[ cicika @ 05.07.2004. 01:47 ] @
Sedim ja tako i pikam Farcry... i krece taj zvuk, kao da kuler ubrzava...
Ne budem lenja skinem side-panel - kad ono stvarno - kuler na procesoru na trenutke ubrza, recimo 20-ak%. Temperatura CPU - 45C, ploce - 42C, harda - 39C.
Hocu reci, sve je normalno.
Ima li neko ideju zasto bi to moglo da se desava i da li ploca ili sl. ima nekakvu nadleznost nad brojem obrtaja kulera (koji je inace oko 4300).
Jedino sto je meni palo na pamet je vaijacija napona napajanja.
Athlon 64, BOX, ako nesto znaci.

[ pctel @ 05.07.2004. 01:56 ] @
Ili imas neku softversku regulaciju, ili je kuler na izdisaju. Napon sigurno ne varira toliko, jer onda ceo racunar ne bi mogao stabilno da radi.
[ cicika @ 08.07.2004. 03:20 ] @
Kuler je star 2 meseca, koliko i procesor... a napon je cudna stvar, kao i elektricna kola. Znas li jos nesto o toj softverskoj kontroli? Kompletan OS i sve programe sam ja instalirala.
Da li je, eventualno, moguce da drajveri za procesor imaju tako neku mogucnost i da to rade a da ja pojma o tome nemam (jer se Windows ne bavi tim stvarima)???
[ cveleks @ 09.07.2004. 01:46 ] @
U nekim bios-ima postoji opcija za regulacuju brzine ventilatora (mada je ne zovu bas tako :) ), trebala bi da se nalazi u meniju gde je i informacija o brzini rada ventilatora.
[ cicika @ 09.07.2004. 20:31 ] @
Nema takva opcija u BIOSu. A ovo sa ubrzavanjem se ne desava otkad mi komp stoji otvoren, mozda nema dovoljno cirkulacije u kucistu, mada se temperatura ne dize. Stavicu jos jedan kuler u kuciste...