[ Slobodan Milivojevic @ 22.06.2004. 20:41 ] @
Znaci posto nas dragi i nikad ne prezaljeni tele(citaj: mala krava)kom pocinje sa naplatom GPRS-a, a taj isti tele-kom je stavio PCM na moju, jelte anaglognu centralu, i to pre mozda dva meseca, ostajem bez kakvog - takvog (max dialup 9600bps) net-a

Sad ja imam plan da povezem wifi moju ne dovrsenu kucu, gde imam digitalnu centralu, i nista vise (ni struju ni vodu....), no to cu resiti....

sad me interesuje sta mi tacno treba od opreme da bi povezao ove dve tacke? razdaljina je 3.5 - 4km, i postoji opticka vidljivost.

sta imam:
imam komp AMD k6 na 200MHz, sa svim sto mi treba (modem, HDD...)

treba mi samo wifi oprema (kartice i antene), sta mi je tacno potrebno, i neka okvirna cena svega toga.

P.S. Ako neko ima konkretne ponude moze na pp.

P.P.S. mora obavezno da radi na linux-u!
[ Slobodan Milivojevic @ 23.06.2004. 15:28 ] @
Ajde ljudi pomagajte...

Danas sam pričao sa jednim likom iz telekoma, i rekao mi je da je u planu digitalna centrala, ali nezna kad (u prevodu do kraja 2005, mozda i kasnije)...

Ja sam ga pitao što su postavili PCM na moju centralu, i rekao mu podatke koje znam iz drugih izvora... I on me zabezeknuto gleda, i kaže odakle ti takve informacije?

I, ima jedna druga varijanta, koju je spomenuo, a to je:

Najbliža digitalna centrala od mene je udaljena oko 500m, i sad on meni lepo kaze, mozemo da ti uvedemo liniju sa te centrale, samo što trebaš da platiš postavljanje kabla (75 dinara / metar) ili ti oko 40000 dinara. Mislim, nisu normalni... a ja mu kazem, daj ja ću da kopam za kablove za telekom, ne da se isplati...

Tako da, trebalo bi ovo da završim do prvog, ako je ikako moguće.

Unapred hvala.
[ Veljko @ 26.06.2004. 12:51 ] @
Prvo pročitaj pravilnik za korisnike, tačke 2 i 3!

Drugo ovakvih tema na forumu imas na desetine. Da si malo pregledao do sad bi resio problem.
Što se tiče tvog problema kupi po dva Pheenet WL-118C+ (ili Pheenet WAP-011RT ako ti mesto nije zatrovano drugim mrežama) i dve grid (reinkjet) antene i to će ti završiti posao.

[ Gojko Vujovic @ 28.06.2004. 18:36 ] @
Stvarno se o ovome pisalo VIŠE DESETINA PUTA na wireless forumu!

Pročitaj stare teme.