[ bokac @ 06.07.2004. 09:18 ] @
Cudan problem. Molim za pomoc. Imam jednu web stranu sa nekoliko animiranih gif-ova i nekoliko obicnih slika. Napravio sam najjednostavniji javascript za otvaranje novog prozora kada korisnik klikne na sliku da mu se ona prikaze uvecana u novom prozoru...

Code:

function otvoriNoviProzor(theURL,winName,features) { 
  window.open(theURL,winName,features);


Sve radi OK ali se desava nesto "cudno". Svaki put kada zatvorim popup animirani gif-ovi STANU! Jednostavno vise nisu animirani i pored toga sto je fokus tada na tom prozoru! Jel moze neko da mi objasni zbog cega se to desava? Hvala.
[ Ivan Stanojevic @ 08.07.2004. 13:50 ] @
probaj ovo

Code:

function otvoriNoviProzor(theURL,winName,features) { 

window.open(theURL,winName,features)
return false

}
[ bokac @ 09.07.2004. 08:52 ] @
Hvala Ivane ali sada imam jednu drugu zanimljivu situaciju. Otvori se novi prozor u kojem se prikaze slika ali u main prozoru zato nestane sav sadrzaj, a u gornjem levom uglu Explorer izbaci false. Ne znam da li si ti isprobao tako nesto kod sebe i da li ti uopste radi?
[ Ivan Stanojevic @ 09.07.2004. 19:41 ] @
Nesto nisi dobro uradio evo ti cela stranica koja radi...
Code:

<script>
function otvoriNoviProzor(theURL,winName,features) {

window.open(theURL,winName,features)
return false

}
</script>
<a href=# onClick=otvoriNoviProzor('prozor.html','nekiprozor','width=300,height=
=300')>
klikni </a>
[ bokac @ 12.07.2004. 09:04 ] @
Dobro, kod tebe taj script mozda i radi ali kod mene nece ni da cuje, ali nema veze ovaj script koji sam ja napravio dobro radi sto se tice same namene da otvori Pop Up prozor i u njemu prikaze sadrzaj. Ni Explorer ne prikazuje nikakav error na strani.

Code:

<script>
function otvoriNoviProzor(theURL,winName,features) { 
  window.open(theURL,winName,features)
}
</script>

<a href="javascript:otvoriNoviProzor('proz.htm','mojPopUp','width=600,height=400')>otvori prozor</a>


Ali kao sto rekoh kada mi ovo izvrsi i otvori PopUp, gif-ovi na strani prestanu sa radom i ostaju zamrznuti, naravno i nakon zatvaranja PopUp prozora, sve dok se ne klikne Refresh. Nije mi jasno zasto se to desava?