[ nostrodamus @ 03.06.2004. 00:20 ] @
Poslednja naucna otkrica pokazuju da se paralelni svetovi nalaze u istom prostoru kao i mi i da se ponekad preplicu. Ranije misljenja su bila da se paralelni svetovi nalaze u nekoj drugoj galaksiji odnosno drugoj planeti. Zanima me vase misljenje o tome?
[ srki @ 03.06.2004. 01:16 ] @
Gde si citao o tim poslednjim naucnim otkricima? Daj neki link.
[ yolja624 @ 03.06.2004. 08:31 ] @
...ili je opet sjedio na tronoscu cekajuci viziju... :)

Yolja
[ l1nk @ 03.06.2004. 08:51 ] @
Sa tim fenomenima se bave uglavnom Energičari, i ljudi sa ekstrasensnim viđenjima. Naučnici su započeli neka merenja i istraživanja ali neke stvari se nemogu meriti uređajima, tako ni paranormalno...Takođe se nemože nazvati "svet" jel se radi o energeckim vibracijama koje su na različitim frekfencijama kao recimo radio talasi, tako je isto i sa tim "dimenzijama", one su svuda oko nas ali nam je potreban prijemnik kojim bi mogli da primimo(vidimo) te "informacije" a to se radi metodama meditacija...Ima dosta knjiga o tome kao što je "Sazrevanje Svesti" od Zorana Gruičića...ovo je najkraća moguća definicija.
[ nostrodamus @ 03.06.2004. 10:24 ] @
Nisam citao na netu, vec u nekom listu, ili sam pak gledao na tv-u, ali me je zainteresovalo. Takodje me zanima Vase misljenje o tome ukoliko ti paralelni svetovi postoje da li ih ispunjavaju drugi "ljudi", ili smo mi u njemu, nalik na nas svet?
[ srki @ 03.06.2004. 10:32 ] @
Citat:
l1nk:Sa tim fenomenima se bave uglavnom Energičari, i ljudi sa ekstrasensnim viđenjima.
Nije mi poznato da je dokazano da oni postoje.

Citat:
Naučnici su započeli neka merenja i istraživanja ali neke stvari se nemogu meriti uređajima, tako ni paranormalno...

Pa kako onda mere?
Citat:
Takođe se nemože nazvati "svet" jel se radi o energeckim vibracijama koje su na različitim frekfencijama kao recimo radio talasi

Da li mozes da pojasnis ovu recenicu?

Citat:
, tako je isto i sa tim "dimenzijama", one su svuda oko nas ali nam je potreban prijemnik kojim bi mogli da primimo(vidimo) te "informacije" a to se radi metodama meditacija...

Znaci ne moze naucno da se dokaze nego samo postoje tvrdnje nekih ljudi da meditacijom mogu da vide informacije iz drugih dimenzija?
[ srki @ 03.06.2004. 10:34 ] @
Citat:
nostrodamus:Takodje me zanima Vase misljenje o tome ukoliko ti paralelni svetovi postoje da li ih ispunjavaju drugi "ljudi", ili smo mi u njemu, nalik na nas svet?


Ja uopste ne verujem da postoje nekakvi paralelni svetovi. Mislim da to sto si gledao nije tacno nego su verovatno novinari prenapumpali neku pricu ili pogresno interpretirali necije tvrdnje.
[ Gojko Vujovic @ 03.06.2004. 11:08 ] @
Srki bas kvaris zabavu ;)

Ja mislim da bi Vidusa ili neki njegov kolega tj. bilo koji poznavalac tajni VELIKE PIRAMIDE imao ponesto da nam kaze na ovu temu.
[ Ivan Dimkovic @ 03.06.2004. 11:46 ] @
A, pocele sunceve pege ponovo.. yippiiee....
[ srki @ 03.06.2004. 11:59 ] @
Daj, bre, nemoj da me zasmejavas dok jedem, ugusicu se
[ caboom @ 03.06.2004. 12:29 ] @
koristite sveti konvertor pre nego sto se svetovi sudare, posle kada budete videli sebe kako nosite bakinu odecu, bice kasno...
[ DzoA @ 03.06.2004. 15:22 ] @
Ako to postoji onda sigurno se ne vrse merenja na pravi nacin... Ima tu jos da se sljaka dok se ne sazna prava 'Istina'...
[ caboom @ 03.06.2004. 17:13 ] @
istina... kako se ljudi lako napale na losu spekulaciju o trenutno validnom modelu koji opisuje "neodredjenost" prelaska izmedju 2 stanja. mislim da sam vec spomenuo da bi bilo dobro zakonom zabraniti popularnu fiziku...
[ djidjili @ 31.07.2004. 15:19 ] @
pa sad, zavisi kako se sve to uzme u obzir!

ima dana kad covek dozivi nesto, sto je vec negde video! (npr. u snovima)!
[ srki @ 31.07.2004. 15:45 ] @
Tesko. Meni se to desava ali to ne znaci da sam stvarno to video u snovima nego ja posle tog dogadjaja mislim da sam to video u snovima. Mozak je lako prevariti. Slicno kao sa optickim varkama.

Da li si nekada zapisao neki san pa da ti se posle to desilo? Pitao sam sve koji su dozivljavali deja vu (a to su maltene svi koje znam) i niko nikada nije zapisao ili rekao nekom nesto sto mu se kasnije desilo. Znaci da je to samo varka za mozak.
[ Cybernoid II @ 31.07.2004. 16:39 ] @
Pa, prvo da se dogovorimo sta se smatra uslovima da nesto objektivno postoji.
Ako je nesto matematicka mogucnost, to nije dovoljan uslov.
Takodje, ni tvrdnja coveka ciji iskaz kao svedoka na sudjenju ne bi bio validan nije dovoljan uslov da nesto postoji.

Slazem se da bi nepotpune i suvise pojednostavljene interpretacije fizickih modela trebalo zakonom zabraniti.
[ Lord Storm @ 31.07.2004. 22:12 ] @
Ima li iko ideju kako da se to prakticno proveri?

[ haarp2 @ 01.08.2004. 02:20 ] @
Nema paralelnih svetova! Zadnji demanti oko crnih rupa i paralelnih svetova uglednog znanstvenika Stiven Hoking-a (pre par dana, objavljeno na TV).
[ Lord Storm @ 01.08.2004. 21:34 ] @

Za haarp2:

Ne veruj u sve sto cujes. Ako Stiven Hoking demantuje, ne znaci da je to i zaista tako. Odkud bi pa on mogao to da zna?!

[ haarp2 @ 01.08.2004. 23:37 ] @
Pa mislim, da je najkompetentniji po tom pitanju. Ionako ništa nije 100%.
[ Alef @ 02.08.2004. 13:04 ] @
Citat:
bilo koji poznavalac tajni VELIKE PIRAMIDE imao ponesto da nam
kaze na ovu temu.


Evo ja sam bio pre dve nedelje u piramidi i još uvek imam proliv… Ja
mislim da je to PROKLETSTVO FARAONA!!!

Citat:
Pitao sam sve koji su dozivljavali deja vu (a to su maltene svi
koje znam) i niko nikada nije zapisao ili rekao nekom nesto sto mu se
kasnije desilo. Znaci da je to samo varka za mozak.


Koliko je meni poznato, ispravite me ako grešim, deja vu je prekid nervnog impulsa (ili tako nešto), koji se događa zbog nedostatka kiseonika u mozgu, tada nervni impuls stiže dva puta na
„odredište”, pa nam se čini kao da smo sve to već jednom doživeli (ili sanjali)?
[ Lord Storm @ 04.08.2004. 16:20 ] @
Pozdrav za Alfa i njegovu interpretaciju VELIKE PIRAMIDE, kao i objasnjenje deja-vu-a. Imam samo jos da dodam da je cak i Aristotel smatrao da ne postoje paralelni svetovi. To je covek koji je ziveo pre nekih 2300 godina, a bio je u stanju da shvati ono sto mnogi danas svataju ili ne zele da shvate.
[ Stefano @ 09.08.2004. 22:16 ] @
ta pojava da vidis nesto sto ti se cini da si vec doziveo se zove "deja vu"

P.S. izvinjavam se tek sada vidim da je alef definisao deja vu
[ DuX89 @ 13.01.2005. 23:43 ] @
Ma bre... paralelni svetovi mora da postoje.... idete ulicom i naidjete na raskrsnicu ... i skrenete desno... A sta da ste skrenuli levo ? i sad ... kad vi skrenete desno , stvara se paralelni svet , i neki paralelni vi u tom paralelnom svetu ali tu ste skrenuli levo...i onda sta bi vam se tamo dogodilo bla bla...

a postoje i druge stvari ... procitajte knjige : Severna Svetlost , Cudnovati noz i cilibarski durbin (tako nesto slicno ) , i tu ima dosta toga ....
[ Dark Icarus @ 14.01.2005. 01:58 ] @
Xexe...
počele sunčeve pege, nego šta... :D
Zašto se ograničavate na paralelne svetove? Postoje li kosi i okomiti svetovi? Da li su ti svetovi paralelni po Euklidu ili po Lobačevskom? :D

I još dve stvari.

deža vi se tumači na razne načine, teorija o nedostatku kiseonika nije prihvaćena, veruje se da deža vi nastaje tako što nervni impuls napravi zaobilaznicu u putu do korteksa i, banalno rečeno, delom prođe kroz centar za asocijaciju pamćenja u hipokampusu.

@Alef
Prokletstvo faraona je pronađena, u pitanju je (za početak) gljivica Aspergillus niger. Naravno, 30ih nisu baš pucali od higijene. Sve se svodi na "Hej, hajde da uđemo u ovu memljivu grobnicu u kojoj svež vazduh nije cirkulisao 5000 godina... hej, hajde da to uradimo bez zaštitnih maski na licu... hej, imam još bolju ideju, hajde da rasparčamo ovu mumiju koja je bila idealna podloga za mikroorganizme proteklih 5000 godina... hej, hajdemo sada svi na pivo..."

dve nedelje kasnije: [cough, cough] "Hm... možda ova prehlada ima veze sa mumijom koju smo rasparčali... da nije... ma sigurno nije... kleeeetva muuuumije? Pa da, nema drugog racionalnog objašnjenja..."
[ Milos Stojanovic @ 14.01.2005. 19:32 ] @
Citat:
Dark Icarus:Prokletstvo faraona je pronađena, u pitanju je (za početak) gljivica Aspergillus niger. Naravno, 30ih nisu baš pucali od higijene. Sve se svodi na "Hej, hajde da uđemo u ovu memljivu grobnicu u kojoj svež vazduh nije cirkulisao 5000 godina... hej, hajde da to uradimo bez zaštitnih maski na licu... hej, imam još bolju ideju, hajde da rasparčamo ovu mumiju koja je bila idealna podloga za mikroorganizme proteklih 5000 godina... hej, hajdemo sada svi na pivo..."

dve nedelje kasnije: [cough, cough] "Hm... možda ova prehlada ima veze sa mumijom koju smo rasparčali... da nije... ma sigurno nije... kleeeetva muuuumije? Pa da, nema drugog racionalnog objašnjenja..."

:) :) LOL ! hehehe.
Citat:
DuX89: a postoje i druge stvari ... procitajte knjige : Severna Svetlost , Cudnovati noz i cilibarski durbin (tako nesto slicno ) , i tu ima dosta toga ....

Ma da, čim ga ima u SF romanima mora da je stvarno.

Citat:
Dark Icarus: deža vi

"deža vi" ili "deža vu"?
[ Srđan Krstić @ 14.01.2005. 19:38 ] @
eeeee, trooperu trooperu... ccc... Pitaj coveka koji uci francuski:
deja [deža] - već
vu [vi] - particip glagola voir = videti
[ DuX89 @ 14.01.2005. 22:32 ] @
trooper-u ajd ne pali se po mnogo nisam reko da je to sigurno tacno ... ali mislim to govori o tome , a postoje druge teorije za te paralelne svetove , u tim knjigama je samo jedno tumacenje tih svetova ....
[ glorijeta @ 30.09.2006. 22:37 ] @
Paralelni svetovi sigurno postoje, neki ljudi su i otkrili prolaze iz jednog u drugu, ali to nije predmet danasnje nauke.
Koliko znam, fizika se bavi teorijom struna koja govori o mnostvu uneverzuma, pa zar to nije to?
[ lord Vader @ 02.10.2006. 11:30 ] @
Zar je moguće da su moderatori na forumu nauka dopustili toliko izlupavanja ljudi koji nemaju pojma o čemu se ovde govori? Paralelni univerzumi jesu hipoteza ali kakve veze imaju proliv i velika poramida sa time? Ovo je ozbiljna tema a nema ni dva odgovora koji su u vezi sa temom. Mogli ste lepo da je bacite u MadZone pa da je dokrajčite.

Evo malo linkova za neupućene da vide o čemu se radi:
http://www.bbc.co.uk/science/horizon/2001/paralleluni.shtml
http://www.bbc.co.uk/science/s...hat/livechat/michio_kaku.shtml
Da li vam je poznat ovaj čika?
Verovatno ste ga viđali u naučnim emisijama ali neki možda nisu sve čuli zbog proliva.
[ bigvlada @ 24.11.2006. 14:06 ] @
O, da, sjajna emisija. Vise podataka o teoriji svega i paralelnim univerzumima mozete naci ovde:

Paralelni univerzumi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Multiverse_(science)

Teorija stringova:
http://en.wikipedia.org/wiki/String_theory

Teorija svega, M-theory:
http://en.wikipedia.org/wiki/M_theory
[ berman @ 18.12.2012. 04:23 ] @
Kroz paralelni port pa u paralelni svet. Forum je cudo.
Eto ti paralelni svet tu ispred tebe u tastaturi pocinje ispod dugmica. Svet pun raznih stvorova: programa, virusa, crva, portova bajtova, hidri, antivirusa, sistema, sajteva, blogova, servera. I svi oni zive i rade svoj posao u svom univerzumu koji smo im mi naravno stvorili. Ali i mi zivimo u univerzumu koji je neko drugi stvorio, dali bog ili veliki prasak totalo nebitno. Neki od tih stvorova su i dosta inteligentni cak imaju sposobnost da uce da se kopiraju-razmnozavaju, menjaju izgled, da stvaraju druge sebi slicne.
Tako da je pogresno smatrati da su paralelni svetovi nesto nedokucivo nevidljivo ili paranormalno. Paralelni svetovi su tu oko nas samo su toliko razliciti od naseg sveta da je problem videti ih i shvatiti. Jer ocekujemo da vidimo nesto slicno nasem svetu. A to su posebni totalno razliciti univerzumi koji se nadovezuju jedan na drugi. Npr. Matematika, ekonomija, klima, elektro magnetno zracenje. Svi povezani a svi razliciti. Nema paralelnih ljudi od krvi i mesa.
[ wlada_85 @ 05.01.2013. 09:09 ] @
Da dodam neku mirodjiju... :D

Pa ako kazemo da je sve satavljeno od (u nashem svetu) od protona elektrona i neutrona. I onda ovi formiraju jezgro a okolo osciluju elektroni.. Onda mozemo zakljuchiti da tu ima dosta shupljina ... :) Ko zna shta ima u tim shupljinama na nekoj drugoj frekvenciji ... Kad bi smo time ovladali, mogli bi da operishemo ljude bez noza... Onako ko u matriksu ... :D XD
[ Shadowed @ 05.01.2013. 17:35 ] @
A tek ako kazemo da je sve sastavljeno od sveukupno jednog elektrona, koliko tek onda supljine ima svud unaokolo.
Ta, otkud samo protoni, elektroni i neutroni...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_particles
[ Bojan Basic @ 05.01.2013. 17:49 ] @
Kao da je slična teorija nekad već viđena ovde.

http://www.elitemadzone.org/t22870
[ number42 @ 04.04.2013. 16:02 ] @
ne znamo da li postoje paralelni svetovi, ali mislim da postoji svet izvan ovog naseg ((3+1)d i 5 cula) kojeg mozemo pojmiti.

ovo je delimicno dokazano (iskrivljenje prostora, usporenje vremena, svet iznad i ispod naseg culnog opsega), ali mislim da je samo zagrebano po povrsini i da je svet kojeg ne mozemo pojmiti a u kome zivimo mnogo mnogo veci od onog kojeg opazamo. cak misliim da se ovo moze matematicki dokazati.

a za paralelne svetove ne postoje nikakvi dokazi do sada, koliko mi je poznato. za sad ostaje u domenu sf-a ;)