[ littleboy @ 24.07.2004. 00:11 ] @
http://www.microsoft.com/security/incident/download_ject.mspx

User friendly .. cak ne moras ni da pokreces vise nista.
[ littleboy @ 24.07.2004. 00:16 ] @
A evo vam i upgrejd ...

"According to crn.com when they tried upgrading various computers to Windows XP SP2 RC2 3 out of 5 of the machines failed to come back up, and had to have both SP1 and SP2 removed via various hacks supplied by Microsoft. Sounds like it might take a lot longer for Microsoft to release SP2 if RC2 is any sign of how far they are along."

-- slashdot.org
[ caiser @ 24.07.2004. 10:13 ] @
I opet imamo patch na patch za patch. :)
[ Ivan Dimkovic @ 24.07.2004. 11:40 ] @
Ja upgradeovao 3 kompa na sp2 rc2 i ni jedan ne pravi probleme... :)

A da vi linuxovci probate mozda to... trial'n'error? :)
[ popeye @ 24.07.2004. 12:37 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja upgradeovao 3 kompa na sp2 rc2 i ni jedan ne pravi probleme...


Hahaha, sijalica u mojoj kancelariji savršeno radi. I to ne jedan, već 3 kompa - znači nije šala. ;)

Ivane hvala, do srca si me nasmejao. :)
[ Ivan Dimkovic @ 24.07.2004. 13:16 ] @
A da se skoncentrisemo na... ono, siroko reproduktabilne probleme - recimo onaj kod koji krahira sve ne-patchovane linuze, a? :)

Mislim - znam ja da bi vi linuxovci hteli da Windows pada i sl... ali to jednostavno ne moze da se statisticki potvrdi, vec samo onako - neko video, neko cuo... pera ima los hardver i sl..

Ovako lepo - objavljen kod, 20 linija - i zvekete rodjaci :)
[ CONFIQ @ 24.07.2004. 13:19 ] @
hehehe, ovo je prvi put da vidim da je Ivan ostao nem :Đ
[ Ivan Dimkovic @ 24.07.2004. 13:24 ] @
Pa nisam ostao nem - ovi linux gurui pominju neke probleme koji eto nece stalno da se reprodukuju... mi im lepo damo exploit koji garant rusi svaki linux sistem (dok nisu patchovali kernel) - sa sve source kodom i uputstvom za kompajliranje i upotrebu :)



[ CONFIQ @ 24.07.2004. 13:30 ] @
Ma bez obzira, nisi znao šta da odgovoriš popeye-u zato što je upravu pa si onda promenio temu. A i mene si isto nasmejao :Đ

Aman dosadni ste sa linux-windows war-om, ne kontam odakle vam toliko snage da se prepirete po celom advocacy ali svaki dan sve više ste smešniji...
[ littleboy @ 24.07.2004. 13:41 ] @
Ko prica u rusenju Linuxa sa exploitom ? I te stvari su patchovane obicno in seconds l;)
Za razliku od SP2 RC2 .. bar kako kazu 3 od 5 ce da radi, a ona 2 ko *ebe .. l;)

Plus sto niko ne prica o tom .. nego poenta je da Windows korisnici vise ne moraju ni da pokrecu programe ... dovoljno je da surfaju i cao .. l;)
[ impaque @ 24.07.2004. 13:54 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: A da se skoncentrisemo na... ono, siroko reproduktabilne probleme
Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.

Link.

Citat:
recimo onaj kod koji krahira sve ne-patchovane linuze, a? :)

Ovo?
Citat:
It has come to my attention that this bug has been fixed in Windows NT 4.0 SP6.0a, Windows 2000 SP3 and Windows XP SP1.

Ili ovo? Možda ovo?

Simpatično:
Citat:
Summary

Who should read this bulletin:
Users running Microsoft ® Windows ®

Impact of vulnerability:
Run code of attacker's choice

Maximum Severity Rating:
Critical

Recommendation:
Systems administrators should apply the patch immediately


Čitaj: patch me up, Scotty!

Citat:
Mislim - znam ja da bi vi linuxovci hteli da Windows pada i sl... ali to jednostavno ne moze da se statisticki potvrdi, vec samo onako - neko video, neko cuo... pera ima los hardver i sl..

1. Misliš, ne znaš
2. Bill Gates statistički potvrdio
3. Neko video neko čuo == Ken Thompson argument (me and some of my friends) == validan argument u ovim diskusijama. I pored toga, ja neću da dužim priču kako se Windows zakuca "meni i mojim poznanicima" kad slučajno zakačimo nekog crvića (čitaj: nismo patchovali) i onda se CPU na 1.5GHz ponaša kao da ima ~20MHz i na kraju 30s do reboota...
4. Pera ima loš hardver koji na bilo kom drugom OSu radi? Ma, prokleti hardver, dođavola!

Citat:
Ovako lepo - objavljen kod, 20 linija - i zvekete rodjaci :)

Zvek zvek! ;P
[ B o j a n @ 24.07.2004. 15:14 ] @
e rodjaci, stalno vrtite jednu te istu pricu.

tko je zainteresovan za user account na lajnuxu 2.4.25 ( pretpostavljam da ispunjava uslove ?) neka se javi na PP, a takodje porucujem i drugom taboru istu stvar, dobiju win2k masinu, pa zveketajte ;)


[ impaque @ 24.07.2004. 19:49 ] @
Pssst!

Slušaj...

Tišina...

Tužan dan za Microsoft ekipu...

Neko im je rekao da im je Windows bušan...

Gde li su?

Biće da upravo patchuju svoje mašine...

Čekaj, Bill Gates laže?! Ken Thompson?!?

Khm.

Pssst...
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 00:02 ] @
Citat:

Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


Ne vidim NY Times i mrzi me da se regujem, ali moze da bude da tih 5% budu legacy Win98/Me sistemi? - za njih niko ni ne kaze da ne pucaju...

A za xploit... pa sad mozemo da ih brojimo, ima ih jos podosta za Linux na astalavisti i bugtraqu ali...

http://www.theinquirer.net/?article=13420
http://www.eweek.com/article2/0,1759,1557459,00.asp
http://techupdate.zdnet.com/te...s/main/0,14179,2908715,00.html

Kazu da linuxoidi nisu bas nesto sigurniji od windozeta, ... mada znamo da svi oni lazu :)

[ impaque @ 25.07.2004. 03:05 ] @
Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.

Znači, svi zbirno.
Iz toga sledi:
Citat:
we can estimate that there are a minimum of 30 billion Windows system crashes a year

Link
[ srki @ 25.07.2004. 04:44 ] @
Pa svi zbirno 5%. A ako zamo da 25% trzista ima win95/98 i da oni pucaju (priznajemo :) ) to znaci da mali broj winxp-a puca. A i sta znaci puca? Report se salje kada bilo koji program pukne. Tu uopste ne mora da bude kriv windows. Meni win xp nikada nije pukao. Dobro ja ne koristim IE a mozda je on zasluzan. I to opet ne znaci da puca windows nego da puca IE.
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2004. 07:04 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim NY Times i mrzi me da se regujem, ali moze da bude da tih 5% budu legacy Win98/Me sistemi? - za njih niko ni ne kaze da ne pucaju...


Ej bre linuxsovci al vas Ivan zavlaci, kakvi crni win98/ME sistemi, pa error reporting postoji samo na XP-u.
Ocigledna je namera da se prebacivanjem "krivice" na w98/ME spase sto se spasiti da, te se tako bar malo izvuce XP.
Inace windows deli ER na: Windows Error Reporting i na Program Error Reporting
[ degojs @ 25.07.2004. 07:11 ] @
Kako je impaque sam naglasio, rečeno je da se odnosi na sve verzije Windowsa, dakle, nikako samo na XP.

Dalje..

Citat:
The Internet Explorer Error Reporting tool is included with all versions of Internet Explorer 5.5 Service Pack 2 and 6 and is available from the following Microsoft Web site if you are running Internet Explorer 5 or later on Microsoft Windows 98, Windows 98 Second Edition, Microsoft Windows NT 4.0, Windows Millennium Edition (Me), or Windows 2000...


Ja iz iskustva mogu da potvrdim da se IE 6.0 baš često "zakucavao" i nudio dijalog da reportiraš događaj. Već sa IE 6 Service Pack 1, problemi su uglavnom nestali ali lično i dalje koristim Firefox, iz mnogih drugih razloga.
[ B o j a n @ 25.07.2004. 08:29 ] @
hehe, kako bi bilo sjajno da u EULA pise kako se ne sme koristiti nijedan drugi browser osim IE-a ;)

degojs, onda bi tvoja religija bila potpuna l;)
[ degojs @ 25.07.2004. 08:34 ] @
Eeee, kako bi bilo kad bi bilo.. :)
Onda bi tvoja religija bila potpuna Bojane. Ovako, ne piše, pa možeš samo da sanjaš (tj. da se moliš).

Koja ono religija traži da se OS oslovljava sa GNU/Linux, a ni slučajno Linux...? :)
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2004. 08:55 ] @
Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.

degojs ovde se ne vidi da je rec o tom tvom "The Internet Explorer Error Reporting tool"
iz date recenice logicno je zakljuciti da se radi o:"Windows Error Reporting", a ako je rec samo o IE onda se ne moze govoriti o:"Windows-based computers now crash more than twice each day.", nego se moze govoriti o krahiranju programa IE a ne celog kompjutera.
Posto ostali windowsi nemaju ER znaci radi se o krahiranju winXP
[ Reljam @ 25.07.2004. 09:21 ] @
O cemu ovde pricamo? O critical bulletinu? Hahaha, pa pogledajte malo BugTraq pa da pricamo cega ima i koliko.
[ degojs @ 25.07.2004. 09:23 ] @
@linuxscg:
Pa vidiš li ti ono što je i impaque stavio u bold: reč je o ".. that 5 percent of all Windows-based computers.." ?

Pa lepo piše da se odnosi na sve Windows-bazirane kompjutere.
Pa nije valjda Windows XP jedini Windows-bazirani OS iz Microsofta?
Jebi ga, ako ti to ne vidiš, ne znam šta da ti kažem..

Citat:
iz date recenice logicno je zakljuciti da se radi o:"Windows Error Reporting"


Kako bre? Pa piše "..error reporting service.."? Otkud tebi da IE Reporting Tool ne spada u klijenta za "error reporting" servis?? Pa mislim, zove se "IE Error Reporting Tool"?

Dalje, ako ćeš već da pričaš o Windows Error Reporting, ajde lepo pogledaj koje sve vrste grešaka ovaj alat može da pošalje u MS: tu su uključene i Application Errors, tako da..


Nemoj da si kao Deki, koji pokrene temu kako je zakrpa za RPC izašla pre Windowsa 2003, a nije mogao da ode ni na Google i vidi da to nije slučaj. I još u naslovu teme stavi kako "puca od smeha". Posle ispalo nema pojma šta priča..
[ degojs @ 25.07.2004. 09:38 ] @
Evo, kad si navalio da je to isključivo Windows Error Reporting da ti prenesem kako stvari stoje baš za isti:

Citat:
Windows Error Reporting (WER) is a set of Windows technologies that capture software crash data and support end-user reporting of crash information. Through Winqual services, software and hardware vendors can access reports in order to analyze and respond to these problems. WER technologies are implemented in Windows XP and Microsoft Windows Server™ 2003 operating systems.


Dakle... možeš i ti da otvoriš nalog i da vidiš da li ima prijava o greškama za tvoju aplikaciju.

Citat:

...
You can use the Winqual website to view driver-specific, application-specific, or operating system-specific errors associated with your organization.
...
To view error reports:
1. Establish a Winqual account.
...
For you to be able to view error reports for your company's software,...


http://www.microsoft.com/whdc/maintain/StartWER.mspx
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2004. 09:57 ] @
Citat:
WER technologies are implemented in Windows XP and Microsoft Windows Server™ 2003 operating systems.

Kao sto rekoh koji crni w98/ME, e sad mozda je neko stavio IE 5.5 ili 6.0 na w98/ME pa u zbiru uticu i oni...ali ipak su to krahiranja IE-a a ne sistema...
Mislim da se ne razumemo bas najbolje, da'l namerno il' slucajno;)
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2004. 10:00 ] @
Citat:
Pa lepo piše da se odnosi na sve Windows-bazirane kompjutere.

Pa otkud MR. Gates zna da je kod mene kuci pukla 98-ica???
Znaci istina je ono sto se prica da je win spijunski OS
[ degojs @ 25.07.2004. 10:05 ] @
Citat:
Kao sto rekoh koji crni w98/ME, e sad mozda je neko stavio IE 5.5 ili 6.0 na w98/ME pa u zbiru uticu i oni..

Opa miki, sad već i sam kažeš da i Win 9x/ME utiču na rezultate.. fino, pomak.

Ja sam ti naveo podatke za WER pošto si ti baš zapeo da je samo za njih, mada Gejts nigde NIJE naveo da se njegovi podaci odnose samo na WER, već je jednostavno rekao "error reporting services".

Citat:
ali ipak su to krahiranja IE-a a ne sistema...


Pa vidiš li ti da tamo piše da taj sistem reportira i Application crash? Vidiš li da oni pod "crash" ubrajaju i kada pukne neka aplikacija..?

I meni se čini da se ne razumemo, a zaista bi koristilo da pročitaš tekst sa onog linka što sam ostavio.
[ degojs @ 25.07.2004. 10:09 ] @
Citat:
Pa otkud MR. Gates zna da je kod mene kuci pukla 98-ica???

Pa ako imaš odgovarajući IE i uključeno Error Reporting, znaće :)

Citat:
Znaci istina je ono sto se prica da je win spijunski OS


:) Uvek nakon što puknete u nekoj raspravi, počinje slična pesma.. Deki se bar ućutao na onoj temi gde je pucao od smeha, kad je video da je pogrešio.

Doduše, teško je sa vama, dinke me naučio da teško priznajete greške. Vidi bre, kako niko od nas iz Windows "tabora" nema frku da odmah lepo kaže da je npr. IE loš proizvod, a vi brate..
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 10:18 ] @
Fora je sto krah IE-a na w98 obicno rusi ceo sistem :)

[ degojs @ 25.07.2004. 10:27 ] @
Ma iskreno, ne znam ni da li bi ta statistika bila loša čak i da se odnosi samo na Windows XP i samo na totalni krah sistema.

Ne znam - jer nije ništa rekao za onih 95%. To bi mi bilo mnogo zanimljivije.
[ caiser @ 25.07.2004. 11:24 ] @
Citat:
degojs: Vidi bre, kako niko od nas iz Windows "tabora" nema frku da odmah lepo kaže da je npr. IE loš proizvod, a vi brate..


Pa i mi priznajemo da je IE los proizvod. U cemu je problem? :)
[ popeye @ 25.07.2004. 11:30 ] @
Mi čak ni ne dovodimo u sumnju Bilijevu izjavu kako je Windows stabilan poput kule od karata. Čovek zna o čemu priča.
[ popeye @ 25.07.2004. 11:31 ] @
Citat:
degojs: Ne znam - jer nije ništa rekao za onih 95%. To bi mi bilo mnogo zanimljivije.


A, pa oni su bolji. Padaju samo jednom dnevno.
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 11:32 ] @
A gde je to Bili rekao? :) Ili je to RMS-ova skola propagande kad nema nista drugo da se ponudi?

Ajde... join yer' hands .... :)

You can make it happen :)

Ajmo.. ajde... jos malo pa stizete do 2% :)
[ popeye @ 25.07.2004. 11:38 ] @
Pa čovek reče da 5% nesrećnika koji koriste Windows resetuju 2 puta dnevno računar usled kolapsa sistema. Nije pominjao one koji to moraju raditi jednom dnevno.

Ili važi da Windows ili ne pada uopšte - ili se onesvesti svakih 5 minuta? :)
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 11:39 ] @
Citat:
popeye: A, pa oni su bolji. Padaju samo jednom dnevno.




Trrrrrt :)

A ne moras ni kernel da kompajliras :)
[ popeye @ 25.07.2004. 11:43 ] @
Jel' to opet onaj vic sa sijalicama? :)

PS. Laptop?
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 11:43 ] @
To Bili pokusava ljudima da objasni da treba da predju sa Win95 na nesto modernije :)

A ima mazohista, koliko sam ja ljudi iz SCG znao koji su iz ubedjenja da tako treba (da se stabilizuje sistem) svakih dva-tri meseca formatirali disk i instalirali win95 :)

Citat:

Ili važi da Windows ili ne pada uopšte - ili se onesvesti svakih 5 minuta? :)


Vidi sliku gore...

Steta je sto je linux zilotima MS-ovom odlukom da se prestane razvoj "hibrida" (budzevina) i prelaskom na NT tehnologiju potpuno izbijen taj argument ;-)

Kernel panic... something wicked happened :)
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 11:45 ] @
Citat:
Jel' to opet onaj vic sa sijalicama? :)


Pa bolji je od "culi smo" i "slashdot nam rekao" - za razliku od Linux zilota mi stvari volimo da proverimo :)

Dok "komjuniti" zivi od toga sta su institucije Slashdot/FSF i ideali Linus i RMS rekli i to se uzima za apsolutnu dogmu :)

Mozda se tu krije razlog sto 95% desktopa i dalje ima Windows a ne veruju bojkotima robe FSF-a? ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 25.07.2004. u 13:47 GMT]
[ popeye @ 25.07.2004. 11:47 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Steta je sto je linux zilotima MS-ovom odlukom da se prestane razvoj "hibrida" (budzevina) i prelaskom na NT tehnologiju


Ah, GNU/Windows, lepo reci, što se stidiš.
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 11:48 ] @
Kazem ja...

Join yer' hands... uspece vam :)
[ popeye @ 25.07.2004. 11:51 ] @
Pazi, sad kad smo svi pod istom GNU kapom, ne treba sumnjati. Štaviše, uveren sam da će Longhorn GNU/Windows doprineti širenju zajednice. Zamisli samo RMS-a i Stevu kako se drže za ruke i pevaju.
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 11:57 ] @
Mozda.. ali sta ce onda svi oni ziloti kad vide dodatak GPL licenci koji se zove EULA ;)

Posto je RMS i ovako i onako zadrzao pravo da menja GPL licencu mozda GPL 3.0 bude imao EULA-u na kraju ;)

[ impaque @ 25.07.2004. 12:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kernel panic... something wicked happened :)


Hahahha, a i ti kad ne bi uzeo 2.2 kernel u usta, khm tastaturu... ;P

Sam si rekao da si instalirao service pack? Ekvivalent tome je upgrade kernela i kritičnih aplikacija.

Apropo Slashdota: tamo ima zealota, ali ima daleko više ljudi koji su objektivni.

RMS ume da se nalupeta, dok ono što Linus kaže je uvek pametno i/ili zanimljivo/zabavno. Linusa ne diraj! ;))
[ Palma @ 25.07.2004. 13:09 ] @
Citat:
impaque:
RMS ume da se nalupeta, dok ono što Linus kaže je uvek pametno


E, vidiš tu se slažemo. Lepo je Linus rek'o da će Linux za 5 - 10 godina postati dobar OS, mada ja i u to sumnjam, trebaće vam barem 20 godina da napravite nešto od tog, kako ga Dimković zove, srndelj OS-a
[ VRider @ 25.07.2004. 13:22 ] @
Ubedljivo najbolji deo je kad Ivan pokazuje koliko mu je ziva LAN konekcija, da bi pokazao uptime. Nemate li neki normalan alat koji to pokazuje?
[ Gojko Vujovic @ 25.07.2004. 13:34 ] @

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\WINDOWS>uptime
'uptime' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\WINDOWS>last
'last' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\WINDOWS>who

C:\WINDOWS>top
'top' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\WINDOWS>


Nema.. koje đubre ja ne znam šta uopšte rade na tom "OS"-u.

A konzola je baš moćna ono .. te komande je imao još dos 4.0 čini mi se:


C:\WINDOWS>help
For more information on a specific command, type HELP command-name
ASSOC Displays or modifies file extension associations.
AT Schedules commands and programs to run on a computer.
ATTRIB Displays or changes file attributes.
BREAK Sets or clears extended CTRL+C checking.
CACLS Displays or modifies access control lists (ACLs) of files.
CALL Calls one batch program from another.
CD Displays the name of or changes the current directory.
CHCP Displays or sets the active code page number.
CHDIR Displays the name of or changes the current directory.
CHKDSK Checks a disk and displays a status report.
CHKNTFS Displays or modifies the checking of disk at boot time.
CLS Clears the screen.
CMD Starts a new instance of the Windows command interpreter.
COLOR Sets the default console foreground and background colors.
COMP Compares the contents of two files or sets of files.
COMPACT Displays or alters the compression of files on NTFS partitions.
CONVERT Converts FAT volumes to NTFS. You cannot convert the
current drive.
COPY Copies one or more files to another location.
DATE Displays or sets the date.
DEL Deletes one or more files.
DIR Displays a list of files and subdirectories in a directory.
DISKCOMP Compares the contents of two floppy disks.
DISKCOPY Copies the contents of one floppy disk to another.
DOSKEY Edits command lines, recalls Windows commands, and creates macros.
ECHO Displays messages, or turns command echoing on or off.
ENDLOCAL Ends localization of environment changes in a batch file.
ERASE Deletes one or more files.
EXIT Quits the CMD.EXE program (command interpreter).
FC Compares two files or sets of files, and displays the differences
between them.
FIND Searches for a text string in a file or files.
FINDSTR Searches for strings in files.
FOR Runs a specified command for each file in a set of files.
FORMAT Formats a disk for use with Windows.
FTYPE Displays or modifies file types used in file extension associations.
GOTO Directs the Windows command interpreter to a labeled line in a
batch program.
GRAFTABL Enables Windows to display an extended character set in graphics
mode.
HELP Provides Help information for Windows commands.
IF Performs conditional processing in batch programs.
LABEL Creates, changes, or deletes the volume label of a disk.
MD Creates a directory.
MKDIR Creates a directory.
MODE Configures a system device.
MORE Displays output one screen at a time.
MOVE Moves one or more files from one directory to another directory.
PATH Displays or sets a search path for executable files.
PAUSE Suspends processing of a batch file and displays a message.
POPD Restores the previous value of the current directory saved by PUSHD.
PRINT Prints a text file.
PROMPT Changes the Windows command prompt.
PUSHD Saves the current directory then changes it.
RD Removes a directory.
RECOVER Recovers readable information from a bad or defective disk.
REM Records comments (remarks) in batch files or CONFIG.SYS.
REN Renames a file or files.
RENAME Renames a file or files.
REPLACE Replaces files.
RMDIR Removes a directory.
SET Displays, sets, or removes Windows environment variables.
SETLOCAL Begins localization of environment changes in a batch file.
SHIFT Shifts the position of replaceable parameters in batch files.
SORT Sorts input.
START Starts a separate window to run a specified program or command.
SUBST Associates a path with a drive letter.
TIME Displays or sets the system time.
TITLE Sets the window title for a CMD.EXE session.
TREE Graphically displays the directory structure of a drive or path.
TYPE Displays the contents of a text file.
VER Displays the Windows version.
VERIFY Tells Windows whether to verify that your files are written
correctly to a disk.
VOL Displays a disk volume label and serial number.
XCOPY Copies files and directory trees.

C:\WINDOWS>


[ impaque @ 25.07.2004. 13:43 ] @
Gojko:

Zato je SFU sad tu! UNIX Services for Windows, od milošte Services For Unix... ;P
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2004. 13:52 ] @
@degojs
Citat:
Opa miki, sad već i sam kažeš da i Win 9x/ME utiču na rezultate..

Da ali simbolicno, ipak 9x sistemi su istisnuti u velikoj meri...
Citat:
Pa vidiš li ti da tamo piše da taj sistem reportira i Application crash? Vidiš li da oni pod "crash" ubrajaju i kada pukne neka aplikacija..?

I meni se čini da se ne razumemo, a zaista bi koristilo da pročitaš tekst sa onog linka što sam ostavio.
Ok nisam citao text priznajem, ali ja za crash sistema priznajem samo lepe plave ekrane ili restarte, ko onomad sto mi je puko XP zato sto sam iscupo usb kabal iz fotoaparata (neki drajver nije ukapiro da sam izgasio njegov program, nego lepo oborio sistem).
[ Dragi Tata @ 25.07.2004. 13:53 ] @
Ne treba ti SFU, samo kucaš systeminfo.
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2004. 13:59 ] @
Hah sad se setih ko u w98 kad izvadis cd iz cd roma a on pukne plavi ekran...
Ko je koristio w98 zna o cemu pricam, posle su u Milleniumu to sredili pa izbaci poruku:"No disk"...
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 14:59 ] @
Citat:
GNUjko
Nema.. koje đubre ja ne znam šta uopšte rade na tom "OS"-u.


Ko o cemu, administrator o komandnoj liniji - uz duzno postovanje kolege, moram da primetim da velika vecina korisnika racunara nisu administratori pa im komandna linija treba koliko i lanjski sneg :)

Treba im nesto sto im importuje fotografije, salje i prima mailove, pusta DVD filmove, MP3 fajlove, salje te fajlove na iPod, reze diskove i sluzi za igranje igrica i sredjivanje poreza...

A ne za rootovanje lokalnog DNS i DHCP servera i scheduling promene IP adresa kao i neizbezno rekompajlranje kernela sa AMD optimizacijama :)
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 15:04 ] @
Citat:

Da ali simbolicno, ipak 9x sistemi su istisnuti u velikoj meri...


Nisu na zalost - mi moramo da ih podrzavamo u nasem softveru bas zato sto ih jos ima i te kako puno...

Kazem ja - steta sto NT4 nije izasao umesto Win95-tice...
[ Časlav Ilić @ 25.07.2004. 16:35 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Ko o cemu, administrator o komandnoj liniji - uz duzno postovanje kolege, moram da primetim da velika vecina korisnika racunara nisu administratori pa im komandna linija treba koliko i lanjski sneg :)

Pre neki dan me jedna koleginica pita da li bih mogao nekako da joj brzo odštampam jedno tridesetak datoteka sa izvornim kodom Jave, pošto je mrzi da svaku ponaosob otvara u uređivaču i štampa. I dodatno, mnoge datoteke su kratke, koliko za pola jedne strane, pa bi bilo dobro da sve to ide jedno za drugim, ali da je označeno gde koja datoteka počinje i završava se. Ništa administracija, ništa komilovanje kernela, jedan čist korisnički zahtev, jel' da? :)

Posle dva minuta (čak dva minuta?! pret. prim. nekog slučajnog gurua), posao je gotov, a ja se zapitam šta bi bilo u Vindouzu? Pogledah, izgleda ima i u njemu konzola dovoljno sposobnosti za ovaj prost posao, ali korisnici Vindouza nemaju kulturu da je koriste.

Malo napredniji primer: Meni su, recimo, ponekad potrebni neki manji programi, novijih verzija, pa pošto ne mogu da davim svaki čas administratore, imam sitnu skripticu kojoj samo zadam veb adresu programa i eventualno parametre konfiguracije, a ona ga skine, konfiguriše sa zadatim parametrima i instalira u /tmp. Sve česte programe potrpao sam u jednu nadskriptu, tako da kad se prijavim, upišem u konzoli insttmp, i dok pogledam poštu i odem na ES :) sve što mi treba već je instalirano.

I tako ima primera i primera iz korisničkog domena, bez administracije i sličnih prljavih poslova :)
[ Dejan Lozanovic @ 25.07.2004. 17:47 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nisu na zalost - mi moramo da ih podrzavamo u nasem softveru bas zato sto ih jos ima i te kako puno...

Kazem ja - steta sto NT4 nije izasao umesto Win95-tice...


Koliko me secanje pamti tada je NT4 bio za deluxe masine u ono vreme. Da napomenem da je za nt3.51 i nt4 trebalo minimum 16 mb rama, sto je u ono vreme bilo astronomsko, mala paralela u to vreme je otprilike izasao i doom1 kada je bio aktuelan Nt 3.51 i ljudi su masovno pravili upgrade na 4mb rama kako bi mogli da ga igraju tako cifra od 16 mb je bilo dostupno samo teskim burzujima. Sto ce reci win95 je bila neminovnost da se premosti jaz sa DOS-a na Win. Da su odma krenuli sa NT serijom pre svega danas od MS ne bi bilo ovo sto je danas jer bi ljudi ostali na DR-DOSU a mozda bi i OS/2 warp zavladao trzistem no to su sada samo šbbkbb.
[ degojs @ 25.07.2004. 17:50 ] @
Citat:
Pogledah, izgleda ima i u njemu konzola dovoljno sposobnosti za ovaj prost posao, ali korisnici Vindouza nemaju kulturu da je koriste.


"U Windowsu ima nešto, ali Windows je kriv što neki ljudi to ne znaju i ne koriste" :)

Citat:
I tako ima primera i primera iz korisničkog domena, bez administracije i sličnih prljavih poslova :)


Hehe jeste, pisanje skripti, to će korisnici da rade.. Eto ti tvoja koleginica baš kao primer.
[ degojs @ 25.07.2004. 17:56 ] @
Citat:
Meni su, recimo, ponekad potrebni neki manji programi, novijih verzija, pa pošto ne mogu da davim svaki čas administratore, imam sitnu skripticu kojoj samo zadam veb adresu programa i eventualno parametre konfiguracije,


Časlave, znao sam da na Linuxu svakih 7 dana izlazi nova verzija kernela, ali nisam znao da je stvar tako loša i sa programima. Užas.
[ VRider @ 25.07.2004. 18:37 ] @
Sta je lose u tome sto se programi neprestano usavrsavaju? Niko te ne bije po usima da instaliras svaku verziju. S druge strane je neophodno objavljivanje svake verzije, da bi ljudi koji zele mogli to da koriste i ukazujuci na eventualne bugove pomognu dalje poboljsanje softwarea.
Dakle, umesto MS OvoOno X beta1-n (n->beskonacno) imas posebnu verziju.
[ caiser @ 25.07.2004. 19:29 ] @
Upravo tako. Tipican primer je GAIM. Programeri koji rade na projektu pokusavaju da izbacuju nove verzije na svake 2-3 nedelje. Ne zato sto je prosla bila bagovita, vec zbog novih stvari koje ubacuju. Mozes da uradis update, ali i ne moras. :)
[ degojs @ 25.07.2004. 19:50 ] @
Skripta mora da se piše da stavlja nove verzije programa.. Ko će ručno bato, ima tu posla.

Kod vas sve kao "NE, NE, NE MORAŠ..", a ono - Deki koristi Mandrake 10, nema mesec dana nakon izlaska, Časlav skripte piše da mu održava programe up-to-date.. hehehe

Nemojte više, leba vam :)
[ caiser @ 25.07.2004. 19:56 ] @
Evo kod mene kuci.

Code:

$ uname -a
Linux zVr_at_home 2.4.20 #2 Mon Mar 17 22:02:15 PST 2003 i686 unknown


Slackware 9.0 (instalacija od marta prosle godine :)), sa kernelom 2.4.20. Nemam vremena da vrsim update jer, kao sto rekoh, moze al' ne mora. :)
[ degojs @ 25.07.2004. 20:03 ] @
Moja poenta je sledeća: ko to stalno priča priče o tome kako Microsoft forsira na apgrejd?

A ispade, vi ste gori - skripte pišete da vam dovlače programe ..
[ caiser @ 25.07.2004. 20:13 ] @
Ti si bre bas nedokazan, a? :) MicroSoft te forsira na upgrade, ovde te niko ne forsira ninasta. :) Radis onako kako hoces i kako ti vise odgovara. Kapis? :)
[ Palma @ 25.07.2004. 20:17 ] @
Citat:
degojs:
A ispade, vi ste gori - skripte pišete da vam dovlače programe ..


Eeee, degojs... Bilo bi dobro da pišu, nego...prepisuju bre, Resavska je škola to....
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 20:29 ] @
Citat:

Ti si bre bas nedokazan, a? :) MicroSoft te forsira na upgrade, ovde te niko ne forsira ninasta. :) Radis onako kako hoces i kako ti vise odgovara. Kapis?


Pa ni MS te ne forsira na upgrade - kao sto te niko ni ne forsira da patchujes Linux kernel 2.x.x.x.xxxxx.xxxxx ako neces, al ce onda da ga skucava prosta floating point operacija - a tebi kako volja :)

Sloboda kao "free" :)
[ VRider @ 25.07.2004. 20:33 ] @
caiser, gde bas gaim pomenu... Oni su najgori.
[ Dragi Tata @ 25.07.2004. 20:48 ] @
Citat:
caiser: MicroSoft te forsira na upgrade, ovde te niko ne forsira ninasta. :) Radis onako kako hoces i kako ti vise odgovara. Kapis? :)


MS podržava NT4 iz 1996. Koji je ono Linux beše bio 1996? Ima li još ko da ga koristi?
[ Časlav Ilić @ 25.07.2004. 20:53 ] @
Citat:
degojs:
"U Windowsu ima nešto, ali Windows je kriv što neki ljudi to ne znaju i ne koriste" :)

Prvo, to što ima, ne znači i da valja. Ko želi, neka pogleda moguću upotrebu naredbe FOR (http://home.att.net/~gobruen/progs/dos_batch/for.txt) — prekidači u zavisnosti od toga šta treba da se uradi, sve zbudženo u jednu naredbu, neortogonalno.

Drugo, kultura je takođe ozbiljan faktor; ako korisnika nigde ne upućuju na nešto, male su šanse da će to nešto i početi da upotrebljava. Ja sam primer :) Kad sam video kako to ide u Linuksu, progledao sam...

Citat:
degojs:
Hehe jeste, pisanje skripti, to će korisnici da rade.. Eto ti tvoja koleginica baš kao primer.

Pa da, odličan primerčić kako se čuvaju vreme, živci i resursi. Kome ne smeta da to baca, ravno mu polje.

Citat:
degojs:
Časlave, znao sam da na Linuxu svakih 7 dana izlazi nova verzija kernela, ali nisam znao da je stvar tako loša i sa programima. Užas.

Da budem precizniji: ne instaliram stalno nove verzije programa, već samo ako je podrazumevana verzija na sistemu postarija, ili čak ni nema tog programa. Ne volim da se igram sa nestabilnim izdanjima.
[ caiser @ 25.07.2004. 21:15 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa ni MS te ne forsira na upgrade - kao sto te niko ni ne forsira da patchujes Linux kernel 2.x.x.x.xxxxx.xxxxx ako neces, al ce onda da ga skucava prosta floating point operacija - a tebi kako volja :)

Sloboda kao "free" :)


To je bese onaj opasan bug koji bi trebalo da bude ekvivalent blaster-u ili mydoom-u ili iloveu virusima? Ili pricas na prazno? :) Pa evo, kernel na mom kompu nije patchovan, izvoli pa ga skucaj. :)
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 21:21 ] @
Uh huh... bolje onaj OpenSSL remode-code-execution exploit... zamisli, gde bas u SSL-u :)

Mozda sekretarica i otvori Love Letter... eto, za Windows svi pricaju kako je nesiguran :) Ali kad ti se to desi na proverenom opensource sistemu... eh :)
[ caiser @ 25.07.2004. 21:27 ] @
I SSHD je dignut. Takodje ne update-ovan. :))) I invite u. ;)))
[ VRider @ 25.07.2004. 21:31 ] @
Jesi li normalan, Caiser, da tako izazivas, o velikog Ivana?
[ caiser @ 25.07.2004. 21:38 ] @
Ma Ivan je ok. Ali ga drustvo kvari. :))))))))))))))))))
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 21:41 ] @
Sorry, hvala na invite-u, al ja nisam guru pa da hakujem :-)

Mada onaj zone-h uspeva nekako da srusi te sigurne sisteme... :)
[ caiser @ 25.07.2004. 21:43 ] @
Hehehe... :)))) Ajde pa da ti poverujem da nisi guru. :)))

Nego, opet menjanje teme sa kernel bug-a na OpenSSL, pa sad i to kao nije dobro nego nas saljete na zone-h. Kako bi bilo da se koncentrisemo na jedan problem, pa prvo njega apsolviramo i tek onda krenemo dalje? :)

[Ovu poruku je menjao caiser dana 25.07.2004. u 23:45 GMT]
[ VRider @ 25.07.2004. 21:44 ] @
U ovom trenu cetvoro filtrira dolazece konakcije na port 22, a troje ne, u tvom IP opsegu, Caiser. Tesko da si jedna od ove tri naivcine.
[ caiser @ 25.07.2004. 21:49 ] @
Code:

# iptables -L | grep ssh
#


Izgleda da jesam. :)
[ Ivan Dimkovic @ 25.07.2004. 21:51 ] @
Citat:

Nego, opet menjanje teme sa kernel bug-a na OpenSSL, pa sad i to kao nije dobro nego nas saljete na zone-h. Kako bi bilo da se koncentrisemo na jedan problem, pa prvo njega apsolviramo i tek onda krenemo dalje? :)


Pa kad vam neko pomene infamous kernel bug posto dizete u nebo stabilnost Linuxa i pricate kako je Win, eto, nestabilan... onda vi predjente na remote Windows exploite kao taj MSBLAST... onda vam neko pomene remote exploite koji sljakaju na Linu, recimo taj nesrecni OpenSSL bug... onda mi kao menjamo temu :)

Sta tu ima da se apsolvira - Linux je nesiguran kao i svaki drugi mainstream OS, i to je fakat - ne znam samo sta osim cene (besplatan) ima ekskluzivno da ponudi u odnosu na bilo koji drugi OS :) Pingvina? :)
[ VRider @ 25.07.2004. 21:54 ] @
Ok, caiser. What's the catch?
[ axez @ 25.07.2004. 22:03 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa kad vam neko pomene infamous kernel bug posto dizete u nebo stabilnost Linuxa i pricate kako je Win, eto, nestabilan... onda vi predjente na remote Windows exploite kao taj MSBLAST... onda vam neko pomene remote exploite koji sljakaju na Linu, recimo taj nesrecni OpenSSL bug... onda mi kao menjamo temu :)



Pa eto ti ga.....nudio ti je da dokazes i ssl bug i kernel bug a ti nista...:):):)
Jos kaze nepacovan sistem da ga ne optuzite sa mora stalno nesto da pacuje i kompajlira......i opet corak.
Pa dobro Ivane, oces li ti ozbiljno da se zajebavas na advocacyju ili ces da podvijes rep uvek kad treba nesto konkretno da se pokaze...:)

[ VRider @ 25.07.2004. 22:07 ] @
Pa rece Ivan da nije ni guru, a ni ne hakuje. On je samo desktop korisnik, da ne kazemo sekretarica.
[ degojs @ 25.07.2004. 22:10 ] @
@Časlav:

Časlave.. o čemu to pričaš?

OS treba desktop korisnike da upućuje na komandnu liniju? E pa vidiš, upravo zbog tog upućivanja, oni i izbegavaju takve OS. Zbog takvog razmišljanja Linux i dalje jeste na magičnih 1%. Samo nastavite...

Znaš kako bih ja to uradio na Windowsu? Fino u Windows Exploreru obeležim sve fajlove koje hoću da printam i onda ih "prevučem" na printer (lokalni ili mrežni). Gotova priča. Teško a?

Koji crne skripte za tako jednostavnu operaciju..?

(isto kao i ono tvoje otvaranje fajlova sa udaljenog računara (nisam onomad stigao da ti odgovorim, tema otišla pod ključ). Fino otvoriš Windows Explorer, ukucaš, npr. \\pera\dokumenti\ i klikneš lepo na neki txt fajl, on se otvori u notepadu, edituješ i sačuvaš).

Mene počinje da zabrinjava koliko vi ne poznajete Windows :)

Ako nećemo da sitničarimo (ne znam zašto ti tražiš da koristimo skripte?) onda bih, obeležio fajlove, pa ih sve otvorio najednom u mom tekst editoru (Text Pad) odakle ih takođe printam sve najednom. Ovo radim baš dosta često, jer mi je tako nekako najlakše.. lakše čak nego da ih prevlačim na mrežni printer, a usput bacim pogled na iste.

Pisanje skripti? Bože sačuvaj, ako ću za to da ih pišem (a može da se napiše i skripta i na Win, kako si sam zaključio. Neću ni da se ozbiljnije osvrćem na tvoje izvlačenje tipa: "Jao, evo vidite kako je to u Windowsu nekako nerazumljivo za programirati", bolje da to nisi ni napisao :)

Pozdrav
[ VRider @ 25.07.2004. 22:18 ] @
Jos kad bi prevlacenjem uspeo da ih spojis u jedan dokument, sve bi bilo divno, degi. :)
[ neetzach @ 25.07.2004. 22:20 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Sta tu ima da se apsolvira - Linux je nesiguran kao i svaki drugi mainstream OS, i to je fakat - ne znam samo sta osim cene (besplatan) ima ekskluzivno da ponudi u odnosu na bilo koji drugi OS :) Pingvina? :)


Cene? I to je diskutabilno. :D Solaris je recimo dzabe za 1 CPU, dobijas ga dzabe i uz Sunov hardver. Ovo drugo naravno vazi za sve (ili gotovo sve? ne mogu da tvrdim) UNIXe koji su razvijani za specificne platforme. Medjutim, ako pozelis podrsku, onda ces i Linux da platis kao i svaki drugi OS (mozda i vise?).
Ono sto je najgore u ovom drugom slucaju je malo apsurdna situacija da ti npr. Red Hat prodaje OpenSource resenje ali ti ne dozvoljava da menjas izvorni kod - tj. ne zabranjuje, ali ti ne daje podrsku koju su platio (i zbog koje si zapravo dao pare).
[ degojs @ 25.07.2004. 22:27 ] @
Citat:
Jos kad bi prevlacenjem uspeo da ih spojis u jedan dokument, sve bi bilo divno, degi. :)


Ako je i to potrebno, video si i sam da bez problema može da se napravi skripta i na Windowsu.

Pitanje je samo, koji korisnik će to da radi? Malo sutra.. Časlav brka ljude, isto kao i random. To spada u programiranje.

Iskreno, mislim da Časlav namerno komplikuje sa tim spajanjem u isti dokument, čisto da bi ispalo teže. Ja lično kad god sam printao sors kod, uvek je išlo svaki fajl da počinje na novoj stranici.
[ degojs @ 25.07.2004. 22:51 ] @
Uh, Časlave, a da malo pogledaš kako bi se ta skripta uradila na Windowsu ali pomoću VBScripta/WScript-a..

Ajd' tutanj, opet ste uzeli da pričate a da niste ni na Google otišli :)
[ caiser @ 25.07.2004. 23:00 ] @
A da vidis samo kako bi se to super uradilo pomocu PHP-a, PERL-a ili jos bolje C-a na Linuxu. :)
[ degojs @ 25.07.2004. 23:03 ] @
Ostaje samo još da to neko napiše. Običan korisnik, kako da ne.. Isto kao što će ga napisati i na Windowsu..
[ VRider @ 25.07.2004. 23:03 ] @
Valjda pomocu C-a, PHP-a, ili jos bolje PERL-a na Linuxu.
[ Dragi Tata @ 25.07.2004. 23:12 ] @
Citat:
VRider: Pa rece Ivan da nije ni guru, a ni ne hakuje. On je samo desktop korisnik, da ne kazemo sekretarica. :)


Evo i ja sam sekretarica - ne znam da hakujem. Hajde neka neko od vas velikih gurua obori moj M$ Windblows. Nemam pojma koliko je patchovan - AutoUpdate radi za mene. Evo sad idem da prošetam decu, pa se vidimo.
[ Marko_L @ 25.07.2004. 23:25 ] @
Citat:
Evo i ja sam sekretarica - ne znam da hakujem. Hajde neka neko od vas velikih gurua obori moj M$ Windblows. Nemam pojma koliko je patchovan - AutoUpdate radi za mene. Evo sad idem da prošetam decu, pa se vidimo.

E ovo je ubedljivo najbolji odgovor koji sam do sada video na Advokacy-ju.Čestitam !!! :D
[ caiser @ 25.07.2004. 23:25 ] @
Slabo kontas izgleda. :) Prica je bila o tome da windows moras da upgrade-ujes dok linux ne moras (ako neces :)). To sto tebi radi AutoUpdate je samo potvrda za to. :)
[ axez @ 25.07.2004. 23:25 ] @
[ axez @ 25.07.2004. 23:29 ] @
Citat:
Marko_L: E ovo je ubedljivo najbolji odgovor koji sam do sada video na Advokacy-ju.Čestitam !!! :D


Da stvarno....jos samo da je ostavio celu IP adresu pa da se nadje neko ko ce se poigrati sa njegovim windovscicima...:)
Ali neee, tatko je slucajno zaboravio da ostavi IP adresu...;)
[ VRider @ 25.07.2004. 23:29 ] @
Citat:
...Evo i ja sam sekretarica...

Ako ne kuvas dobru kafu, i za to ces da se pomucis.
[ littleboy @ 25.07.2004. 23:30 ] @
Marko_L prekini da se ulizujes ...
[ srki @ 25.07.2004. 23:31 ] @
Vidim da se axez i dalje pali na ove slike 95-ice. A i otkud znas da ovo nije fora. Postoji takav screen saver. A ono za pojavljivanje plavog ekrana kada izvadis CD, pa samo ti prikaze da nema potreban CD, windows se uopste ne blokira i mozes sasvim normalno da nastavis sa radom. Ne znam sto se palite toliko.
[ caiser @ 25.07.2004. 23:32 ] @
@axez

Welcome to the twilight zone. :D
[ VRider @ 25.07.2004. 23:34 ] @
Kakav si ti to axez haker ako za tebe IP predstavlja problem.
[ Marko_L @ 25.07.2004. 23:44 ] @
Citat:
Marko_L prekini da se ulizujes ...

Ovo već prelazi granice dobrog ukusa i kulture.Šetaj.
[ littleboy @ 25.07.2004. 23:47 ] @
Pa ... sledeci put pazi sta pises.

Enivej ... ne brini, svedno ce mi obrisati ono gore, tako da ... nece biti velike stete ucinjene.
[ VRider @ 25.07.2004. 23:47 ] @
Neukusno? Pa zavisi gde liznes...
[ axez @ 25.07.2004. 23:47 ] @
Citat:
VRider: Kakav si ti to axez haker ako za tebe IP predstavlja problem. :)


Ma ja sam l33t h4x0r.....vidite samo na Defaced...;):):):)
[ McKracken @ 25.07.2004. 23:54 ] @
E ljudi evo ja se javljam iz Windoozeta :)

Nego, degojs, imam jedan Word dokument koji je kucan u jednom kodnom rasporedu. Kako da ga prebacim na drugi, a da ne kucam ceo izpocetka? Pitao sam sve "win" gurue i svi su me uputili na pisanje nekih "skripti" a ja 'ocu samo da kliknem.


(i ne nije u pitanju flamebait, zaista mi treba pa da vidim poznavaoce)
[ VRider @ 26.07.2004. 00:05 ] @
Imas makroe koji to rade. Ima i gotovih programa. Ako nista ne nadjes na googlu, mogu ja da prorovarim po mojoj arhivi.
[ -zombie- @ 26.07.2004. 01:20 ] @
šta mu to dođe makro? nešto kao skripta?!

mani me toga.. ko će još da razmišlja..

:-P

(inače, vrlo konkretan primer zašto ne-programeri nikada neće moći da iskoriste kompjutere u potpunosti, ili bar u nekoj razumnoj meri..)

Citat:
srki:
Pa svi zbirno 5%. A ako zamo da 25% trzista ima win95/98 i da oni pucaju (priznajemo :) ) to znaci da mali broj winxp-a puca. A i sta znaci puca? Report se salje kada bilo koji program pukne. Tu uopste ne mora da bude kriv windows. Meni win xp nikada nije pukao. Dobro ja ne koristim IE a mozda je on zasluzan. I to opet ne znaci da puca windows nego da puca IE.


ovaj, pa ne.. prvo, kao što već znaš, pre-XP sistemi nemaju error raporting.. drugo, lepo je i sam bili rekao, pucaju kompjuteri, a ne aplikacije..

Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


da je hteo da kaže da samo pucaju treće žurke (aplikacije ;), on to sigurno ne bi ispustio da naglasi.. inače, nema šanse da na 95% sistema ne pucaju aplikacie! ja još nisam video sistem (win, lin, whatever) na kome nikada ništa nije puklo.. a vi?

i treće, možda i najvažnije, ovo je samo od prijavljenih padova.. koliko tek ima neprijavljenih? koliko padova se desi dok korisnici nisu online (čini mi se da se samo tada šalje raport). koliko korisnika uopšte i klikne na "report"? koliko vas je ikada kliknulo na to? (dobro, osim onog jednog puta kada ste hteli da vidite čemu to uopšte služi.. (a uz to i ne radi ;))

Citat:
Gojko Vujovic:
Nema.. koje đubre ja ne znam šta uopšte rade na tom "OS"-u.


(bar) to ima (pored ovog što je nemanja naveo -- to nisam našao), samo je dobro zavučeno.. ;)

Code:
$ net stats work
Workstation Statistics for \\PROTEUS

Statistics since 21.7.2004 23:15
[...]


a inače, ni SFU nema uptime.. verovatno se stide, pa ne žele da ta informacija bude lako dostupno korisnicima.. :-P

Citat:
Ivan Dimkovic:
Kazem ja - steta sto NT4 nije izasao umesto Win95-tice...


ti da budeš srećan što se to nije desilo, jel znaš!? danas bi još morao da podržavaš 3.1.219 (patch count ;), jer bi isti procenat ljudi koji danas koristi w98 koristili njega..

xaxaxa ;)))

inače, NT4 je tada bio u poziciji u kojoj je linux sada -- nedovoljno korisničkih programa, alata i podrške, i još uvek nespreman za desktop.. :-P
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 01:23 ] @
Šta je bilo gurui? Ja se vratio iz šetnje, a Windblowze još uvek živ i zdrav? Da niste i vi sekretarice u guru koži, a?

@caiser: Ja uopšte ne patchujem sistem, već on to sam radi za mene. Uostalom, mislio sam da je Windblowze toliko šupalj da mu ni AutoUpdate ne pomaže.
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 01:27 ] @
Citat:
-zombieda je hteo da kaže da samo pucaju treće žurke (aplikacije ;), on to sigurno ne bi ispustio da naglasi..


Citat:
-zombiei treće, možda i najvažnije, ovo je samo od prijavljenih padova.. koliko tek ima neprijavljenih? koliko padova se desi dok korisnici nisu online (čini mi se da se samo tada šalje raport).


Eh, Zombie Zombie - kad vec u prvom postu primenjujes jedno striktno pravilo "Bil je rekao" - priimeni i na drugi deo posta zato sto je Bil rekao:

Citat:

Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


All je vrlo bitna u ovoj prici - nema dva znacenja :) "All windows computers" znaci to sto znaci, ako vec insistirate na striktnoj interpretaciji Bilovih postova :)
[ McKracken @ 26.07.2004. 01:27 ] @
Da nisi gleadao uptime?

Otkud znas da se nije resetovao jedno 6 puta :)
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 01:28 ] @
Citat:
-zombie-:
inače, NT4 je tada bio u poziciji u kojoj je linux sada -- nedovoljno korisničkih programa, alata i podrške, i još uvek nespreman za desktop.. :-P


Nije to u pitanju. NT4 je bio previše zahtevan za ondašnji hardver. Ja sam ga instalirao negde 1998 na mašinu sa 32Mb RAM i to je radilo, ali ne baš da leti. Doduše, meni je to bilo bolje nego da se zezam sa w98 koju je mogao da obori i "dangling pointer"
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 01:37 ] @
Citat:
McKracken: Da nisi gleadao uptime?
Otkud znas da se nije resetovao jedno 6 puta :)


Stvarno, otkud mi sekretarice da znamo takve stvari?
[ -zombie- @ 26.07.2004. 01:41 ] @
xexe.. pa to se onda isto može reći i danas za linux.. današnji linux će raditi odlično na hardveru koji će biti dostupan za 2 godine.. ;)

ipod, linux, i 80% real-time mp3 player.. :-P

Citat:
Ivan Dimkovic:
All je vrlo bitna u ovoj prici - nema dva znacenja :) "All windows computers" znaci to sto znaci, ako vec insistirate na striktnoj interpretaciji Bilovih postova :)


ok, slažem se da znači to što znači, ali bili je isto tako mogao da kaže i "0 percent", što ne bi značilo da je tačno.. drugim rečima, ako će već da slaže (ili bar prećuti) onda sigurno to neće da radi na svoju štetu.. u prevodu, sada imamo priznanje da najmanje toliko procenata pada.. znači da je u stvarnosti, ta brojka može da bude i mnogo veća (nikako manja ;).

Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


a ako je to već to tačno, ti mi onda objasni (pošto ja onda očigledno ne razumem kako radi ovaj windows) kako error reporting servis može da pokazuje procenat win98 mašina koje padaju?
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 01:43 ] @
Ne znam, nisam win98 video godinama - ali ako me pamcenje ne vara noviji IE-ovi i Office aplikacije imaju error reporting, pa mozda odatle - ali ne znam sigurno.
[ srki @ 26.07.2004. 02:04 ] @
Pa najverovatnije se misli na to. Jer ako masina padne kako moze da posalje error report?
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 02:08 ] @
Svašta se nađe na ovom guglu:

http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=276550

Citat:
The Internet Explorer Error Reporting tool is included with all versions of Internet Explorer 5.5 Service Pack 2 and 6 and is available from the following Microsoft Web site if you are running Internet Explorer 5 or later on Microsoft Windows 98, Windows 98 Second Edition, Microsoft Windows NT 4.0, Windows Millennium Edition (Me), or Windows 2000
...
Windows XP provides a more comprehensive Error Reporting service that monitors your computer for both user and kernel-mode faults ("stop" error messages or error messages that are displayed on a blue screen, as well as improper shutdown events) that affect both the operating system and any programs.
[ degojs @ 26.07.2004. 03:53 ] @
Citat:
srki:
Pa najverovatnije se misli na to. Jer ako masina padne kako moze da posalje error report?


CIA srki, CIA.. :)
[ caiser @ 26.07.2004. 07:23 ] @
Citat:
Dragi Tata: @caiser: Ja uopšte ne patchujem sistem, već on to sam radi za mene. Uostalom, mislio sam da je Windblowze toliko šupalj da mu ni AutoUpdate ne pomaže.


A sta bi bilo da si na dial-up-u? :)
[ degojs @ 26.07.2004. 08:21 ] @
U čemu je problem sa dial-up konekcijom? Konektuješ se, odeš na Start->Windows Update, skineš kritične zakrpe i miran si mesec dana.

MS izdaje zakrpe jednom mesečno (negde 11. ili 12. u mesecu), tako da ni sa te strane nema problema (izuzetno retko, izdaće zakrpu van tog rasporeda, ako je nešto baš baš hitno :). Veličina isto ne bi trebala biti problem - preuzima se max. nekoliko (2-3) MB i to kad je baš "loš" mesec po pitanju zakrpa :) Npr. za ovaj mesec bilo je ovako: 2 critical updates = 882 + 375 KB. Nekad je malo više, a nekad je manje.

Nakon izlaska SP2 za XP, veličina zakrpa bi trebala biti još značajno smanjena, tako da će i to oduzimati manje vremena.
[ Časlav Ilić @ 26.07.2004. 08:59 ] @
Citat:
degojs:
Znaš kako bih ja to uradio na Windowsu? Fino u Windows Exploreru obeležim sve fajlove koje hoću da printam i onda ih "prevučem" na printer (lokalni ili mrežni). Gotova priča. Teško a?
[...]
Ako nećemo da sitničarimo (ne znam zašto ti tražiš da koristimo skripte?) onda bih, obeležio fajlove, pa ih sve otvorio najednom u mom tekst editoru (Text Pad) odakle ih takođe printam sve najednom.

Čekni der, ima tu još koja krivina :) Nisu sve datoteke bile u jednom direktorijumu, bilo je nekih u osnovnom i nekih u nekoliko poddirektorijuma. Izvorne datoteke mestimično su bile prošarane rezervnim datotekama koje je pravio uređivač (*.java~) i klasnim datotekama (*.class) i još nekim meni nepoznatim stvarima :) U ovom svetlu, kako ide to sa prevuci/spusti i otvaranjem svih datoteka u uređivaču? Koliko pažnje treba da se ništa ne promaši?

Citat:
degojs:
Iskreno, mislim da Časlav namerno komplikuje sa tim spajanjem u isti dokument, čisto da bi ispalo teže. Ja lično kad god sam printao sors kod, uvek je išlo svaki fajl da počinje na novoj stranici.

Mnoge datoteke se bile dugačke dvadesetak linija, ili manje. Opet, kao što rekoh, sve zavisi koliko ceniš mrtvo drvo, tj. resurse :)

Citat:
degojs:
OS treba desktop korisnike da upućuje na komandnu liniju? E pa vidiš, upravo zbog tog upućivanja, oni i izbegavaju takve OS.
[...]
Pitanje je samo, koji korisnik će to da radi? Malo sutra.. Časlav brka ljude, isto kao i random. To spada u programiranje.

Sve što sam pod Vindouzom radio u GUI programima, radim isto tako i pod Linuksom. Konzola je tu kao izuzetno efikasan dodatak produktivnosti. A što se tiče GUIja u KDEu, navodio sam već njegove prednosti nad Vindouzovim, dakle za vanila korisnika :)

Citat:
degojs:
Koji crne skripte za tako jednostavnu operaciju..?

Ama šta si se uhvatio za skripte? Nešto ovako sam uradio, direktno u komandnoj liniji:
$ for i in `find -iname "*.java"`; do echo "//+++++ $i +++++" | cat - $i >> glob.java; done

Citat:
degojs:
Neću ni da se ozbiljnije osvrćem na tvoje izvlačenje tipa: "Jao, evo vidite kako je to u Windowsu nekako nerazumljivo za programirati", bolje da to nisi ni napisao :)

Zašto je to izvlačenje? Kada neki alat ne valja (osnovna konzola Vindouza), nije ni čudo što će ga malo ljudi koristiti, i ne upućivati druge na njega. Treba uložiti vreme u hvatanje svih onih zamajavanja, da bi s tim mogao da se reši vrlo ograničen opseg problema.

Citat:
degojs:
Uh, Časlave, a da malo pogledaš kako bi se ta skripta uradila na Windowsu ali pomoću VBScripta/WScript-a..

Ja sam gore pokazao kako sam ja to uradio, pa pošto je u pitanju jedna linija, ne bilo ti zapoveđeno (ili nekom drugom), daj primer sa tim *skriptovima što si naveo. (Kompletan postupak: ja u menadžeru fajlova, dok sam u odgovarajućem direktorijumu, pritisnem ktrl+šift+C i upišem gore navedenu liniju)

Citat:
degojs:
(isto kao i ono tvoje otvaranje fajlova sa udaljenog računara (nisam onomad stigao da ti odgovorim, tema otišla pod ključ). Fino otvoriš Windows Explorer, ukucaš, npr. \\pera\dokumenti\ i klikneš lepo na neki txt fajl, on se otvori u notepadu, edituješ i sačuvaš).

Čekaj, šta mu je taj \\pera, neki računar u mrežnoj okolini? A kako da otvorim datoteku sa FTP-a? A iz arhive? I uvek moram da idem u Eksplorer da bih to uradio, ne mogu da prosto upotrebim „Otvori“ iz menija? (Ozbiljno pitam za sve ovo, zato su mi i korisne ove diskusije, da znam šta može, a šta ne može, bez potrebe da lično proveravam :)
[ axez @ 26.07.2004. 09:44 ] @
Citat:
Časlav Ilić:ktrl+šift+C


E majke ti ajde pomozi mi da nadjem to kod sebe na tastaturi posto ja nemam ni Ktrl niti šift.
[ markom @ 26.07.2004. 10:40 ] @
I tako... Kažete Windows pada svaki dan?

Code:
Host Name:                 ...
OS Name:                   Microsoft(R) Windows(R) Server 2003, Standard Edition

OS Version:                5.2.3790 Build 3790
OS Manufacturer:           Microsoft Corporation
OS Configuration:          Standalone Server
OS Build Type:             Multiprocessor Free
Registered Owner:          Lína.Net NOC
Registered Organization:   Lína.Net hf.
Product ID:                ...
Original Install Date:     1.12.2003, 17:29:37
System Up Time:            89 Days, 23 Hours, 20 Minutes, 56 Seconds
...


Evo, ja čekam skoro 3 meseca :-)

Marko.
[ axez @ 26.07.2004. 10:45 ] @
Pa u svakom zitu ima kukolja...:)
Zalomilo se par puta ali to je vise izuzetak a ne pravilo...;):):):)
[ popeye @ 26.07.2004. 10:47 ] @
Citat:
srki: Pa najverovatnije se misli na to. Jer ako masina padne kako moze da posalje error report?


Izveštaj se šalje po ponovnom podizanju sistema. Bar je tako na XP. Dešava mi se dva puta dnevno.
[ popeye @ 26.07.2004. 10:51 ] @
Citat:
markom:
Evo, ja čekam skoro 3 meseca :-)


Sijalica Marko, sijalica. ;)

Svejedno, ne gubi nadu. Ko čeka - dočeka.
[ caboom @ 26.07.2004. 10:51 ] @
Citat:
axez: E majke ti ajde pomozi mi da nadjem to kod sebe na tastaturi posto ja nemam ni Ktrl niti šift.


nije se dobro izrazio... mora ktrl + pmrj + k (kontrola + pomeraj + kopiraj).
sada me ivan podseti da su u pitanju strani izrazi, te bi ih svakako trebalo unaprediti.
[ markom @ 26.07.2004. 10:57 ] @
@popeye: Aha, znači uptime nije više ni kod vas Linuxovaca prihvatljiv pokazatelj stabilnosti? Dobro. Čisto da utefterimo još jedan od vaših argumenata kao neprihvatljiv

Kako onda dokazati stabilnost? :-) Imate neki predlog?

Uzgred, jedna vrlo production mašina:
Code:
# uname -a ; uptime
Linux mf-1.linanet.is 2.4.22 #1 SMP Mon Sep 22 22:09:29 UCT 2003 i686 i686 i386 GNU/Linux
 10:20:16  up 290 days, 20:19,  1 user,  load average: 0.00, 0.00, 0.0


Toliko o tome kako ne koristim Linux ;-)

Marko.
[ Mihailo @ 26.07.2004. 11:00 ] @
Markom, jel ti to „zinat“ ne resetuješ posle update-a da bi razuverio nevernike? ;o)
Za 3 meseca aptajma-a prošlo je dosta patch-eva.
Evo baš danas jedan „critical“ za 2003-jku, nisam čitao šta je, ali ću tu mašinu da resetujem do kraja meseca :o)
[ markom @ 26.07.2004. 11:03 ] @
Jebiga, moram da priznam da sam uptime primetio tek kad me je Wintendo pitao da l' da ga resetujem posle kritičnog patcha koji sam instalirao... Bilo mi malo žao :-)

Marko.
[ popeye @ 26.07.2004. 11:09 ] @
Vidi Marko, opasno je da projektujemo sopstvena iskustva kao neki reper u stabilnosti bilo kog sistema. Svaki os u dobrim rukama može u svom osnovnom segmentu upotrebe pokazati dobre rezultate i to je neosporno (svuda, osim na advocacy, naravno).

Ali, kada pričamo (tzv. galamimo) uopšteno, onda su relevantniji podaci o stabilnosti dotičnog os-a u rukama većine korisnike, tj. oni statistički podaci koje je Bili izneo.

Stoga, možemo se takmičiti čiji je veći iliti duži (uptime, naravno), ali to i dalje ima efekat kancelarije u kojoj sijalica radi. :)
[ markom @ 26.07.2004. 11:12 ] @
Popeye, ovo što si rekao je suština argumentacije ozbiljnih učesnika diskusije.

Problem je što za Linux ne postoje relevantni podaci, ali zato postoji gomila subjektivnih utisaka. Za Linux, naravno, niti mogu da postoje relevantni podaci, zato što ne postoji relevantan centralni sistem koji bi ovo pratio, zbog mnoštva distribucija. Dakle, poređenje stabilnosti Linuxa i Windosa je nemoguće na nekom objektivnom nivou -- samo na subjektivnom. U tom smislu, lično iskustvo nekolicine nas ovde je potpuno ekvivalentno argumentaciji koju iznosi Linux ekipa, zar ne? :-)

Marko.
[ popeye @ 26.07.2004. 11:15 ] @
Hehe, ustvari to znači da Linux tabor ima veću slobodu u izražavanju. ;)
[ markom @ 26.07.2004. 11:20 ] @
Tj. ima pravo na subjektivno kreiranje (izmišljanje) argumenata? Pa ono... Da, jeste, stoji :-).

Marko.
[ popeye @ 26.07.2004. 11:26 ] @
Eh sad, izmišljanje. Jednostavno, kako ne postoje verodostojni podaci na koje bi se mogli pozvati, svako može izvlačiti zaključke na sopstvenom statistički reprezentativnom uzorku (boki i računar) koji mu je dostupan. Rezultati dobijeni tom analizom mogu imati različita (pa i ekstremna) odstupanja, ali ih to i dalje čini jedinim, a u nedostatku boljih - reprezentativnim podacima. ;)
[ markom @ 26.07.2004. 11:30 ] @
Povlačim reč!

Stvarno sam fasciniran činjenicom da vi zapravo imate relevantne naučne podatke, samo ja toga nisam bio svestan :-)

Marko.
[ popeye @ 26.07.2004. 11:33 ] @
Drago mi je da smo to razjasnili. Sad, to i dalje ne menja činjenicu da se danas pojavilo novih XYZ virusa za Windows.
[ markom @ 26.07.2004. 11:43 ] @
Pa to je tačno, ali po relevantnim rezultatima, to utiče na samo 5% instalirane osnove. Dakle, situacija je daleko od kritične :-)

Marko.
[ impaque @ 26.07.2004. 13:49 ] @
Ali kad bilo koji worm pogodi bilo koju "kritičnu" mašinu...

pretraga
[ Časlav Ilić @ 26.07.2004. 13:50 ] @
Citat:
axez:
E majke ti ajde pomozi mi da nadjem to kod sebe na tastaturi posto ja nemam ni Ktrl niti šift.

Nema problema: šift je isto što i Umschalt, a ktrl je Strg.
[ degojs @ 26.07.2004. 15:18 ] @
Citat:
$ for i in `find -iname "*.java"`; do echo "//+++++ $i +++++" | cat - $i >> glob.java; done


Časlave, šta je ovo? Ti očekuješ da će klasični desktop korisnici to da otkucaju, eto samo da pređu sa Windowsa na Linux? :)



[ axez @ 26.07.2004. 15:50 ] @
Citat:
Časlav Ilić: Nema problema: šift je isto što i Umschalt, a ktrl je Strg.


Opet si nesto pobrkao Caslave, ja nemam nemacku tastaturu nego nasu sa nasom latinicom...:)
[ popeye @ 26.07.2004. 17:00 ] @
Citat:
markom: Pa to je tačno, ali po relevantnim rezultatima, to utiče na samo 5% instalirane osnove. Dakle, situacija je daleko od kritične :-).


Ehm, 5% pada samo od sebe svakih 12 sati, to smo utvrdili. Virusi pak, deluju i na one koji su na nogama 5 minuta duze.
[ markom @ 26.07.2004. 17:09 ] @
Kako za to nemamo relevantne dokaze, možemo koristiti samo subjektivne. Kako ja nemam virusa, dakle, ta tvrdnja nije tačna :-)

Marko.
[ degojs @ 26.07.2004. 17:11 ] @
@popaj:
Gde piše da pada samo od sebe? :))
Deluju virusi, ako imamo server bez firewall-a. Samo to, server bez firewall-a :)

@Časlav:
Evo ja pogledao šta si ti napisao pa prepišem za Windows:
Code:
FOR /R . %i IN (*.java) DO ECHO "**** %i ****" >> g.txt | TYPE %i >> g.txt


Izgleda mi da radi.. heheh, Časlave, koliko je to različito od onog što si ti napisao? Pa to bre skoro isto.. (osim što sad ovo gore izgleda malo kraće, sa manje komandi i switch-eva, a? ;))
Code:
for i in `find -iname "*.java"`; do echo "//+++++ $i +++++" | cat - $i >> glob.java; done


Moja poenta ostaje: desktop korisnik nema šanse da to napiše.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.07.2004. u 13:23 GMT]
[ McKracken @ 26.07.2004. 17:15 ] @
Svaka cast, ali kako da "poor little me" konvertuje jednu kodnu stranu u drugu "by using Word and mouse"?

[ markom @ 26.07.2004. 17:18 ] @
Vidi... Utvrđeno je da ti nemaš problem sa kopdnom stranom, već ćirilica->latinica konverziju. To moraš da radiš slovo-po slovo konverzijom ili makroom. Bilo da trošiš Windows ili Linux... :-)

Dakle, ne tandrljaj ;-)

Marko.
[ McKracken @ 26.07.2004. 17:20 ] @
Pa kako da ja to razlikujem, kad sam samo skretarica?.

Ja samo ocu da klikcem, i da kucam ;) nista vise..
[ degojs @ 26.07.2004. 17:20 ] @
Pa nemam pojma bre, kao što ni ovo nisam znao.. što ti to mene pitaš? Ja ni to, a ni ovo gore nikad pre radio nisam, niti hoću, ne treba mi i ne zanima me. Dođi na SQL, .NET, VB/ASP forum pa ću verovatno moći da ti pomognem sa nekim stvarima. A nemam pojma za kodne rasporede i Word kako se menja. Pa bre, pa to samo vi gurui sve živo znate.. Nema stvari koju vi ne znate.

Rekao ti VRider da ima makro koji to radi, pa što ga ne tražiš? Eto ti onda klik..
[ popeye @ 26.07.2004. 17:21 ] @
Citat:
markom: Kako za to nemamo relevantne dokaze, možemo koristiti samo subjektivne. Kako ja nemam virusa, dakle, ta tvrdnja nije tačna :-)


Elem, polazna pretpostavka ti je pogresna. Naime, relevantne dokaze o ugrozenosti mozemo naci u svakom Microsoft-ovom sigurnosnom obavestenju upucenom korisnicima, gde se precizno navode sve verzije Windowsa sa kodom u kome se nalazi propust.

Dalje, svaki veci proizvodjac antivirusa za Windows (antivirus za Windows, ovo ispade pleonazam) daje i statisticki pregled broja i strukture zarazenih racunara. Kada saberemo cifre za svaki antivirus ponaosob (zanemarljiv je procenat ljudi koji na racunaru imaju 2 antivirusa) i tako dobivenu brojku usporedimo sa pomenutih 5% racunara o kojima Bili govori, uvidecemo da znatno vise racunara "boluje" nego sto se spotice dva puta dnevno.

Normalno, jer samo odredjen broj virusa obara sistem vec se usredsredjuje na brzo sirenje.
[ McKracken @ 26.07.2004. 17:27 ] @
Citat:
Ja ni to, a ni ovo gore nikad pre radio nisam, niti hoću, ne treba mi i ne zanima me


Pa ti rece da ne treba nikakvo znanje da se koristi Win za desktop? Strasno.. Nije to rekompajliranje kernela da ti treba guru :) Zbog svih tih prica kako je sve idealno sam stavio XP, da ne moram da razmisljam, kad ono trt :)
[ popeye @ 26.07.2004. 17:29 ] @
Citat:
McKracken:kad ono trt :)


Ustvari, trt-trt. Kaze Bili.
[ degojs @ 26.07.2004. 17:33 ] @
Momci, opet vi ispadoste - trt. Uporno gurate napredne stvari ljudima koji za to nikad nisu ni čuli (ajde, šta misliš, 600 miliona korisnika Windowsa hoće da izludi što ne može da promeni kodni raspored u Word fajlovima na klik.. samo im to fali, nakon što uopšte nauče šta je to uopšte kodni raspored).

Eto, Časlav morao na Linux jer na Windowsu ne može.. hehe
[ popeye @ 26.07.2004. 17:36 ] @
Znaci, sve sto ne znate ili ne mozete da uradite - to nikom ionako nije potrebno.

[Ovu poruku je menjao popeye dana 26.07.2004. u 19:36 GMT]
[ markom @ 26.07.2004. 17:36 ] @
Samo da primetim, nije konverzija kodnog rasporeda, već ćiriličnog teksta u latinicu. Inače, jedna veoma potrebna tehnika u belom svetu. Takoreći neophodna za nesmetan rad u ofis paketima.

Bre, mekkrakene, zar i ti autogolove da daješ? :-)

Marko.
[ popeye @ 26.07.2004. 17:38 ] @
Citat:
markom: Inače, jedna veoma potrebna tehnika u belom svetu. Takoreći neophodna za nesmetan rad u ofis paketima.


Marko, izvini ali lupas. Degojs mi je upravo rekao da je to apsolutno nepotrebno.
[ markom @ 26.07.2004. 17:39 ] @
Čekaj, ko ne zna? Ja sam mu lepo napisao šta mora da radi... Replace, slovo po slovo. Al' i tad nije moguće to uraditi precizno, zbog izuzetaka u našem jeziku, što iko ko je pisao ikakav konvertor kodnih rasporeda zna vrlo dobro.

Uostalom, to nije desktop, već programerski problem.

@popeye: apt-get irony-brain-module-0.1

Marko.
[ McKracken @ 26.07.2004. 17:40 ] @
Citat:
Uporno gurate napredne stvari ljudima koji za to nikad nisu ni čuli


Napredne stvari? OK, mislim da sudija treba da upise poen za Linux ekipu.


Ajmo sad svi na belu tacku pa ispocetka :)


[ popeye @ 26.07.2004. 17:41 ] @
McKrack, izgleda da moras da se obratis za savet sekretarici. Ona sve zna.
[ markom @ 26.07.2004. 17:41 ] @
Alo bre... Čitaj malo :-). Jedino može da vam se piše autogo... OPET.

Marko.
[ popeye @ 26.07.2004. 17:43 ] @
Citat:
markom:
@popeye: apt-get irony-brain-module-0.1



Hehe, vec instalirano i radi k'o zmaj. Proveri kod sebe, izgleda da imas staru verziju. :P
[ degojs @ 26.07.2004. 17:54 ] @
Citat:
Znaci, sve sto ne znate ili ne mozete da uradite - to nikom ionako nije potrebno.


Ne, nego nismo kao vi - da znamo sve. Rekoh ja već, nema prepotentnijih ljudi od vas Linuxovaca..

Sad bi Ivan trebao da vas prorešeta malo o MPEG i ostalom? Relja malo da propita 3D programiranje? Ajd bre..
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 17:56 ] @
Citat:

Sad bi Ivan trebao da vas prorešeta malo o MPEG i ostalom?


Ma pusti - imam ja pack Ogg Vorbis zealota... patent free, free... dzaba... slobodno... slobodna i otvorena mlatimudija...

Vec godinu dana obecavaju Vorbis II koji ce da nam pokaze :) Koristice cak i wavelete i ima da razbije sve zivo... a do tad, se pusta 80% real-time na iPod linuxu... idi :)

Cuj.. waveleti... joj.

A tu je i Theora.. video codec koji ce da pomrsi konce WMV i MPEG-4 sistemima.. patent fraj (a uzeli tehnologiju od On2.. da ne komentarisem njih sad :-)

IRC mesecni sastanci...

Nego.. isto, Vorbis je relativno dobar - samo da nema komjuniti :)
[ jc denton @ 26.07.2004. 18:02 ] @
Hehehehe, e bre krekene. Pa redovno op*cavaju ove tvoje ovde, ti se pojavis i onda nesto nepovezano pricas.

Odlika linux-ovaaca : kad se zajebu onda 'ajde da sabotiraju temu i teraju drugu raspravu s pokusajem da se ignorise usput budza koju primaju redovno (dzaba, budza je debela prilicno i ne moz' da je ignorises). :)

Evo cika ce da ti objasni ukratko gde da klikces ako imas Office XP recimo :

Tools/Macro/Record New Macro. Onda Edit/Replace pa kao sto ti je markom rekao slovo po slovo menjas. Usput koristis Alt+Shift za promenu cirilica/latinica. Na kraju kliknes na Stop Recording. Taj makro ce uvek da ti stoji u svim dokumentima u Normal.dot template-u, pa mozes da ga koristis uvek kad je potrebno pritiskom na Alt+F8.
[ McKracken @ 26.07.2004. 18:05 ] @
Hm, vidim li ja bezanje od teme?

Ne kazem da znam sve, zato i pitam prostu stvar, najobicniji "desktop use".

Mislim, Bojan nas je unakazio autogolovima a vi sad necete da priznate poen, gde je tu fair-play

JC: Kako to menjam slovo po slovo? Auuuuu.. pa lakse je da otkucam sve izponovke
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 18:06 ] @
Evo coveku ne radi mis:

http://www.elitesecurity.org/poruka/397390

Citat:

Instalirao sam linux mandrake 10 (distribucija od 4 cd-a) i sveo ok ali nece da mi radi mis(obican)!


Ja bih mu savetovao da prevede kernel sa -D_ENABLE_MOUSE_ a? :)

Mozda covek postane veci guru - radi bez misa...
[ jc denton @ 26.07.2004. 18:08 ] @
Dobro, 'ajde nam kazi kako bi ti to na linuxu. Ako je laksa tamo desktop use, ja odsecem linux.
[ McKracken @ 26.07.2004. 18:10 ] @
Hm.. lowblow, ali predvidljiv.. Evo covek nista nije menjao pa opet

http://www.elitesecurity.org/tema/56489

JHc, otkud ti da znam Ja samo hocu da se obrazujem da radim na novom OS-u.
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 18:12 ] @
Mozda pokusava da se loguje na domen? :)
[ degojs @ 26.07.2004. 18:17 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/44726
Citat:
Yu konverzije 98.e (YUconv) za Word - vrši konverziju kodnih rasporeda kao i prebacivanje teksta iz latinica u ćirilicu ( i obratno).
Radi se o Word makrou koji se vro lako 'instalira' a još lakše koristi. POstoji i verzija za Excel, a sve to je moguće skinuti sa www.praktikum.co.yu
YUConv -57kb
XLYUconv - 25kb


Koji poen McKrackene? Ti od nas tražiš da mi budemo kao vi - svi da znamo sve :))) Genijalci bato..

Sad treba ja da budem i majstor koji zna da piše makroe u Wordu za kodne rasporede.. ima li još nešto bre? Šta još treba care? Samo reci: 3D, MPEG, sve treba da se zna, a? Sramota ako se ne zna sve.

Pa kog đavola ti onda koristiš gotove programe? Što lepo ne napišeš svaku aplikaciju koju koristiš na Linuxu? Pa nije valjda da ne znaš?

Jebote, al' puca prepotentnost na sve strane..
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 18:20 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma pusti - imam ja pack Ogg Vorbis zealota... patent free, free... dzaba... slobodno... slobodna i otvorena mlatimudija...


Ama, ja imam još opasnije konkurente: GPLTrans.

http://www.translator.cx/
[ degojs @ 26.07.2004. 18:23 ] @
Citat:
GPLTrans: let language be free.


:)
[ jc denton @ 26.07.2004. 18:24 ] @
Heheheheeh, da da ovo mi se svidja.
[ degojs @ 26.07.2004. 18:26 ] @
Sve redom oslobađaju majstori :) Šta god da postoji, sad će da bude oslobođeno :)
[ McKracken @ 26.07.2004. 18:28 ] @
Prepotentnost?

Citat:

Da staviš nekoga ko ne zna da radi u windowsu pred windows - taj ne može ni miša da mrdne bez obuke ili čitanja dokumentacije i ista stvar je sa linuxom.

Evo Nemanja ima pomoć ovde, ima i dokumentaciju i opet ništa. Možda ne govori istinu? A koliko pomoći i instrukcija mu treba za npr. Windows? Možda i to ne govori kako zaista jeste?


Ko li je ovo rekao?
[ degojs @ 26.07.2004. 18:33 ] @
Iskreno, ne znam šta si sa ovim hteo da kažeš. Meni nekako izgleda da si zabio autogol, ali nisam siguran.

A što se Nemanje konkretno tiče, on je jedna velika neznalica, to je poznato bre :) Ne ume čovek da ispravlja bagove u nekim bazama podataka, tj. šefovi nemaju poverenja u njega :))
Lepo mu (čini mi se) VRider rekao da bi trebao opet u školu..

Nemanja, otkud ti na Advocacy? Opet si pobegao iz škole.. ccc? :(
[ McKracken @ 26.07.2004. 18:37 ] @
Hteo sam da kazem, cim neko zatrazi pomoc oko necega za sta mu "ne trebaju pomoc i instrukcije" odmah pocinje pljuvanje o prepotenciji.

Ili je lako i ne trebaju instrukcije (pa ne moras da budes guru) ili nije bas tako lako i trebaju instrukcije :)


Odlucite se, crvena ili plava pilula?
[ degojs @ 26.07.2004. 18:41 ] @
Pa jesi dobio link? Skini makro i vozi.. Šta ima loše u tome? Kažu ljudi tamo: "..'instalira' se lako i još lakše koristi.."

Pa šta je sad? Ne valja ti opet?

Treba sad da izmišljamo toplu vodu i pišemo gotovu stvar od početka.. Zašto bre?
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 18:58 ] @
Citat:
degojs:
Nemanja, otkud ti na Advocacy? Opet si pobegao iz škole.. ccc? :(


Ma radim od kuće zbog ove demokratske konvencije u Bostonu. Zatvorili mi prugu iz straha od terorista, pa sad ne mogu na posao. A i šta ću im kad ne mogu da zakrpim BerkleyDB za 10 minuta.
[ impaque @ 26.07.2004. 19:33 ] @
Citat:
degojs:
@popaj:
Gde piše da pada samo od sebe? :))
Deluju virusi, ako imamo server bez firewall-a. Samo to, server bez firewall-a :)


Da pogađam: Cisco firewall? ;)

Trivia — definicija "desktop korisnika":
Citat:
yu_rainman:
Ali je vrlo korisno to raditi - reinstalirati sistem. Jeste smor i cimanje, ali posle nekog vremena komp pocinje da radi sporije i cesce blokire, jer je prenatrpan svakakvim glupostima... Trudim se da nikad na kompu nemam sistem stariji od 6 meseci...
[ impaque @ 26.07.2004. 19:36 ] @
Citat:
degojs:Koji poen McKrackene? Ti od nas tražiš da mi budemo kao vi - svi da znamo sve :))) Genijalci bato..

Sad treba ja da budem i majstor koji zna da piše makroe u Wordu za kodne rasporede.. ima li još nešto bre? Šta još treba care? Samo reci: 3D, MPEG, sve treba da se zna, a? Sramota ako se ne zna sve.

Pa kog đavola ti onda koristiš gotove programe? Što lepo ne napišeš svaku aplikaciju koju koristiš na Linuxu? Pa nije valjda da ne znaš?


Da li ti to sugerišeš drugu krajnost ili se meni samo čini?
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 19:40 ] @
Ovaj svaki firewall ce raditi posao - najobicniji DSL/Cable/ISDN ruter ima firewall :) Ko jos danas koristi modem anyway? :)

Uostalom - WinXP ima i ugradjen firewall koji sasvim lepo zaustavlja pakete spolja, ocigledno je bila greska sto ga do SP2 nisu automatski ukljucivali, no ispravljeno je :)

Citat:

Trivia — definicija "desktop korisnika":


Mislim... ono, to sto je neko neobavesten... mislim, imamo Linux korisnike koji svako malo rekompajliraju najnoviji kernel :)

Ali mi nisu jasne "svake gluposti" - mislim, sta obican korisnik treba da instalira osim softvera koji koristi - oduvek su me odusevljavali ljudi koji na kompu imaju Office, Corel, 3D Studio Max, AutoCAD, SoundForge, Photoshop, Premiere + 50-tak igrica i jos gomilu 3party utility softvera. Pa se onda igraju u "Win Commanderu" i samovoljno brisu i premestaju direktorijume...

Linux nije stigao dotle da ima takve probleme jer... nema toliko aplikacija :) Ne racunam polu-zavrsene "projekte" u 0.01 alfa fazi za koje ti treba masta da budu ekvivalenti ovim gore Win prozvodima :)

[ popeye @ 26.07.2004. 19:51 ] @
Samo sekretarica zna sve o GNU/Windowsu.
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 19:53 ] @
Cuj... bolje lepa sekretarica nego masnokosi bradati guru :)

Makar ti je lepo kad nesto pitas :)
[ popeye @ 26.07.2004. 19:54 ] @
Pazi kad se slažemo. ;)
[ degojs @ 26.07.2004. 20:07 ] @
Citat:
Ivan:
Ko jos danas koristi modem anyway? :)

Pravi guru drži server na modemu.

Citat:
Cuj... bolje lepa sekretarica nego masnokosi bradati guru :)

..popularno zvani "GNU/bradonja" :)

Ma ni pivo da popijete posle posla kao ljudi - nema šanse: zauzet je, oslobađa svet. Ako i odete na pivo, budi siguran da već znaš o čemu će da priča..

E, sad, sekretarica.. :)
[ caiser @ 26.07.2004. 20:49 ] @
Citat:
impaque: Da pogađam: Cisco firewall? ;)


Ne, nego Linux firewall iza koga se kriju MS sajtovi. :) Takva kombinacija se pokazala kao najbolje resenje. :))))
[ degojs @ 26.07.2004. 20:57 ] @
Pazi kad se slažemo u vezi Linuxa - može da odradi te poslove firewall-a i to mu je max. Zna se ko kosi a ko vodu nosi :)

Vodonoše.
[ u_m @ 26.07.2004. 20:59 ] @
Procitah samo prvu i zadnju stranu, vec mi je muka, e ljudi da ovako radite nesto pametno, dje bi nam kraj bio, pogle koliko slova ovdje ima, pa jos malo i sami da napisemo i win i lin kernel

I trece, pare vrte tamo dje gnu/free ne moze ni da pridje, [par psovki] bi 98% vas imalo i win i photoshop i ostale notfree programcice/os-ove da ih morate platiti, aj ko od vas windoza zaljubljenika ima sredjenu licencu i sve iskesirano?

Windoza je ko babulj (kamen od kilo-dva), znaci malo sutre ces ga oblikovati da izgleda onako kako ti oces, ima da se natucas, takav je kakav je, dok je linux, ko glina, uzmes i savijas, izvijas dok ne dobijes ono sto ti oces ili samo gomilu blata, zavisi od talenta koji posjedujes.

Nego jos mi nije jasan naslov ove teme, moze jedno objasnjnje??
[ caiser @ 26.07.2004. 20:59 ] @
Znaci slazemo se da je Linux stabilniji i sigurniji. :) Pa ok, mada sam ja malo iznenadjen tako brzom predajom. :)
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 21:09 ] @
Citat:

Procitah samo prvu i zadnju stranu, vec mi je muka, e ljudi da ovako radite nesto pametno, dje bi nam kraj bio,


Pa ne znam... ja primam platu i ne zalim se :)

Nego smo toliko ispred GNU konkurencije da i ne moras mnogo da radis u poslednje vreme :) Postaje dosadno ... ceka se Vorbis II :)

[ degojs @ 26.07.2004. 21:10 ] @
Citat:
Znaci slazemo se da je Linux stabilniji i sigurniji. :) Pa ok, mada sam ja malo iznenadjen tako brzom predajom. :)


Da pojasnimo: Linux se koristi jedino za takve stvari i to mu i jeste max (nevezano za šta se sve koristi Windows). Ostalo si ti sad dodao kako ti se pričinjava.
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 21:25 ] @
Citat:

aj ko od vas windoza zaljubljenika ima sredjenu licencu i sve iskesirano?


Cek da vidimo... MS Windows XP (komada nekoliko), MS Office, MS Visio, MS Visual C++, Intel C++, NuMega DevPartner Studio, Intel VTune, MS VC++ for WCE/Win Mobile, CoolEdit Pro, WinDVD, WinDVR, PowerDVD, i jos dosta pro softvera...

Windoze generalno dobijam sa racunarima :)
[ caiser @ 26.07.2004. 21:29 ] @
Citat:
degojs: Da pojasnimo: Linux se koristi jedino za takve stvari i to mu i jeste max (nevezano za šta se sve koristi Windows). Ostalo si ti sad dodao kako ti se pričinjava.


Da pojasnimo. :) Mene Linux na Desktop-u ne interesuje preterano (osim ako se ne koristi na Advocacy-u ;)). Dovoljno mi je da si priznao da je Linux sigurniji i stabilniji kao server, firewall i OS u globalu. :)))
[ Ivan Dimkovic @ 26.07.2004. 21:36 ] @
Hehe - ma Linux ce uvek biti "poor-man's Unix" - boli kad si celog zivota klon neceg :)
[ degojs @ 26.07.2004. 21:47 ] @
Citat:
caiser:
Dovoljno mi je da si priznao da je Linux sigurniji i stabilniji kao server, firewall i OS u globalu. :)))

A joj, sad si još toga dodao.. Ide ti dobro sa tim, posle će iz tog ispasti da sam rekao da znam i ko je ubio Kenedija :-)

"Projection is the opposite defence mechanism to identification. We project our own unpleasant feelings onto someone else and blame them for having thoughts that we really have."

Citat:
Mene Linux na Desktop-u ne interesuje preterano

Denial (Psychology)
Denial; Denials (Psychology)
Refusal to admit the truth or reality of a situation or experience.


Citat:
Ivan:
Hehe - ma Linux ce uvek biti "poor-man's Unix" - boli kad si celog zivota klon neceg :)

I to neuspeo klon.. ima li šta gore? :(
[ caiser @ 26.07.2004. 21:53 ] @
Hoces da kazes da sam ja kao onaj policajac-skener iz onih S/F filmova? :) Pa cekaj, sta sam ja to rekao a da se ne moze zakljuciti iz cinjenice da je MS sajt bio sakriven iza Linux racunara. :)))) Sigurno se ne bi krili iza nestabilnijeg i nesigurnijeg OS-a. Cak ni oni nisu toliko nemarni. :)))) To ti je kao ono kad malo dete zasere nesto pa se krije iza velikog i jaceg druga. I pametnijeg pre svega., :)
[ popeye @ 26.07.2004. 22:16 ] @
A ni ne pada dva puta dnevno.
[ caiser @ 26.07.2004. 22:22 ] @
A ni ne pada dva puta dnevno.

:)))))
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 22:32 ] @
Pada tri puta dnevno.
[ Dragi Tata @ 26.07.2004. 22:34 ] @
Citat:
caiser: Mene Linux na Desktop-u ne interesuje preterano


Zamisli, ni mene. A ni na serveru ni na PDA, a posebno ne u avionu.

Baš lepo što smo se složili.
[ popeye @ 26.07.2004. 22:40 ] @
Toliko priče o sistemu koji nikog ne zanima.

Citat:
degojs:
Citat:
Denial (Psychology)
Denial; Denials (Psychology)
Refusal to admit the truth or reality of a situation or experience.

[ McKracken @ 26.07.2004. 23:04 ] @
Hmmm denial? Poznato mi zvuci, negde sam citao o tim "denialima"

http://www.theregister.co.uk/2004/07/26/google_mydoom_infection/


[ popeye @ 26.07.2004. 23:11 ] @
Samo da nije o virusima. Oni ne postoje.
[ srki @ 26.07.2004. 23:20 ] @
Citat:
McKracken: Hmmm denial? Poznato mi zvuci, negde sam citao o tim "denialima"

Ja ne, nemam ni pojma sta je to.
Citat:
http://www.theregister.co.uk/2004/07/26/google_mydoom_infection/
"Google goes gimpy from MyDoom infection"

Pa kada koriste linux.
[ degojs @ 27.07.2004. 03:14 ] @
Citat:
popaj:
Samo da nije o virusima. Oni ne postoje.


Ili o Windowsu na drugoj particiji. Ne postoji. Ne, ne i ne. Jok.
[ impaque @ 27.07.2004. 03:30 ] @
Windows?

Koji Windows?

"Podaci o OS nisu tačni".
[ degojs @ 27.07.2004. 04:30 ] @
Ma jok bre, to se stručno kaže ovako:

- "hint za one koji mogu da pogledaju: zanimljiv je codename mog windowsa.." ( autocenzura )

A ima još čitava lista:

- "..samo na kompjuteru kod kuće." (popaj)
- "..samo za igrice i TV." (opet popaj.. lele..)
- "..i šta vas briga šta ja koristim na računaru kod kuće!" (popaj, kad popizdi)
- "Na linux sam prešao još pre n godina." (dinke, leka, Deki)
- "registered linux user #xzy" (ima ih mnogo koji ovo koriste.. mnogo unutar 1%, naravno)
- "Da se mene pita takvi ljudi i ne bi koristili kompjutere nego samo veš mašine." (ovo je Goki izjavio, a svi znamo G/Bokija :)
- "..a Windows koristim samo za igrice." (<- ovi su mi mnogo dobri, isto ih ima dosta unutar onih 1% :)
- "..desktop me ne interesuje." (caiser; ovo je tipična ženska priča)
- i tako dalje, ima ih koji Windows drže u ormanu (tdjokic) ili u podrumu sa još nešto sitno ileglanog softvera (VRider) - pod ključem, jer droga se sakriva od sebe.

A moji favorit? Evo ga:
- "Zato moj sledeći računar i neće biti PC." (opet Goki, ovo je najjače, sve nas je prešao :)


E da, samo tako nešto kažeš i onda mi kao verujemo da nema Windowsa na disku.
[ degojs @ 27.07.2004. 05:31 ] @
Citat:
popaj:
Toliko priče o sistemu koji nikog ne zanima.
Citat:
degojs:
Denial (Psychology)
Denial; Denials (Psychology)
Refusal to admit the truth or reality of a situation or experience.

Popaje, imaš li ti Windows na kućnom kompjuteru?
[ caiser @ 27.07.2004. 07:46 ] @
Citat:
degojs: Ili o Windowsu na drugoj particiji. Ne postoji. Ne, ne i ne. Jok.


Kojoj drugoj particiji? :)
[ caiser @ 27.07.2004. 08:19 ] @
Citat:
degojs
- "..desktop me ne interesuje." (caiser; ovo je tipična ženska priča)


Ma vasa prica je mnogo zanimljivija. . "Windows valja kao server". Kako da ne. Pa i moja baba zna bolje. :)))) Da valja ne bi ste se krili iza Linuxa. :)))

A sta bese ovo, jel su to oni virusi koji ne postoje? :)

Citat:

Last 24 hours
1 Win32/Zafi.B@mm 91959
2 Win32/Netsky.P@mm 56821
3 HTML/IFrame_Exploit* 16781
4 Win32/Netsky.D@mm 15448
5 Win32/Netsky.B@mm 11703
6 Win32/Bagle.AI@mm 9269
7 Win32/Bagle.Z@mm 7861
8 Win32/Netsky.Z@mm 5697
9 Win32/Bagle.AG@mm 4994
10 Win32/Netsky.Q@mm 4213
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 08:21 ] @
Pa ono... linux je dobar kao firewall... relativno prosta operacija filtriranja portova po zadatom uputstvu - a za sav mozak i ozbiljne stvari iza se koriste pravi OS-evi :)

Poor man's firewall :) Ko nema para za PIX ili nesto slicno :)
[ caiser @ 27.07.2004. 08:41 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: relativno prosta operacija...


...koju Windows ocigledno nije u stanju da izvede. :)))
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 08:44 ] @
Iz prostog razloga sto nije enterprise solution za sve od iPod skoro-realtime playbacka do superracunarskih klastera :)

Bolje biti lider u bar jednoj oblasti, nego kloner u svim :)

Sa druge strane mozda su postavili Linux firewall da h4xori misle da je cela mreza Linux, i da se okanu corava posla, posto je opste poznato da se hakeri, crackeri i slicne sorte lepe na Windows i prave nepotrebni DOS/traffic cime dokazuju neke njihove istine :)
[ caiser @ 27.07.2004. 08:59 ] @
Citat:

Sa druge strane mozda su postavili Linux firewall da h4xori misle da je cela mreza Linux, i da se okanu corava posla, posto je opste poznato da se hakeri, crackeri i slicne sorte lepe na Windows i prave nepotrebni DOS/traffic cime dokazuju neke njihove istine :)


Sto opet dokazuje da Windows nije ozbiljan serverski OS kada mora da se krija iza drugog OS-a. :))) Ako hoces da imas Windows server moras da kupis i Linux servere i da platis Linux admine koji ce da stite tvoj Windows server. Cyber! :))))))
[ srki @ 27.07.2004. 09:10 ] @
Pricate kojesta.
MS je samo platio Akamaijev sistem za kesiranje tako da nisu oni koristili linux nego Akamai. Nije uopste u pitanju sakrivanje iza firewall-a. Samo prvo povezivanje na sajt je bilo na Akamai server koji posle prosledi na neki Microsoftov. Tako da bezveze pricate. A slobodno pogledajte sada: http://uptime.netcraft.com/up/graph?site=www.microsoft.com
Ja nigde ne vidim da su sakriveni iza linuxa.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 09:15 ] @
Cime se sve ne sluze Linuxovci... poluistine, prepravljanje poslovnih knjiga :) Cccc

Ne valja to.. ko laze taj i krade, a ko krade - njega SEC tuzi, i onda se ide u #11 :)
[ caiser @ 27.07.2004. 09:22 ] @
Da, da. Imaju oni IIS to niko ne spori. :) Ali su se jedno vreme krili iza Linux servera koji su dalje distribuirali zahteve jer jadan IIS to ne bi izdrzao. :) Kada se vec pozivas na netcraft:

http://news.netcraft.com/archi...runs_linux_up_to_a_point_.html
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 09:29 ] @
M'da...

https://www.microsoft.com was running Microsoft-IIS on Windows Server 2003 when last queried at 25-Jul-2004 17:46:20 GMT - refresh now

A bilo bi lepo da koriste Linux... a? :) Warm'n'fuzzy feeling :)
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 09:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Poor man's firewall :) Ko nema para za PIX ili nesto slicno :)

Znaci M$ nema para pa se krije iza linuxa :D
[ markom @ 27.07.2004. 09:41 ] @
Citat:
aj ko od vas windoza zaljubljenika ima sredjenu licencu i sve iskesirano?


Jel' može ovo u FAQ?

1. Marko Milivojević
2. Ivan Dimković
3. Dejan Gojsević
4. Nemanja Trifunović
5. Relja Marković

To pitanje prekinite više da postavljate, pošto je imbecilno :-)

Marko.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 09:51 ] @
Citat:

Znaci M$ nema para pa se krije iza linuxa :D


M$ se na zalost fanova jeftinog Unix klona ne krije iza toga ;) Irelevantno.
[ caiser @ 27.07.2004. 09:56 ] @
Bilo bi lepo kada bi se verovalo na tvoju rec, a Ivane? Ali istina je drugacija, znam da mozda boli, ali to samo znaci da je prava istina. :)))

Citat:

On Friday Microsoft changed its DNS so that requests for www.microsoft.com no longer resolve to machines on Microsoft’s own network, but instead are handled by the Akamai caching system, which runs Linux.


http://news.netcraft.com/archi...runs_linux_up_to_a_point_.html
[ caiser @ 27.07.2004. 10:03 ] @
Citat:
linuxscg: Znaci M$ nema para pa se krije iza linuxa :D


hahahahaha!!!! Ovo mi je promaklo!! :)))) Ma sta ce jadni, mozda bi jeftinije bilo da koriste svoje firewall-ove, ali steta sto ne valjaju. :)))) Kako bese ono, "firewall koji dolazi uz XP je sasvim dovoljan"? :))) Pa cudo ga nisu stavili i na svoje servere onda, kada je tako strava. :))
[ markom @ 27.07.2004. 10:05 ] @
Pa da, ali to nema veze sa Microsoftvom, već sa Akamaijem. O Akamai sistemu sam ja već pisao nekad ranije na ISP&Hosting :-)

Akamai koristi Linux kao servere za keširanje web sadržaja u distribuiranom modelu. Ja u svom "podrumu" imam 4 njihova servera. Ovo sa Microsoftom nema puno veze...

Uostalom, Microsoft koristi Akamai trenutno samo sa update servise...

Marko.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 10:10 ] @
Caiser, jos kad bi smo vas klonirane Unixovce mogli da vratimo u Avgust 2003, a? :)

Citat:

Posted by mhp at August 17, 2003 04:19 PM | Subscribe


E momci... mislim, nije OK da se halucinira, a :)

Kaze DNS... ns1.msft.net

Kaze netcraft na koga linkuju kad kazu IIS+Linux:

https://www.microsoft.com was running Microsoft-IIS on Windows Server 2003 when last queried at 25-Jul-2004 17:46:20 GMT - refresh now FAQ

Tako da ne znam.. izgleda vi malo uzimate neke halucinogene droge... duge masne kose, brade, slobode, LSD, ovo ono, a? :)
[ caiser @ 27.07.2004. 10:16 ] @
Citat:
Pa da, ali to nema veze sa Microsoftvom, već sa Akamaijem.


Pa onda nista nema veze ni sa cim. :) Pazi, cinjenica je da se MS krio iza Linux servera, sad da li ih je on tu stavio direktno ili je za to platio nekome to je manje bitno i ne menja fakticko stanje. A to je da je sav saobracaj ka MS sajtovima prvo prolazio kroz servere sa LINUXom.
[ caiser @ 27.07.2004. 10:19 ] @
Citat:
Ivan Dimkovichttps://www.microsoft.com was running Microsoft-IIS on Windows Server 2003 when last queried at 25-Jul-2004 17:46:20 GMT - refresh now FAQ


Pa sada kada je sve mirno. Cim malo zagusti eto njih ponovo pod Linuxom, ne brini. :)))))))
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 10:21 ] @
Citat:

Pazi, cinjenica je da se MS krio iza Linux servera, sad da li ih je on tu stavio direktno ili je za to platio nekome to je manje bitno i ne menja fakticko stanje.


:) Momci... igrarija je prosla, sad mogu da vam ostanu samo uspomene i ribolovacke price za prepricavanje - kao i ona o Hotmailu i BSD-u.

Prednost akamaija je u arhitekturi njihove mreze, propusnoj moci i specijalnom softveru a ne u linuxu, na vasu veliku zalost :) Taj softver necete naci u vasoj omiljenoj distribuciji :)))

Do tad - uzivajte u 1% desktop trzista i oko 2% prodatih instalacija godisnje, i gledajte kako da se vadite iz finansijskih g*vana usled laziranja knjiga :)
[ caiser @ 27.07.2004. 10:27 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: :) Momci... igrarija je prosla, sad mogu da vam ostanu samo uspomene i ribolovacke price za prepricavanje - kao i ona o Hotmailu i BSD-u.


Pa da. Sve do sledeceg MyDoom-a ili Sobig-a. :)

Citat:
Prednost akamaija je u arhitekturi njihove mreze, propusnoj moci i specijalnom softveru a ne u linuxu, na vasu veliku zalost :) Taj softver necete naci u vasoj omiljenoj distribuciji :)))


A cim taj softver radi pod linuxom znaci da mu linux pruza nesto sto drugi OS-evi (koji se kriju iza njega) ne mogu. :)))

Citat:
Do tad - uzivajte u 1% desktop trzista i oko 2% prodatih instalacija godisnje, i gledajte kako da se vadite iz finansijskih g*vana usled laziranja knjiga :)


Meni su finansije sasvim u redu, hvala. :))))
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 10:32 ] @
Citat:

A cim taj softver radi pod linuxom znaci da mu linux pruza nesto sto drugi OS-evi (koji se kriju iza njega) ne mogu. :)))


Tacno - dzabe je, ako ti treba mnogo kompova koji samo filtriraju pakete, onda ti ne treba mnogo toga pametnog - stoga, Linux :)

Eto necemu i da sluzi :)
[ markom @ 27.07.2004. 10:32 ] @
Citat:
A cim taj softver radi pod linuxom znaci da mu linux pruza nesto sto drugi OS-evi (koji se kriju iza njega) ne mogu. :)))


Cenu i dostupnost jevtine baze gurua ;-).

Marko.
[ caiser @ 27.07.2004. 10:38 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Tacno - dzabe je, ako ti treba mnogo kompova koji samo filtriraju pakete, onda ti ne treba mnogo toga pametnog - stoga, Linux :)


OK, neka bude da si u pravu. Ali kako to da Windows, o tako pametan :), ne moze neke osnovne radnje da zavrsi? :) Ili ce pre biti da bi se Windows srusio pod tolikim opterecenjem? :) Mnogo paketa tu ima, zbunio bi se jadan. :))))
[ caiser @ 27.07.2004. 10:39 ] @
Citat:
markom: Cenu i dostupnost jevtine baze gurua ;-).

Marko.


Cekaj, do malo pre ste vikali kako su Linux admini skupi, a sad su odjednom jeftini. Pa dogovorite se vec jednom, ne moze i jedno i drugo. :))))
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 10:41 ] @
Nisi razumeo - ili se pravis malo neobavesten? :)

Nema MS enterprise visokopropusnu mrezu, jer nije ISP niti Telco operator, niti treba da bude - nego plate uslugu firmi ciji je to jedini biznis - kao Akamai... a posto Akamai-ju treba gomila racunara koji rade relativno prostu operaciju uz kontrolu softvera, nema nikakve potrebe da placaju licence za Unix ili Windows Server, for that matter, vec koriste besplatni Linux.

E sad, ja ne znam sta to dokazuje osim da je Linux jeftin...
[ markom @ 27.07.2004. 10:41 ] @
Pa svaki sistem ima svoju namenu :-). Linux da rasporedjuje zahteve Windows serverima, gde je biznis logika.

To ti je isto kao fudbalska utakmica ili pozorisna predstava. Imaš gomilu gledalaca (paketa) koji dolaze u pozorište (LAN) da gledaju utakmicu (content) koju izvode glumci (windows). Na vratima gledaoce dočekuju vratari (firewall), a razvodnici (linux) ih raspoređuju gde treba.

Ko je tu superstar? ;-)

Marko.
[ caiser @ 27.07.2004. 10:50 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nisi razumeo - ili se pravis malo neobavesten? :)

Nema MS enterprise visokopropusnu mrezu, jer nije ISP niti Telco operator, niti treba da bude - nego plate uslugu firmi ciji je to jedini biznis - kao Akamai... a posto Akamai-ju treba gomila racunara koji rade relativno prostu operaciju uz kontrolu softvera, nema nikakve potrebe da placaju licence za Unix ili Windows Server, for that matter, vec koriste besplatni Linux.


Kako nema? Zar MSN nije ISP u Americi? :) A MSN, HotMail i sl. stvarcice? :) Hehehe... priznaj da si ovde namerno pokusao da podvalis. :))))
[ caiser @ 27.07.2004. 10:52 ] @
@markom
To dokazuje da je linux stabilniji i sigurniji. Hvala. :)
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 10:53 ] @
Pa mogu da budu ISP, ali nije im core business visokopropusna mreza specificne namene - kao akamai. Kao sto i mnogi drugi koriste akamai za taj posao, a ne prave kuci takve mreze, tako isto i MS.

[ caiser @ 27.07.2004. 12:13 ] @
Citat:
markom: Ko je tu superstar? ;-)


Superstar je nesto na foru Majkla Dzeksona. :) Krije se iza maski i staklenih zvona (linuxa) jer se smrtno plasi virusa. :))))
[ srki @ 27.07.2004. 12:43 ] @
Ma to sto pricate je bezveze. Pa ispadne da i linux ne moze da izdrzi taj protok jer RedHat koristi Akamai za kesiranje. MS je platio firmi a to zasto su oni izabrali linux mozete samo da nagadjate i da se nadate da nije zbog cene.
[ caiser @ 27.07.2004. 12:49 ] @
Pa pre bi se moglo reci da vi treba da se nadate da je izabran zbog cene, jer ostalih razloga ima mnogo vise. :)))
[ srki @ 27.07.2004. 13:05 ] @
Je l' ovo vas siguran linux koji koristi Akamai?

Citat:

A major cock-up at Akamai has seen the world's biggest websites vanish from view for two hours today.
From around 1.30pm, the Internet domain that Akamai uses to host content - akadns.net - disappeared and only reappeared at 3.30pm. Because a huge number of websites run through the Akamai site - including the world's four biggest, Yahoo.com, MSN.com, Google.com and Microsoft.com - when Akamai went down, so did they.


Ironija:
Citat:
Ironically, one of Akamai's main selling pitches for its technology is that it prevents there from being a single point of failure. Outsourcing content to a specialist like Akamai enables companies to concentrate on content rather than have to install their own infrastructure to deal with such things as denial-of-service attacks. But the concept appears to be rather like the Titanic - founded on the belief that Akamai is unsinkable.


Citat:
The company is still analysing the attack and the spokesman told us it could not yet conclude whether it was directed solely at Akamai.


Ne znaju ni sta ih je strefilo. Mnogo jak taj linux.

http://www.theregister.co.uk/2004/06/15/akamai_goes_postal/

[Ovu poruku je menjao srki dana 28.07.2004. u 03:07 GMT]
[ impaque @ 27.07.2004. 13:07 ] @
Citat:
caiser: Superstar je nesto na foru Majkla Dzeksona. :) Krije se iza maski i staklenih zvona (linuxa) jer se smrtno plasi virusa. :))))


Šutira i — gooool! ;P
[ markom @ 27.07.2004. 13:19 ] @
Je li momci, jel' ste vi toliko dešperatni za tim golom da već na korneru vičete kako je gotova utakmica? Ao bre... :-)

Marko.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 13:22 ] @
Citat:

Pa pre bi se moglo reci da vi treba da se nadate da je izabran zbog cene, jer ostalih razloga ima mnogo vise. :)))


Ima - kad odlucis da ga bacis, znas da nista nisi izgubio ;)

A verovatno su dobili i gumene pingvine od firme od koje su kupili Linux :)

Citat:

The company is still analysing the attack and the spokesman told us it could not yet conclude whether it was directed solely at Akamai.


Pa dobili su ono "Something wicked happened" - i sad zovu dezurne gurue da im rastumace sta zapravo znaci kad ti Linux napise tu poruku... :)
[ srki @ 27.07.2004. 13:23 ] @
Citat:
caiser: Superstar je nesto na foru Majkla Dzeksona. :) Krije se iza maski i staklenih zvona (linuxa) jer se smrtno plasi virusa. :))))

Ali izgleda da to stakleno zvono puca, m? Ne znaju, bre sta ih je strefilo! Loptica za tenis pa se razbilo staklo?
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 13:26 ] @
Bah, serverski OS koji do onomad (kernel 2.6) nije imao ljudske niti i koji ni dan danas nema IO Completion Ports ili nešto ekvivalentno tome... koješta.
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 13:28 ] @
Nego, dobro je da smo se sporazumeli da Linux na desktopu nema šta da traži. Sad još samo da utvrdimo da je loš i kao server i da idemo na pivo.
[ impaque @ 27.07.2004. 13:41 ] @
A tiny reminder:

"IBM's endorsement of Linux has added credibility and an illusion of support and accountability, although the reality is there is no 'center of gravity,' or central body, investing in the health and growth of noncommercial software or innovating in critical areas like engineering, manageability, compatibility and security."

"Noncommercial software products in general, and Linux in particular, present a competitive challenge for us and for our entire industry, and they require our concentrated focus and attention."

"In this environment of lean budgets and concerns about Microsoft's attention to customers, noncommercial software such as Linux and OpenOffice is seen as an interesting, 'good enough' or 'free' alternative."

"There is always enthusiasm in our business for new concepts. So-called 'free software' is the latest new thing. We will rise to this challenge, and we will compete in a fair and responsible manner that puts our customers first. We will show that our approach offers better value, better security and better opportunity."

"While the noncommercial model may lead to many flavors of software, getting broad, consistent innovation requires coordination across many technology components. In the event of needed enhancements or fixes, the Linux development community, no matter how well intentioned, simply cannot advance Linux the way we can - and must - innovate in Windows."

(Ballmer)

Okej, znači Bold people vs. Italic people. Ko broji poene?
[ degojs @ 27.07.2004. 13:43 ] @
Citat:
caiser:
Ma vasa prica je mnogo zanimljivija. . "Windows valja kao server". Kako da ne. Pa i moja baba zna bolje. :)))) Da valja ne bi ste se krili iza Linuxa. :)))


1000 najvećih USA kompanija:


Eto to je naš argument..
A ti sad ponavljaj do besvesti: Windows ne valja kao server, Windows ne valja kao server, Windows ne valja kao server.. pa će ti biti lakše možda:
Main Entry: repression
a process by which unacceptable desires or impulses are excluded from consciousness and left to operate in the unconscious
[ degojs @ 27.07.2004. 13:59 ] @
A da, 30% posetilaca tvog sajta koristi Linux. To je statistika i po :)

Čak i da je to validnije od Google-a (hehe), 30% je opet 30% te ti sam opet zabijaš autogol, kao i sa onim "desktop me ne instresuje na Linuxu".

Dakle, što reče Tata, desktop smo rešili.
[ caiser @ 27.07.2004. 14:20 ] @
Citat:
srki: Je l' ovo vas siguran linux koji koristi Akamai?
Ne znaju ni sta ih je strefilo. Mnogo jak taj linux.]


Citat:

A software glitch meant cached content was inadvertently flushed from its servers, making many sites difficult to reach on between 13:00 and 14:30 BST Monday, 24 May.


So, "software glitch" they say. :) Nema Linux veze sa tim, jel te, nego taj superiorni softver koji je pominjao Ivan. :)))

http://www.theregister.co.uk/2004/05/26/akamai_glitch/

A ovo:

Citat:

After spending a few months relying on Linux for protection, Microsoft appears to have made its way back to homegrown code.
....
There is comic value in Microsoft swallowing some pride to keep microsoft.com up with the help of Linux caching servers. Grizzle, grumble, why must we be associated with this cancerous free software collective?


http://www.theregister.co.uk/2...ft_running_on_microsoft_again/
[ caiser @ 27.07.2004. 14:22 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: A verovatno su dobili i gumene pingvine od firme od koje su kupili Linux :)


Ti to sad imas i nesto protiv pingvina, a? :)
[ caiser @ 27.07.2004. 14:24 ] @
Citat:
srki: Ali izgleda da to stakleno zvono puca, m? Ne znaju, bre sta ih je strefilo! Loptica za tenis pa se razbilo staklo?


Pa puca zato sto git koji ga vezuje nije dobro postavljen. :)))))
[ caiser @ 27.07.2004. 14:26 ] @
Citat:
Dragi Tata: Nego, dobro je da smo se sporazumeli da Linux na desktopu nema šta da traži. Sad još samo da utvrdimo da je loš i kao server i da idemo na pivo.


Hehehe... ne, ne. Ja nisam rekao da linux nema sta da trazi na desktopu, vec da mene taj deo ne interesuje. :) To prepustam kolegama. :))))
[ markom @ 27.07.2004. 14:28 ] @
Gokiju?
[ degojs @ 27.07.2004. 14:29 ] @
Ops.. šta je ovo? Yahoo, Google..

Citat:

Blackout hits major Web sites
Last modified: June 15, 2004, 3:01 PM PDT
By Jim Hu
Staff Writer, CNET News.com

A domain name outage Tuesday morning that left many popular Web sites, including those of Yahoo, Google, Microsoft and Apple, temporarily inaccessible was the result of an Internet attack, according to Web infrastructure company Akamai.
..
[ caiser @ 27.07.2004. 14:30 ] @
Citat:
degojs: A da, 30% posetilaca tvog sajta koristi Linux. To je statistika i po :)

Čak i da je to validnije od Google-a (hehe), 30% je opet 30% te ti sam opet zabijaš autogol, kao i sa onim "desktop me ne instresuje na Linuxu".

Dakle, što reče Tata, desktop smo rešili.


Sta fali mojim posetiocima? :) Moj sajt nije namenjen linux populaciji pa da samo korisnici linuxa dolaze tako da je uzorak reprezentativan. :)) Pa nije autogol. :) Ti tvrdis da je procenat oko 2%, a validna statistika pokazuje da se krece oko 30%. :))))
[ caiser @ 27.07.2004. 14:32 ] @
BTW, degojs, jel si ti to poceo da posecujes psihijatra pa si pokupio te strucne izraze? :) Nadam se da mi nismo uzrok tvojih problema. :))))))))))) Bilo bi mi mnogo tesko ako jesmo. :)))))))
[ degojs @ 27.07.2004. 14:33 ] @
Ne tvrdim ja, već Google za tih 1%.

Opet, kako rekoh, 7:3... fijuuu. Pa to je i u fudbalu ubedljivo..
[ caiser @ 27.07.2004. 14:34 ] @
Citat:
markom: Gokiju?


Pa moze i njemu. :) U nasem komjunitiju nema diskriminacija. :)))))))
[ degojs @ 27.07.2004. 14:34 ] @
E moj sine, ja sam to davno učio u školi i još se sećam.. sve to su tipični odbrambeni mehanizmi (denial, projection, repression) i vidi - svi primenjivi na tebe :)
[ caiser @ 27.07.2004. 14:38 ] @
Ajde kad se tako dobro secas, reci mi kako se kaze kada je neko drugi uvek kriv a ti nikad? :)))
[ degojs @ 27.07.2004. 14:40 ] @
Pa kome je uvek neko drugi kriv? Vama ili nama? Ko ono priča stalno o nameštenim statistikama i zaverama? :)
[ impaque @ 27.07.2004. 14:49 ] @
Citat:
degojs: E moj sine

A kako se zove to kad umisliš da si nekome tata?
[ caiser @ 27.07.2004. 14:49 ] @
Citat:
degojs:
Pa kome je uvek neko drugi kriv? Vama ili nama? Ko ono priča stalno o nameštenim statistikama i zaverama? :)


To su cinjenice. Ovo sto ti pricas su samo puka nagadjanja. :))))
[ degojs @ 27.07.2004. 14:56 ] @
Citat:
To su cinjenice. Ovo sto ti pricas su samo puka nagadjanja. :))))


Jeste.. (i opet moram da te ispravim: ne pričam ja to, ja ti dam link do sajta, pa ti vidi ko priča..)

Znači i to smo završili, pošto nemaš šta da kažeš ni za one statistike o serverima, a ni za ove napade što su pogodili i Google i Yahoo.

Pozdrav :)
[ impaque @ 27.07.2004. 14:57 ] @
Citat:
degojs: Pa kome je uvek neko drugi kriv? Vama ili nama? Ko ono priča stalno o nameštenim statistikama i zaverama? :)

A kako se zove to kad si ubeđen u istinitost svih statistika apriori i nepostojanje bilo kakvih zavera?
[ degojs @ 27.07.2004. 15:02 ] @
hehehehe, pa da: Google laže, Port80 laže (ovi ti čak daju link za svaku od tih kompanija, da vidiš sve sa serverom..), ali svi lažu..? :(

Momci, opet smo pukli, a? :)
[ caiser @ 27.07.2004. 15:13 ] @
Citat:
degojs: Jeste.. (i opet moram da te ispravim: ne pričam ja to, ja ti dam link do sajta, pa ti vidi ko priča..)


Pa i ja dam link. U cemu je problem? :)

Citat:
Znači i to smo završili, pošto nemaš šta da kažeš ni za one statistike o serverima, a ni za ove napade što su pogodili i Google i Yahoo.


Pa rekaoh ja gore za Yahoo! i Google. Scroll up! :)


Citat:
Pozdrav :)


Caooo! :)
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 15:16 ] @
Kazem ja google je cudo:

Linux na Microsoftovim službenim stranicama
Microsoft koristi Linux kako bi zaštitio svoje servere od denial-of-service (DOS) napada. Prema izvorima, Microsoft je promijenio svoje DNS postavke prošli petak tako da se zahtjevi za www.microsoft.com stranicom više ne rješavaju na računalima sa Microsoft-ovom mrežom, nego se rješavaju putem Akamai caching sustava koji je pokretan Linux-om. Akamai pokreće servis koji pomaže u podizanju web performansi tako što kešira kopije web stranica na različitim serverima i različitim mjestima. Pored svega ovoga, Akamai pomaže u obrani od denial-of-service napada tako što podijeli napade između većeg broja servera. Akamai sa ovim predstavlja distribuiranu obranu od DoS napada. MSBlast virus koji je prošli tjedan napadao korisnike širom svijeta bio je namijenjen da izvrši masovne DoS napade na windowsupdate.com stranicu i tako načini štetu Microsoftu.

http://66.102.9.104/search?q=c...akamai+&hl=en&ie=UTF-8
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 15:18 ] @
Ako nije sada... bio je... kad prigusti

Microsoft koristi Linux kako bi se zaštitio ?
Dobro je poznato kako se Microsoft trudi prikazati Linux kao loše rješenje za velike korisnike. Unatoč tome Microsoft je odlučio zaštititi svoje servere od DoS napada upravo Linux OS-om. Prema navodima Netcraftovih web stranica Microsoft je promijenio DNS postavke tako da zahtjevi za adresom www.microsoft.com ne upućuju prema Microsoftovoj mreži, već prema Akmai caching sistemu kojeg pokreće Linux. Akamai inače pomaže u obrani od DoS napada raspodjelom paktea na veliki broj sistema kako bi se spriječilo zagušenje mreže.

http://www.cert.hr/novosti.php?lang=hr&page=38

http://news.netcraft.com/archi...runs_linux_up_to_a_point_.html

[Ovu poruku je menjao linuxscg dana 27.07.2004. u 17:21 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 15:20 ] @
Bilo nekad, linuxscg... ti izgleda ni portu 80 ni netcraftu vise ne verujes :)

[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 15:22 ] @
Ne daj boze neke viruscine ... bice opet :)
[ srki @ 27.07.2004. 15:22 ] @
Citat:
caiser:
So, "software glitch" they say. :) Nema Linux veze sa tim, jel te, nego taj superiorni softver koji je pominjao Ivan. :)))

http://www.theregister.co.uk/2004/05/26/akamai_glitch/


Haha, pa to je nesto drugo. Ovo se desilo 15. juna a ovo sto si ti ostavio je vest od 26. Maja. Pa oni svakih 20 dana imaju probleme. Nije ni cudo sto MS vise nece da se slanja na njih.

Citat:
After spending a few months relying on Linux for protection, Microsoft appears to have made its way back to homegrown code.

Pa fala bogu. Probali par meseci (few months) da vide kako konkurencija stoji sa tim i kada su videli da nista ne valja i da ne mogu ni 20 dana da skrpe onda su odlucili da se vrate svom kodu.
Bas du dobri ti Akamai linux serveri.
[ popeye @ 27.07.2004. 15:27 ] @
Citat:
onda su odlucili da se vrate svom kodu.


Nek' je i nestabilno, al' je bar njihovo, a? :)
[ srki @ 27.07.2004. 15:27 ] @
linuxscg, izgleda da ne pratis sta pisemo ovde. Koristili su Akamai ali vise ne koriste. Videli su da nista ne valjaju. Proveri netcraft i videces da vise ne prikazuje linux.
[ impaque @ 27.07.2004. 15:30 ] @
Hint: Top n != ceo svet.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 15:41 ] @
Citat:

Nek' je i nestabilno, al' je bar njihovo, a? :)


Vidimo da je akamai u poslednje vreme vrlo stabilan :) Pa sto placati "enterprajz siturnost" i verovatno monstruozno skupi SLA kad im sistem podjednako pada kao i svi ostlai kad ih DDosuju :)

Citat:

A vice president of technology at a media company who also asked not to be identified, says the May incident, which knocked his site offline for 45 minutes, is causing him to consider making some changes.

"These problems, combined with Akamai's claim of being a 'superior' CDN service to other CDNs and thus charging a premium price, is making me re-evaluate and look at redundancy options," he says.


To je ta Linux sigurnost... enterprise, 100% siguran, superior, ovo ono... a onda trrrrt :)

Something wicked happened :)
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 15:44 ] @
Citat:
srki: Ma to sto pricate je bezveze. Pa ispadne da i linux ne moze da izdrzi taj protok jer RedHat koristi Akamai za kesiranje. MS je platio firmi a to zasto su oni izabrali linux mozete samo da nagadjate i da se nadate da nije zbog cene.

A MS se ubi da dokaze kako je Linux u stvari skuplje resenje...
[ popeye @ 27.07.2004. 15:45 ] @
Trt.

(Dvanaest časova kasnije)

Trt.
[ caiser @ 27.07.2004. 15:45 ] @
Citat:
popeye: Nek' je i nestabilno, al' je bar njihovo, a? :)


Hahahah... mora da je i kod njih Kostun na vlasti. :)))))
[ popeye @ 27.07.2004. 15:47 ] @
Citat:
srki: Ma to sto pricate je bezveze. Pa ispadne da i linux ne moze da izdrzi taj protok jer RedHat koristi Akamai za kesiranje. MS je platio firmi a to zasto su oni izabrali linux mozete samo da nagadjate i da se nadate da nije zbog cene.


Linux ima niži TCO. Dobro, to smo rešili.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 15:52 ] @
Citat:
A MS se ubi da dokaze kako je Linux u stvari skuplje resenje...


Citat:
Linux ima niži TCO. Dobro, to smo rešili.


Sve je to tacno momci, dok se ne dodje do tacke da taj sistem treba nesto konkretno da obavlja :) Iz prilozenog se vidi da nista od toga linux ne obavlja bas tako dobro :)

Citat:
Hahahah... mora da je i kod njih Kostun na vlasti. :)))))


Zev... :) Akamai puca pod DDoS napadima, QED - i normalno je da MS nece da ih koriti kad za enormne pare ne nude ono sto reklamiraju - a sad vi kako hocete, back to the drawing board :)

I pricajte malo kako je nekad bilo... MS koristio Linux... MS koristio BSD... i ja kad sam ulovio soma od 30 kg... eeeeee... sto su to vremena bila :)
[ VRider @ 27.07.2004. 15:52 ] @
Mogli bi i ovu tabelu Top1000 da stavimo u FAQ koji je spominjao Markom. Ovako stvarno pocinje da smara. Ali nevidjeno....
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 15:52 ] @
Citat:
srki: linuxscg, izgleda da ne pratis sta pisemo ovde. Koristili su Akamai ali vise ne koriste. Videli su da nista ne valjaju. Proveri netcraft i videces da vise ne prikazuje linux.


Koristili su Akamai, sada vise ne koriste, sve ja to razumem... ali krili su se iza linux servera i to je cinjenica koju ne mozete da izbrisete tek tako...

Ko sto rekoh do sledece frke... izasli iz misje rupe...
[ srki @ 27.07.2004. 15:56 ] @
Nije nego zbog frke vise i ne koriste Akamai servere jer ne mogu 20 dana da skrpe da rade bez prekida.
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 15:58 ] @
Ne bi oni ni dan skrpili da rade bez prekida da u datom trenutku nisu iskoristili Akamaieve usluge, a svi znamo zasto...
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:04 ] @
Nego vi lepo momci, posto vam je i taj argument izbijen iz ruku vidite da napravite nesto novo i korisno... mozda da klonirate Longhorn UI, ili da sredite support za I/O completion ports pa da Linux bar na papiru bude ozbiljan OS.

I da se konacno dogovorite oko jednog component modela, da autori aplikacija znaju sta da rade :)

Citat:

Ne bi oni ni dan skrpili da rade bez prekida da u datom trenutku nisu iskoristili Akamaieve usluge, a svi znamo zasto...


Zato sto je svet pun linux/GPL/Anti-MS fanatika - da postoje takvi anti-Linux fanatici, poor OS verovatno ne bi ni postojao.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.07.2004. u 18:06 GMT]
[ popeye @ 27.07.2004. 16:06 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sve je to tacno momci, dok se...


Samo polako. I ostalo ćete sami da priznate.
[ popeye @ 27.07.2004. 16:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Zato sto je svet pun linux/GPL/Anti-MS fanatika - da postoje takvi anti-Linux fanatici, poor OS verovatno ne bi ni postojao.


Svašta, kako neko iskreno može biti protiv Linuxa, sami počinjete da priznajete. Ne pada dva puta dnevno, nema viruse, ne špijunira, stimuliše tržišnu utakmicu (ne stvara monopole), ima niži TCO.

Sad kad pogledam, stvarno je mnogo dobar. Ubedili ste me.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:10 ] @
Hehe - parcijalno quotanje == zamena teza :) Prava RMS-ova skola GPL aktivisticke propagande :-) Way to go...
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:12 ] @
Citat:

Svašta, kako neko iskreno može biti protiv Linuxa, sami počinjete da priznajete. Ne pada dva puta dnevno, nema viruse, ne špijunira, stimuliše tržišnu utakmicu (ne stvara monopole), ima niži TCO.


Upravo jer za vecinu poslova - nicemu ne sluzi :) Osim za jeftinu emulaciju Unixa :)

Ni moj hw firewall ne pada ... nikad, sto? Pa samo preusmerava pakete mukica, i to mu je jedini posao - ponekad se logujem na njega, onda mora da dostavi par HTML strana, i to je to :) TCO - skoro nula, zabodes kablove u njega i zaboravis da isti postoji :)
[ popeye @ 27.07.2004. 16:14 ] @
Ma kakvi, ovo igram jednom rukom. Sve sami završite, ne moram se ni zamarati.

Hehe, a da razmislite o postavljanju table "Protivnički gol je na suprotnoj strani!" u sopstvenom šesnaestercu. Možda pomogne.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:16 ] @
Pa to ti je nesto slicno kao Retarded Olympics - even if you win you're still retarded... tako i ovo vase sa Linuxom - Even if you win, you're still 1% :)

Jos kad vam market lider bankrotira... :) Kladim se da ce MS biti kriv :)
[ popeye @ 27.07.2004. 16:19 ] @
Citat:
Ivan Dimković: Pa to ti je nesto slicno kao Retarded Olympics - even if you win you're still retarded..


Eto sad, opet počinjete sa vređanjem.

Nemanja se ljuti za GNU/Windijance, a šta je onda ovo za retarde? Argument?
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:21 ] @
Bilo bi vredjanje da ne stoji ono 'kao' - za vrednovanje... naravno da deo recenici posle 'kao' i do "tako' nema veze sa vama... :)

Tako da... interpreter srpskog u ruke :) Izgleda da Linux lose utice i na razumevanje teksta... cim nema /kobasica/~ | nesto u recenici :)

[ popeye @ 27.07.2004. 16:26 ] @
Sad znači ne znam ni šta je poređenje i čemu služi.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:34 ] @
Ok, ajde red po red - poredjenje sluzi da se navede slican primer - kako iako pobedjujes, ne menjas neku neminovnu situaciju - a to sluzi samo da bi se lakse skapirala ona druga recenica, ili jednostavno - naglasila poenta :)

Ne vidim odakle ti ideja da ta recenica koja sluzi kao primer moze da se protumaci kao vredjanje, posto se uopste ne odnosi na konkretnu situaciju (u drugoj recenici) :)
[ VRider @ 27.07.2004. 16:36 ] @
Poredis coveka sa retardom i pitas ga kako se vredja?
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 16:37 ] @
Citat:
popeye: Nemanja se ljuti za GNU/Windijance


Da razjasnimo: ja se uopšte ne ljutim na GNU/Windijanac (mada mi se više sviđa GNU\Windijanac), čak mi je i simpatično. Samo mi je bilo malo čudno da neko ko se "smrtno" uvredio kad sam ja njega nazvao Indijancem, sad koristi isti izraz.

Ali ko će razumeti vas Linuxovce? Da razmišljate kao sav svet ne biste ni koristili Linux ;)
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 16:38 ] @
Kog coveka? :) Sa kojim retardom? :)

'To' - je covek? :)


[ srki @ 27.07.2004. 16:56 ] @
Citat:
Dragi Tata: Da razjasnimo: ja se uopšte ne ljutim na GNU/Windijanac (mada mi se više sviđa GNU\Windijanac), čak mi je i simpatično.

Pa naravno, nije nas neko psovao.
Citat:
Samo mi je bilo malo čudno da neko ko se "smrtno" uvredio kad sam ja njega nazvao Indijancem, sad koristi isti izraz.

Ma meni nije jasno, sta je tu uvredljivo? Ajde da si rekao "glupi Indijancu" pa da se uvredi zbog onog "glupi". Ali ako se neko vredja zbog "Indijanci" to znaci da on misli lose o Indijancima sto znaci da on vredja ceo jedan narod.

Citat:
Ali ko će razumeti vas Linuxovce? Da razmišljate kao sav svet ne biste ni koristili Linux ;)

True, true...(osim kad moraju :))

[Ovu poruku je menjao srki dana 28.07.2004. u 09:45 GMT]
[ Palma @ 27.07.2004. 18:53 ] @
Citat:
popeye:
Ne pada dva puta dnevno, nema viruse, ne špijunira, stimuliše tržišnu utakmicu (ne stvara monopole), ima niži TCO.


A vala, ničemu i ne služi. A tek smejurija sa ovim Mandrakom 10. Negde radi, negde ne, bagovito do zla Boga.
[ caiser @ 27.07.2004. 20:05 ] @
Citat:
Palma: A vala, ničemu i ne služi. A tek smejurija sa ovim Mandrakom 10. Negde radi, negde ne, bagovito do zla Boga. :)


Ne znas da namestis pa odmah ne radi. Zanimljivo glediste nema sta. :)))
[ srki @ 27.07.2004. 20:11 ] @
Pa Mandrake cilja na desktop trziste sto znaci da bi i neuki desktop korisnik trebalo da ume da ga koristi. Evo neka je Palma neuki korisnik ali opet nema problema sa Windowsom a na Mandrake-u ne zna da podesi to sto treba. Zakljucak se sam izvodi. Opet dajete autogolove.

I dalje ostaje problem kod linuxa sto moras da se nacitas brda i brda lose dokumentacije. Nije za lenje korisnike. A ja volim ponekad da budem lenj.
[ caiser @ 27.07.2004. 20:21 ] @
Pa bila bi bruka da jedan MSwhatever ima problema sa windowsom. Mada desava se. :)

Citat:

DoS'ing Script Kiddies easily disabled most of Microsoft's major Web sites Thursday, just as the company was recovering from the humiliation of being accidentally taken off line by its own (MCSE?) technicians Tuesday and Wednesday.


:)
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 20:24 ] @
Citat:

Ne znas da namestis pa odmah ne radi. Zanimljivo glediste nema sta. :)))


A treba da "namestas" racunar da bi nesto radio.. zanimljivo :)

A sta se radi kad se namesti? Radi graficki dizajn, poslovni dijagrami, inzenjering (Matlab), prelom za stampu, dizajniraju flash sajtovi, off-line montaza, CAD/CAM, obrada zvuka, content management, igraju igrice, citaju interaktivne enciklopedije kupljene u obliznjoj prodavnici, sredjuje porez, automatski razmenjuju slike sa digitalne kamere/fotoaparata, razmena playlista sa portabl playerom?

Ili se Linux bavi samim sobom - administracijom samog sebe? :)

Kupis da podesavas :)


[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 20:34 ] @
Citat:
caiser: Ne znas da namestis pa odmah ne radi. Zanimljivo glediste nema sta. :)))


Ispravno gledište. Ni ja ne znam da namestim Windows, pa opet lepo radim pod njim. Dobar operativni sistem služi korisniku, a ne obrnuto.
[ caiser @ 27.07.2004. 20:47 ] @
Citat:
Ivan: A treba da "namestas" racunar da bi nesto radio.. zanimljivo :)


Hoces da kazes da ne moras da namestis internet konekciju? Da ne moras da namestis mail klijent? Da ne moras da namestis lokalnu mrezu? Maybe, in degojs's dreams. :)
[ caiser @ 27.07.2004. 20:51 ] @
Citat:
Dragi Tata: Ni ja ne znam da namestim Windows


Ali zna tvoja GNU/sekretarica. :)

[ srki @ 27.07.2004. 20:54 ] @
Citat:
caiser: Hoces da kazes da ne moras da namestis internet konekciju? Da ne moras da namestis mail klijent? Da ne moras da namestis lokalnu mrezu? Maybe, in degojs's dreams. :)

Ali to takodje ne znas ni na windowsu da namestas ali se ipak snadjes. Ako imas probleme na linuxu a to isto si uspeo da namestis na windowsu to onda znaci da je problem u linuxu.
[ srki @ 27.07.2004. 20:56 ] @
A sto se tice podesavanja tih stvari, da ti objasnim kako to funkcionise ovde. Otvoris nalog kod provajdera i dobijes cd koji ubacis i sve ti automatski podesi. I internet konekciju i mail klijent. Znaci bukvalno ono "next, next, next, finish". Za linux ipak nije talo lako.
[ Palma @ 27.07.2004. 20:57 ] @
Citat:
caiser:
Ne znas da namestis pa odmah ne radi. Zanimljivo glediste nema sta.


Pa šta da nemestim bre kad se skuca odmah pri instalacije i neće ni da mrdne. Imao sam na ovoj mašini mdk 9.1 koji je kako-tako radio, dok mdk 10 neće da se instalira uopšte. Samo se zakuca pri setup-u, a nema ni pravila u kom delu setup-a će da se zaglupi. Ne budem lenj, probam da ga instaliram na mojoj drugoj mašini i, gle čuda, radi, bez da se podešava. E sad, da je tako samo kod mene pa i da kažemo da je do mene, ali probleme sa mandrakom je imao i jedan član vašeg tabora, da ne prozivam čoveka sad ovde, čak je i on batalio mdk 10 i prešao na SUSE. A taj vaš kolega sigurno zna da "podešava", ali ni on nije uspeo da "podesi i iščeprka". Dakle, ono sa čime Mandrake puca na dekstop korisnike su samo ćorci i ništa više. Treba da gatam da vidim da li će da se instalira na nekoj mašini ili neće. I posle kažete da je Linux spreman za desktop. A ja kažem - malo sutra.
[ nemesis @ 27.07.2004. 21:01 ] @
sve sami hakeri... :)
i jesu ti ushli u sshd ?:) ...
mozda i udju :)) .. hahaha :)
elem.. stari rh 7.2 mozesh da instalirash i svejedno ti nemogu
uci ako imash maaalo mozga :)..
[ caiser @ 27.07.2004. 21:03 ] @
Citat:
srki: A sto se tice podesavanja tih stvari, da ti objasnim kako to funkcionise ovde. Otvoris nalog kod provajdera i dobijes cd koji ubacis i sve ti automatski podesi. I internet konekciju i mail klijent. Znaci bukvalno ono "next, next, next, finish". Za linux ipak nije talo lako.


Pa nije, cak je i lakse. :) Startujes kppp, izaberes zemlju, provajdera i vozi. Nema cak ni "next, next, next, finish". :)
[ VRider @ 27.07.2004. 21:06 ] @
Kad spomenuste skucavanje tokom instalacije. Nikad nisam uspevao da instaliram win2k na ovaj komp. Kad detektuje hardware, cim dodje do zvucne, skuca se. Tek skoro mi je palo na pamet da iskljucim zvucnu u BIOSu, i onda instalacija prodje. Da neko ne bi rekao "aha! vidis da imas windows!", imao sam ga to vece, a nakon sto mi ni tamo nije radio gprs, otisao je u nepovrat...
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 21:07 ] @
Citat:
caiser: Pa nije, cak je i lakse. :) Startujes kppp, izaberes zemlju, provajdera i vozi. Nema cak ni "next, next, next, finish". :)


Poslednji put kad sam proveravao, Amerike nije bilo među tim zemljama, a ni Kanade.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 21:12 ] @
Ne znam za tvoj sistem nemesis, ali

Citat:

August 2, 2002
OpenSSH Hit with Trojan; Mirrors Compromised
By Ryan Naraine
A day after warning of multiple vulnerabilities in the OpenSSL protocol, the CERT Coordination Center (CERT/CC) issued an alert that some copies of the source code for the OpenSSH package contain a Trojan horse.

The security outfit warned that an unknown intruder modified files in the openssh-3.4p1.tar.gz, openssh-3.4.tgz and openssh-3.2.2p1.tar.gz to include malicious code and warned that mirrors of the OpenSSH download may be compromised. The main openBSD mirror was trojaned.


Uspeli su sam OpenSSH sajt da kompromituju - sto je, je li, bas lepo :)

Nema li boljeg mesta za proof-of-concept? :)
[ caiser @ 27.07.2004. 21:13 ] @
Citat:
Tata: Poslednji put kad sam proveravao, Amerike nije bilo među tim zemljama, a ni Kanade.


U tim zemljama se dobija CD od provajdera pa nije ni potrebno. :)
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 21:15 ] @
Citat:
caiser: U tim zemljama se dobija CD od provajdera pa nije ni potrebno. :)


Tačno. A na CD-ovima software i za Windows i za Mac - možeš da biraš.
[ caiser @ 27.07.2004. 21:16 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nema li boljeg mesta za proof-of-concept? :)


Naravno da ima. :)

http://www.urbanloop.com/microsoft.jpg
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 21:19 ] @
Nego momci, preskociste ovo

- graficki dizajn (Adobe Photoshop, Corel Draw, ...)
- poslovni i projektni dijagrami (Visio)
- elektricni inzenjering (Matlab)
- profesionalna matematika (Maple, MathCAD)
- prelom za stampu (Acrobat, PageMaker, Quark, Corel Ventura)
- dizajniraju flash sajtova (Macromedia sw)
- off-line montaza (Premiere)
- CAD/CAM (Auto Cad)
- obrada zvuka (CoolEdit Pro, Sound Forge, Adobe Audition)
- Content management (MS CM server)
- Nove igre
- Interaktivne Enciklopedije i recnici kupljeni u obliznjoj prodavnici,
- porez,
- automatska razmena slika sa digitalne kamere/fotoaparata (ACDSee)
- razmena playlista sa portabl playerom (MMJB, iTunes, Real)?

Sta Linux nudi na ovim poljima? :)
[ caiser @ 27.07.2004. 21:21 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
- porez,


Mislim da je ovde Linux mnoooooogo bolji posto se na njega ne placa porez. Besplatan je, jel te. :))))
[ degojs @ 27.07.2004. 21:24 ] @
hehe caiser ostade ono last man standing :)

1. desktop na Linuxu ga ne insteresuje
2. statistika sa njegovog sajta pokazuje 30% Linuxa, što je validnije od Google
3. automatsko prepoznavanje modema na WinXP je isto što i:

Citat:
Marko_L:
Code:

./build_module -> ./ltinst2 -> ./autoload.

Aha, pljunuti Windowsov Next > Next > Next > Finish , nema šta :)


Mislim.. ajd ovi drugi provale se, pa malo tišina, ali brale ti ne prestaješ.

30% korisnika Lunuxa.. hehe Pa kako to neko može da kaže? :(


[ degojs @ 27.07.2004. 21:26 ] @
Citat:
Mislim da je ovde Linux mnoooooogo bolji posto se na njega ne placa porez. Besplatan je, jel te. :))))


I evo ga. opet kad ne zna šta će, ista priča. Kao i onomad za SFU i POSIX, kao i posle.. Da odgovori, nema šanse. Samo nek je veselo :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.07.2004. u 17:27 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 21:26 ] @
Ne ozbiljno... mislim ono meni je skroz simpa to sto postoji OS ciji je glavni smisao da neko u stvari ovlada njim i da kaze " 1'm 4 b4d455 17nUx 4dM1|\| y0!" i zatim da se bavi podesavanjem i tweakovanjem istog ceo svoj radni zivot, ali ono... treba postovati cinjenicu da je vecini ljudi OS samo sloj izmedju hardvera i softvera za neki koristan rad :)

Koga na Linuxu evidentno ima samo u tragovima :)
[ VRider @ 27.07.2004. 21:33 ] @
A ti si degojs pun, kao .... vitamina...
Mada...
[ caiser @ 27.07.2004. 21:35 ] @
Citat:
degojs: 30% korisnika Lunuxa.. hehe Pa kako to neko može da kaže? :(


Evo ga. Crno na belo. (prebacio sam sliku u grayscale samo da bih mogao ovo da kazem :)))))

[ degojs @ 27.07.2004. 21:40 ] @
Evo ga opet.. 30% posetilaca njegovog sajta na Linuxu i sad znači Linux zastupljen 30% na desktopu. Validnije od Google, nego šta. Među zemljama iz koje dolaze posete, SiCG među vodećim. Pa u celoj SiCG nema računara koliko u jebenom Torontu..

Jesi ti svestan koje ti budaleštine pričaš? Mislim, pa čak ti je i Goki onomad rekao da ti je bolje da ćutiš sa tim statistikama.. To je statistika tvog (anonimnog) sajta i ništa više. Google posećuju svi, iz celog sveta.
[ VRider @ 27.07.2004. 21:43 ] @
Degojs, kad kazes da google posecuju ljudi iz celog sveta, sta tacno to znaci?
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 21:44 ] @
Ovaj momci... imate neka pitanja koja vas cekaju:

http://www.elitesecurity.org/poruka/398469

Iliti - sta covek da radi sa Linuxom ako ne zeli da r00tUj3 i 0w|\|uJ3 ? Da gleda XEyes? :)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.07.2004. u 23:45 GMT]
[ caiser @ 27.07.2004. 21:45 ] @
Citat:
degojs: Google posećuju svi, iz celog sveta.


Ali ga ne posecuju kinezi. Tamo ima najvise linuxa.
[ degojs @ 27.07.2004. 21:46 ] @
A šta ti misliš, šta bi to značilo VRideru?
E ***i ga..
[ VRider @ 27.07.2004. 21:47 ] @
@Ivan: da gleda kako pada XSnow...
[ degojs @ 27.07.2004. 21:47 ] @
Citat:
Ali ga ne posecuju kinezi. Tamo ima najvise linuxa.


Zato tebe posećuju a.. Mislim, ajd sad opet veselo, kad nemaš šta da kažeš..
[ caiser @ 27.07.2004. 21:47 ] @
Citat:
degojs: E ***i ga..


A sta ti znaci to "E ***i ga.."?

[Ovu poruku je menjao caiser dana 27.07.2004. u 23:48 GMT]
[ impaque @ 27.07.2004. 21:48 ] @
Nešto se krije iza tog degojsovog posta...

dis·guise
tr.v. dis·guised, dis·guis·ing, dis·guis·es
1. To modify the manner or appearance of in order to prevent recognition.
2. To furnish with a disguise.
3. To conceal or obscure by dissemblance or false show; misrepresent: disguise one's true intentions.

frus·tra·tion
n.
1. a. The act of frustrating or an instance of being frustrated.
1. b. The state of being frustrated.
2. Something that serves to frustrate.


[Ovu poruku je menjao impaque dana 27.07.2004. u 23:49 GMT]
[ degojs @ 27.07.2004. 21:48 ] @
Pa ne znam šta mu nije jasno..
[ degojs @ 27.07.2004. 21:51 ] @
Citat:
Nešto se krije iza tog degojsovog posta...

dis·guise
tr.v. dis·guised, dis·guis·ing, dis·guis·es
1. To modify the manner or appearance of in order to prevent recognition.
2. To furnish with a disguise.
3. To conceal or obscure by dissemblance or false show; misrepresent: disguise one's true intentions.


eee.. tolika ste beda da i fazone prepisujete. Pa to smo već jednom komentarisali, ali ništa izgleda. Impaque, pa nije valjda dotle došlo..
[ caiser @ 27.07.2004. 21:51 ] @
Citat:
degojs: Pa ne znam šta mu nije jasno..


Sta ti nije jasno?

[Ovu poruku je menjao caiser dana 27.07.2004. u 23:52 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 21:52 ] @
Kina:

Citat:

CCID Consulting reveals that about 30% of the 300,000 units of PC servers use the Linux OS last year, while 60% adopted the Windows OS.


Trrrrrrrrrt :)

Nego momci... da upotrebimo malo RedHat bookeeping, da malo sredimo ove cifre? :)
[ impaque @ 27.07.2004. 21:53 ] @
Čekaj, objasni mi!

Kako se osećaš kad neko prepisuje? Šta misliš, zašto se tako osećaš? Da li si siguran da neko prepisuje?
[ impaque @ 27.07.2004. 21:55 ] @
Redhat?

Upravu si što se toga tiče i taj "trrrrrrrrrt" je sasvim na mestu.
[ degojs @ 27.07.2004. 21:59 ] @
Pazi ih: VRider, pa caiser, pa sad i impaque -- sve im nešto nejasno :)

- Degojs, kad kazes da google posecuju ljudi iz celog sveta, sta tacno to znaci?
- A sta ti znaci to "E ***i ga.."?
- Čekaj, objasni mi!

hahaha.. Kako je moguće da je Linux besplatan, bolji, ali i dalje na 1%.
Nejasno, nejasno.. :)
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 22:02 ] @
Pa lepo - zamislis da je linux fenomenalan samo da svet jednostavno jos nije spreman na njega :-)

[ impaque @ 27.07.2004. 22:03 ] @
Stvarno je otišlo predaleko, degojs sad umišlja i neku zaveru...
[ degojs @ 27.07.2004. 22:07 ] @
Citat:
Stvarno je otišlo predaleko, degojs sad umišlja i neku zaveru...


http://www.elitesecurity.org/tema/62543

[ impaque @ 27.07.2004. 22:21 ] @
Deki, stvarno, ali stvarno nisi u pravu, a ja prosto ne znam kako da te uverim u to. :(

Mislim, sad meni nije jasno šta ti hoćeš tvojom porukom da kažeš, nisam siguran šta bi to moglo da znači.
[ caiser @ 27.07.2004. 22:25 ] @
Citat:
degojs:
Pa kome je uvek neko drugi kriv? Vama ili nama? Ko ono priča stalno o nameštenim statistikama i zaverama? :)


Zar ovo nisi ti rekao jutros? Ja sam blago receno zbunjen i iznenadjen.
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 22:51 ] @
Nego pazi ovo! Malopre ja hteo da pogledam neku dokumentaciju za Ruby (i dalje tražim "idealan" script jezik):

http://www.ruby-lang.org/en/

kad ne lezi vraže, na vrhu strane obaveštenje:

Citat:
[2004-07-22] by shugo

As already reported, helium.ruby-lang.org, which is one of the servers that provided various services relevant to Ruby evelopment, was cracked by an unauthorized user. We, the ruby-lang.org administrators, are reporting our analysis of this intrusion and the countermeasures we've taken.


Ja ne budi lenj nego da pogledam na Netcraftu, i ne lezi vraže:
http://uptime.netcraft.com/up/graph?site=helium.ruby-lang.org

Citat:
Linux Apache/1.3.26 (Unix) Debian GNU/Linux 29-May-2004 210.251.121.214 Japan Linux Users Group


Pa bre, ni manje ni više nego Japan Linux Users Group.

Ja sad ovde vidim dva objašnjenja:

1. Japanci su mnogo glupi (kao i Ken Thompson i njegovi prijatelji)
2. Linux je mnogo šupalj.
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 23:01 ] @
Hehe

Citat:

Heap-based buffer overflow in CVS 1.11.x up to 1.11.15, and 1.12.x up to 1.12.7, when using the pserver mechanism allows remote attackers to execute arbitrary code via Entry lines.


Ovo je jos i dobro - covek im je samo srkljao server... zamisli da je hijackovao server i izmenio izvrsne fajlove i 0wN0vao masinu onako tajno da niko ne vidi, a? :)
[ impaque @ 27.07.2004. 23:06 ] @
Dragi Tata, Python?

Ivane, u pravu si, ali nije sve tako crno-belo.
[ srki @ 27.07.2004. 23:09 ] @
Citat:
caiser:
Pa nije, cak je i lakse. :) Startujes kppp, izaberes zemlju, provajdera i vozi. Nema cak ni "next, next, next, finish". :)

Ali ovo ti podesi i mail klijent. I nema sta da namestas zemlju, provajdera itd... Samo ubacis cd koji si dobio (to zna bilo koja sekretarica) i posle par klika na next moze i da surfuje i da salje i prima mail.
Dok na linuxu bi ipak morala malo da se snalazi da sve to podesi...
[ caiser @ 27.07.2004. 23:14 ] @
Citat:
srki:  (to zna bilo koja sekretarica)


Mozda. Ali opet ostaju korisnici kao Dragi Tata koji ne zna ni to. :)
[ impaque @ 27.07.2004. 23:14 ] @
Čekaj, srki, zar je bitno uopšte?!
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 23:24 ] @
Citat:
impaque: Dragi Tata, Python?


Da, Python je super - igrao sa se sa njim. Ionako je to više iz radoznalosti, jer na poslu previše ljudi koristi Perl, pa se i ja držim većine kad baš moram.
[ srki @ 27.07.2004. 23:25 ] @
Citat:
caiser:
Citat:
degojs: Google posećuju svi, iz celog sveta.

Ali ga ne posecuju kinezi. Tamo ima najvise linuxa.

Otkud ti to? Evo imam dvojicu Kineza i jednu Kineskinju pored mene i kazu da tamo normalno koriste google. A i moj bivsi flatmate je bio nazad kuci u Sangaju pre mesec dana i sasvim je normalno koristio Google.
[ mtvrdoje.publiczg @ 27.07.2004. 23:49 ] @
eskimi ga ne koriste sigurno...

ili griješim?!?
[ VRider @ 28.07.2004. 00:11 ] @
Eskimi slabo koriste i kompjutere, tako da je nebitno...
[ caiser @ 28.07.2004. 07:14 ] @
Citat:
degojs: Pa u celoj SiCG nema računara koliko u jebenom Torontu..


Za ovo ti ne verujem. Jel imas neki dokaz za ovu tvrdnju? Daj link.

Citat:

To je statistika tvog (anonimnog) sajta i ništa više.


Opet lazes. Moj sajt NE MOZE biti anoniman jer ima ime.

Citat:

anonymous (vs. onymous), anon. -- (having no known name or identity or known source; "anonymous authors"; "anonymous donors"; "an anonymous gift")
[ flylord @ 28.07.2004. 09:42 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nego momci, preskociste ovo
- graficki dizajn (Adobe Photoshop, Corel Draw, ...)
- poslovni i projektni dijagrami (Visio)
- elektricni inzenjering (Matlab)
- profesionalna matematika (Maple, MathCAD)
- prelom za stampu (Acrobat, PageMaker, Quark, Corel Ventura)
- dizajniraju flash sajtova (Macromedia sw)
- off-line montaza (Premiere)
- CAD/CAM (Auto Cad)
- obrada zvuka (CoolEdit Pro, Sound Forge, Adobe Audition)
- Content management (MS CM server)
- Nove igre
- Interaktivne Enciklopedije i recnici kupljeni u obliznjoj prodavnici,
- porez,
- automatska razmena slika sa digitalne kamere/fotoaparata (ACDSee)
- razmena playlista sa portabl playerom (MMJB, iTunes, Real)?
Sta Linux nudi na ovim poljima?

Ajde da ti odgovorim ja mada ne videh da li je to vec uradio.
Graficki dizajn: nema linuxa. Kad je u pitanju dizajn dobar je samo za dizajn web sajtova jer je Gimp jako upotrebljiv za tako nesto (ali za "klasicni" dizajn moze samo posluzi ljudima kao sto sam ja koji se dizajnom i ne bave )

poslovni i projektni dijagrami
Nema ga, delimicno Imas R.Rose za Linux

- elektricni inzenjering (Matlab)
- profesionalna matematika (Maple, MathCAD)
Ovo si rekao a da nisi proverio
Matlab, Matematika i Maple postoje za linux vec godinama... Ja sam radi sa Matematikom 3.0 na Linuxu, i oni paralelno izdaju izdanja za Win i Linux (sva tri proizvodjaca)

- prelom za stampu : zavisi koja oblast: Imas TeX i LateX i TeTeX
- dizajniraju flash sajtova: nista, ali je Macromedia najavila potpunu kompatibilnost svoji alata sa Wine-om (sto je samo za utehu)
- off-line montaza (Premiere) : joks
- CAD/CAM (Auto Cad) - ima samo MicsroStation (od boljih alata) a ne znam kolko se on razvija, a i daleko se manje koristi nego AutoCAD

- obrada zvuka : nema
- Content management (MS CM server): ne znam za ovo
- Nove igre - nema
- Interaktivne Enciklopedije i recnici kupljeni u obliznjoj prodavnici, : samo kroz wine
- porez: ako sam napravis, salim se ima GNU Cash koji je poprilicno OK ali je i dalje losiji od lidera
- automatska razmena slika sa digitalne kamere/fotoaparata (ACDSee): ima, (a uostalom suse, knopix ... automatski mountuju flash disk
- razmena playlista sa portabl playerom (MMJB, iTunes, Real)?: Ne znam

A oblasti gde Linux ima software kolko hoces su:
3D, TCAD, EDA, Prognoza Vremena, i mnogo drugih oblasti u kojima se koriste simulatori

poz


[ flylord @ 28.07.2004. 10:11 ] @
Ajde da se ispravim:
Posto sam uzeo da proverim, nema vise MicroStation za Linux

Rational Rose:
http://www-306.ibm.com/software/awdtools/developer/rose/unix/
http://www-306.ibm.com/softwar.../suite/dstudio/unix/index.html
...

za Matlab: www.mathworks.com
mathematica: http://www.wolfram.com/products/mathematica/platforms.html
maple: http://www.maplesoft.com/produ...ple/student/95sysreq_stu.shtml

nego ajde mi objasni za content manager sta tacno radi pa da vidim da li ima, ako nije problem
ne znam da li to ovo:
http://www.infoworld.com/article/04/06/14/HNibmsmbcm_1.html
http://www-306.ibm.com/softwar...cmgr/mp/comparisons-linux.html

[ Ivan Dimkovic @ 28.07.2004. 10:16 ] @
Jeste - upravo to.

Izvinjavam se za Maple i Matlab - nisam znao da ih rade u Linux verzijama.
[ flylord @ 28.07.2004. 10:33 ] @
Adobe:

Adobe Acrobat Distiller Server 6.0
http://www.adobe.com/products/acrdis/systemreqs.html

svg:
http://www.adobe.com/svg/viewer/install/main.html

Central pro Output Server
http://www.adobe.com/products/server/centralpro/systemreqs.html

Adobe Reader Extensions Server
http://www.adobe.com/products/...aderextensions/systemreqs.html

Adobe Form Manager
http://www.adobe.com/products/server/formmanager/systemreqs.html

Adobe Output Manager
http://www.adobe.com/products/.../outputmanager/systemreqs.html

Adobe Form Server
http://www.adobe.com/products/server/formserver/systemreqs.html

Adobe Barcoded Paper Forms Solution
http://www.adobe.com/products/...odedpaperforms/systemreqs.html

Adobe Document Security Server
http://www.adobe.com/products/...securityserver/systemreqs.html

nije nesto, ali interesantno je da Adobe uveliko portuje serverske programe na Linux
poz

[ flylord @ 28.07.2004. 10:37 ] @
nije problem za gresku, ali si za razliku od nekih priznao da si pogresio
[ Goran Mijailovic @ 28.07.2004. 12:03 ] @
@Ivan
Evo linka a i zip u prilogu
http://frilug.fh-friedberg.de/...ergleichstabelle-software.html
[ axez @ 28.07.2004. 12:14 ] @
Sto se tice CAD/CAM na Linuxu, obratite paznju na ProEngineer
[ flylord @ 28.07.2004. 13:01 ] @
Da, ali i dalje ostaje problem da Linux i dalje nije za desktop:
1) I dalje je komlikovan za neke stvari (ili ti obicne korisnike)
2) nema programa (npr. software za zabavu i edukaciju) za obicne korisnike
3) obicni korisnici su navikli na windows (ovo je najveca prepreka)

Upotrebljivost u drugim oblastima zavisi od mnogo drugih faktora, i svaki od njih bi morali da posebno razmatramo, ali sa realnim argumentima a ne sa glupavim medjusobnim prepucavanjima koja kolko vidim se desavaju jer je nekima dosadno i obozavaju da nerviraju druge koji su nedokazani (npr. Dragi Tata), a neki su prosto nedokazani i jos uvek ne veruju u materijalnu potrebu coveka (citaj: nije sve u novcu, ima nesto i u nekretninama, dijamantima, akcijama ...)

cu nastavim drugim put, sada moram i da radim za promenu
[ Dragi Tata @ 28.07.2004. 13:22 ] @
Citat:
flylord: jer je nekima dosadno i obozavaju da nerviraju druge koji su nedokazani (npr. Dragi Tata)


Dobro, priznajem, mea culpa, ali šta da radim? Lepo sam objasnio ljudima da je Windows (NT verzije) dovoljno stabilan, brz, pouzdan itd za moje ne baš tako skromne potrebe, i da ga štaviše koriste velike firme i organizacije za mission-critical servere, pa ne može baš da bude toliko loš. Sa druge strane, Linux mi jednostavno oduzima previše vremena: podesi ovo, instaliraj ono, a najviše od svega: probaj KDE, probaj Gnome, probaj IceWM, probaj EDE, probaj ovo, probaj ono: dok sve isprobaš nemaš vremena da radiš nešto korisno. Jeste besplatan, jeste da nema virusa, ali hvala Bogu mogu sebi da priuštim XP Pro a da ne gladujem tri meseca, a poslednji virus koji me je zajadio imao sam na mašini sa Win 3.11 i preneo sam ga na flopi disketi.

Međutim, guruima je sve ovo nemoguće dokazati, kao što je meni nemoguće dokazati da je Komodor bolji od Spekija, i sve što mi ostaje je da se malo sprdam sa njima. Dobronamerno, uveravam vas :)
[ flylord @ 28.07.2004. 14:19 ] @
Znas, mene cudi, sto ti kao covek koji ima decu, ne zna kako da prica sa tim ljudima
[ VRider @ 28.07.2004. 14:20 ] @
Moguce je to cale dokazati i guruima, ali ako priznamo, nikad ni jedna tema nece da pretekne Bisere i ZK, a to je velika steta. Evo... I ova tema posustaje...
[ flylord @ 28.07.2004. 14:42 ] @
Pa cim sam se ja ukljucio u diskusiju i razotkrio celu zaveru, niko vise ne sme da postuje
evo vec nekoliko threadova sam ja finishirao
[ VRider @ 28.07.2004. 16:00 ] @
Pu, pu pu... Pregriz'o jezik.
[ markom @ 28.07.2004. 16:03 ] @
Posustaje tema kad nema Gokija. Sad će on da dobaci kako sve to može na VMS-u i cepamo dalje punom parom :-)

Marko.
[ Gojko Vujovic @ 28.07.2004. 17:18 ] @
Neko mi rece da su na ovom forumu proglasili da se javljam pod nekim nickom Bojan_nesto.

Posto zaista retko posetim advocacy i to obicno samo kad mi neko na icq posalje link ka nazovi zanimljivoj temi, uveravam vas da nisam Goki, Boki, Bojan_* etc. i da sam na es-u uvek koristio ovaj nickname i u jednoj-dve poruke 'admin'. To je sve. Windowsasi, pateticni ste.
[ Dragi Tata @ 28.07.2004. 17:27 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: To je sve. Windowsasi, pateticni ste.


Goki, zezali smo se. A "patetični" su pesnici, a ne Windowsaši. "Pathetic" se u ovom slučaju prevodi kao "jadan".
[ jc denton @ 28.07.2004. 20:30 ] @
Zar nije u pitanju GNUjko, ili ja propustam nesto? ;)