[ dejan_su @ 06.06.2004. 01:17 ] @
Jedno pitanje koje nisam hteo da postavim javno, neko bi nesto mogao da zloupotrebi : kako da se zastitim od kradje megabajta na wirelessu? Znam neke likove koji kradu, nesto preko MAC adrese kartice. Nadju tu adresu, izmene kod sebe i idu, to sam ocima video. Ne mogu to da rade samo ako se nekako zastiti netBIOS, a kako...pojma nemam! Pa molim za pomoc posto uskoro prelazim na wireless pa da se zastitim na vreme....hvala unapred!

Mislim da bi sve resio kada bi mogao da sakrijem MAC broj...
[ VRider @ 06.06.2004. 03:30 ] @
Ako te WISP identifikuje samo na osnovu MAC adrese, tu i ne mozes mnogo da ucinis...
[ Gojko Vujovic @ 06.06.2004. 07:16 ] @
Baš tako. Mora neka dodatna autorizacija bilo za pristup apu, ili npr. vpn tunel pa merenje protoka kroz njega (onda imaš user i pass za pristup).
[ linux_wlan @ 06.06.2004. 07:52 ] @
Spoofovanje MAC adresa nije tabu tema, dakle to je moguce uraditi bez bilo kakvih radikalnih metoda. Za pojedine kartice u njihovim alatima za flashovanje novim firmverima na primer ima se mogucnost za izmenu MAC adrese. Zbog toga MAC filtriranje nije 100% sigurno kao sto se isprva verovalo. Postoje implementcije EAP/TLS sertifikata koje dizu nivo sigurnosti na moglo bi se reci bezbedan nivo.
[ marko1101 @ 06.06.2004. 10:29 ] @
veoma jednostavno mozes da se zastitis od kradje megabajta,

koristi provajdera koji ima FLAT rezim za pristup internetu.

MAC adresa se nevidi samo na mrezama koje su kriptovane , WEP ili slicno, a ni to nije uvek tako.

[ VinDiesel @ 06.06.2004. 11:43 ] @
Ako je u pitanju privatna mreza: Instaliras RADIUS i ukljucis WPA, ili samo WPA-PSK.
Mozes da probas i sa VPN-om ili PPoE, a ako te mrzi svo to podesavanje, ukljucis WEP 128bit i sakrijes SSID.
Ako je u pitanju mreza izmedju tebe i providera: ne mozes da ucinis mnogo ako je ukljucen samo MAC filtering.