[ Nabukodonosor @ 21.07.2004. 18:23 ] @
Pozdrav. Skinuo sam pomenuti program sa Neta, ali vecina stvari kod njegovih podesavanja mi je nejasna. Postoji li negde objasnjenje za ovaj program? Ili krace, na sta bi trebalo da se obrati paznja?
Drugo, pokazuje mi u trayu sledece temperature: Case 38, CPU Diode 82 i CPU Socket 72 stepena. Sada dok surfujem sa ukljucenim browserom i programom za satelitsku televiziju. Procesor je Barton 2500+ overkolokovan na 2038MHz, bez podizanja napona. Obican BOX kuler. Moze li neko da mi pojasni ove temperature i kolike bi iste trebale da budu? Hvala svima.
[ Miroslav Cvejić @ 21.07.2004. 19:20 ] @
Koja je ploča?

ASUS ploče imaju gadnu naviku da prikazuju dve temperature za CPU. Jedna je sumnjivo mala (i ta se vidi u BIOSu) a druga je nekih 35°C veća.

Čitaj help, dosta detaljno je objašnjeno svako podešavanje u programu.
[ David D. @ 21.07.2004. 21:04 ] @
Temperature su prilicno iznad nekog proseka, da ne kazem alarmantne. Navedi koja je ploca (ASUS Ploce kao sto je vec receno prikazuju vise temp.).
Box kuler nije bas najsretnije resenje cak ni za relativno mali OC. Kolike su temp. bez OC-a?
Meni je vec previse kada se temp. CPU-a podigne do 57 oC...
Vazno je i kakvo je kuciste, napajanje, strujanje vazduha u kucistu (ima li dodatnih ventilatora?)...
Proveri, cisto informativno, temp. u BIOS-u. Tek da uporedis.

Inace covek koji je razvio MBM je prekinuo rad na programu tako da nece biti novijih verzija. Moracemo izgleda jednom preci na FanSpeed ili sl. program...

Pozdrav!
[ Nabukodonosor @ 22.07.2004. 01:38 ] @
Ploca je Asus A7N8X-X i nema dodatnih ventilatora.
[ sasa022 @ 22.07.2004. 12:58 ] @
Po nekom mom skromnom iskustvu,svi ti programi su prilicno neprecizni.Tesko je napisati univerzalni program za masu razlicitih ploca koja svaka na svoj nacin ima
uredjeno ocitavanje sa raznih senzora.I pored mnogo eksperimentisanja sa opcijama
nekad je tesko dobiti prave rezultate.