[ Nikola Krivokapic @ 23.07.2004. 15:20 ] @
Razmisljam da kupim ovu kameru pa neka mi neko kaze kakva su iskustva! Isplati li se? Ima li nekih drugih kamera do 400 eura da su bolje od ove?
[ milosh*boz* @ 26.07.2004. 14:00 ] @
Za Šta ti treba.... da snimaš turistkinje tamo po Herceg Novom. Za te pare moš kupiti i bolju kameru......
[ Nikola Krivokapic @ 26.07.2004. 22:19 ] @
pa dobro, ti mi reci koje su to bolje kamere za te pare.
[ vujad @ 29.07.2004. 06:27 ] @
Pozdrav,
Pazario sam Panasonic NV-GS11 kameru pre nekih dve nedelje i nisam zadovoljan. Sve kamere sasvim dobro snimaju u dobro osvetljenim uslovima ali se na muci poznaju junaci tj. dobre kamere kada su slabi ili loši uslovi vidljivosti. A većina baš takve ima u stanovima, restoranima kod prijatelja i sl.
Meni je lično trebala radi snimanja klinca (rođendani, druženja u igraonicama i sl.) ali se jako loše pokazala u slabijim uslovima vidljivosti. Čak i pri sobnom svetlu (tri sijalice od 60w) slika postaje zrnasta što je čak i za moje amaterske potrebe neprihvatljivo. Što je osvetljenje slabije čak i pored svih naprednih opcija (ručno podešavanje white balance-a, indoor i sl.) koje sam svesrdno isporbavao, slika je sve lošija i lošija. Za ovu marku i moram reći ovu cenu, neprihvatljivo.
Kao zaključak dalje od nje ukoliko (a to je po meni broj jedan) imate nameru da je češće koristite u zatvorenom prostoru i/ili uslovima smanjenog osvetljenja.
Voleo bih da čujem mišljenje i o nekim drugim kamerama, recimo od 400 - 700 EUR a koje nemaju ovakav problem tj. dobre su u radu pri smanjenom osvetljenju jer bi postojeću prodao i kupio drugu.
Zahvaljujem
[ anon19279 @ 27.02.2005. 08:07 ] @
sijalice od 60w su slabe i one daju neku obicno zutu svetlost odnosno imaju samo crveni spektar boja,

probaj da te tri sijalice od 60w zamenis jednom od 200 ili 150w, rezultat je drasticno bolji. meni su lepsi snimci u prostorijama gde su FLUO CEVI ( popularno NEONSKO osvetljenje ) u potpunosti sam zadovoljan sa mojom NV GS 11-icom. koristim je oko 2 godine, dodao sam joj jos jednu bateriju od 2300mAh.
[ Cyman @ 27.02.2005. 09:16 ] @
Autostooper,
Slazem se za spektar boja sijalica od 60W, ali zar nije suludo nositi sijalice od 150/200W po dzepovima i menjati ih na javnim mestima, stanovima prijatelja...

Salu na stranu, pomocno video svetlo (reflektor) ovde pomaze, ali nije ni poenta da se od obicnog kamkordera (a svi danas hocemo da imamo sto manji model) pravimo televizijsku "skalameriju".

Tri sijalice od 60W MORAJU biti dovoljne za "normalno" snimanje bilo kog modela kamkordera, i ovde se upravo proveravaju kvaliteti "low light performance" kamera.
Jedno je zuckasta boja snimka, a drugo pikselizacija i mutan snimak koji dolaze kada se kamera "muci" zbog nedostatka svetla.
Uglavnom svi Panasonicovi modeli imaju ovu negativnu osobinu. Trend smanjivanja velicine CCD-a je doveo do problema loseg rada u uslovima slabog svetla. Sony se ipak potrudio da poradi na ovom polju, pa se njihovi single CCD modeli svrstavaju ispred ostalih po ovom pitanju.

GS11 je "slabunjav" model. Ovde ga posmatram kroz cenu. Veoma nepovoljan odnos cena/kvalitet. Osim loseg ponasanja u uslovima ne-dnevnog svetla, kod njega se pojavljuje i problem snimanja zvuka rada motora pri snimanjima u tihim uslovima (pozoriste, tihe prostorije i sl). Prilikom kupovine kamere sam imao prilike da ih sve testiram, pa sam cak i GS55 odbacio i na kraju ipak izabrao Sony (HC30). I oni su pali u kvalitetu ali to je opsti trend danas. Ne prave se "vecne" stvari vec se kupci teraju da sto cesce upgrade-uju svoje tehnicke uredjaje - ne znam vise koliko je ljudi po raznim forumima reklo da su posle 2 godine dosli do "servisa" koji je manje isplativ od kupovine nove kamere. To je to.

Ako iko razmatra Panasonicove modele, licno mislim da tek od 3 CCD modela (GS120 recimo) treba poceti razmisljanje i izbor. Znaci, dodati malo para i preci na nesto ozbiljnije. Sve ispod je nerealno skupo. A 3 CCD je, uzgred receno, pravi praznik za oci.

[ Cyman @ 27.02.2005. 09:23 ] @
Usput Autostoper,

Kada saljes svoj post, uvek obrati paznju na datum prethodnog (jul 2004 je bio davno iza nas). Stvari se brzo desavaju i menjaju, pa pricati o GS11 i nije neki hit trenutno.
Pozdrav
[ TDK @ 07.03.2005. 01:00 ] @
Cudno, ali je prosto lako dokazivo da Autostoper ISKLJUCIVO hvali onu tehnicku robu koju on upravo i prodaje (Skyvision,GP,Mercury....) sto se moze i proveriti, pa sve to odprilike zvuci kao "ciganin hvali svog konja"...
Navescu primer (nazovi) fotografija snimljenih fotoaparatima koje prodaje (a koje se mogu i videti na sajtu istog) a koje su sve samo ne kvalitetne fotografije!
Posto sam se i sam uverio u "kvalitet" izvikanog Skyvision DVD uredjaja i Mercury fotoaparata ipak sam resio da stavim prst na celo i da bar 30 puta dobro razmislim pre nego sto poslusam savet prodavca o navodno dobroj kupovini.
Zato,moj savet je -dobro se obavestite i gledajte da informacije budu iz neutralnih izvora!
[ dushanb @ 19.12.2009. 15:58 ] @
Treba mi mala preporuka majstora u vezi sa ovom kamerom, naime neće da konstatuje kasetu kad se ubaci unutra i nema nikakvu funkciju zapisa niti puštanja snimka sa mini dv kasetice!?
Možete li mi preporućiti majstora kod kojeg bi mogao otići da je popravi?