[ Rodd @ 18.04.2001. 02:04 ] @
Ne znam da li sam neobavesten ali juce sam cuo od ortaka o nekom novom porezu na mobilne: 200din mesecno + 10% na impulse koje potrosis, ukljucujuci 200din kad kupis karticu. Je l' ovo istina, zna li neko? Ako jeste, vratiii teee Slobuuuu !!!
[ Gojko Vujovic @ 18.04.2001. 02:19 ] @
Eh pa mora i drzava od necega da zivi (citaj POREZI), ne mozemo vecno da opstajemo na racun amerikanaca i ostalih koji nas pomazu trenutno.

Samo neko nek proba flame sada
[ ventura @ 18.04.2001. 03:47 ] @
200din = 5$ ... al je ipak mnogo za drzavu gde je prosecna plata 45$.

Kako vidim.. ove demokrate su kao krenule da demokratizuju, al se nista nije promenilo ... samo se jos vise placa..

dok je sloba bio bar si znao kome i koliko treba da platis i miran si...

[ m r v a @ 18.04.2001. 05:48 ] @
Citat:
Gojko wrote:
ne mozemo vecno da opstajemo na racun amerikanaca i ostalih koji nas pomazu trenutno.

:)


JOK TI CES !!! ...na ovo moram .....

ako ti smatras da je pomoc od pisljivih par miliona dolara za nas POMOC ... idi skoci sa mosta ... sto bi ti reko ...

pa dai be ..... prodajemo se tu za nekoliko milioncica ....kao fora POMOC !!!!!
ayeeee pallllllllliiiiiii

pa kome su ameri dali dolar....uzeli su mu 3 kasnije....ili su mu se nayebali keve putem torture ili bumbi

pozdrav svim politicarima ...
LOL
[ UroS @ 18.04.2001. 11:35 ] @
Citat:
ventura wrote:
200din = 5$ ...




5$ = 300 din ***ote
[ m r v a @ 18.04.2001. 14:10 ] @
hah
aye sad i ja
5$ = 1564815 din

ebo vas....
znate vi kolko marka ??
[ BaCkSpAcE @ 18.04.2001. 23:59 ] @
sto se tice poreza, samo se plasim da ne oporezuju pamet i inteligenciju, pa da dodju kod mene i da traze silne pare
[ UnderGround @ 19.04.2001. 00:08 ] @
skromnost ti je jaca strana koliko vidim
a sto se poreza tice aaaa
[ hostbg @ 19.04.2001. 00:24 ] @
Neznam to je protivno ustavu. Ne moze republicka vlada da donosi nove poreze. Lose lose...
[ Gojko Vujovic @ 19.04.2001. 01:25 ] @
Pa ona ih donosi samo na republickom nivou i tu ne krsi ama bas nista.
[ hostbg @ 19.04.2001. 01:49 ] @
Brate gresis samo tako. Donosenje novih poreza nije u nadleznosti republicke vlade. Oni mogu samo da menjaju postojece ne i da donose nove. Napominjem novih.Ovo je protiv ustavno potpuno.
[ UnderGround @ 19.04.2001. 12:42 ] @
pa ovo moze i da se gleda kao promena starih,a ne uvodjenje novih
a za to da nemaju pravo ne mogu nista dda kazem jer ne znam
[ Borko Savic @ 19.04.2001. 20:44 ] @
Pa i pre je postojao porez na mob. ali samo postpaid, i to 100din mesechno ja mislim. E oni su editovali na 200, iliti kod prepaid 10% od izgrebate dopune. Nishta nelegalno...

PieS drago mi je shto cu da placam 100 kinti vishe kad znam da ce i prepaidovci da placaju sqplje svoje kartichice
[ Rodd @ 19.04.2001. 23:52 ] @
E, Borko, ako je to istina, onda je kul. Za th 10% me zabole stojko. Nek si ziv i zdrav
[ hostbg @ 21.04.2001. 13:53 ] @
A zar ne mislis da ima razlike izmedju takse i poreza? Nije to isto.
[ UnderGround @ 21.04.2001. 14:08 ] @
pa sad su sve stare takse stavili pod jedinstven porez
pre si imao milion nekih dazbina, a sad je to sve malo sistematizovano
verovatno da postoji razlika,ali ***i ga
[ hostbg @ 21.04.2001. 14:17 ] @
Jeste i samo sam rekao da je to protiv ustavno al izgleda da dosta ljudi ovde misli da je to isto. nije mi bila poenta da govorim dal ce se sada vise placati nesto ili manje. To me neinteresuje vec sam hteo samo da kazem koliko se drze ovi novi legalizma o kome su non stop pricali. Do mojega legalisti...a tek sto su demokrate o tome necu ni da pricam. Bilo kako bilo bolji su nego oni stari i trenutno po meni bolje nema u srbiji.
[ UnderGround @ 21.04.2001. 14:33 ] @
ma ok
skapirao sam
***i ga sta se sve pre radilo ovo je nista
al opet ne mogu da prosudjujem o nekom na osnovu 5-6 meseci
ljudi su bre verovali i glasali za socijaliste 10 godina ocekujuci bolje i nista nisu dobili
dajte da damo ovima da ispune svoj mandat pa posle da diskutujemo
nisam hteo da se ovo pretvori u politicku diskusiju,ali sam morao da kazem sta mi je na dusi
-)))
[ Rodd @ 21.04.2001. 15:47 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
dajte da damo ovima da ispune svoj mandat pa posle da diskutujemo


E, moram i ja da kazem sta mi je na dusi :) Kakav bre crni mandat?! Ja im dam jos najvise godinu i po - dve dok ne diplomiram, a onda zapala nazad u inostranstvo, pa oni neka demokratizuju Srbiju jos narednih 100 godina ako hoce. nisam bre ja mlad zauvek...
[ Ivan Tanasic @ 21.04.2001. 17:01 ] @
Citat:
BaCkSpAcE wrote:
sto se tice poreza, samo se plasim da ne oporezuju pamet i inteligenciju, pa da dodju kod mene i da traze silne pare :D


zalosno........................................
nebrini nece te se setiti
[ UnderGround @ 21.04.2001. 17:22 ] @
Citat:
Rodd wrote:
Citat:
UnderGround wrote:
dajte da damo ovima da ispune svoj mandat pa posle da diskutujemo


E, moram i ja da kazem sta mi je na dusi :) Kakav bre crni mandat?! Ja im dam jos najvise godinu i po - dve dok ne diplomiram, a onda zapala nazad u inostranstvo, pa oni neka demokratizuju Srbiju jos narednih 100 godina ako hoce. nisam bre ja mlad zauvek...


ako je zbog toga brate nece biti dovoljno ni dva mandata(po mojoj slobodnoj proceni).Pazi ovako Srbija ce nikad(ovo je bas pesimisticki) ili ne u skorijoj buducnosti dostici nivo inostranstva,tako da m,ozes slobodno da zapalis u inostranstvo,a to je verujem plan vecine mladih u zemlji,ipak se tamo mnogo vise placa.Ja licno bih voleo kada bi se stvari ovde sredile i kad ljudi ne bi morali da idu odavde,ali zelje su jedno ,a realnost drugo.
[ Rodd @ 21.04.2001. 22:09 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
ako je zbog toga brate nece biti dovoljno ni dva mandata(po mojoj slobodnoj proceni).Pazi ovako Srbija ce nikad(ovo je bas pesimisticki) ili ne u skorijoj buducnosti dostici nivo inostranstva,tako da m,ozes slobodno da zapalis u inostranstvo,a to je verujem plan vecine mladih u zemlji,ipak se tamo mnogo vise placa.Ja licno bih voleo kada bi se stvari ovde sredile i kad ljudi ne bi morali da idu odavde,ali zelje su jedno ,a realnost drugo.


Slazem se. Kada sam jednog iskusnog programera odavde pitao zasto ne ide preko, on mi je rekao jednu mnogo pametnu stvar: u inostranstvu ti mozes da zaradjujes i do $10,000 mesecno, opet neces biti veci car nego sto si to ovde sa $1000. Ja sam ziveo u USA. Da ne pricam o tome koliko je to prazna i dosadna zemlja u poredjenju sa Srbijom. Ali tamo ti je bre parce osusene pice bilo $1.5. To ti je ovde oko 100din. Koliko ja lepsih i vecih parcadi pice mogu da kupim u Beogradu za 100 dindzi? E, zato, ne treba meni da Srbija dostigne Ameriku. Daj Boze da nikad ne postanemo takvi. Ali kad bi bar dostigli neki nivo polu-normalnog zivota, sa prosecnim platama od oko $500... E, to bi bio raj na zemlji
[ frenne @ 22.04.2001. 13:52 ] @
momci u velikom ste tripu .. mnogo sam oklevao da napishem koju rec na ovu temu ... ali sam skupio snagu
ovako ne mozemo da pricamo da je nasha srpska vlast sve radi po zakonu i ustavu( mnogo puta je kostunica sebi dodeljivao veca prava nego sto je imao - primer : prijava za ulazak u MMF),ali sto se tice zakona tu ste momci mnogo pogresili
srpska vlada ima ovlascenja da stvara nove zakone ukoliko :
1. se oni ne krshe sa ustavom SRj i ustavom Srbije
2. ne postoji zakon na saveznom nivou koji to vec od ranije regulishe

stoga nasha (srpska) vlast nije nista pogresila , nego je sve radila po propisima.Ovi novi porezi pomeni su samo jedno prelazno reshenje da drzava stane na noge, i ne treba gledati na te poreze sa toliko mrznje i gneva.Taj novac od poreza (ja se nadam) ce biti iskoriscen za obnovu privrede... cime ce zemlja stati na noge i sve ce biti COOL
Za ovih 6 meseci oni sigurno nisu mogli da naprave chudo i da nam za to kratko vreme stvore plate od 1000$.Vlast veoma pametno i strpljivo igra svoju ogru i treba ih pustiti da to rade u miru.Daleko od toga da ja njih nesto podrzava.NAPROTIV! Meni je bilo mnogo bolje pre 3 godine nego sto mi je sada .. iako sada moji roditelji navodno imaju nesto vecu platu.
Rodd> definitivno si u pravu, u ovom tvom podlednjem postu.Sa 1000 dem ti bi u Srbiji bio baja,car,bog da ne nabrajam sta bi sve mogao biti...
Ali opet neke stvari ce ti uvek biti daleke ... Kao na primer neki tehnicki uredjaj ili auto .. nesto sto je prosecnom evropljaninu ili ameru mnogo pristupljivije nego nama.Mi cemo kroz godinu dvee imati po 1000 dem platu .. ali ce to biti ponovo dovoljno da se prezivi
Imam jednog poznanika u Grckoj koji tamo radi kao programer.. ima nadprosecnu platu (za Grcke uslove) ... i opet se zali kako je tamo sve skupo..Kaze: Grci imaju grcke plate , a evropske cene.Ne daj boze da se to i nama desi.Tako nesto se desilo Rumunima i Madjarima koji su se veoma brzo privatizovali ,misleci da ce tako izaci iz jada i bede koji je ostao za socijaliznom,ali sta se desilo? Zapad je kupio fabrike,zatvorio ih .. i pustio svoju zapadnu robu na to trziste.Broj nezaposlenih se povecao , plate ostale iste ... cene porasle.. i ... kome je tu sada lepo?
S toga.. strpljivo i sa razumevanjem treba cekati poboljsanje naseg zivotnog standarda ...
[ UnderGround @ 22.04.2001. 14:22 ] @
Citat:
frenne wrote:
Tako nesto se desilo Rumunima i Madjarima koji su se veoma brzo privatizovali ,misleci da ce tako izaci iz jada i bede koji je ostao za socijaliznom,ali sta se desilo? Zapad je kupio fabrike,zatvorio ih .. i pustio svoju zapadnu robu na to trziste.Broj nezaposlenih se povecao , plate ostale iste ... cene porasle.. i ... kome je tu sada lepo?
S toga.. strpljivo i sa razumevanjem treba cekati poboljsanje naseg zivotnog standarda ...


Pa madjari i rumuni nisu imali na koga da se ugledaju.Mi imamo tu srecu/nesrecu da mozemo da ucimo na njihovim greskama zar ne?Ne moramo da ponavljamo njhove poteze,vec da promenimo ono sto su oni pogresili
[ frenne @ 22.04.2001. 14:35 ] @
znam zato sam to i spomenuo .. samo mirno i strpljivo