[ odi @ 16.07.2004. 06:35 ] @
Zdravo.

Kupujem racunar, cijene kod mog prodavca su prilicno povoljne, samo sto on jedino ima Elixir memorije, a cuo da je to losa memorija, pa bih volio da cujem jos nekoga (je li losa pa ce crknuti ili je losa za vrhunske zahtjeve?).
Hvala.
[ stsung @ 16.07.2004. 09:07 ] @
Pozd.
Iz lichnog iskustva smatram da je najbolje da odaberesh neku bolju (i skuplju na zhalost) memoriju. Najčešći uzrok nestabilnosti u radu je upravo memorija. E sad, shto se samog Elixira tiče ... lično nisam radio puno sa njim, no problema tada nisam imao, čak štaviše grafičke kartice sa elixirovim memorijskim čipovima su bile izvanredne. No to ne čini pravilo - postavlja se i pitanje koje klase je ta memorija ... pošto smo mi je li tako siromašna zemlja do nas obično dođe neka šklj klasa tako da ne vredi puno verovati nekom u na primer usa koji radi sa elixirom i hvali ga jer verovatno taj elixir tamo nije isti ovaj ovde Moja ti je preporuka da se dokopaš neke Transcend ili Corsair memorije ... no, naravno sve prema mogućnostima

Svako dobro.
[ pctel @ 16.07.2004. 11:46 ] @
Ukljuci Gold memory 10-ak sati i ako prodje bez greske neces imati vecih problema sa memorijom. Elixir memorija ako se dobro secam ne radi dobro sa ASUS plocama, dok uz neki Matsonic i slicno radi vise nego odlicno.
[ IHThUS @ 18.07.2004. 14:46 ] @
Imam jednu Elixir DDR memoriju koja radi već 2,5 godine bez problema. Nije OC već radi da difolt setingu, kupljena je ovde u HU što mu dođe isto kao da je kupljena u CSG.