[ dragan76 @ 02.07.2004. 20:49 ] @
U zadnje vreme se desava nesto cudno na mom kompu. Samo se odjednom restartuje (odjednom se sve izgubi, crn ekran i windows pocne sa butovanjem). Karakterisicno je da se to desava kada nesto uradim na kompu (startujem MyComputer, kliknem na neki link na netu....).
Probao sam par stvari da saznam sta je: proverio memorijske module 2x512 DDR 400 MHz Kingston, skenirao komp sa AVP 5.0, i jednostavno nemam ideju (a mrzi me da preinstaliram celu masinu).
Inace masina je WinXP (update-ovan uvek sa najnovijim zakrpama), ASUS A7N8X E Deluxe, Barton 2500+, 2x512Mb Kingston, 80 Gb HD, GeForce FX 5600XT (sve komponente stare 3 meseca i ranije sve radilo kako treba)

Hvala,
Dragan
[ lancia88 @ 02.07.2004. 21:07 ] @
Pozdrav,
meni i opet smrdi na virus. Nekako vise nemam zivaca za istrazivanja pa onda formatiram disk i reinstaliram, iako Te mrzi ali ako je sve staro 3 meseca onda garancija vazi pa sad ako Te ne mrzi, odnesi racunar tamo gde podrzavaju garanciju...I meni takve stvari umeju biti smorne ali sta da se radi.
Pozdrav
[ JOJO847 @ 02.07.2004. 21:43 ] @
Greska na racnula koja se manifestira resetiranjem je naj nezahvalnija jel uzrok moze biti banalan i softverske prirode pa sve do memorije...Tu je najvaznije razluciti sto zeza
[ smfilip @ 02.07.2004. 21:46 ] @
da nisi instalirao Service Pack 2 ?
[ dragan76 @ 02.07.2004. 21:52 ] @
ne, nisam instalirao SP2. Zaboravio sam da pomenem da mi se takodje desavala greska tipa windows explorer will be shut down, sorry for the inconvinience. Verovatno je nesto softverski, ipak cu preinstalirati sve

pozdrav
[ rtex2k @ 03.07.2004. 05:21 ] @
Instaliraj SP2 i ukoliko i dalje imas problema onda je memorija u pitanju. Ja sam instalirao SP2 i nemam nikakvih problema. Cak ne koristim nikakav antivirus jer ionako usporava racunar.
Pozdrav
[ BeastMaster @ 03.07.2004. 10:48 ] @
SP 2 je još uvek u Beta fazi (odnosno tek je RC 2 verzija) tako da nije baš preporučljivo instalirati ga. Osim toga, u SP 2 je proširena lista black listed serijskih brojeva za Win XP tako da ukoliko imaš npr piratsku verziju, nakon instalacije će ti u 90% slučajeva tražiti aktivaciju. Naravno postoji i za to rešenje, ali to već nije tema za Hardware forume.

Pozdrav.
[ henrik @ 04.07.2004. 02:05 ] @
Citat:
Zaboravio sam da pomenem da mi se takodje desavala greska tipa windows explorer will be shut down, sorry for the inconvinience.


Virus
[ johnny10 @ 05.07.2004. 02:40 ] @
Sta da ti kazem prijatelj,kad znam kako ti je.Probaj pa preinstaliraj taj glupi XP,mada mislim da time nece nestati tvoji problemi.Cenim da te j..e nesto od hardware-a,ali posto je pod garancijom nema razloga za sikiraciju.

Najsumnjivija mi je memorija,jer je obicno ona ta koja pravi s...a.Probaj,ako nisi,da je testiras sa memtestom 86.Testiraj i CPU sa nekim pametnim programom,ima ih danas malo vise pa ti je moj savet primo95.

Vidi pa javi sta si uradio.
[ bukovski @ 05.07.2004. 02:48 ] @
imao sam isti problem. ako ne uspes sa preinstalacijom na cistu c particiju obavezno. onda promeni memoriju kod mene je to bilo . ako imas dva modulka izvadi jedan pa probaj sa njim pa onda sa drugim mozda samo jedan ne valja. nema ti druge. p.s. mozda je banalno ali pogledaj kabal za napajanje ploce mozda se malo izvadio mada 99 posto ne verujem da je to ipak je memorija
[ dakiyu @ 06.07.2004. 07:24 ] @
Stvarno ne razumem da te mrzi...uzmi lepo norton ghost 2003 napravi imidz posle dobre instalacije i svako formatiranje i novi win vratis za 2-3 minuta sa kompletnim drajverima i programima po zelji...ja cak imam imidz i sa gta vice city jer me mrzi da ga instaliram ponovo....a bas restartovanja i tih sistem shutdownova imam cesto zbog p2p i downloada sa satelita....i ako nije virus imidz sve resi...
[ adenis @ 14.07.2004. 11:09 ] @
otidi na start/programs/administrative tools/event viewer
i vidi o cemu se radi.
[ dragan76 @ 15.07.2004. 00:05 ] @
otisao sam na event viewer i ima dosta warning-a i error-a. sta to znaci?
[ filo @ 15.07.2004. 00:27 ] @
pa pogledaj sta pise u tim errorima