[ kirbi @ 02.07.2004. 10:45 ] @
Ako bi mogao neko da pomogne, na racunaru (nije moj racunar) posle instaliranja domaceg programa na Windows-u XP koji koristi hardlock doslo je do poremecaja. Nemoze da se pokrene jedan mali programcic Vision (svi ostali programi rade bez problema) koji uopste nema veze sa hardlock-om. Sistem najpre otvara dijalog: HLVDD - Hardlock Virual Device gde pise cannot find/// fast Hardlock Drive! Nakon pritiska dugmeta OK, otvara se drugi dijalog sa naslovom: 16 bit Windows Subsystem a poruka je: HLVDD.DLL. An Installable Virtual Driver Failed DII Initialization. Choose "Close" to terminate the application. Nemam nikakvu ideju. Program koji je izazvao poremecaj je deinstaliran, ali problem i dalje postoji. Da li i sta moze da se uradi da programcic ponovo proradi?
[ -=k3rn3l=- @ 02.07.2004. 13:35 ] @
Ne znam o kom je programu rec ali posto ima hard lock (koji ti izgleda nemas) verovatno uz tu instalaciju dobijas dodatni program koji omogucava da radi bez hard locka. U stvari to sto ti imas je neka verzija programa (neki demo ili slicno) jer ono sto ti on trazi, sudeci po tvom postu, je da ubacis HardLock koji ti nemas.
E sada ovo ti mozda sve izgleda zbunjujuce ali interesuje me da li ti imas HardLock ili ne jer ako imas onda je to drugi problem.
[ kirbi @ 02.07.2004. 20:30 ] @
Softver koji koristi hardlok je legalno kupljen, a takodje sa njim i hardlok. Zbog problema oko pokretanja malog programicica on je deinstaliran, (inace i program koji koristi hardlok i mali programcic su radili istovremeno u predhodnoj instalaciji OS-a i programa) ali to nije pomoglo.
[ Binary Mind @ 03.07.2004. 03:56 ] @
Probaj da deinstaliras taj Vision. Posle toga instaliraj program sa hard lockom i ponovo instaliraj Vision i onda vidi kako sve radi. Ako opet ne bude sve radilo kakao treba onda opet deinstaliraj oba i instaliraj samo Vision. Ako i posle svega toga Vision ne bude radio onda ces sve unose u Windows registar (registry) sto je napravio taj progam sa hard lock-om morati da manualno pobrises i onda probas ponovo da instaliras Vision.