[ Emil Ranc @ 31.05.2004. 22:09 ] @
Imam macro koji rešava sve ćir/lat/yuscii konverzije, download na http://www.praktikum.co.yu/office/download/YuConv98e.zip

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao mmwc dana 04.09.2007. u 23:56 GMT+1]
[ broker @ 01.06.2004. 12:22 ] @


Strana ne radi, pretpsotavljam da mora da se ima Internet Explorer da bi se moglo pristupiti sajtu. Very Bad!

Ovo je YuConv? Koristio sam ga godinama, medjutim, primetio sam da na Microsoft Works-u makro ne radi.
[ Časlav Ilić @ 01.06.2004. 14:24 ] @
Kod mene radi iz Opere 7.23 i Mozile 1.6. I jeste, to je JuKonv, ali ima i još raznih drugih stvari, za različite delove Ofisa (mada ništa od toga nisam koristio).
[ euripyd @ 01.06.2004. 23:03 ] @
Da, mislim na to kada koristis tastasturu SR cyrillic ne koristis fontove cirilice. Takav tekst bi ja da prebacim, tj sav text, bez obzira da li postoji font ili ne (tj posebno instaliran)
[ euripyd @ 02.06.2004. 17:46 ] @

Nisam tamo nasao nista sto mi moze pomoci, moze neko dodatno uputstvo?

Evo npr. nadjes neki tekst na cirilici na netu select-copy-paste u word i prebacis u Yu Times Roman latin. Naravno rezultat je katastrofalan. Znaci ne sa fontovima konverzija.
Ima li jos predloga?
[ Emil Ranc @ 03.06.2004. 01:03 ] @
Citat:
euripyd:Nisam tamo nasao nista sto mi moze pomoci, moze neko dodatno uputstvo?

Evo npr. nadjes neki tekst na cirilici na netu select-copy-paste u word i prebacis u Yu Times Roman latin. Naravno rezultat je katastrofalan.


Ispravi me ako grešim, ali "Yu Times Roman latin" je yuscii font? To definitivno objašnjava katastrofalan rezultat.

Citat:
euripyd:Ima li jos predloga?


http://www.praktikum.co.yu/office/download/YuConv98e.zip

Znači, instaliraš makro, iskopiraš ćirilični tekst s neta u word, konvertuješ u latinicu putem makroa... radi provereno.
[ Azra @ 22.06.2004. 18:12 ] @
Koristim YuConv98 godinama bez problema, medjutim danas sam na instalirani Office 2000 pokusao da ubacim Zuconv98 i stavio security na LOW medjutim nisam mogao da pristupim instalaciji,
Pitanje>: da li ima jos neko podesavanje pa da makro proradi ???
[ Jbyn4e @ 23.06.2004. 10:16 ] @
Postavis na LOW, UGASIS word, otvoris ponovo dokument i onda mozes da instaliras. Kad zavrsis vratis security i ugasis yucon98 bez snimanja tog fajla.