[ andout.scg @ 30.07.2004. 10:02 ] @
kako da ubrzam ocitavanje boot skina xp da to smanjim na najmanje moguce vreme
nekad mi i ono welcome stoji po 30 sec pomozite.

Molim da u naziv teme ne postavljate bespotrebne karaktere

[Ovu poruku je menjao kUdtiHaEX dana 30.07.2004. u 19:13 GMT]
[ NS_VX @ 30.07.2004. 10:22 ] @
Meni je boot skin stajao i po 4-5 min. kad sam WinXP instalirao na AMD K6 II 300MHz sa 64MB Rama. Tako da bi za tebe pitanje bilo: Kakvu masinu imas? Da li si prikljucen na lokalnu mrezu? ... Daj malo vise informacija
[ andout.scg @ 30.07.2004. 12:14 ] @
imam amd duron na 1000 a pre kada sam bio instalirao windows xp boot skin je ocitavao posle 10 sec kako to?
[ RAGE @ 30.07.2004. 14:40 ] @
s vremenom se sistem zaprljo :)
[ kUdtiHaEX @ 30.07.2004. 17:17 ] @
Koliko ja znam, sistem ne vrsi nikakva ocitavanja :) vec se ucitava :)
Pogledaj sta ti je od servisa ukljuceno, moguce je i da ti antivirusni program gusi boot masine.
[ Nabukodonosor @ 30.07.2004. 19:01 ] @
Ovo sam ja pisao jos davno pod starim nick-om. :-) Probaj:

Ovo je odlican nacin da se drasticno ubrza boot-ovanje XP-a. Mozda cu da kazem nesto sto neko vec zna, ali verujem da ima dosta njih kojima ce ovo da koristi (ne moze da skodi).
1. Otvorite 'Notepad' i upisite "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (naravno, bez znaka navoda). i sacuvajte to kao "ntosboot.bat" u root-u C diska.
2. U 'Start' meniju kliknite na 'Run' i ukucajte "gpedit.msc". Pod 'Computer Configuration' kliknite na 'WIndows Settings'i onda u desnom panelu dupli klik na 'Scripts'(Startup/Shutdown) i onda 'Shutdown'.
3. U novootvorenom prozoru kliknite na dugme 'Add', pa na 'Browse' i nadjite fajl koji ste malopre kreirali (ntosboot.bat). Jos nekiloko klika na 'OK' i to je to.
4. Otvorite 'Device Manager' (u 'Run' kucajte "devmgmt.msc") i onda dupli klik na 'IDE ATA/ATAPI controllers'. Desni taster na 'Primary IDE Channel' i onda na 'Properties'. Selektujte 'Advanced Settings' i onda za 'device 0' i 'device 1' izaberite 'none' umesto 'Auto detection' za 'device type' (ukoliko postoji mogucnost) i klik na 'OK'.
5. Ponovite 4. korak i za 'Secondary IDE channel'.
6. Resetujte racunar.