[ punkey @ 29.01.2002. 13:51 ] @
onako bezveze surfam po netu i naidjem na neki C tutorial. kaze tip u tom textu da se promenljiva/promenljive moraju obavezno deklarisati na pocetku funkcije(u ovom slucaju main() ) inace program nece raditi. kao primer dao je sledeci kod:

#include <stdio.h>

main()
{
printf("We're on a mission from God!");
int my_integer;
}

citiram ga sta kaze za ovaj kod:
"This is impossible! Don't do it! It will probably just cause you trouble when you have to find out why it won't work."

svasta se moze naci na mrezi ;o)! uostalom uverite se i sami, evo linka:
http://home1.inet.tele.dk/seth/c-tut.html
ajde pozdrav svima!
p.s. nadam se da ja ne gresim ;o)! ma jok!
[ tarantula @ 29.01.2002. 14:10 ] @
Pa verovatno je mislio da je najpozeljnije da se promenljive deklarisu na pocetku funkcije zbog lakseg pregleda jer inace neces moci da se snadjesh bas najbolje ako je u pitanju neki veci k0d. Zato lepo napocetku svake f-je stavi comment za deklaraciju promenljivih i uzivaj

Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2002. 14:26 ] @
C kompajleri ti obicno nece dozvoliti takvu deklaraciju dok C++ kompajleri tolerisu takvo deklarisanje, mada se to ne preporucuje jer se smanjuje preglednost.
[ Jovan Marjanovic @ 29.01.2002. 15:05 ] @
zavisi tacno gde je deklaracija. naime, ako se otvara novi scope, moze unutar tog scope-a da se deklarise nova promenljiva. mislim da smo o ovome vec jednom pricali na forumu.
Isto tako zavisi od kompajlera

primer -

int main()
{
bla bla bla bla bla

whilte(1)
{
int lokalna promenljiva;
nesto sa promenljivom
}
}


ovo bi trebalo da radi u skoro svakom kompajleru
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2002. 15:17 ] @
Mea culpa, slucaj sa scope-om sam zaboravio da dodam.. sorry.
[ Dragi Tata @ 29.01.2002. 16:14 ] @
Evo ovako mu to dodje:

C kompajleri koji podržavaju standard iz 1989 (C89) u principu ne dozvoljavaju deklaraciju promenljivih nigde osim na početku funkcije. Međutim, 1999 je donesen nov standard (C99) koji dozvoljava deklarisanje bilo gde u funkciji. E sad, koji kompajler podržava koji standard i u kojoj meri, to je jako diskutabilno, i zato je najbolje da se promenljive ipak deklarišu na početku funkcije, da ne bi bilo glavobolja pri promeni kompajlera.

Naravno, C++ oduvek dozvoljava deklarisanje promenljivih bilo gde.
[ leka @ 29.01.2002. 17:56 ] @
Tata, dobio si jos jednu peticu - kako to da ti uspe da me uvek preteknes u odgovorima... :)