[ pikac @ 01.07.2004. 15:29 ] @
Sve komandne dugmice sam formirala preko carobnjaka.Dok sam radila u Access-u,
kompjuter se odjednom zakocio, ja sam ga otkocila i kada sam ponovo usla u bazu nijedno komandno dugme nije radilo.Prilikom svakog pritiska na kom.dugme svih formi mi je javljalo gresku, odnosno poruku od visual basic-a "module not found!".Probala sam i u dizajnu da obrisem i ponovo forimiram command buton, ali ni to nece, tako da bazu ne mogu da koristim.Da li neko zna u cemu je stvar.Ocajna sam, ode mi visemesecni rad...
[ Simke @ 02.07.2004. 07:44 ] @
Prvo probaj sa compact & repair opcijom, pa vidi hoce li to da resi problem.

Ako ne, onda kreiraj novi (prazan) Access fajl, pa uradi import svih objekata iz starog fajla u novi.

Ako ni to ne pomogne onda otvori stari fajl, i otvori code editor. U immediate (debug) prozoru pokreni komadu koja exportuje objekat u text fajl - znaci Komada("Ime_objekta", "file name") ili tako nesto. A koja je komanda, to ne mogu da se setim nikako, jedna od skrivenih i ne-dokumentovanih. Nadam se da neko zna, ako ne pogledaj malo po google.
To ces morati da uradis za svaki objekat u fajlu posebno, ili rucno ili napisi neku funkciju koja ce to uradi automatski za tebe ako imas vremena. Kada snimis sve objekte u txt fajlove, onda otovri novi access fajl i importuj ih, opet komandom za koju nemogu da se setim kako se zove:) Ovo bi u 99% slucajeva trebalo da radi.

Ako ni ovo ne radi, onda ne znam, trebala si da radis backup...
[ pikac @ 02.07.2004. 23:27 ] @
Uspela sam sa novim access fajlom uz pomoc import funkcije, da prakticno napravim kopiju baze, koja funcionise.
E, hvala ti puno Marko, nemam reci, ustedeo si mi vreme i "spasao bazu".Odmah cu i napraviti nekoliko back-up-a
Hvala care!