[ noviKorisnik @ 08.06.2004. 08:58 ] @
Code:
    table1    table2

    1 mika    1 pera
    2 pera    2 laza
    3 mika    3 toma
    4 pera    4 pera
    5 mika    5 laza

Evo, to su 2 tabele koje imaju po jedno polje koje sadrži vrednosti koje me interesuju.

Želeo bih da dobijem izlaz s vrednostima polja koja se pojavljuju u tabelama a sortiran po broju pojava određene vrednosti zbirno u obe tabele.

Znači, po ovom primeru bio bi sledeći redosled: pera, mika, laza, toma
[ degojs @ 08.06.2004. 10:16 ] @
Možda bi moglo da ti pomogne rešenje iz SQL Servera (nadam se da me neće skalpirati zbog ove poruke :), trebalo bi da je jako slično, ako ne i isto:

SELECT ime, COUNT(ime) AS BrojPojavljivanja
FROM
(SELECT ime FROM t1 UNION ALL SELECT ime FROM t2) as t
GROUP BY ime
ORDER BY COUNT(ime) DESC

I jedna i druga tabela (t1 i t2) imaju polje 'Ime' u kom su imena.
[ noviKorisnik @ 08.06.2004. 10:34 ] @
neće - javlja sintaksnu grešku pri parsiranju, pretpostavljam što verzija MySQL-a koju imam još uvek ne podržava podupite...
[ saiv @ 08.06.2004. 10:59 ] @
Ovaj upit radi ali sa verzijom mysql 4.1 ili novijom.

Imas slican problem kao i ja. Ali, moj problem se ogleda u sledecem (vidi primer)

Trebam u izvestaju (na ekranu) da prikazem kako se menja saldo kolicina sa svakom promenom kolicine. Kao u primeru:

t1.kolicina

100
150
20
57
[ saiv @ 08.06.2004. 11:04 ] @
Izvini. PTT veza je nekako pukla. Evo celog primera:

Trebam u izvestaju (na ekranu) da prikazem kako se menja saldo kolicina sa svakom promenom kolicine. Kao u primeru:

t1.kolicina izvestaj

100 100
150 250
20 270
57 327
. .
. .
. .

Imam problem kao da postavim upit da dobijem ovaj rezultat koji zavisi od selektovnog opsega clanova t1 tabele.
[ noviKorisnik @ 08.06.2004. 11:16 ] @
Daleko sam od ideje kako bi se realizovalo ovakvo parcijalno sabiranje putem sql-a. Ali, ako ne mora ceo posao da završi sql, onda je jednostavno provući jednu promenljivu koja sabira redom količinu i ispisuje trenutnu sumu.

U međuvremenu, i dalje me interesuje postoji li rešenje za onaj problem odgore koje će da vozi u MySQL 4.0.15
[ saiv @ 11.06.2004. 06:22 ] @
Verzija MySQL 4.0.x nema mogucnosti ugnjezdenih naredbi (select, update,...). Iz tog tazloga ja sam morao da predjem na 4.1.1-alpha MySQL server. Sa njim imam problema kako da pokrenem drugi MySQL server (ako je drugi server pod starijom verzijom - vidi moju prepisku pod temom "Problemi postavljanja drugog mysql servera pod Win 200 Pro u okviru ovog foruma).

Inace hvala za preporuku oko parcijalnog sabiranja u izvestajima. Nadao sam se da si mozda resavao ovaj problem.
[ NetworkAdmin @ 06.07.2004. 09:47 ] @
da 4.1 mysql ili ti ga (pre 5) je nesto sto je otislo iskorak dalje i ima tu "the most wanted feature" ugnjezvavanje selekta.