[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 17:36 ] @
Budite ljubazni pa prokomentarišite ovo:


Microsoftov plan da osvoji svet (mislio sam da već jeste). Microsoft je otkupio Connectix za Linux IP da bi Office Suit prebacio u Linux, a onda će razviti Microsoft verziju Linuxa, koju će nazvati MS-Linux. Ukoliko kupite MS-Linux dobijate i besplatnu podršku – kod je besplatan. Microsoft će onda izbaciti Office za Linux, koji podržava sve njegove aplikacije, ali će ga onda povući sa tržišta, i izbaciti samo Office za MS-Linux.
Onda će kompanija početi da se žali kako Office za Linux ne valja, jer sam OS ne dopušta da neke stvari funkcionišu kako treba. Iako razvija open-source aplikacije, ne znači da Microsoft neće govoriti ružno o njima.
Kompanija će se zabavljati sa Linuxom sve dok Bil Gejts ne kaže: „Poznajemo ovaj program do najsitnijih detalja, i nalazimo da nije toliko dobar kao što smo se nadali“, a onda će nastaviti sa pričom, po kojoj je kompanija prigrlila Linux, sve želeći da malo smanji pritisak na Windows, ali se uverila kako Linux nije dovoljno kvalitetan. Poslednja kap će biti napuštanje Linuxa uz veliku pompu. A onda će kompanija platiti gomilu tekstova sa natpisom: „ Zašto je Linux mrtav“? Samo gledajte!



JOHN C. DVORAK
Preneto iz PC Magazine jun 2004.




[Ovu poruku je menjao linuxscg dana 28.07.2004. u 14:11 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 27.07.2004. 17:39 ] @
Citat:

Microsoft Acquires Connectix Virtual Machine Technology

Move Eases Consolidation and Migration to New Operating Systems for Customers

REDMOND, Wash. -- Feb. 19, 2003 -- Microsoft Corp. today announced it has acquired the virtual machine solutions of privately held Connectix Corp., a leading provider of virtualization software for Windows®- and Macintosh-based computing. By deploying supportable virtualization technology from Microsoft, customers can easily migrate to next-generation operating system platforms while leveraging investments in their existing applications. In addition, Microsoft's virtual machine solutions will enable companies to consolidate server resources, thereby reducing hardware capital expenditures and operating costs.


Ovaj.. ja ovo ne mogu da povezem sa Linuxom...

Treba imati onaj deo mozga za teorije zavere :)
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2004. 17:45 ] @
@Ivan
Tjah sta ja znam ovo je objavljeno u srpskom PC Magazinu...
www.pcmagazin.co.yu
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 18:05 ] @
Citat:
linuxscg:
Microsoftov plan da osvoji svet (mislio sam da već jeste).


Naravno da jeste - osim onog sela u Galiji...
[ Palma @ 27.07.2004. 18:49 ] @
Citat:
linuxscg:
@Ivan
Tjah sta ja znam ovo je objavljeno u srpskom PC Magazinu...
www.pcmagazin.co.yu


Ispravka, to je objavljeno u američkom izdanju, a ovi samo preveli, pošto ništa drugo i ne znaju. Kakva baljezgarija, ne mogu da verujem.
[ caiser @ 27.07.2004. 21:08 ] @
Sve sama istina. Svaka mu cast na hrabrosti da objavi tako nesto.
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 21:13 ] @
Citat:
caiser: Svaka mu cast na hrabrosti da objavi tako nesto.


Što? Da Gejts ne plati nekog da ga ubije zbog toga? Onda si i ti na listi za odstrel, pobratime.
[ caiser @ 27.07.2004. 21:19 ] @
E, cale, demantuj ovo za pobratima. Vec sam poceo da dobijam pretnje od ljudi iz sopstvenog tabora zbog toga.
[ Dragi Tata @ 27.07.2004. 21:54 ] @
Kakve pretnje? Pa mislio sam da su Linuxovci miroljubiv i otvoren svet. Pretnje bi trebalo da očekuješ od M$-a i njegovih plaćenika, kao hrabri novinar koji je (pod uticajem alkohola, očigledno) razotkrio njihovu prljavu igru.
[ impaque @ 27.07.2004. 22:26 ] @
Plaćenika, nego!
[ caiser @ 27.07.2004. 22:53 ] @
Citat:
Dragi Tata: Kakve pretnje? Pa mislio sam da su Linuxovci miroljubiv i otvoren svet. Pretnje bi trebalo da očekuješ od M$-a i njegovih plaćenika, kao hrabri novinar koji je (pod uticajem alkohola, očigledno) razotkrio njihovu prljavu igru.


Ovo su pitanju gerilci i buduci mucenici. :) Nego opet vi iz suprotnog tabora sirite neistine. Otkud vam sad to da je ovaj slobodni novinar, borac za pravdu i istinu bio pod uticajem opojnih sredstava?
[ Goran Mijailovic @ 28.07.2004. 12:14 ] @
Ma samo lupaju bezveze... a ustvari tajno rade na ostvarenju svojih podlih planova, sto rek'o JOHN C. DVORAK: "Samo gledajte!"
[ IHThUS @ 29.07.2004. 00:21 ] @
Sada je vreme kada se vode specijalni ratovi, ali stare i mnogo puta oprobane gerilske fore još uvek rade pa tako danas imamo jednu novu pojavu koja se može nazvati Open Source gnurila.
[ VRider @ 29.07.2004. 00:33 ] @
gnurila VS. windijanci - The Final Countdown.
[ Dragi Tata @ 29.07.2004. 00:48 ] @
Citat:
caiser: Otkud vam sad to da je ovaj slobodni novinar, borac za pravdu i istinu bio pod uticajem opojnih sredstava?


Ja ovako lupetam jedino kad se napijem, pa velim može biti da je i on cugnuo neku.
[ VRider @ 29.07.2004. 01:40 ] @
A izbiva li te na tepanje, tatko?
[ Dragi Tata @ 29.07.2004. 02:06 ] @
Vrlo bih ti rado odgovorio, ali nisam razumeo pitanje.
[ jc denton @ 29.07.2004. 02:19 ] @
Cini mi se da te pita da li hoces da se pobijes kad se napijes :)
[ impaque @ 29.07.2004. 03:37 ] @
Sprrrrrrrrd! ;)
[ VRider @ 29.07.2004. 03:42 ] @
Dentonche, mi si moz' oratimo kol'ko ocemo, kad ni ovija nista ne razbiraju.
[ caiser @ 29.07.2004. 07:19 ] @
Citat:
Dragi Tata: Ja ovako lupetam jedino kad se napijem, pa velim može biti da je i on cugnuo neku.


Sta trezan misli to pijan kaze.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.07.2004. 09:22 ] @
Jes bre V, mi ce si oratimo, a oni moz da se tepaju ako oce ;)

btw. jeste primetili da nas cale mnogo pije, pa je od tog silnog alkohola malo zasamucen, i ne vidi sta mu billy radi iza ledja :D
[ IHThUS @ 29.07.2004. 11:03 ] @
I bre, kaki ste vi gnurilci, samo mislite na tepanje a ne na onoj od čega se živi. Evegu, pogledni ovoj MS plaćenici, trupaju kakoj Bil sviri i kod nji nema oskudacije. A kakoj je kod gnurile? Znaeš more i sam. Pa ti vidi što će ćiniš i u koje oro će se vataš.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.07.2004. 11:29 ] @
Ma vidim, bili njim dade po banku, a oni odma svire njegovutu pesmu. Al po nekad njim dade i koje ćilo rećiju da se potruju, pa njim ič neje loše. Mora i ja da vim da prejdem u toj oro, bar ima pijenje

A za tepanjeto, ja reko da oni mož da se tepaju od dans do jutre, a mi če si rabotimo.
[ axez @ 29.07.2004. 12:46 ] @
Citat:
Dragi Tata: Ja ovako lupetam jedino kad se napijem, pa velim može biti da je i on cugnuo neku.



Auuu, pa da nisi ti onda stalno pijan kad dolazis na Advocacy...;)
[ IHThUS @ 29.07.2004. 20:30 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ma vidim, bili njim dade po banku, a oni odma svire njegovutu pesmu. Al po nekad njim dade i koje ćilo rećiju da se potruju, pa njim ič neje loše. Mora i ja da vim da prejdem u toj oro, bar ima pijenje

A za tepanjeto, ja reko da oni mož da se tepaju od dans do jutre, a mi če si rabotimo.

E, aj da pređemo na srpski da nas ceo svet razume.

Auuu, dir dedi ima bre da izgine od ovu gnurilu.
[ Goran Mijailovic @ 30.07.2004. 14:06 ] @
Microsoft Lindows

Citat:
Microsoft will pay upstart Linux seller Lindows $20 million to settle a long-running trademark dispute, according to a regulatory document filed Monday." Read more... So Microsoft slips easily back into a familiar pattern- if you can't beat 'em, buy 'em out. It's been one of their favorite m.o.'s for most of their history. They keep going back to it because it works, so I guess you can't argue with it. The result? One more 'little...


Pa posle kazite da nije istina.

http://www.elitesecurity.org/tema/62842/0#400349