[ bole9 @ 21.06.2004. 00:34 ] @
Kako da napravim shell na windows,ne znam uopste sto to znaci,i mozete li mi malo pojasniti zasto sluzi taj shell,i sto su to egdroperi i zasto sluze bounceri.Mozete li mi malo pojasniti te tri stvari.Shell,bouncer,egdroper.
[ bole9 @ 21.06.2004. 00:41 ] @
I kako napraviti svoj irc server.
[ LaMpiR @ 22.06.2004. 11:57 ] @
Ima vishe razlicitih irc servera a najbolji su po meni, Conference room i Unreal. Za cr ti treba key posto samo 12 korisnika moze uci a unreal je free samo sto se services instaliraju posebno, ne znam jel se mogu instalirati na win ali sigurno mogu.
CR - www.webmaster.com
unreal - http://www.unrealircd.com/
[ Aleksandar Đokić @ 23.06.2004. 10:45 ] @
"ne znam jel se mogu instalirati na win ali sigurno mogu" - uh 'al si mu ga reko
[ Nikola Denić @ 26.06.2004. 18:14 ] @
@Lampir ,ti si baš neki mudar mladić ,još da mi objasniš kako će to da funcioniše ,pa da umrem srećan!

@Guslac ,imaš na forumu N tema na tu temu ... čitaj malo !
[ Aleksandar Đokić @ 27.06.2004. 00:39 ] @
"@Guslac ,imaš na forumu N tema na tu temu ... čitaj malo !" molim te docaraj mi sta si hteo da kazes jer sam ja mislio sa smisao recenice "mislim da moze al sigurno moze"
[ Limp Bizkit @ 03.07.2004. 15:49 ] @
Mah, ne znam tacno kako da ti objasnim pojam shell-a. moze biti i na windowsu i na svakom unix-u, shto se win-a tice mozes podici telnet servis, a unix-a i telnet i ssh, znaci to je neshto kao da pristupish udaljenom racunaru, ne znam ni ja shta pricam :) a shto se eggdropa tice, to je bot, recimo vidio si sigurno na nekom serveru kad neko kuca !seen, !google i slicno, necu da odugovlacim recu samo bot koji ima milion skriptica(tcl-ova) od kojih je svaki super za neshto, bouncer je hmmm ako pricamo o obicnom BNC-u tj bounceru on ti eto da ti lakse objasnim sluzi neshto kao proxy, dok psyBNC sluzi da ti nick ostane na IRC serveru, tj konekcija sa serverom, i ti kad dodjesh mozesh da citash poruke, i on moze sluziti kao vrsta bota, i jeste bot, medjutim za sve to ti treba machina 24h na netu...irc server, mozes podici i CR i Unreal na win-u i servise i sve...uz CR dolaze servisi, uz unreal ne, ali znam sigurno da ima epona(vrsta servisa) za windows...
[ smjesko @ 05.07.2004. 09:45 ] @
ehh sada digo sam taj conference room i radi uredno u lanu, ali neradi preko interneta ja imam svoju ip adresu jer koristim wireless i non stop je ista, kako sada da se neko konektuje na moj mirc server sta treba da podesim?
[ Limp Bizkit @ 06.07.2004. 21:49 ] @
Ovaj pa na koji komp si instalirao, ako taj komp nema vidljivu ip adresu, a ti imas samo jednu vidljivu pretpostavljam, moras da instaliras na server, znaci na glavni racunar...da bi mogli i iz globalne mreze(interneta) da se konektuju
[ smjesko @ 06.07.2004. 22:10 ] @
mislis na isp? moja ip je uvijek ista
[ Mozilla @ 20.01.2007. 18:45 ] @
ok LaMpIR evo i ja sam za to zainteresovan e sad šta da radim skinuo sam ovaj zakon=unreal šta s`tim da uradi m
Citat:
LaMpiR: Ima vishe razlicitih irc servera a najbolji su po meni, Conference room i Unreal. Za cr ti treba key posto samo 12 korisnika moze uci a unreal je free samo sto se services instaliraju posebno, ne znam jel se mogu instalirati na win ali sigurno mogu.
CR - www.webmaster.com
unreal - http://www.unrealircd.com/
[ LaMpiR @ 23.01.2007. 09:35 ] @
Citat:
Mozilla: ok LaMpIR evo i ja sam za to zainteresovan e sad šta da radim skinuo sam ovaj zakon=unreal šta s`tim da uradi m


Jaooo, to davno bilo :)
Pretpostavljam da si skinuo windows verziju. Fino instaliras program i onda procitas README. Imas example.conf koji otvoris i fino prepravis kako tebi odgovara...
Inace milion usera hoce samo da podese, da to nekako radi a README niko ne gleda pa mene smaraju kod jednostavnih gluposti!
[ Mozilla @ 24.01.2007. 18:27 ] @

i dalje nerazumem ja kad sam to skinuo ono s`neta i sad dobijo sam to u zip-u i udje m u zip i sve ok ali samo mi se pojavljuju
tj.svuda gde kliknem pojavimi se notepad i pise tamo nesto /" root services=name...



[Ovu poruku je menjao LaMpIr dana 25.01.2007. u 17:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mozilla dana 25.01.2007. u 17:36 GMT+1]
[ Mozilla @ 24.01.2007. 21:57 ] @
ohoho ja nisam video da je 2004 god. postavljena ova tema e do...Ah da upravu si bilo je ovo tek 2004, kako si se setio ove teme? hehe