[ fanfon @ 17.07.2004. 13:25 ] @
IFSplash, stateMgr, Scheduling agent. Nisam bas upoznat sa njihovim funkcijama pa ako neko zna neka napise. Unapred hvala.
[ chupcko @ 17.07.2004. 15:08 ] @
A jel to na onoj verziji RedHatSuseWindows 2005 ?

Mislim da ne bi bilo lose da das informaciju vise, pocev od toga, koji OS je u pitanju, pa do toga, kako si zakljucio da su ukljuceni ti servisi (da ne googlam sada po imenima tih "servisa").
[ VRider @ 17.07.2004. 15:25 ] @
Ovo zadnje mi mirise na cups (printer deamon). Ako nista ne stampas, ne treba ti.
[ chupcko @ 17.07.2004. 20:15 ] @
Posle malo guglanja, vidim da si svi ovi servisi spominju samo u okviru windosa :), cini mi se da nema puno veze sa unix sigurnoscu :).
[ fanfon @ 18.07.2004. 12:42 ] @
Imam windows ME.Vidim da su ukljuceni kad pogledam startup. I takodje je ukljucen Adobe Gamma Loader.exe. Ne znam za sta je. A instalirao sam webshots za slike ali kad hocu da ga iskljucim u startup-u svaki put se ponovo dize a ima i dve iste ikonice. Kad ih iskljucim i restartujem jedna se ponovo stiklira. Sta to moze biti?
[ Nabukodonosor @ 20.07.2004. 00:22 ] @
IFSplash ti je od drajvera za force feedack volan. I Force. Ako ga ne koristis, iskljuci.
stateMgr sluzi za System Restore u WinME-u. Ako ne zelis da koristis System Restore, iskljuci.
Scheduling agent - Sto se ovog servisa tice, nisi bas konkretizovao koji fajl je startovan. Ako je startovan Scheduler.exe, onda je ovo virus! Ako je startovan mstask.exe, onda je to MS Scheduling Agent. Ako je startovan mstinit.exe, onda je ovo za disk defragmenter, scandisk i sl. Ako ne koristis zakazivanje scandisk-a ili defragment-a, iskljuci.
[ Nabukodonosor @ 20.07.2004. 00:25 ] @
A sad videh u drugoj temi da koristis Scheduling agent servis, tj. da se zalis da ti se sam ukljucuje disk defragmenter, tako da pretpostavljam da ti startovan mstinit.exe.
[ fanfon @ 21.07.2004. 16:06 ] @
Startovan je mstask.exe. mstinit.exe nije. Hvala za objasnenja