[ Mihailo @ 28.01.2002. 23:12 ] @
YUBC je od juce znatno povecao link...

[Ovu poruku je menjao vodnik dana 06.02.2002 u 03:36 PM GMT]
[ torbica @ 29.01.2002. 02:17 ] @
nije jos............
[ Zoran Rašković @ 29.01.2002. 07:37 ] @
chega ?
[ prosams @ 29.01.2002. 09:48 ] @
Pa jebenih Mega bita kroz sekundu valjda.
Evo sa EUnet stranice http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=2256


Ono što čini EUnet vodećim provajderom na našim prostorima jesu i jaki zemaljski međunarodni linkovi koji su sredinom ove godine dopunjeni novim satelitskim linkom postavljenim direktno na KPNQwest pa je ukupna jačina međunarodnih linkova sada čak 55Mbs.

[ torbica @ 29.01.2002. 09:58 ] @
Citat:
prosams:
Pa jebenih Mega bita kroz sekundu valjda.
Evo sa EUnet stranice http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=2256


Ono što čini EUnet vodećim provajderom na našim prostorima jesu i jaki zemaljski međunarodni linkovi koji su sredinom ove godine dopunjeni novim satelitskim linkom postavljenim direktno na KPNQwest pa je ukupna jačina međunarodnih linkova sada čak 55Mbs.


zaboravila sekretarica zarez....
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2002. 10:01 ] @
Moze EUNet da se hvalise sa njihovim '55 Mbit/s' linkom koliko hoce, ali ja kad se nakacim na njihov dial-up meni se zgadi koliko su zaguseni.

EUnet ima masu BusinessEUNet (poprecne veze) korisnika sa 512 Kb/s i 1 Mb/s linkovima, kao i masu dial-in prikljucaka i taj njihov 55 Mb/s (ako je to uopste tacno, a nesto ne verujem) link je odavno premasen.

Ono sto se racuna je iskoriscenost linka, sto znaci da taj link mora biti adekvatan broju korisnika. EUnet je odavno poznat po tome da pre nego sto prosire link, to prosirenje odavno "rasprodaju" tako da se tim prosirivanjem retko kad nesto fakticki i dobije.

Takodje, dok svi prelaze na flat-rate EUnet & Co i dalje prodaju sate, i to po nekim sumanutim cenama - nije problem ni u ceni koliko u tome da za tu cenu oni ne nude bas tako veliki kvalitet. Kad sam pocetkom 1998-me dobio Internet nalog, tada je EUnet bio sinonim za kvalitet, i dugo vremena posle toga su bili daleko ispred konkurencije (kako je konkurencija manje-vise bila stap&kanap pod-provajderi) - medjutim danas su ostali iza nekih veoma ambicioznih ljudi koji pre svega vode racuna da se link ne zagusi ( i da se time korisnicima prodaje magla a ne bandwidth).



[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2002. 11:19 ] @
Malo reci i o tom telekomovom linku -

ja ne znam (da li uopste neko zna?) koliki je TACNO taj link ka SeaBone-u i C&W (USA) ali ono sto je tacno je da taj Seabone link nikada nije radio kako treba - ruter odbacuje vecinu paketa, a i link je vrlo opterecen.

Telekom se hvali kako ima 34 Mb/s sa Seabone-om - samo zaboravljaju da kazu koliko tacno imaju poprecnih veza koje su iznajmili za koriscenje ovog linka. Cenim da ce biti bar 10:1 zagusenje, sto i lici na "domaci biznis"

A komedija nastaje kada se neko (ko ima nalog, naravno) zakaci na 3020222 (to je telekomov dial-up za njihove radnike) - to je nesto NAJSPORIJE sto postoji..... strrrrasno :) To samo govori koliko im je dobar link i podesena oprema :) Ja se ponekad okacim na taj dial-in (posle sat vremena dobijanja veze) i zazalim sto sam se i kacio... ne moze nista da se otvori, ili se otvara pola sata (malo brze ide kad se stavi neki dobar proxy)


[ UroS @ 29.01.2002. 11:41 ] @
svasta eunet 55 mbit/s

pa sto rece ivan... kad se konektujem na eunet... i ocu da odem napr. altavista.com google.com yahoo.com i slicno pa to je bre da umres...
a inace satelitski linkovi su s*****

vodnice.... to teoretski bi trebalo tako al nase centrale ne mogu da podrze brzinu 56 600 bps tako da ne mozes imati toliki download... to mozes lepo videti kad kliknes na my connection prikazace ti kolko si konektovan

dok ja kad se na isdnu konektujem 64 kbit/s ja ostvarim 8 kbyte/s
[ Illiron @ 29.01.2002. 11:59 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Malo reci i o tom telekomovom linku -

ja ne znam (da li uopste neko zna?) koliki je TACNO taj link ka SeaBone-u i C&W (USA) ali ono sto je tacno je da taj Seabone link nikada nije radio kako treba - ruter odbacuje vecinu paketa, a i link je vrlo opterecen.

Telekom se hvali kako ima 34 Mb/s sa Seabone-om - samo zaboravljaju da kazu koliko tacno imaju poprecnih veza koje su iznajmili za koriscenje ovog linka. Cenim da ce biti bar 10:1 zagusenje, sto i lici na "domaci biznis"

A komedija nastaje kada se neko (ko ima nalog, naravno) zakaci na 3020222 (to je telekomov dial-up za njihove radnike) - to je nesto NAJSPORIJE sto postoji..... strrrrasno :) To samo govori koliko im je dobar link i podesena oprema :) Ja se ponekad okacim na taj dial-in (posle sat vremena dobijanja veze) i zazalim sto sam se i kacio... ne moze nista da se otvori, ili se otvara pola sata (malo brze ide kad se stavi neki dobar proxy)



zanimljivo, jer ja na ptt-u, USR sportster 56k X2(fleshovanim, te sad radi kao v90), digitalnom centralom(36*) dobijam download sa dobrih ftp-ova 4.5-6kbs...

niso oni tako losi, eto recimo pikam q3 na nekim evropskim serverima pa mi je ping 280-340, naravno sa malo optimizacije ali mi svejedno radi malkice bolje nego verat(e zbog ovog ima da me flejmuju:))...
[ Mihailo @ 29.01.2002. 12:46 ] @
Ne znam koliko su podaci tačni (od pre 6 meseci) ali govore da Eunet ima 55000 korisnika a Yubc 7000. Ako je istina što kažete za linkove onda je svaki komentar izlišan. Yubc stvarno radi odlično (moja centrala marke "Kralj Petar", 40kbps stabilno) jedino što se ponekad dogodi da neradi link preko Telekoma tj taj nesrećni Seabone.
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2002. 13:26 ] @
Dobro, PTT se popravio u poslednjih par meseci a mogu da se kladim da to ima veze sa kupovinom linka od DT-a, onaj telekomov deo samo sto se ne raspadne :)
[ leka @ 29.01.2002. 15:14 ] @
Dok sam citao ovo zapitah se "kako li bi Vexi reagovo na ovo?". ? :))) Mislim da bi se odvalio od smeha...
[ [SER]ChatNick @ 29.01.2002. 18:32 ] @
Citat:
leka:
Dok sam citao ovo zapitah se "kako li bi Vexi reagovo na ovo?". ? :))) Mislim da bi se odvalio od smeha...


Mislim da si dobro pogodio :) Anyway.... YUBC jos nije u pustio u rad novi link (o tome kada se pusti zvanicno, a i tada kada se pusti bice 34, ni manje ni vise), a YU mreza je terabajtna sto bi rekao g. Veljovic... i dalje teramo bajt po bajt.... prosto sramota.. domaci linkovi na 256 ili 128, da ti se smuci kada igras counter ili tako nesto... i onda jedan modifikovani goethe iz kelnske katedrale..... Boze sacuvaj kuge i hrvata (u ovom slucaju srba)
E da... da ne zaboravim... Telekom ima po mojim zadnjim informacijama 26/34 prema seabone-u zakacen na katasrofalan router + 10 odnedavno ka CW-u....
One satelitske 34/45/55 itd... necu da komentarisem uopste:)