[ zekobih @ 15.06.2004. 14:50 ] @
Pocetnik sam sa Zope-om i Plonom i naisao sam na jedan problem koji ne mogu da riješim. Iako sam prilično prečitavao dokumentaciju sva rješenja koja se tamo nude nisu mi radila kako treba.
Problem je u sljedećem:
Imam dva Plone sajta. Prvi se odaziva recimo na - www.primjer1.com, a drugom mogu da pristupim preko www.primjer1.com/primjer2. Znači Plone sajtovi su primjer1 i primjer2 i odvojeno ih vidim u ZMI. Meni treba da svakom sajtu dodjelim po jedan domen i da se protivanjem razlicitih domena u browser-u otvaraju razliciti sajtovi tj. da kad prowovem www.primjer1.com dobijem sajt primjer1, a kad prozovem www.primjer2.com dobijem sajt primjer2.
Računar na kojem je Zope instaliran ima dvije IP adrese za koje su vezana dva domena, ali bilo koju da prozovem dobijam isto - sajt koji je nastao prvi.
Pokrenuo sam Virtual Host Monster i postupao po uputstvu iz Zope dokumentacije ali nisam uspio da napravim ono što mi treba. Da li možda još negdje unutar Zope-a treba da nešto izmjenim ili možda da mi neko pomogne u tome šta treba da se ukuca u VHM da bi radilo ovo što mi treba.

Unaprijed se zahvaljujem!
[ igorba @ 17.06.2004. 11:16 ] @
Pokretanje vise virtualnih sajtova koristenjem VHM (bez proxy)
1. Instaliraj Plone
2. Dodaj i podesi Plone sajt u ZMI ( sa padajuce liste izaberi Plone site)
3. Dodaj u ZMI root, sa padajuce liste Virtal Host Monster. Ime nije bitno.
4. Klikni na VHM koji si napravio a onda izaberi mappings tab.
Ako imas domen primjer1 com i u ZMI root-u kreiran Plone sajt sa imenom primjer1
treba da ukucas primjer1.com/primjer1. Ako zelis da imas odgovor i na www. onda
isto tako dodaj www.primjer1.com/primjer1
5. Sacuvaj izmjene i na tvom harddisku, u folderu Plone 2\Data\Products\CMFPlone\Extensions
pronadji fajl accessRule.py. Zamjeni posljednje tri linije sa:

def accessRule(self, *args):
s=3
6. Restartaj Zope i tvoj problem je rijesen