[ NetworkAdmin @ 08.06.2004. 09:46 ] @


Nadam se da alexa da da se linkuje ovako slika :)

Inace trenutno je ES top 27.000 na svijetu sajtova sot je vise nego odlicno :)

http://www.alexa.com/data/deta...&url=elitesecurity.org#top
[ byTer @ 08.06.2004. 13:28 ] @
Što govori samo jedno, da tehnologina malo zanima ljude.
[ NetworkAdmin @ 08.06.2004. 15:46 ] @
ja bih ovdje istakao da je serbiancafe u zadnjih pola godine samo malo ispred elitesecurity.org i lako bi se moglo dogoditi da ha preshisha uskoro jer
1. dosta raste posjecenost elitesecurity.org
2. pada popularnost serbiancafe.com

ovo drugo i nije toliko dominantno jer ovo su relativne brojke to je top lista.
[ blaza @ 08.06.2004. 16:30 ] @
Ne treba zaboraviti da:
1. Posetioci ES su vise tehnicki obrazovani od posetilaca SC, te znaju kako se deinstalira Alexa.
2. Posetioci ES koriste alternativne operativne sisteme (koji ne sadrze "fabricki" ugradjenu Alexa-u) procentualno vise od posetioca SC.
[ NetworkAdmin @ 08.06.2004. 20:24 ] @
Evo recimo uporediti ES sa hrvatskim najvecim portalima kao sto je monitor.hr
[ Gojko Vujovic @ 08.06.2004. 20:33 ] @
Citat:
blaza:Ne treba zaboraviti da:
1. Posetioci ES su vise tehnicki obrazovani od posetilaca SC, te znaju kako se deinstalira Alexa.


BRAVO! Sažeto i apsolutno tačno!
[ NetworkAdmin @ 16.06.2004. 17:54 ] @
prednost ovihgrafikona je sto su real time

Evo gledam sada ES i monitor su u "fazi" sto govori o porastu aktivnosti internet korisnika sa naseg pseudo-govornog podrucja pretpostavljam zbog severininog videa
[ leka @ 30.06.2004. 20:10 ] @
Blazina primedba da su ljudi koji stoje iza ES-a tehnicki potkovaniji od SC ekipe, ja kao BalcanNET admin moram da izjavim ovako, javno - da je to veoma diskutabilno. SC ima par veoma dobrih admina i tim ljudima (zapravo jednom coveku - Cveletu, sa kojim se znam iz doba IRCnet-a i kanala #Serbia) skidam kapu. Glupo je davati izjave o ljudima koje covek ne poznaje. - Postoji dosta veoma kvalifikovanih UNIX/Linux majstora okolo za koje se ne zna, a koji su u pravom smislu reci - GURU-i. Da, kao IRC server mozda nisu na nivou nekih domacih IRC mreza, ali generalno gledano, ja ne vidim neku razliku izmedju ES-a i SC, osim u sadrzaju. Kad se gleda sadrzaj, SC je daleko iznad ES-a, sto je i za ocekivati, s obzirom da SC (verovatno) placa ljude da im pisu tekstove, horoskope i slicno.
No, kao sto neko rece, ES poseduje dobar tim, i pitanje je vremena kada ES postane nesto vise od obicnog foruma...
[ Milan Andjelkovic @ 30.06.2004. 20:21 ] @
leko, blaza je govorio o 'običnim' posetiocima foruma, a ne o ekipama koje stoje iza njih (odrzavaju ih).
[ pierre @ 30.06.2004. 20:24 ] @
www.yutrend.com: Servis Aleksa
http://www.yutrend.com/rubrike...k=alexa&rubrika=statistika

www.pretraga.co.yu: Mišljenje korisnika o Alexa servisu
http://www.pretraga.co.yu/licnosti/strana.php?s=misljenje_o_alexi

linkovi su stari oko cetiri godine
[ Dragan Varagic @ 30.06.2004. 21:02 ] @
Ova tema bi se mogla prebaciti u e-marketing forum.

Inače, Pierre je u pravu, i ovde i na mom sajtu imate veliki broj tekstova na temu Alexe.
[ borstale @ 01.07.2004. 00:15 ] @
Ja i inače ne idem u "CAFE", već kad baš hoću odem u kafanu ko čovek. A kad mi fali znanje, loggujem se na ES - tačka
[ NetworkAdmin @ 15.12.2004. 08:15 ] @
evo kako vrijeme prolazi ova tema postaje josaktuelnija :)
[ NetworkAdmin @ 15.12.2004. 08:17 ] @
A evo i index.hr