[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 01:01 ] @
Skinuo sam jedan fajl sa neta
18Wheels_of_Steel-dm.exe velicine 171 KB ali sada kada sam video da je suvisan i nepozeljan, jednostavno ne mogu da ga obrisem.
I ranije mi se ovo desavalo ali nije bilo problema. Promena atributa i restart je uglavnom bio dovoljan da se problem resi sada to nije slucaj.
Ima ekstenziju koja je u upotrebi ali koju ja nikako ne mogu pronaci!
Pri pokusaju brisanja javlja se poruka The source or destination file may be in use!

Ima li ko neki predlog samo ne ad-aware registry mechanic winASO disk cleaner jer su svi isprobani...
Kasperski ga ne ferma....

[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 05.06.2004. u 15:30 GMT]
[ Bojan Basic @ 04.06.2004. 01:08 ] @
Da probaš Safe mode, ili još bolje Command Prompt Only?
[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 01:18 ] @
Comand prompt radije....
Samo reci sta???????????
[ Bojan Basic @ 04.06.2004. 01:38 ] @
Pa ništa, pre podizanja Windows-a uđeš u command prompt, treba ti samo komanda cd ime_direktorijuma, tako dođeš do tvog fajla i ukucaš del ime_fajla.
[ BytEfLUSh @ 04.06.2004. 02:46 ] @
Bolje Safe Mode...

Citat:
OS: Windows 2000


[ filo @ 04.06.2004. 08:00 ] @
a adaware je update-ovan redovno?
[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 11:20 ] @
Citat:
filo:a adaware je update-ovan redovno?


Ne, jedino on nije updateovan... Ali kasperski jeste ali ga ne ferma kao ni svi drugi programi koje sam probao...Sada cu probati comand prompt....ako me nema dugo znajte da sam nesto zeznuo :)


Evo ovako...Probao sam i nisam mogao:
Safe mode nikako a comand prompt nisam znao da pozovem u dizanju windowsa...ako moze malo detaljnije, ne bi skodilo..Narocito zato sto je fajl na nezgodnom mestu, na desktopu pa kada iz windowsa pozovem comand prompt i pokusam da udjem na desktop dobijam poruku:
Acces is denied

Ima li ko ideju kako da maknem to prokletstvo? Imate zakacen screenshoot sa procesima u task menadzeru u aplikacijama se ne vidi...
Zanimljivo je sto se ni opera ne vidi u task menadzeru a iz nje pisem.
Mozda nije dialer ali je spyware...
Vase sugestije?
[ reiser @ 04.06.2004. 12:52 ] @
Uzmi bootabilnu disketicu i sa njom podigni sistem. (otvorice ti se command prompt)
Odatle izbrisi.
[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 14:16 ] @
Evo sad se vratih iz comand prompta bas kao sto mi je kazano sistemska itd...
ali kad dodjem do foldera i pokusam da obrisem javlja File not found!
ili : win32 reqd

Da li je moguce da se prokleti exe fajl pokrece i ovako i da ga ne mogu obrisati?
Ima li ko neki savet????????????
Pokusacu jos jednom sa izmenom atributa...
[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 16:34 ] @
Elem ne vredi nisam ja admin na kompu vec taj prokleti exe fajl!!! Tako mi bar izgleda jer nisam u stanju da ga obrisem.
Ni kada dignem sistem sa diskete, iz komand prompta....
Jednostavno na moje del:18whee~1 (tako se vidi u comand promptu)
odgovara FILE NOT FOUND
Onda odem na dir/p i u listi nadjem i taj exe fajl....
Ima li ko ideju?
Ako hocete mogu i ovde da ga zakacim....
[ Billy_boy @ 04.06.2004. 16:47 ] @
Nije:

del:18whee~1

nego:

del 18whee~1.exe

Znaci ekstenzija i ne ide : iza del.

P.S. Imas FAT32?
[ blaza @ 04.06.2004. 16:58 ] @
Vrlo je lako. Nema potrebe za Safe Modovima i Startup disketama. :)))
1.Nadji fajl i prevuci ga na Desktop.
(Fajl nije moguce izbrisati zato sto je aplikacija aktivna, ali se isti moze premestati - probaj)
2.Restartuj racunar
Nakon restarta verovatno nece doci do starta te aplikacije, zato sto joj je promenjena lokacija. Ako aplikacija prati promene lokacije i koriguje startup parametre, onda nista od ovoga, mada je ovo poslednje malo verovatno.
3.Obrisi fajl na jedan od raspolozivih nacina - recimo prevuci ga u Recycle Bin :)))

Javi da li si uspeo
[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 17:01 ] @
Citat:
Billy_boy:Nije:

del:18whee~1

nego:

del 18whee~1.exe

Znaci ekstenzija i ne ide : iza del.

P.S. Imas FAT32?

Da, imam fat32 i totalni sam pocetnik u comand promptu i rucnom ciscenju kompjutera...
Usput da kazem da je rec o nekom dawnloaderu koji skida neki drugi exe fajl i formira u root-u folder Downloads gde smesta pomenuti exe fajl koji je istoimen sa mojim problemom..
Billy_boy hvala na odgovoru...sacemo da se obracunamo....:)
[ sstanko78 @ 04.06.2004. 17:36 ] @
1. Nabavi RegCleaner (http://www.jv16.org/)
2. pomoću njega iz startupa ukloni taj nesretni file (odnosno key)
3. Kada sledeći put budeš restartovao comp, moćićeš da obrišeš taj
zlokobni file
[ Marenović Slaviša @ 04.06.2004. 21:37 ] @
Evo da podnesem izvestaj i zahvalim se svima na savetima.
Najpre, kako sam ga obrisao: Sistemska disketica...itd.
Iz mojih gornjih postova se vidi zasto u startu nisam mogao obrisati fajl: Nisam znao tacne komande.
Kako Billy_Boy rece nije del: vec samo del i iza ime_fajla ide ekstenzija....
Ovo je deo price koji nisam znao i koji sam sada prvi put upotrebio, i to uspesno...
Za sve postoji prvi put.
Sto se tice
RegCleanera imam neke programe koji eliminisu programe iz startup-a, tipa msconfig
a i jos neke...koji sada mogu ici u korpu...Znam da nije do programa, trebalo je naci program koji je bio problematican, ali ja to nisam mogao.
Premestanje nije dolazilo u obzir jer je rec o exe fajlu koji kreira Downloads folder u root-u i ko zna sta jos u win-u (ciscenje mi tek predstoji).
Gde god da ga premestim on se pokrece-nema ono da ti ides desni klik-propertis pa vidis gde mu je target, menjas putanju i slicno...Samo je jedna kartica-General.
Svejedno, sada je sve ok, temu mozete zakljucati i ostaviti drugima za nauk.
Hvala na pomoci i strpljenju.
[ filo @ 04.06.2004. 23:24 ] @
kao sto redovno apdejtujes kav to isto radi i sa adaware i vise neces imati tih problema
[ Marenović Slaviša @ 05.06.2004. 13:29 ] @
Filo uradio sam ja i to ali ni to nije pomoglo....Moralo je na opisani nacin...

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 05.06.2004. u 17:07 GMT]
[ Goran Mijailovic @ 05.06.2004. 14:05 ] @
Pa onda probaj Spybot-S&D v1.2 ili 1.3 pa kad ga ukrstis sa ad-awareom retko koja stetocina moze da prodje, inace NAV 2004 PRO prepoznaje i spyware, adware, dialers, joke programs, hack tools itd.
[ Binary Mind @ 12.06.2004. 01:52 ] @
Ja za takve programcice (dajlere i trojance) imam idealno resenje a ime mu je Quickwiper. Stavim bilo koji fajl u njega podesim opcije, pritisnem wipe i fajla vise nema. To sam radio radi experimenta sa svim fajlovima ukljucujuci sistemske u 32-bitnom okruzenju i bez komandne linije. Ah hvala kreatoru QuickWiper-a. Takodje u nekim situacijama podmetanje bogus file-ove nije na odmet. Kreiras fantomski file istog imena i ekstenzije kao file koga zelis da se otarasis i podmetnes ga u isti direktorijum kao i originalni fajl dok pre toga originalni fajl npr prekrstis u isto ime sa extenzijom bak. Ta radnja se mora jako brzo i spretno uraditi a ne pali bas uvek.