[ drdrksa @ 08.06.2004. 23:05 ] @
Sve one koji se bave nekom produkcijom muzike ili remixovanjem vec postojecih stvari muci problem hosting-a, tj. mesta sa koga bi potencijalna publika mogla da skine stvari i cuje ih. To se do sada resavalo na razne nacine, ali su oni uglavnom bili neuspesni jer je skidanje stvari bilo uglavnom sporo i povlacilo je dosta protoka. Ali, resenje ipak postoji i zove se ArtistGigs.com. Naime, radi se o sajtu koji posle besplatne registracije daje 100 MB prostora za upload vasih stvari i ima neogranicen protok, tako da vase stvari publika moze skidati u svako doba. Takodje ovo je zamisljeno kao nezavisna izdavacka kuca, pa je moguce i prodavati svoje diskove (Vase vlastite albume) i od toga zaraditi odredjenu sumu novca koja zavisi direktno od Vaseg kvaliteta. Mora se priznati da je ovo vrlo pogodna stvar za mlade talente (DJ-eve) koji nisu pri novcu a imaju kvalitet i zeleli bi da se njihove stvari cuju.

Da li je neko od Vas koristio servise ovog sajta i sta mislite o njima?
[ vindic8or @ 09.06.2004. 01:00 ] @
znas kako, ja za ove likove ranije nisam cuo, a kada otvorim site i vidim gomilu tagova spremnih za google botove, odmah imam negativan predosecaj da je u pitanju neka uvaljivacka sema, no dobro....
generalno, ne bih bacao svoje tunez nepoznatim ljudima, tj onima za koje nikada nisam cuo od nekoga da je objavio nesto kod njih. "band label records" je takodje vrlo glupo ime za label, i ne lici mi na nesto sto bi neko ko stvarno prati underground muziku izabrao, vec kao nesto smisljeno od strane nekog marketing agenta.

Citat:
You must list your song in the correct Genre. If you list a song in the Wrong Genre, your account may be deleted


ne znam bas da li su ovi likovi merodavni da odrede da li je neki moj tune ambient breakbeat ili illbient ili minimal techno/ambient techno ili darkcore ili darkstep, ili mozda downbeat ili trip hop ili breakbeat/hip hop, ili s druge strane drum'n'bass ili jungle ili neki drugi breaks stil. shit, ni sam nisam uvek siguran ;)))

nigde ne pise sta tacno oni smeju sve da rade (tj ne pise sta nece raditi) sa onim sto ti uploadujes, tako da to treba cekirati.



[ Ni ten ichi ryu @ 09.06.2004. 05:27 ] @
[kenj]
ja sam uvek mislio da je DJ Disc Jockey, osoba koja pusta muziku, menja ploce pokusavajuci da slozi ritam i pitch, i ne vidim zasto bi im trebao hosting, osim za licnu prezentaciju ;]
[/kenj]

kada uradim mix i zelim da ga neko cuje, narezem audio cd i posaljem ga postom, ili jos bolje, odnesem ga licno.
kada me neko placa za mix, nosim HD gde god da se klijent nalazi, makar i na Aljasci.
Da kacim mix na internet ne smem, jer krsim (c) i (p) prava, osim ako je u pitanju FTP server klijenta (sto se cesto radi sa malim reklamicama, i polu-zavrsenim rezultatima koji se salju klijentu na uvidjaj).
ipak je druga stvar/okolina u pitanju....


ipak, mislim da je jako lako naci uzasno jeftin hosting, koji za godinu dana kosta manje od jedne ploce. Tako da... taj hosting (artistgigs.com) mi izgleda kao odlicno resenje za ljude koji rade sa mp3-cama i mp3-audio diskovima, pogotovo u kucnoj radinosti).

But then again, ja ocigledno rec miks koristim u drugacijem kontekstu.
[ vindic8or @ 09.06.2004. 14:39 ] @
ja rec mix koristim i za ceo cut. ili bilo koju smislenu varijaciju ;)
ne samo vezano za proces mixovanja visekanalnog zvuka i efekata.

inace sto se distribucije demo snimka tice, isto se slazem. CD-R i airmail ;( na labele koje pratis. mnogo su vece sanse da oni kad im stigne CD, otvore kovertu i puste da cuju, nego da nadju na nekom polu-uvaljivackom sajtu. inace ovi koliko vidim koriste onaj klasican marketing nastup, prvo dobra usluga svima dzabe, a kad se navuku, pocni da naplacujes. kao mp3spy skoro i ostali.

ni ten,
tebe ljudi placaju da ih rmx? jel u pitanju muzika ili komercijalni dzinglovi (posto ih nazivas klijentima)?
enivej, sta god da je, svaka ti se dala ako uspevas da zaradis od toga ;)
[ drdrksa @ 09.06.2004. 16:33 ] @
Ne znam za vas, ali ja mislim da je ovo vrlo pozitivan sajt koji nudi sasvim ok servise. Ne znam zasto u svakom od vasih postova postoji nekakva teorija zavere ...
[ Ni ten ichi ryu @ 09.06.2004. 17:07 ] @
muzika/live sound.

teorija zavere se u mnogome razlikuje od kritike/predloga drugih resenja za resavanje "najcesceg problema dj-eva pocetnika".
[ drdrksa @ 09.06.2004. 18:42 ] @
Citat:
inace ovi koliko vidim koriste onaj klasican marketing nastup, prvo dobra usluga svima dzabe, a kad se navuku, pocni da naplacujes. kao mp3spy skoro i ostali.


Ovo je konstatacija koju niko ne moze da potvrdi da je tacna kao i da nije tacno, tako da je glupo je iznositi. Zasto jednostavno ne misliti pozitivno jer ovaj sajt ima alternativne izvore zarade i ne mora bas SVE da komercijalizuje.
[ vindic8or @ 11.06.2004. 06:49 ] @
mislim da ovi nece postati toliko veliki da bi mogli da dozvole da zauvek deo usluga daju za dzabe, tako da kada im se skupi kriticna masa zacrtana u biznis planu, precice na komercijalizaciju celog projekta. desilo se milion puta, pa nas iskustvo uci da ce i ovde najverovatnije biti tako, nije u pitanju nikakva teorija zavere i sl. gluposti.