[ Cyrix @ 26.06.2004. 22:30 ] @
treba uspostaviti link na max 400m bez opticke vidljivosti sa raznim preprekama kao sto su brdo, kuce, drvece (drvece ne smeta ali cisto da napomenem). na jednoj strani je ap dlink dwl-900ap+ sa power hackom snage 100mW i omni antenom home made 16 elemenata. na drugoj strani sta treba da bude? u planu je bila ova kombinacija: usb MSI ub11b modifikovana za externu antenu, produzni kabl 10m USB (kartica nije ubodena u kuciste nego u produzni USB kabl), biquad. da li bi ova kombinacija trebala da radi? ako ne molio bih da mi date neko resenje ako uopste postoji naspram ovih prepreka.
[ jc denton @ 26.06.2004. 22:51 ] @
Procitaj sta drugi misle:

http://www.seattlewireless.net/index.cgi/PassiveRepeater

i sta je vec neko uradio:

http://www.pbs.org/cringely/pulpit/pulpit20020207.html
[ Cyrix @ 27.06.2004. 01:00 ] @
ne postoji mesto niti nacin gde bih mogao da postvim pasivni reapeter. jedina mogucnost je da probijem sve to ali sa cime.
[ Gojko Vujovic @ 27.06.2004. 07:31 ] @
Pa ne možeš na 2.4ghz da "probiješ" tako čvrstu prepreku, drveće posebno jer je puno vode, osim eventualno nekom refleksijom ili ripiterom na polovini puta.
[ djricky @ 28.06.2004. 21:38 ] @
jedan nas korisnik je uleteo komsiji sa motornom testerom u dvoriste, posekao bagrem koji mu je smetao za wireless (udaljenost od AP-a 5 kilometara, svaka grancica znaci) i izleteo iz dvorista dok je ovaj shvatio sta se desava...

zvao posle policiju, al' panduri nisu ni hteli da cuju da ga hapse sto je isekao drvo...

pretio komsija tuzbom... videcemo sta ce biti... :)

ricky
[ Milan Ogrizovic @ 03.07.2004. 19:30 ] @
Jel neko vec koristio pasivni repeater ??
Nalazim se na 500 m od verata u zemunu ali cosak zgrade u blizini blokira signal
( eh da je samo antena 4-5 m udesno....)
kako se moze to izvesti za pasivni repeater?

[ Cyrix @ 06.07.2004. 21:42 ] @
ako si procitao strane na linkovima gore trebalo bi da je uspeo taj covek, osim ako ne lazu iz seatle wireless-a.
pokusaj da postavis ovo pitanje na sajtovima specijalizovanim za mreze, recimo
www.bgwireless.net . ja sam tamo dobio odgovor na ovo pitanje.
[ haker @ 09.07.2004. 00:56 ] @
Citat:
djricky: jedan nas korisnik je uleteo komsiji sa motornom testerom u dvoriste, posekao bagrem koji mu je smetao za wireless (udaljenost od AP-a 5 kilometara, svaka grancica znaci) i izleteo iz dvorista dok je ovaj shvatio sta se desava...

zvao posle policiju, al' panduri nisu ni hteli da cuju da ga hapse sto je isekao drvo...

pretio komsija tuzbom... videcemo sta ce biti... :)

ricky
E ovo cu i ja morati napraviti... :))

meni smeta neki jablan, pa cu pitati covjeka da odreze, inace cu sam morati poduzeti nesto!
[ Shinhan @ 12.07.2004. 08:10 ] @
E pa onda ću možda i ja to moći da iskoristim.
Štos je u tome što izgleda da je moja zgrada niža od okolnih zgrada, i da zato ne vredi postavljati antenu na vrh zgrade. Ali ako je postavim na susednu, trebaće mi puno kabla.
El zna ovde neko kakva su ograničenja pasivnih ripitera?
[ linux_wlan @ 12.07.2004. 10:01 ] @
Ako si voljan da to probash imaj na umu da morash koristiti antene vece dobrote i sto krace kablove da bi imao sto manje gubitke.Najjeftinije resenje s kojim bi mogao da probash je sa 2 biquad koja bi postavio na taj cosak, mada bih ja licno upucao obadva u 2 offsetice i tako probao, taj ti test nije mnogo skup a ako ne prodje sigurno cesh moci da uvaljash offsetice nekome kome trebaju i biquadove naravno.

Pozdrav