru).

Znaci, ti ili nisi procitao ili nisi razumeo celu pricu, ja sam rekao da je to:

a. ili slucajno - nije dobar kod.
b. ili namerno (dobar kod ali nije dobra namera), znaci "jeftina fora" vlasnika banner exchange servisa koji tako zeli da klijentu generise sto vise klikova verovatno zbog vece ili brze zarade.

Niko nije dikretno optuzen, iznete su samo sumnje i pretpostavke, a najmanje vi kao klijent pomenutog servisa.

Zato je i predlozeno da se napravi jedan servis koji bi profesionalno omogucio ovu uslugu zainteresovanima - pa kolio god da kosta. Koliko vidim, najcesca odbrana "ovih" je "Pa sta hoces kad je besplatno?". Ja, a verujem i vecina, hocu da bude odradjeno kako treba, a to sto je besplatno je irelevantno - zelim da platim.
[ kopija @ 13.12.2004. 09:07 ] @
Cao,

Citat:
bluesman: Zorane, da li si ti procitao postove koje citiras?


Naravno da sam pročitao postove koje citiram inače ih ne bih citirao.
U objašnjenju citata i stoji da je verovatno problem u skripti samog banner exchange-a a to što je sajt Halo oglasa u pitanju je irelevantno u celoj priči. Ja sam samo istakao da tu ne postoji nikakav dogovor između Halo oglasa i dotičnog servisa da bi to bilo u potpunosti jasno.

Citat:
bluesman:
Znaci, ti ili nisi procitao ili nisi razumeo celu pricu, ja sam rekao da je to:

a. ili slucajno - nije dobar kod.
b. ili namerno (dobar kod ali nije dobra namera), znaci "jeftina fora" vlasnika banner exchange servisa koji tako zeli da klijentu generise sto vise klikova verovatno zbog vece ili brze zarade.


Shvatio sam i razumeo celu priču i meni nije bio cilj da branim ili hvalim bilo koga već da sa strane "klijenta" objasnim da mi nismo učestvovali u tome ni na koji način. Problem leži u tome da niko ko je primetio ovu pojavu nije obavestio vlasnika banner exchange sajta da sredi taj propust.

Da li misliš da je 48000 klikova za 2 godine puno?

Citat:
bluesman:
Niko nije dikretno optuzen, iznete su samo sumnje i pretpostavke, a najmanje vi kao klijent pomenutog servisa.

Citat:
bluesman:
Meni se ipak cini da je ovo za halo oglase namerno odradjeno - neko zeli da zaradi na jeftine fore.



Ako ovo nije direktno onda ne znam šta je.

Citat:
bluesman:
Ja, a verujem i vecina, hocu da bude odradjeno kako treba, a to sto je besplatno je irelevantno - zelim da platim.


Verujem da ima jako mali broj ljudi (pored tebe) u ovoj zemlji koji bi platio za bilo kakvu reklamu na BE programu (možda grešim), a ako već neko želi da plati reklamu na nekom ili na više sajtova mislim da je to najmanji problem (pročitaj ponovo o marketing agencijama).

Ja mislim da je dalje bespredmetno raspravljati o grešci na dotičnom servisu jer je očito da ona postoji (ili je postojala ili je neki bag u pitanju) već ovu raspravu treba usmeriti u pravcu ispitivanja toga koliko bi ljudi bilo spremno da napravi kvalitetan BE program/sajt i koliko bi ljudi bilo spremno to da plati, kao i mogućnostima koji takav program treba da ponudi.

Ukoliko neko želi meni da piše povodom ove teme neka to učini preko privatne poruke da ne smaramo ostatak ljudi koji želi da se bavi temom BE na konkretan način a ne samo kroz ovaj primer.

Pozdrav
Zoran Miljković
webmaster at halooglasi.co.yu
[ bluesman @ 13.12.2004. 13:31 ] @
Samo na brzaka

Citat:
kopija:
Citat:
bluesman:
Meni se ipak cini da je ovo za halo oglase namerno odradjeno - neko zeli da zaradi na jeftine fore.

Ako ovo nije direktno onda ne znam šta je


Obrati paznju na konstrukciju recenice. Da sam ja rekao: "Oni su se dogovorili pa su..." bilo bi direktno, a ako koristim "Meni se ipak čini da je ovo ..." onda je to pretpostavka a ne optuzba.

Na kraju, nema veze, samo sam hteo da objasnim. Veruj mi da merim svaku rec pre nego sto izgovorim bas da me nebi pogresno interpretirali. Cak i kada opsujem - znam zasto sam to uradio - sve je "2 put' mereno" pre "sečenja". ;-)
[ SLV @ 29.03.2005. 10:56 ] @
Koja je razlika izmedju razmene banera i recimo onoga sto sam videla na sajtu
www.pretraga.co.yu pod nazivom P2 Internet Marketing Pool odnosno
na sajtu www.elitesecurity.org Affilates
[ Dragan Varagic @ 29.03.2005. 13:42 ] @
Uglavnom, razlika je u tome što kod generalne razmrene banera može da učestvuje bilo ko, a ovde vlasnik sajta bira s kim će ući u razmenu, jer se radi o posećenim sajtovima.
[ miroslavcimpl @ 29.03.2005. 15:57 ] @
Citat:
Citat:

fantomas: Takodje ti preporucujem da pogledas i Tuls razmenu banera
http://tuls.net
Jedini domaci servis koji ti dozvoljava vise banera odjednom za reklamu sajta na istom acountu, dozvoljavaju i do 7 banera za jedan sajt .





Na sajtu pomenutom u potpisu ove poruke moguce je da imas 9 razlicitih bannera u 3 velicine (3x3)


He. he ovo je bas zanimljivo, jeste da se nalazi pri vrhu prve strane ali covek cija je razmena kaze nesto o svom, pazi svom servisu a onda se javi jedan koji kaze kako ta infomacija nije tacna?! Pa koje onda lud FANTOM Ili ovaj sto odgovara?

Ja vam preporucujem ivicin Tuls.net baner exchange !!!

Pozdrav!

PS - Ivice pisi na na stari mail, jesu ti odobrili cekover za februar (adsens*)
[ fantomas @ 31.03.2005. 23:56 ] @
Pa sto se tice informacija poslao sam ti Miroslave, i havala na preporuci.

E sada sto se rice razmene banera i linkova, tu bi jos trebalo diskutovati,
samo sto Dragana mozemo privuci na
diskusiju samo ako ga pomenemo. Kada bi on bio u mogucnosti i imao vremena
da aktivno sudeluje, mislim da bi
rasprava imala ozbiljniji karakter jer je on ipak naiskusniji.

Do tada pozdrav od Ivice.
http://ivana.rs.sr/
[ SLV @ 01.04.2005. 11:11 ] @
Da li postojeci sistemi za razmenu banera ukljucuju samo sajtove sa yu domena
( uglavnom ) i da li postoje sajtovi sa domenima ex -yu republika koji su ukljuceni u pomenute servise za razmenu banera .

Da li postoje posebni servisi za razmenu banera koji ukljucuju samo ili uglavnom hrvatske , odnosno bosanske , makedonske sajtove . Zna li neko recimo takve servise za razmenu banera ex-yu republika koji funkcionisu nezavisno od yu weba?
[ Arsenko @ 19.04.2005. 18:40 ] @
Koliko ja vidim samo pcberza razmena radi ok? Pozdrav svima.
[ Dragan Varagic @ 19.04.2005. 20:38 ] @
Pa, radi više servisa kako bi trebalo. Ne znam odakle vam saznanje da samo jedan servis radi kako treba?
[ Arsenko @ 19.04.2005. 20:54 ] @
Koji servis za razmenu radi u potpunosti ok...da ne bude mnogo onih broken links i da se ne desi da dodje do "kradje" linkova (mislim da ja na moj sajt stavim npr. 10 linkova a da se moj link pojavi samo na 2-3) ?
[ fantomas @ 19.04.2005. 21:18 ] @
Arsenko:
Da niste slucajno pomesali nesto, nemozete staviti 10 linkova nego stavljate
kod koji dobijete u razmeni banera.
Pa zaradjujete kredite za prikaz svog banera tako sto prikazujes banere
drugih sajtova.

Drugo nije lepo iznositi netacne informacije , jer ima vise sistema koji
odlicno funkcionisu.
Klik.co.yu 3:2- Posle prelaska na nove servere funkcionise malo bolje, i
nisam primetio problem osim sto neki webmasteri nebrinu o svojim banerima pa
kada ih obrisu kod sebe na serveru vise se nemogu pojaviti nigde pa ni na
razbeni na koju su prijavljeni, mada bi malo vise paznje sa strane
webmastera na klik-u i to bilo izbegnuto.

Tuls.net 3:2- Rade razmene i za ex-yu i za internacionalno koriscenje. Ja
odrzavam servis i garantujem potpunu funfcionalnost.

Postoje i drugi servisi sa odnosom 2:1 i 1:1 ali o njima necu diskutovati,
jer nisu prakticni , a i odnos je postavljen tek da bi se nesto reklo.

A u ostalom nemozete kriviti servise ako Vas provajder u nekom trenutku zbog
svoih nedostataka nije u stanju da ostvari vezu sa serverom na kome se
nalazi servis za razmenu banera, pa Vam se zbog toga ne izlistaju reklame
ili nedodje do redirekcije posle klika.


-------------
Puno pozdrava od Ivice.
http://ivana.rs.sr
[ pyc @ 19.04.2005. 21:31 ] @
Citat:
fantomas:
Postoje i drugi servisi sa odnosom 2:1 i 1:1 ali o njima necu diskutovati,
jer nisu prakticni , a i odnos je postavljen tek da bi se nesto reklo.


ja stvarno ne mogu a da ne repliciram na ovakvu poruku, a moderatora cu zamoliti da istu ne obrise jer necu iznostiti kontra argumente, jer je gore izneta argumentacija takodje slaba. dakle, sto se tice moje razmene bannera (vizio), ona funkcionise ok, i nije "neprakticna", a svi koji to ne veruju, neka provere.
[ Arsenko @ 19.04.2005. 22:06 ] @
Sve je to ok..ali ima li neko iskustva sa pcberzom?
[ pyc @ 13.07.2005. 13:00 ] @
Pogledajte redizajn http://adz.vizio.biz ... I novi odnos razmene: 4:3
[ pivce @ 25.08.2005. 13:42 ] @
sve pohvale za adz.vizio.biz ;)
ono sto je mene inznerviralo je ponasanje klika, naime odradio sam i sa njima razmenu lepo postavio kod na stranici, sakupio skoro 2000 prikaza(njihovog banera na mom sajtu)
ali od prikazivanja mog banera, ni traga ni glasa(statistika stoji na 0). Slao sam im mail a oni kazu, verovali ili ne(parafraziram) "postavite nas kod na vasem sajtu da bi zaradili prikaze". Opet ja napisem da sve stoji kao sto treba ali je moja statistika 0 i tu je krajjjj...Nema ih...Zasto bi odgovarali na moj mail?!
Mislim sta reci?! Krajnje neprofesionalno!!!
[ pyc @ 26.08.2005. 11:18 ] @
Neko bi letimičnim pogledom zaključio iz tvoje poruke da nešto nije u redu sa adz.vizio.biz razmenom, a ja samo ovde želim da napišem da to nije bila poenta tvoje poruke..... :)
[ Frane Marinković @ 26.08.2005. 12:43 ] @
Evo i da se ja ubacim, Bol-Brac.Com Razmjena bannera 3:2
sistem kao na tuls.net

[Ovu poruku je menjao Frane Marinković dana 26.08.2005. u 13:46 GMT+1]
[ fantomas @ 26.08.2005. 15:34 ] @
Sto se tice Bol-Brac.com razmene, mogu je preporuciti svakom, prosto je ,
znam sta je tamo postavljano, i mogu da garantujem funkcionalnost iako je to
Franetov servis.

Tuls razmena je i dalje aktivna, iako je sajt trenutno povucen taj deo je i
dalje u funkciji, a nagli porast broja clanova u zadnje vreme me navodi da
ponovo pokrenem srpsku verziju tulsa. http://sr.tuls.net/baner/

Od ostalih mogu verovati jos jedino adz.vizio.biz jer sam siguran da decko
zna sta radi, a o iskustvima sa drugima vec je bilo reci.

pozdrav svima od Ivice.
[ Frane Marinković @ 26.08.2005. 19:44 ] @
bas mi je drago što je opet u funkciji!
poslao sam ti mejl
[ pivce @ 30.08.2005. 13:18 ] @
Citat:
pyc: Neko bi letimičnim pogledom zaključio iz tvoje poruke da nešto nije u redu sa adz.vizio.biz razmenom, a ja samo ovde želim da napišem da to nije bila poenta tvoje poruke..... :)


naravno da nije!!! pa za vas sam i rekao da ste odlicni ;)
[ bojan_bozovic @ 11.09.2005. 03:18 ] @
Pre ulazenja u banner exchange bilo preko BE sajta ili direktno (pri cemu bih ja preferirao ovo drugo) uzmite u obzir da je CTR na banneru oko 1% (industry standard) tj od 1000 impressions dobijate 10 uniqa. Conversion ratio na vasem sajtu (za kupovinu robe, usluga, kliktanje na adove) je opet 1% sto znaci da treba da imate u proseku 10000 impressions za jedan klik na ad ili prodaju vaseg proizvoda/usluge
Zasto bih ja uvek koristio direktni banner exchange? Zato sto nema sanse da unizite sopstveni sajt tako sto ce na njemu biti prikazan neki XXX banner ili vas banner ode na neki XXX sajt. Nemate kontrolu. Konkretno, bransa u kojoj je moj sajt cesto se preklapa sa SM/fetis/bondaz sajtovima, i definitivno mi antireklama ne treba.
Dalje, i linkovi su sadrzaj koji doprinosi (ili ne doprinosi) kvalitetu sajta... Nemojte na linkujete na neciji licni blog sa slikama njegovih kucnih ljubimaca.

http://maestitia.net/index.php?Action=links
http://angeles-caidos.com/version%20ENG/index.html

idite na links sekciju onda jer sajt koristi FRAME - tako se to radi (tu je moj banner) a radi se o sajtu butika koji je u Buenos Airesu (dobar sajt!)

Dakle, ja sumnjam u BE uopste (pa i kod mnas) jer uz syndication nemate kontrolu nad sadrzajem vaseg sajta (tj. linkovi na djubre od sajtova lepo mogu da se pojave)

Tu se iskljucuju warez i xxx sajtovi koji su sami djubre, pa nema veze ni sta se pojavi kao banner preko BE sajta.

Samo jedan prikaz bannera xxx sajta ce potpuno uniziti vas sajt i posetilac koji vidi banner ce misliti (s pravom!) da ste idiot...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 11.09.2005. u 08:14 GMT+1]
[ nitroy2kwor @ 01.10.2005. 16:15 ] @
http://www.switch.co.yu/ads/intro/
nemas bolje :)
[ Andrej Čvoro @ 01.10.2005. 16:32 ] @
http://razmena.andforum.net :)
[ PC BUVLJAK @ 29.01.2006. 20:35 ] @
Pozdrav
Mislim da je http://www.balkan-cash.com/exchange/ sasvim OK za razmenu bannera.
[ bojan_bozovic @ 29.01.2006. 21:07 ] @
Balkan-cash exchange toplista http://www.balkan-cash.com/exc...9e410b2f961c0b4e2c3676deb8df29 i obratite paznju na sexcentrala.com i nevaljalica.com Zato ja ne koristim BE servise (ima ih i u mojoj bransi, pa kad ti zavuce neki porno banner, neka hvala) Kao u TOS je da nema profanosti na bannerima a samo se obrijane p... pojavljuju ;-) :-((( Sto se BE servisa tice, prvi i jedini kioji cu koristiti je moj sopstveni, kad ga bude, i ako ga bude

[ pyc @ 29.01.2006. 21:39 ] @
Na VIZIO razmeni bannera, banneri su kategorisani i moderisani, tako da mozete da odaberete da ne vidite erotske ili bilo kakve druge na svom sajtu...
[ Vujo91 @ 14.04.2006. 01:04 ] @
Citat:
pyc: Na VIZIO razmeni bannera, banneri su kategorisani i moderisani, tako da mozete da odaberete da ne vidite erotske ili bilo kakve druge na svom sajtu...



Dobar je Vizio, priznam!!

Dobar je OTKACENO.co.yu!!!


Ja eto cu da reklamiram svoj [url]http://www.indjijacafe.com/modules/EasyBannerFree/[/url]

Odnos je 1:1 i ima oko 70 il 80 (za sad) clanova!
[ sk8 @ 31.08.2006. 22:14 ] @
Ko je za razmenu banera ili linkova neka posalje mail na [email protected]
i neka poseti http://www.mpek.co.sr
[ vision.org.yu @ 18.08.2007. 11:58 ] @
www.millioneurawebsajt.com

probajte

pozdrav iz Vrsca

[Ovu poruku je menjao vision.org.yu dana 18.08.2007. u 14:23 GMT+1]
[ nsmalesev @ 18.08.2007. 12:37 ] @
>

pohvalno

pozdrav za vrsac ;)
aleksandra



___________________________________________________________
Want ideas for reducing your carbon footprint? Visit Yahoo! For Good http://uk.promotions.yahoo.com/forgood/environment.html
[ Zoki81 @ 08.02.2008. 17:18 ] @
recimo sajt www.kgoran.com je sajt koji je uvek otvoren za saradnju sa drugim sajtovima i zato ga kontaktirajte!
[ bim03 @ 09.03.2008. 17:55 ] @
Ili na primer sajt www.kljucraja.com koji je takodje otvoren za svaki vid saradnje i razmene banera. Pisite nam na [email protected] da razmenimo banere. Doduse, sajt je uradjen za jedan etno centar ali moguca je saradnja i sa sajtovima druge tematike. Pozdrav
[ bim03 @ 04.11.2008. 20:44 ] @
Ukoliko je neko zainteresovan za razmenu linkova ili banera sa sajtom www.vrujcivilasah.com neka se javi na [email protected]
[ kolester85 @ 13.11.2015. 10:40 ] @
Svi navedeni linkovi servisa nisu funckionalni kliknuh na svaki.Ukoliko je neko zaiteresovan za servis razmene banera Sajam Sjatova Razmea 4:3.