[ leka @ 08.02.2002. 08:19 ] @
E ovako narode,
cast mi je da najavim (onima koji jos ne znaju) da je juce zvanicno objavljena vest da je novi Borland C++ Builder 6.0 raspoloziv za kupovinu (a verovatno postoji i u nekoj "drugoj" formi)...

U pitanju je cross-platform alat i koristi popularne "klikse" (CLX) koji su poznati Delphi i Kylix programerima. Svoj kod samo lepo rekompajlirate (a verovatno cete neke delove morati sami da izmenite, no uglavnom 99% koda necete SIGURNO morati da menjate - i to sto budete morali da menjate je veoma specificna stvar/pojava)

Sve normalne komponente su tu i licno nameravam da odmah narucim Professional verziju, jer ovo je nesto sto sam licno odavno cekao...

Ocekujem pravu lavinu programa (OpenSource) napisanih u ovom razvojnom okruzenju, sto samim tim znaci - jos vise QT aplikacija na Linux-u (licno ne volim QT, ali ajde, sto se mora, mora se!).

Pozdrav svima
[ Dragi Tata @ 10.02.2002. 02:34 ] @
Skupo, brate, mnogo skupo!
[ Ivan Dimkovic @ 10.02.2002. 09:52 ] @
Ne verujem da ce "lavine" open-source programera hteti da izdvoje $999.99 i da pisu besplatne programe - prognoza je malo napumpana,

ali lepa je to alatka... samo mislim ipak malo precenjena.
[ Riste Pejov @ 10.02.2002. 14:49 ] @
Kao sto je po neko vreme izasao Kylix open Edition, siguran sam da ce to isto biti i sa CBuildera za Linux,
tako da bice lavine samo je pitanje vreme
[ leka @ 12.02.2002. 05:45 ] @
Upravo na to sam mislio Risto, siguran sam da ce postojati neka OpenSource edicija Borland C++ Buildera...