[ kanki @ 12.07.2004. 13:31 ] @
Imam poslić u vezi arhiviranja dokumentacije stare i nove koja će dolaziti u jednoj firmi.

Ja sam mislio da uzmem jedan običan računar sa malo većim HDDom i brži skener (mislio sam HP....) i problem mi je program koji će to da sprema.....

Ima li kakvih ideja???? ....Photo Album???

pozdrav
[ borstale @ 12.07.2004. 13:52 ] @
Za to ti nije potreban nikakav program. Jednostavno otvoriš foldere po sistemu koji ti odgovara. Ako hoćeš da te podatke obrađuješ, onda je to druga stvar, ali baš za te stvari je i napravljen MS OFFICE. Ako nemaš neke specijalne prohteve, Word, Excel i Access su ti sasvim dovoljni.
[ pctel @ 12.07.2004. 20:48 ] @
Samo da napomenem da je HDD relativno nepouzdan medij, sklon crkavanju elektronike, kvaru mehanike, pojavljivanju bad sector-a, gubitku ili slucajnom brisanju podataka. Znaci, nikako jedan veci HDD vec najmanje mirroring RAID + CDRW.
[ kUdtiHaEX @ 12.07.2004. 21:07 ] @
Da CDRW je bas pouzdan :) Nema 100% pouzdanog medija, a nema ni 100% pouzdanog hard diska...
Sve zavisi koliko su ti podaci vazni... Sve sto je PCTEL naveo je tacno (do onog dela o CDRW-u), ali ako pretpostavimo da ce taj hard disk biti 'odlozen' negde sa strane (propisno) onda ne vidim zasto ne bi bili bezbedni podaci na njemu?
[ euripyd @ 12.07.2004. 22:27 ] @
Ja sam tako do te mere postao skeptofobican tako da imam na HDD + na DVD + na nekoliko CDa - istu stvar...
[ pctel @ 13.07.2004. 01:16 ] @
Citat:
Da CDRW je bas pouzdan

Nikako se ne treba oslanjati samo na njega, ali u kombinacija hard-disk + CDRW je neuporedivo bolja od samo jednog HDD-a. Ovo sto je euripyd rekao nikako nije bacanje para i gubljenje vremena. HDD je relativno siguran medij ako se ne koristi i ako se pretpostavi da nece pasti sa police. E, sad po marfijevom zakonu, verovatnoca padanja HDD-a sa police je srazmerna vaznosti podataka koji se na njemu nalaze
Pesimista je samo optimista sa iskustvom!
[ borstale @ 13.07.2004. 09:27 ] @

Uhvatili smo se za sigurnost HDD-a, a niko da primeti i drugi deo pitanja...
Dakle, brzina skeniranja mnogo više zavisi od brzine računara nego skenera, pa prema tome, ako ti je skener potreban samo za dokumenta (što će reći, uglavnom za textove), nemoj da bacaš pare na nešto specijalno, kupi bilo kakav ( dobro ajde, neku srednju klasu) i to će ti biti sasvim dovoljno
[ fangio @ 14.07.2004. 00:51 ] @
Citat:
verovatnoca padanja HDD-a sa police je srazmerna vaznosti podataka koji se na njemu nalaze


tuzno ali istinito ...

vazne podatke snimam minimum dva puta i drzim na dva razlicita mesta .. hd je po meni vrlo nepouzdan medij za backup